• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במדד עולמי עם העדפה למניות קטנות

שלמה 123

משתמש רגיל
דירוג
243
ברצוני להשקיע במדד עולמי וחשבתי על VT או VTI+VXUS .הומלץ
לי להשקיע גם בvbr+vss או vxf שזה מניות קטנות ובינוניות בארהב .נאמר לי שהמניות הקטנות לא מיוצגות לפי ערכם הכולל וניתן משקל יתר למניות הגדולות . נאמר לי שהוספת המניות הקטנות מגדילות את הפיזור ובכך מקטין את הסיכון ארוך הטווח.חבל שלא פורסם בברור גודל המניות הקטנות בויטי והבנתי שהם 6-7%במדד בעוד במציאות הם הרבה יותר .האם יש מדד עולמי ששליש גדולות,שליש בינוניות,שליש קטנות?חשבתי על חצי vti+vxus ועוד חצי vbr +vss/ vxf .מה דעתכם?

נערך לאחרונה ב:
Vbr
Vss
Vxf
הם מדדים של small cap? אשמח להסבר

האם יש מדד עולמי ששליש גדולות,שליש בינוניות,שליש גדולות?
זה ממש לא משקל השוק שלהם.
אם אתה רוצה להגדיל את המשל בעצמך בגלל שלדעתך זה יתן תשואה עודפת, זה דבר אחד.
אבל להגיד שVT לא משקף את הגודל האמיתי שלהם (במונחי שווי שוק) זה ממש לא נכון.

(אם אני טועה תתקנו אותי)

עד כמה שאני יודע VBR למעשה מוכל ב VTI ו-VSS מוכל ב VXUS אז למה לקנות כפול?
ולמעשה VXF+ VOO = VTI השוויון הזה כמעט נכון עד כדי כך שאין טעם לחשוב על זה כשיש אי דיוק של מאית אחוז לחברה כזאת או כזאת
וסתם יהיה קשה יותר לאזן את VXF+ VOO ועדיף כבר לקנות VTI במקום..
סך הכל הם לא ממש מוסיפים הרבה ממה שאני רואה..

מתוך עניין, מי אמר לך שהן לא מיוצגות לפי שווי השוק האמיתי שלהם במדד ביחס לחברות הגדולות?

Vbr
Vss
Vxf
הם מדדים של small cap? אשמח להסבר
Vbr מניות קטנות ארה״ב 0.07% ד״נ,vss מניות קטנות מחוץ לארהב,ד״נ 0.12%, vxf מניות קטנות ובינוניות ארה״ב 0.07% ד״נ

נערך לאחרונה ב:
(אם אני טועה תתקנו אותי)

עד כמה שאני יודע VBR למעשה מוכל ב VTI ו-VSS מוכל ב VXUS אז למה לקנות כפול?
ולמעשה VXF+ VOO = VTI השוויון הזה כמעט נכון עד כדי כך שאין טעם לחשוב על זה כשיש אי דיוק של מאית אחוז לחברה כזאת או כזאת
וסתם יהיה קשה יותר לאזן את VXF+ VOO ועדיף כבר לקנות VTI במקום..
סך הכל הם לא ממש מוסיפים הרבה ממה שאני רואה..

מתוך עניין, מי אמר לך שהן לא מיוצגות לפי שווי השוק האמיתי שלהם במדד ביחס לחברות הגדולות?
אחד שניראה שמבין. הפיזור בויטי לדבריו הוא לפי פיזור גיאוגרפי ...vti למשל לעשרה נכסים הכי גדולים יש קרוב ל20% מהקרן אז סביר שהמניות הקטנות 7% מהמדד והבינוניות כ20% מהמדד כלומר הגדולות 70% מהמדד.הבחירה לתת מישקל יותר נמוך לקטנות מלגדולות זה בחירה רנדומלית.כל המניות עפי עיקרון השוק היעיל נסחרות בשווי ההוגן שלהם ללא קשר להיותם גדולות או קטנות ועל כן אין סיבה לתעדף מניה גדולה לקטנה.vti שווי חציוני של החברות 74.7 מיליארד דולר .החברות הכי גדולות שוות במקסימום טריליון דולר .כל 15 חברות בינוניות ששווי חציוני 74.7 מיליארד זה כמו חברה אחת גדולה.150 מניות החצויוניות שוות לעשר הגדולות.יש 3300 מניות קטנות ובינוניות עם שווי חציוני של כ70 מיליארד דולר לחברה.כלומר,החצי העליון של החברות הקטנות והבינוניות שווה יותר מכל ה600 מניות הגדולות בינהם מפורסמות כמו טסלה ,פאול אלטו...המדד ניקבע לפי מקומות .לכל מקום יש אחוז מסויים במדד.לטענתו,כמה להוסיף לקטנות כל אחד לפי טעמו.מה שחשוב זה להתקרב לאיזון .

Vbr מניות קטנות ארה״ב
האמת היא שVBR זה מניות ערך קטנות. יש גם את VBK שזה מניות צמיחה קטנות.

אם רוצים שוק קטן בלי הטיה לערך/צמיחה, יש את VB בשביל זה.

אני אישית נותן הטיה למניות קטנות (מחזיק VXF), אבל ברור לי שזו הטיה, ושהשקעה פאסיבית לחלוטין זה VT...

האמת היא שVBR זה מניות ערך קטנות. יש גם את VBK שזה מניות צמיחה קטנות.

אם רוצים שוק קטן בלי הטיה לערך/צמיחה, יש את VB בשביל זה.

אני אישית נותן הטיה למניות קטנות (מחזיק VXF), אבל ברור לי שזו הטיה, ושהשקעה פאסיבית לחלוטין זה VT...
מה ההבדל בין מניות ערך לצמיחה? הבנת שVT מבוסס על חלוקה גיאוגרפית וגדלי המניות נקבעים רנדומלית? הוא עשה איזה חישוב עם המחיר החציוני שמראה את זה ...שים לב,שאין ציון מפורש של גדלי המניות בכלל בפרטים של VT וכתבתי להם שיעשו את זה..

אחד שניראה שמבין. הפיזור בויטי לדבריו הוא לפי פיזור גיאוגרפי ...vti למשל לעשרה נכסים הכי גדולים יש קרוב ל20% מהקרן אז סביר שהמניות הקטנות 7% מהמדד והבינוניות כ20% מהמדד כלומר הגדולות 70% מהמדד.הבחירה לתת מישקל יותר נמוך לקטנות מלגדולות זה בחירה רנדומלית.כל המניות עפי עיקרון השוק היעיל נסחרות בשווי ההוגן שלהם ללא קשר להיותם גדולות או קטנות ועל כן אין סיבה לתעדף מניה גדולה לקטנה.vti שווי חציוני של החברות 74.7 מיליארד דולר .החברות הכי גדולות שוות במקסימום טריליון דולר .כל 15 חברות בינוניות ששווי חציוני 74.7 מיליארד זה כמו חברה אחת גדולה.150 מניות החצויוניות שוות לעשר הגדולות.יש 3300 מניות קטנות ובינוניות עם שווי חציוני של כ70 מיליארד דולר לחברה.כלומר,החצי העליון של החברות הקטנות והבינוניות שווה יותר מכל ה600 מניות הגדולות בינהם מפורסמות כמו טסלה ,פאול אלטו...המדד ניקבע לפי מקומות .לכל מקום יש אחוז מסויים במדד.לטענתו,כמה להוסיף לקטנות כל אחד לפי טעמו.מה שחשוב זה להתקרב לאיזון .

אתה אומר שאתה לא רואה סיבה טובה להעדיף מניות גדולות על קטנות למרות שווי השוק שלהן? לדעתך איזו שהיא מניית פני נידחת צריכה לקבל אותו משקל בתיק כמו אפל מייקרוסופט או אמזון?

ואז למה להעדיף מדינה אחת על אחרת? למה לתת לארצות הברית מעל 50% תיק? תן לה משקל שווה שאתה נותן לרוסיה\סין\מצריים וסוריה(אם יש כזה..)
החלטה שלך.. אני לא מסכים איתה בכלל

אתה אומר שאתה לא רואה סיבה טובה להעדיף מניות גדולות על קטנות למרות שווי השוק שלהן? לדעתך איזו שהיא מניית פני נידחת צריכה לקבל אותו משקל בתיק כמו אפל מייקרוסופט או אמזון?

ואז למה להעדיף מדינה אחת על אחרת? למה לתת לארצות הברית מעל 50% תיק? תן לה משקל שווה שאתה נותן לרוסיה\סין\מצריים וסוריה(אם יש כזה..)
החלטה שלך.. אני לא מסכים איתה בכלל
עד כמה שהחברות הגדולות מהוות חלק גדול ממספרם בכלכלה השווי שלהם הרבה יותר נמוך מכלל המניות הבינוניות למשל והמדד לא משקף את זה ממה שהבנתי.אפשר להבין את זה ממחיר מניה החציוני וסהכ עשר המניות הכי גדולות .

עד כמה שהחברות הגדולות מהוות חלק גדול ממספרם בכלכלה השווי שלהם הרבה יותר נמוך מכלל המניות הבינוניות למשל והמדד לא משקף את זה ממה שהבנתי.אפשר להבין את זה ממחיר מניה החציוני וסהכ עשר המניות הכי גדולות .
אבל השווי שלה זה החלק שלה במדד.. אם היא שווה 1000 מליארד דולר ו 1000 חברות אחרות שוות 1 מליארד בממוצע כל אחת אז המשקל של כל ה 1000 חברות האילו יהיה שווה לה (עד כדי שגיאת דיוק כזאת או אחרת אבל בקירוב טוב) וזה כמה השווי האמיתי שלהן אחת מול השניה

שים לב שלא רשום מה היחס בין גדלי המניות בפרטים של הנייר
תחפש בmorningstar
Giant 44.46
Large 29.68
Mid 17.87
Small 5.08
Micro 0.44

חוץ מזה מה הקשר? אם לא כתוב באיזה דף אינטרנט שמצאת את החלוקה לגדלים, אז זה אומר שהקרן היא לא לפי שווי שוק?

תחפש בmorningstar

חוץ מזה מה הקשר? אם לא כתוב באיזה דף אינטרנט שמצאת את החלוקה לגדלים, אז זה אומר שהקרן היא לא לפי שווי שוק?
הקרן עוקבת אחרי The FTSE Global All Cap Index provides coverage of 98% of the world stock market capitalization. FTSE considers the market to consist of: [4]

Large cap stocks 70%
Mid cap stocks 20%
Small cap stocks 10%
מנסה לייצג את שוק המניות העולמי ע"י מתודולוגיה כלשהיא שנבחרה רנדומלית.
המניות הגדולות הן לא באמת שבעים אחוז מהשוק אלא יותר קרוב ל10-20% מהשוק

רוב הדברים השכתבת אינם נכונים ונראה לי שאתה לא מבין מה זה מדד לפי שווי שוק (כמו VT).

זה בכלל נשמע לך הגיוני?

סימוכין?
זה לא לפי גודל מניה אלא יש משקל באחוזים בתוך המדד לכל מנייה לפי סדר מסויים.הסדר נקבע לפי השווי שוק האחוז לא לפי שווי השוק מהשוק העולמי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש השקעה במדד אמריקאי או עולמי? שוק ההון 29
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
M השקעה במדד מחקים- דרך הראל? ובקשה להמלצה נוספת שוק ההון 13
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
א השקעה במדד S&P500 שוק ההון 2
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 6
וולפסון השקעה במדד פודטק בדגש על בשר מלאכותי השקעות אלטרנטיביות 1
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
A קרנות מחקות לעומת השקעה ישירה במדד שוק ההון 7
י השקעה במדד small cap שוק ההון 28
P השקעה במדד הs&p שוק ההון 29
מ השקעה במדד בפארמה וציוד רפואי שוק ההון 7
D השקעה במדד S&P500 דרך Interactive Brokers שוק ההון 1
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
I השקעה במדד מחקה שוק ההון 9
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
cypriano de rore השקעה במדד אל קודס שוק ההון 170
O פיזור לעומת השקעה במדד בודד שוק ההון 29
ט הלוואה כנגד מישכון - איך מחשבים ריבית דריבית של השקעה במדד? שוק ההון 11
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 8
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה