• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במדד אמריקאי או עולמי?

שלמה 123

משתמש רגיל
דירוג
243
שמתי לב שs&p 500 עולה כבר לאורך זמן יותר מיתר העולם ואפילו יותר מVTI...

כמה משקיעים רק בs&p 500 וכמה בכל העולם כמו VT?

האם לתת לVTI משקל יותר גדול לעומת VXUS ממה שהיא כעת שזה 55.3% הגיוני? משהו כמו 70% למשל או אפילו להחליף לS&P500 במקום?

נערך לאחרונה ב:
אצלי vti על 70%-65
ו vxus על 30%-35
בערך
כי אני רוצה לשמור על פיזור מסויים אבל לתת עדיפות לאמריקאי כי לדעתי התשואה שלו תהיה עודפת

*לא המלצה, רק דעתי*

אצלי vti על 70%-65
ו vxus על 30%-35
בערך
כי אני רוצה לשמור על פיזור מסויים אבל לתת עדיפות לאמריקאי כי לדעתי התשואה שלו תהיה עודפת

*לא המלצה, רק דעתי*
נשמע הגיוני לתת עדיפות לVTI אבל מה עם זה שמחקה S&P500 עולה יותר מVTI ונדהמתי לראות אתמול שמחקה סנופי עלה ב2.5% ואילו ויטיאיי עלה רק באחוז.... אמנם יש פי שש מניות בויטיאיי אבל עדיין...

נשמע הגיוני לתת עדיפות לVTI אבל מה עם זה שמחקה S&P500 עולה יותר מVTI ונדהמתי לראות אתמול שמחקה סנופי עלה ב2.5% ואילו ויטיאיי עלה רק באחוז.... אמנם יש פי שש מניות בויטיאיי אבל עדיין...
לא נראה לי שהבנת את הפואנטה: יותר סיכון, יותר פוטנציאל לתשואה.
s&p 500 הרבה פחות מפוזרת (גם מבחינת מספר החברות ששייכות למדד אבל גם מבחינת המאפיינים שלהן). זה אומר שהיא עלולה לרדת בצורה יותר חדה בכל מיני תרחישים שיפגעו בסוג החברות שמשתייכות למדד הזה.

27fqVuQ.png

לא נראה לי שהבנת את הפואנטה: יותר סיכון, יותר פוטנציאל לתשואה.
s&p 500 הרבה פחות מפוזרת (גם מבחינת מספר החברות ששייכות למדד אבל גם מבחינת המאפיינים שלהן). זה אומר שהיא עלולה לרדת בצורה יותר חדה בכל מיני תרחישים שיפגעו בסוג החברות שמשתייכות למדד הזה.
תיקון טעות סנופי עלה 1.13% אתמול ויטיאיי כאחוז אז זה דומה ושנה אחורה סנופי 23% ויטיאיי 21%, חמש שנים אחורה ויטיאיי עלה 59% וסנופי 62%,עשר שנים סנופי 487%,ויטיאיי 490% אפילו שעליה של ויטיאיי התחילה קצת לפני 2010...זה דווקא מראה ש ויטיאיי דומה לסנופי ועדיף כי יותר פיזור.. איך אני שם גרף על גרף לבדוק את זה יותר טוב?
וקסוס 8% שנה אחרונה, 5 שנים 12%,עשר שנים 12.2%. זה היו עשר שנים שארהב שלטה אין ספק והקרן הזאת ממש מאכזבת בגדול (התחילה בינואר 2011)ולפני זה עשר שנים בעשור לפני הבנתי ששאר העולם עלה על ארה"ב. השאלה מה הסיכויים שזה יקרה ומה הסימנים לפני שאפשר להחזיר איזון בהדרגה לכל העולם?

נערך לאחרונה ב:

אני חושב שדיי זניח לאורך זמן.. כמו שהן עלו יותר ב 10 שנים האחרונות הן גם יכולות לרדת יותר בימים של ירידה כי יש שם פחות פיזור
סך הכל אני בחרתי פשוט ביותר פיזור
אבל אין סיבה עקרונית למה דווקא VTI.. אם בא לך אתה יכול באותה מידה ללכת גם על VOO

זה דווקא מראה ש ויטיאיי דומה לסנופי
אתה יודע ש VTI מורכב מכמעט 80 אחוז סנופי נכון? גם לשאר האחזקות(מניות בינוניות וקטנות בארה"ב)יש מתאם מאוד גבוה לסנופי.

סך הכל אני בחרתי פשוט ביותר פיזור
אבל אין סיבה עקרונית למה דווקא VTI.. אם בא לך אתה יכול באותה מידה ללכת גם על VOO
ממה שראיתי אין כל כך הבדל בין סנופי ל ויטיאיי ועדיף פיזור אכן....

מה שמדאיג זה וקסוס שהייתה כמעט קפואה עשור
אתה יודע ש VTI מורכב מכמעט 80 אחוז סנופי נכון? גם לשאר האחזקות(מניות בינוניות וקטנות בארה"ב)יש מתאם מאוד גבוה לסנופי.
מנסה למצוא נתונים לגבי תשואה שנה אחרונה, 5 שנים ועשר שנים לvb כי רוצה להשוות לvss ואולי לתת משקל עודף לארה"ב לעומת שאר העולם גם בקטנות ולא מוצא גרף שאפשר לזוז איתו ולראות את הנתונים.עריכה. מצאתי שיש גם הבדלים לטובת ארה"ב אז נותן גם בקטנות משקל יתר לארה"ב 70:30

נערך לאחרונה ב:
זה אמור לגרום לך לקנות עוד ממנה
זה שאלת השקפה אם ארה"ב שיש לה הרבה חברות בינלאומיות מייצגת את העולם או לא ולדעתי ההובלה הטכנולוגית שלה מוחשית יותר מהעבר ולכן המגמה תמשך... אם יהיה שינוי אעשה מעבר חזרה וזה הטיה קלה מ55.3% ל 70%

נערך לאחרונה ב:
גם עם דיבידנדים ארה"ב עשתה בעשר שנים פי שתיים משאר העולם גם במדד הכללי וגם בקטנות... אם יהיה שינוי מגמה אפשר לאזן עם ההפקדות התקופתיות לשים רק בשאר העולם כל הזמן....

גם עם דיבידנדים ארה"ב עשתה בעשר שנים פי שתיים משאר העולם גם במדד הכללי וגם בקטנות... אם יהיה שינוי מגמה אפשר לאזן עם ההפקדות התקופתיות לשים רק בשאר העולם כל הזמן....

ובתקופה של 2003 עד 2007 השוק העולמי עשה יותר
https://www.portfoliovisualizer.com/backtest-portfolio#analysisResults

אז יש תקופות..

אני גם חושב שארצות הברית תביא תשואה גבוהה יותר אבל אני לא רוצה להקטין את ההשקעה שלי שתהיה רק בה.. אני עדיין רוצה פיזור מסויים גם במחיר של צפי תשואה נמוכה יותר

אני גם חושב שארצות הברית תביא תשואה גבוהה יותר אבל אני לא רוצה להקטין את ההשקעה שלי שתהיה רק בה.. אני עדיין רוצה פיזור מסויים גם במחיר של צפי תשואה נמוכה יותר
הטיה קלה לארה"ב זה מחושב סך הכל ואם ישתנו דברים אפשר לאזן אבל רואים בברור שהיה 52% לפני כמה חודשים וקפץ בעוד שתיים וחצי אחוז החלק שלה בעולם

תיקון טעות סנופי עלה 1.13% אתמול ויטיאיי כאחוז אז זה דומה ושנה אחורה סנופי 23% ויטיאיי 21%, חמש שנים אחורה ויטיאיי עלה 59% וסנופי 62%,עשר שנים סנופי 487%,ויטיאיי 490% אפילו שעליה של ויטיאיי התחילה קצת לפני 2010...זה דווקא מראה ש ויטיאיי דומה לסנופי ועדיף כי יותר פיזור.. איך אני שם גרף על גרף לבדוק את זה יותר טוב?
וקסוס 8% שנה אחרונה, 5 שנים 12%,עשר שנים 12.2%. זה היו עשר שנים שארהב שלטה אין ספק והקרן הזאת ממש מאכזבת בגדול (התחילה בינואר 2011)ולפני זה עשר שנים בעשור לפני הבנתי ששאר העולם עלה על ארה"ב. השאלה מה הסיכויים שזה יקרה ומה הסימנים לפני שאפשר להחזיר איזון בהדרגה לכל העולם?

דבר נוסף
אם תבחן באתר הזה
https://www.portfoliovisualizer.com/backtest-portfolio#analysisResults
VTSMX Vanguard Total Stock Mkt Idx Inv שזה סוג של מקביל לVTI
מול
VFINX Vanguard 500 Index Investor שזה סוג של מקביל ל VOO
ששם יש מידע מאז 1993
תראה שההבדלבין השניים הוא בערך 0

נערך לאחרונה ב:
אני משקיע במדד עולמי כי הוא גורם לי להיות יותר גרוע מכיוון שבמקרה שאכנס לקומה/אשכח את פרטי החשבון שלי/אשנא כסף לא אצטרך לדאוג מנפילת מדינה מסויימת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
M השקעה במדד מחקים- דרך הראל? ובקשה להמלצה נוספת שוק ההון 13
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
א השקעה במדד S&P500 שוק ההון 2
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 6
וולפסון השקעה במדד פודטק בדגש על בשר מלאכותי השקעות אלטרנטיביות 1
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
A קרנות מחקות לעומת השקעה ישירה במדד שוק ההון 7
י השקעה במדד small cap שוק ההון 28
P השקעה במדד הs&p שוק ההון 29
מ השקעה במדד בפארמה וציוד רפואי שוק ההון 7
D השקעה במדד S&P500 דרך Interactive Brokers שוק ההון 1
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
ש השקעה במדד עולמי עם העדפה למניות קטנות שוק ההון 59
I השקעה במדד מחקה שוק ההון 9
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
cypriano de rore השקעה במדד אל קודס שוק ההון 170
O פיזור לעומת השקעה במדד בודד שוק ההון 29
ט הלוואה כנגד מישכון - איך מחשבים ריבית דריבית של השקעה במדד? שוק ההון 11
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 0
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה