• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במדדי מניות של הבורסה האמריקאית שלא דרך כל גוף ישראלי

amikal

משתמש רגיל
דירוג
40
החלטתי שאני רוצה חלק מהכסף שלי מחוץ לישראל, ללא קשר לשום גוף בישראל ולא תלוי בשום דבר שקשור לישראל.
אני רוצה שהכסף הזה יהיה מושקע במדדי מניות של הבורסה האמרקאית (מדד סנופי\s&p 500) ואולי קצת האירופאית - אבל בלי קשר לשום גוף ישראלי אז לא נייר ערך ישראלי כמובן.
הסיבה שאני לא רוצה שיהיה קשר לכסף הזה לישראל הוא למקרה שיקרה משהו בישראל שיאפשר לאותו גוף ישראלי "לתקוע" לי את הכסף. (אם זה חוק הזוי של הממשלה, חברת השקעה שקרסה, בנקים שקרסו, מגפה, פצצת אטום של אירן על תל אביב , וכ"ו).
או במילים אחרות: אני צריך מקום לשים את הכסף ולהשקיע אותו בסנופי (לא משנה אם בדולרים או בשקלים) ושלא תהיה לי בעיית גישה לכסף הזה בזמן שאני גר בחו"ל גם אם מחר בבוקר מדינת ישראל נעלמת לחלוטין.
וכן, אני יודע שאם משהו נוראי קורה בישראל אז יש לי צרות גדולות יותר אבל בואו לא ניכנס לזה עכשיו, בואו נניח שהשלמתי כבר את הרילוקשיין עם כל המשפחה בחו"ל ואני במדינה אחרת וזה מה שאני רוצה למרות שזה נשמע הזוי.
כרגע אין לי דרכון זר, רק ישראלי, ייקח עוד לפחות שנתיים עד שיהיה לי דרכון של אחת המדינות באיחוד האירופאי.

נכון לעכשיו, הדרך היחידה שמצאתי לעשות את מה שתיארתי זה ע"י IB - Interactive Brokers.
אין לי צורך דרך אגב להשקיע בבורסה הישראלית, אין לי צורך לקניות ניירות ערך שמשקיע בבורסה הישראלית (לא חייב אבל אפשרי אם זה חלק מקנייה של קרן סל שעוקבת אחרי מדד המניות העולמי MSCI WORLD)
כאמור, אני לא יכול להשתמש במתווך הישראלי שלהם "אינטראקטיב ישראל" (ביטריידר?) כי אז שוב נכנס מתווך ישראלי.

האם IB זאת הדרך היחידה להשקיע במדדי מניות אמריקאים ללא גורם ישראלי מתווך? יש להם מתחרים? יש דרך אחרת?

אתה יכול לפתוח חשבון השקעות אונליין ב Schwab ולהעביר לשם דולרים בהעברה בנקאית.
אין עמלות קניה מכירה בכלל אבל נדמה לי שצריך מינימום של 25K דולר.

האם IB זאת הדרך היחידה להשקיע במדדי מניות אמריקאים ללא גורם ישראלי מתווך? יש להם מתחרים? יש דרך אחרת?
IB זה הברוקר המועדף ע"י ישראלים רבים כי אפשר להעביר אליו שקלים בחינם ולהמיר אותם לדולרים כמעט בחינם.
יש עוד אפשרויות, ציינו את שוואב שיש לו היתרון נחמד שאפשר למשוך מזומן\לשלם בכול מקום בעולם בלי עמלות ויש עוד כמה שיקבלו ישראלים אבל בכולם תצטרך להמיר שקלים לדולרים בעצמך ואז לשלוח בעלות של העברה בן לאומית.

אם אתה מתכוון לעבור למדינה אירופאית למה לא לעבוד עם ברוקר\בנק אירופאי?.

אם אתה מתכוון לעבור למדינה אירופאית למה לא לעבוד עם ברוקר\בנק אירופאי?.
אני צריך פתרון לתקופה של שנתיים לפחות עד שאני אקבל את הדרכון הזר.
ברגע שאני אקבל את הדרכון זר אני אעבוד עם ברוקר\בנק אירופאי או כל אופציה שתיתן לי את הפתרון.

אני צריך פתרון לתקופה של שנתיים לפחות עד שאני אקבל את הדרכון הזר.
ברגע שאני אקבל את הדרכון זר אני אעבוד עם ברוקר\בנק אירופאי או כל אופציה שתיתן לי את הפתרון.
לא הבנתי. למה לא לעבוד כבר עכשיו עם ברוקר אירופאי?

פתיחת חשבון בנק\ברוקראז באירופה לא אמורה להיות קשורה לאזרחות. אולי יבקשו לראות ויזת תושב\סטודנט\עבודה.

נכון, ובגלל זה כתבתי "אולי יבקשו". יש כאלה שדורשים ויזה אבל בוודאי שיש בנקים\ברוקרים שעובדים עם לקוחות זרים.

מהיכרותי - ברוקרים אירופאיים שעובדים עם לקוחות זרים:
Degiro
Revolut (מוגבל בהיצע)

מישהו מכיר אפשרויות נוספות?

בעיניי אין על היתרונות של IB, גם בעלויות, גם בגודל של החברה עצמה והאיתנות שלה וגם ביכולת לעבוד איתם מכל מקום בעולם.
כאשר תהיה לך אזרחות אירופאית, תפתח חשבון בנק באירופה ותקשר את החשבון הזה לIB (אתה יכול לעשות את זה כבר עכשיו למען האמת, אבל יכול להיות שיותר קל/זול לפתוח חשבון בנק מקומי כאשר יש לך אזרחות, אני לא באמת מבין).

ג"נ -בתהליך מעבר לIB
לא ממליץ או מייעץ.

תוספת לשאלה לגבי IB
האם ניתן לפתוח אצלם חשבון של חברה בע"מ ?
האם ישנה חברה או ברוקר או בנק או אלטרנטיבה טובה יותר עבור חברה בע"מ ?
תודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה השקעה במדדי מניות בבורסה בארץ שוק ההון 7
Gari איך למנף השקעה פאסיבית במדדי מניות? שוק ההון 5
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
A יש לי בעיה לגבי השקעה במדדי המניות שוק ההון 14
S השקעה לטווח ארוך במדדי ארה"ב שוק ההון 6
K השקעה במדדי Growth Index שוק ההון 14
W השקעה במדדי חו"ל עולמיים שוק ההון 8
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה