• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במדדים + מומנטום כפול = WIN WIN ?

עידן פ.

משתמש רגיל
דירוג
348
שלום לכולם :)

אחרי חודש של מחשבות, קריאה והתלבטויות הדעה רצה בין בניה של תיק לבין השקעה על הS&P בלבד, זה יהיה רק לזמן הצבירה כ 10-15 שנה.
הכיוון לתיק הוא (20% אגח ו80% VXUS+ VTI ביחס מתאים) :
20% BND
38.4% VXUS
41.6% VTI

הS&P נתן תשואה טובה יותר בזמן הנבדק אבל עם יותר רעש ועליות וירידות, צפוי ביותר עד כה:
https://www.portfoliovisualizer.com...ocation3_1=20&symbol4=VFINX&allocation4_2=100

ואז ראיתי את האופציה שנקראת מומנטום כפול, הדרך שבה היא מיישרת נפילות בשוק נראת לי לא פחות ממדהימה...
ההשקעה היא עדיין ב BND VXUS וVTI אבל לסרוגין ולא במקביל, באותן שנים בשיטה זו התיק עלה כמעט פי 2 מה S&P בלבד תוך הצגה של Max. Drawdown/Stdev טוב משמעותית לא רק לעומת הS&P אלא אפילו לעומת התיק הסולידי.
https://www.portfoliovisualizer.com...latilityPeriodUnit=2&volatilityPeriodWeight=0

דעות ?

* כן, זה לא כולל מיסוי ועמלות שנשלם על פעם שנעביר את התיק...
יש דרך שבה אפשר לחשב את העלות של אותן 26 העברות שלא בדרך סיזיפית של חישוב עמלות ומיסוי ידנית בכל החלפה ?

נערך לאחרונה ב:
נשמע כמו דרך בטוחה לשלם מיסים (בחשבון ממוסה) ועמלות (בסכומים גבוהים)
כל זה זה עבור משחק "שונה" בנסיון לנצח את השוק בעבר

אהה, ואתה מבין שאתה מחזיק כל פעם רק נכס אחד ב 100%, לא ברורה לי חלוקת האחוזים שלך איך היא משתלבת באסטרטגיה

ברוך הבא לעולם ה Tactical Asset Allocation.
יש המון דברים מהסוג, אבל זה תמיד נראה טוב יותר על הנייר מאפשר בפועל וזה נושא עימו קשיים פסיכולוגיים לא פשוטים שלא קיימים בהשקעה פסיבית.
מוזמן להסתכל בפרופיל שלי יש קישור לשרשור על רטרולייזר עם דוגמאות רבות שיעזרו לך לבדוק את זה בעצמך.

נשמע כמו דרך בטוחה לשלם מיסים (בחשבון ממוסה) ועמלות (בסכומים גבוהים)
אהה, ואתה מבין שאתה מחזיק כל פעם רק נכס אחד ב 100%, לא ברורה לי חלוקת האחוזים שלך איך היא משתלבת באסטרטגיה
מוצגות פה 3 אופציות של מה אני חושב לעשות עם התיק שלי:
1. 100% S&P500 פאסיבי לגמרי.
2. תיק עולמי עם 80% VTI/VXUS ו20% אג"ח.
3. VXUS/VTI/אג"ח בהחזקה לסרוגין, כל פעם 100% באחד מהם, בהתאם למומנטום.

איך אתה מחשב את המומנטום?
עדיף שתתנסה בתיק פאסיבי "פשוט" לפני שאתה מסתבך. אתה תגלה שזה לא כזה קל להשקיע פאסיבית.

איך אתה מחשב את המומנטום?
עדיף שתתנסה בתיק פאסיבי "פשוט" לפני שאתה מסתבך. אתה תגלה שזה לא כזה קל להשקיע פאסיבית.
נגיע לחלק הזה בצורה מדוקדקת אחרי שנחליט כמה השיטה הזו יעילה או לא..
בגדול (אם הבנתי נכון), לפי הנתונים בלינק אתה עוקב אחרי הVBMFX מול VTSMX, אם האג"ח ניצח ב12 החודשים האחרונים אתה משקיע בו אם VTSMX ניצח אתה בודק מי עדיף ב12 החודשים האחרונים VTSMX או VGTSX ומשקיע בו.
כל חודש מתקדמים חודש אחד ובודקים שוב, כל פעם 12 חודשים אחורה.

הרבה השתנה מהפעם הקודמת שרק פתחתי את הדיון, בסופו של דבר הלכתי על S&500 לבד והתחושה בינתיים היא שהייתי שמח למשהו אפילו יותר אגרסיבי על אף הירידות האחרונות.
אחת האופציות שאני בודק היא אסטרטגית המומנטום הכפול שלשמה נפתח הדיון.
הפעם לקחתי את הזמן כדי לחשב את נושא המיסים והופתעתי לטובה אני חייב לציין...

כדי להקל על החישוב הסיזיפי וגם כדי ליעל את השיטה הנתונים שונו לבדיקת תשואה שנתיים אחורה כל רבעון (במקום שנה אחורה כל חודש).
כמו כן, המומנטום יבדק על ה S&P500 בלבד.
התוצאה היא 5 החלפות בלבד במקום 23, התשואה ירדה מ10.9 ל10.2 בממוצע לשנה, נראה לי יותר מסביר עבור החסכון במיסים וטרחה.
את התוצאות ניתן לראות בלינק כאן
כמו שניתן לראות בעולם נפלא ללא מיסים ועמלות תיק המומנטום היה מגיע לסכום גבוהה משמעותית מBUY&HOLD פשוט,
אבל כמו ש קפהשחור רשם זה נראה כמו אחלה דרך לשלם הרבה מיסים בעולם המציאותי, אבל עד כמה זה באמת משמעותי ?

b7r2iaa.jpg

*אני מזניח עמלות קניה/מכירה למען הפשטות זה בקושי הגיע ל200$ הבדל ב20 שנה אפילו עם ההפסד תשואה עליהם.

שורה תחתונה תיק S&P500 עם 10000$ מ1998 היה מגיע ל43490$ בעוד תיק זהה עם תזמון לפי מומנטום היה מגיע ל60880$ באותו זמן אחרי תשלום מס (עד ההחלפה האחרונה).
נ.ב בהנזלה מלאה היתרון גדל אפילו יותר... (35117$ מול 50762$)
*שימו לב בשני המקרים לא חושב מס על הדיבידנדים, מוגבלות של portfoliovisualizer לצערי.

דעתכם ?

נערך לאחרונה ב:
בלי לבדוק את החישובים שלך, אסביר לך למה לדעתי הם לא אומרים כלום.
אתה ביצעת השוואה בשוק של מדינה 1 בעולם, בתקופה קצרה של 20 שנים, ורק עבור ה 20 שנים האלה (הרי לא השווית לתקופה של 20 שנים החל מ 1997, 1996, 1980, 1950 וכו), לא בדקת את התפלגות ההפרשים בין האסטרטגיות בשנים שונות.

יכול להיות שספציפית בתקופה שבדקת, ספציפית עבור השוק שבחרת (sp500) זה משתלם... אבל מכאן ועד להסיק שזה יתקיים ב 20 שנים הבאות המרחק עצום.

הדבר היחיד שודאי באלגוריתם שאתה מציע זה שתשלם יותר מסים ועמלות. האם תקבל תשואה עודפת? אין לדעת.

יש בעולם מיליארדי פרמטרים שעלולים להשפיע על התשואה, אבל רק מעטים מהם מוחלטים וידועים: מסים ועמלות.
לדעתי, עדיף להחליט עפ"י מה שאתה יודע בודאות ולא לפי מה שאתה משער.

תסתכל על זה.

הבדיקה שלך היא נאיבית, ב understatement.
אין לך שום robustness test למשל. יש לך מידע על s&p500 מ-1870 ועד היום, למה אתה מסתפק ב-20 שנים. וגם אם תבדוק על כל השנים הללו זה בכל מקרה לא תקף, כי למשקיעים אז לא היה את המידע או היכולת לפעול לפיו, בין השאר.
בדקת איך זה היה עובד על תריסר מדדים אחרים?
בדקת statistical significance של התוצאות?

וזה עוד לפני שאתה מבין עד כמה קשה זה פסיכולוגית להתמיד באסטרטגיה כזאת. סיכוייך לחתוך באמצע בעקבות הפסדים גבוהים מאד.

וגם אם תבדוק על כל השנים הללו זה בכל מקרה לא תקף, כי למשקיעים אז לא היה את המידע או היכולת לפעול לפיו, בין השאר.
אתה טוען שאם אנשים היו פועלים על פיה זה היה משנה בוודאות את התוצאה?

רגע, תאט קצת ;)
1998-2018 זו תקופה שכוללת שני משברים אחד איטי ואחד מהיר, בשניהם המומנטום עבד מעולה, אני אשמח לבדוק לטווח ארוך יותר אם יהיה לי כלי לעשות את זה, רטרולייזר מעט עלי כרגע, את הדיון שקישרתה אליו קראתי בעבר, עדיין מנסה לפענח חלקים גדולים ממנו ואשב על זה שוב היום...
בדקתי גם מספר ETF אחרים כמו גם שילוב של מספר מניות כמו שנעשה בMTUM למשל, בהחלט לא בכולם זה עובד טוב כמו עם ה SP500...

רגע, תאט קצת ;)
1998-2018 זו תקופה שכוללת שני משברים אחד איטי ואחד מהיר, בשניהם המומנטום עבד מעולה,
מומנטום תלוי בסדר התשואות. מאיפה לך לדעת שהשנים הבאות יהיו בדיוק כמו 1998-2018?

מומנטום תלוי בסדר התשואות. מאיפה לך לדעת שהשנים הבאות יהיו בדיוק כמו 1998-2018?

אין שום סיכוי לדעת...
אבל האסטרטגיה הזו עושה השוואה פשוטה שכל קוף עם IQ ממוצע (נניח כמוני) יכול להבין והיא עבדה יפה במשברים קודמים, אולי היא תעבוד גם במשבר הבא.
בניגוד למה שאדם הציג פה זה הרבה יותר פשוט:
X (מניות US) עשה יותר מ Y (אג"ח) שנה אחורה ? הוא כניראה ימשיך בקרוב, תעבור ל X
X מתחיל לרדת וירד עד רמה כזו שY עשה יותר שנה אחורה ? הוא כניראה ימשיך לרדת, תעבור ל Y.

זה כל כך בסיסי שברור שיהיו קריאות שווא, המעבר לבדיקה שנתיים אחורה ביטל הרבה מאלו היסטורית אבל אי אפשר לדעת אם יבטל כאלו עתידיות.
כמו שמקבלים בהבנה ירידה של 50% בתיק במקרה של קריסה אני חושב צריך גם לדעת שיהיו מעברי שווא בשיטה זו שיסבו הפסדים.

אתה יכול להיות בטוח במשהו מתישהו בשוק הזה ? (גם מיסים לא, זה דבר חדש יחסית...)

פה יש עוד קצת מידע על פני יותר שנים
https://allocatesmartly.com/antonaccis-composite-dual-momentum/
נראה קצת פחות מרשים טרום שנות ה 2000, מנגד זה לא שהוא עשה פחות...

ראיתה מה זה עשה אחרי שנות ה2000 ? נראה כמו אחלה סיבה ;)

אגב, זה בכלל טעות שלי שם והגרף העליון זה אסטרטגיה מהאתר שכוללת החזקה ב4 נכסים לפי מומנטום ולא דומה למה שהצגתי בPV.
הכוונה שלי היא יותר למה שAntonacci מסביר בסרטונים כמו כאן למשל.
ואז הגרף הנכון להסתכל עליו הוא גרף הEquities מתוך ה4 שמוצגים למטה ושם נראה יתרון לאורך כל השנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
Y פרעון חלקי של משכנתא למול השקעה במדדים ודיון תאורטי בנושא שוק ההון 9
B השקעה פסיבית במדדים שוק ההון 21
B השקעה במדדים VS השקעה בחברות המדדים שוק ההון 5
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
O השקעה במדדים - פרקטיקה שוק ההון 13
yancuk השקעה במדדים שוק ההון 31
Myrath השקעה במדדים בעידן הנוכחי שוק ההון 8
A השקעה במדדים סולידים שוק ההון 7
ט השקעה במדדים = לקנות ביוקר ולמכור בזול ? שוק ההון 26
Snoopy לאור קרן פנסיה S&P500, השקעה במדדים עכשיו- טרפת? צרכנות פיננסית 39
M מכשירי השקעה במדדים שוק ההון 1
N השקעה במדדים שוק ההון 16
R שאלותה טכנית לגבי השקעה במדדים מחוץ לישראל שוק ההון 3
S השקעה במניות ולא במדדים שוק ההון 8
R השקעה פסיבית במדדים שוק ההון 11
מרסלו השקעה במדדים שוק ההון 25
מ השקעה במדדים באמצעות הוראת קבע שוק ההון 45
ע השקעה במדדים מעצמאית לקופת גמל עצמאית שוק ההון 31
רומן השקעה סולידית במדדים ועליית תשואות אגח - טוב או רע (ליהודים לשאר העמים)? שוק ההון 15
אלכס האם השקעה במדדים הורסת את הכלכלה? שוק ההון 6
Izik האם השקעה במדדים זאת השקעה סולידית? שוק ההון 7
T האם השקעה במניות ערך עדיפה על השקעה במדדים (השקעה פסיבית) שוק ההון 39
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 2
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה