• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במגרשים לבניה פרטית של רמ״י - איך מתמקצעים בנושא?

jon snow

משתמש סולידי
דירוג
8
היי
אני מתעניין בהשקעה במגרשים של רמ״י - רשות מקרקעי ישראל.

לא בהכרח רוצה להשקיע עכשיו, אלא ללמוד את הנושא, ובהמשך אפשר לעשות כל מיני סוגים של השקעות: קניית מגרש ומכירתו, קניה בניה ומכירה, קניה בניה והשכרה, וכו׳

רציתי לשאול אם מישהו מכיר דרך טובה ללמוד על הנושא.
אני מסתכל מדי פעם על חוברות מכרז והתוצאות, אבל הייתי מעוניין ללמוד את זה בדרך יותר יסודית.

תודה רבה

אני מסתכל מדי פעם על חוברות מכרז והתוצאות, אבל הייתי מעוניין ללמוד את זה בדרך יותר יסודית.
מה בדיוק אתה רוצה ללמוד?
אתה מדבר על מגרשים לבנייה רוויה או "קנה ובנה"?

מדבר על מגרשים של ״קנה ובנה״, בניה של בית פרטי / דו משפחתי וכו׳.

יש הרבה מידע שהיה מעניין אותי, זה יחסית רחב:
איך להבין את המחיר הכולל: לפעמים רשום מחיר פיתוח ולפעמים לא, לפעמים צריך לברר בעירייה או ברשות המקומית עלויות נוספות, כמה להציע כדי להיות לזכות אבל עדיין להיות עם רווח, באיזה איזורים עדיף להשקיע, איפה קל יותר/קשה יותר, אילו סוגי מגרשים עדיפים - יש מגרשים עם 1/2 יחידות דיור, האם עדיף לגשת לזה עם שותף, וזה על קצה המזלג.

חיפשתי על זה מידע בפורום ולא ראיתי יותר מדי מידע ואני חושב שזאת נישה מעניינת, תהיתי לעצמי אם יש חוויות מאנשים בנושא או לחלופין דרכים ללמוד את זה.

נניח לימוד נדל״ן של דירה להשקעה אז למדתי בצורה של ספרים, סרטונים, פודקאסטים, וסיורי שטח של לחרוש איזור מסויים ביום ובלילה ולדבר עם אנשים באיזור.

חיפשתי על זה מידע בפורום ולא ראיתי יותר מדי מידע ואני חושב שזאת נישה מעניינת, תהיתי לעצמי אם יש חוויות מאנשים בנושא או לחלופין דרכים ללמוד את זה.
אתה מדבר על ללמוד איך להיות בעצם יזם נדלן. הדרך הטובה ביותר לעשות כזה דבר זה לעבוד או להתלמד אצל מישהו שכבר עושה זאת או להתחיל לעסוק בזה על עיוור ולשלם את המחיר (כלומר כנראה להפסיד כסף).

היי
אני מתעניין בהשקעה במגרשים של רמ״י - רשות מקרקעי ישראל.

לא בהכרח רוצה להשקיע עכשיו, אלא ללמוד את הנושא, ובהמשך אפשר לעשות כל מיני סוגים של השקעות: קניית מגרש ומכירתו, קניה בניה ומכירה, קניה בניה והשכרה, וכו׳

רציתי לשאול אם מישהו מכיר דרך טובה ללמוד על הנושא.

תודה רבה

אתה רוצה ללמוד איך לעשות קופה על הגב של מונופול ממשלתי שקובע את כללי המשחק ומשנה אותם על-פי מדיניות? בהצלחה.

תיקח בחשבון את הנקודות הבאות:

בהרחבות של מושבים וכו' המנהל בד"כ משחרר מספר מגרשים במקביל.

לפחות ביישובים קטנים תצטרך להתחייב מול רמ"י לבנות תוך זמן מסויים או לשלם קנסות שהוגדרו מראש.

אם מדובר במגרשים לבנייה פרטית ביישובים קטנים, יתכן ותצטרך לעבור ועדות קבלה. כנ"ל האנשים שירצו לקנות ממך את המגרש. כמובן שתמיד אפשר לפנות לבג"ץ בעניין.

לכל מועצה אזורית ו\או יישוב יש תקנות בנייה שונות. זה כבר לא תלוי ברמ"י ומה שיעבוד במועצה אזורית מרום גליל לאו דווקא יהיה אפשרי במועצה אזורית ערבה תיכונה, או כל מועצה אחרת. בעקבות זאת, אדריכלים שונים שבונים בתים בשכונות בנה ביתך בישובים שונים בד"כ עובדים באזור מסויים.

פרט לכך, כבר קנית מגרש, מצאת אדריכל, אישרת את כל התוכניות עם הכאב ראש הנלווה. מזל טוב. צריך להתחיל להתעסק עם קבלנים.

בקיצור, אתה רוצה להשקיע בנדל"ן? יש דרכים הרבה יותר פשוטות. בניגוד לקניית מגרש, בפוטנציה חלקן גם יתחילו להניב לך הכנסה מיד לאחר ההשקעה.

היי. תודה על התגובה. ניכר מההודעה שלך שאתה לא חושב שהשקעה במגרשים היא השקעה טובה.

מבחינת כדאיות ההשקעה, קצת נתונים (עכשיו בדקתי בתוצאות מכרזי רמ״י, מוזמן לבדוק אותי):
ב2010 נמכר מגרש בראשון לציון ב~1.2m. באותה שנה מגרש בקדימה נמכר ב~1m. ב2015 נמכר מגרש דו-משפחתי בגן יבנה ב~1.4m.
אפשר לבדוק כמה שטחים כאלה עולים עכשיו ונמכרים בשוק (הרבה יותר).

אני אישית בעד גיוון - קניתי דירה להשקעה, משקיע במניות בצורה פאסיבית, ומתעניין בטווח הארוך בהשקעה במגרש - גם כאופציה למגורים.
לפחות ביישובים קטנים תצטרך להתחייב מול רמ"י לבנות תוך זמן מסויים או לשלם קנסות שהוגדרו מראש.

אפשר לקחת את זה בחשבון בקניה - או לא לבחור מגרשים כאלה, או למכור אותם לפני זמן הבניה (או להתחיל לבנות).
אם מדובר במגרשים לבנייה פרטית ביישובים קטנים, יתכן ותצטרך לעבור ועדות קבלה. כנ"ל האנשים שירצו לקנות ממך את המגרש. כמובן שתמיד אפשר לפנות לבג"ץ בעניין.
לא מרתיע אותי
לכל מועצה אזורית ו\או יישוב יש תקנות בנייה שונות. זה כבר לא תלוי ברמ"י ומה שיעבוד במועצה אזורית מרום גליל לאו דווקא יהיה אפשרי במועצה אזורית ערבה תיכונה, או כל מועצה אחרת. בעקבות זאת, אדריכלים שונים שבונים בתים בשכונות בנה ביתך בישובים שונים בד"כ עובדים באזור מסויים.
נכון, בכל תהליך של בניה אתה צריך לעבוד מול העירייה/מועצה המקומית, ועדיף להשתמש באדריכל שמכיר את אותה הרשות ויודע כיצד להתנהל איתה
פרט לכך, כבר קנית מגרש, מצאת אדריכל, אישרת את כל התוכניות עם הכאב ראש הנלווה. מזל טוב. צריך להתחיל להתעסק עם קבלנים.

צודק לגמרי - אם יש החלטה לבנות ברור לי שזה לא ״על הדרך״ אלא פרוייקט שצריך להשקיע בו. כנראה שלא אעשה את זה אם זה לא יהיה למגורים. אבל תמיד אפשר למכור.
בקיצור, אתה רוצה להשקיע בנדל"ן? יש דרכים הרבה יותר פשוטות. בניגוד לקניית מגרש, בפוטנציה חלקן גם יתחילו להניב לך הכנסה מיד לאחר ההשקעה.
מסכים. בגלל שקניתי כבר דירה ראשונה להשקעה, אני חושב על האופציה של השקעה במגרש בטווח הרחוק.

נערך לאחרונה ב:
היי. תודה על התגובה. ניכר מההודעה שלך שאתה לא חושב שהשקעה במגרשים היא השקעה טובה.

לא יודע. תגדיר השקעה טובה. זאת השקעה לא מבוזרת, דורשת הרבה התעסקות מול בירוקרטיה ובפוטנציה גם מול בעלי מקצוע שונים, אתה כנראה צריך הון ראשוני גבוה, ההון שהשקעת לא נזיל והפוטנציאל לרווח הוא רק בטווח הרחוק. אם חשבת לדוגמה על מגרש במושב או קיבוץ, כל עוד רמ"י לא שיווקו את כל הקרקעות אתה לא יכול לקבל מחיר גבוה מזה בו המדינה משווקת את המגרשים. אתה יכול להרוויח ככה כסף? אולי. יש דרכים יותר טובות להרוויח כסף? לדעתי כן. זאת השקעה טובה? כל אחד ומה שעושה לו טוב.

מבחינת כדאיות ההשקעה, קצת נתונים (עכשיו בדקתי בתוצאות מכרזי רמ״י, מוזמן לבדוק אותי):
ב2010 נמכר מגרש בראשון לציון ב~1.2m. באותה שנה מגרש בקדימה נמכר ב~1m. ב2015 נמכר מגרש דו-משפחתי בגן יבנה ב~1.4m.
אפשר לבדוק כמה שטחים כאלה עולים עכשיו ונמכרים בשוק (הרבה יותר).

לא מעוניין לבדוק אותך ולדעתי זאת בכלל לא השאלה הנכונה. נניח ב 2010 קנית את אחד מהמגרשים האלו וכן בית בנוי במגרש ליד. את שניהם קנית ב 100% כסף שהבאת מהבית. בעשור האחרון דגרת על המגרש ואת הבית השכרת. היום אתה מוכר את שניהם. בדיעבד, אלו מבין ההשקעות היתה עדיפה?
אותה שאלה רק שהפעם לקחת משכנתא\הלוואה כדי לרכוש את הבית והמגרש. השכ"ד מהבית מימן, לפחות בחלקו את המשכנתא ואת ההפרש השקעת. אילו מבין ההשקעות עדיפה?
שאלה אחרונה: בתקופות של ירידה במחירי דיור, מה יורד יותר בית או מגרש ריק?

אני לא מכיר את המספרים כדי לענות על השאלות הנ"ל. אבל אילו השאלות שהייתי שואל את עצמי ולא כמה עלה המגרש לפני עשור והיום.

לא מרתיע אותי

זה לא אמור להרתיע אותך, אבל כן שיקול שצריך להילקח בחשבון. יתכן ויווצר מצב שתמצא אנשים שמסכימים לרכוש ממך את המגרש במחיר בו אתה מעוניין ולא תוכל למכור להם אותו.

נכון, בכל תהליך של בניה אתה צריך לעבוד מול העירייה/מועצה המקומית, ועדיף להשתמש באדריכל שמכיר את אותה הרשות ויודע כיצד להתנהל איתה

נניח והיית מתמקצע מול רמ"י, מה שזה לא אומר מבחינתך. בתור אדם פרטי אתה מתכוון ללמוד את הנהלים בכל האזורים? מראש להגביל את עצמך לאזור מסויים? לעבוד עם בעלי מקצוע שונים בכל אזור?

צודק לגמרי - אם יש החלטה לבנות ברור לי שזה לא ״על הדרך״ אלא פרוייקט שצריך להשקיע בו. כנראה שלא אעשה את זה אם זה לא יהיה למגורים. אבל תמיד אפשר למכור.

כמה פעמים אתה מתכוון לבנות בית למגורים? כי אם התשובה קטנה מ 3 אין לך מה להשקיע ב"להתמקצע" במכרזים של רמ"י. תבחר אזור, אדריכל שעובד באזור ושיהיה לך בהצלחה.

מסכים. בגלל שקניתי כבר דירה ראשונה להשקעה, אני חושב על האופציה של השקעה במגרש בטווח הרחוק.

כנראה לא הבנתי אם אתה מחפש השקעה או בניית בית למגורים. אתה יכול להתעלם מהתשובות מעלה.

אני בתהליך של בניית בית לאחר זכיה במכרז של רשות מקרקעי ישראל.
אנחנו בשלבי בנייה מתקדמים אז אני לא יכול להגיד עוד מה יצא המחיר הסופי למ"ר אבל בנתיים נראה (וכנראה ישאר) שיהיה פער גדול בין ההוצאות לרכישת המגרש ובניית הבית לבין שווי הבית לאחר הבנייה.
בכל מקרה אני מתחזק קובץ אקסל ובו פירוט כל ההוצאות, אז הסיכום הסופי יהיה קל.

פער זה קיים כי מדובר במגרש שבו יש יותר מיחידה אחת מה שמוריד את מחיר רכיב עלות הקרקע ליחידת דיור.
כמו כן, זה מוזיל עלויות בנייה כי הן מתחלקות בין מספר יחידות דיור ויש איזה SCALE בכמויות שהופך יבוא של חומרי גמר מחו"ל לכדאי.
היתרון ברכישת מגרשים מרשות מקרקעי ישראל היא שהם מפרסמים הרבה מכרזים, ובמרבית המכרזים יש מגרשים עם מספר מגוון של יחידות דיור.
זה אומנם מונופול ומחירי המגרשים הם במחיר שוק (אם לא קצת יותר יקרים) אך אני לא מכיר מקום אחר בו אתה יכול לקנות מגרש עם יותר מיחידת דיור אחת/דו משפחתי ושמפרסמים לפעמים עשרות מגרשים באותו מכרז.

אני אדריכל במקצוע אז גם תכננתי את הבית והצלחתי להוציא היתר בנייה בחודשיים.
כל התהליך ממועד הזכייה ועד אכלוס הבית ימשך כ-14 חודשים!

לסיכום:
-אני חושב שאם רוצים להרוויח דרך מכרזים אז צריך לעבור את כל התהליך של קניית המגרש ובניית בית/ים בו.
-הדרך הכי רווחית היא לרכוש מגרש ובו זכויות למס' יחידות דיור.
-לא חייבים למכור את הדירות כיזם- הדרך הכי טובה היא למצוא כמה שותפים ולבנות יחד ולהחזיק בנכסים גם לאחר סיום הבנייה.
ככה מרווחים את הרווח "היזמי" פער בין מחיר עלות ולשווי, ונהנים משכירות/יחידה למגורים.

לאחר שנסיים את בניית הבית ללא ספק, אני אהיה מעוניין לעבור את התהליך הזה שוב.

@פופי17 תודה רבה על התגובה

ברוב המכרזים שראיתי יש 1/2 יחידות דיור, אתה מדבר על אפילו יותר מ2 יחידות דיור?

ובנוגע לשותפים - הבנתי שבכל מקרה ברגע שאתה ניגש למכרז על דו משפחתי צריך 2 אנשים שונים (לא מספיק בעל ואישה, אלא 2 משקי בית שונים שניגשים למכרז). אז לדו משפחתי צריך 2 שותפים, שאתה כותב ״למצוא כמה שותפים ולבנות יחד״ על איזה סדר גודל של פרוייקט אתה מדבר?

בנוסף אם יש לך דעות/מחשבות בנוגע לאיזורי השקעה אשמח לשמוע (ערים/ישובים/מושבים/מרכז/פריפריה/שרון/שפלה,וכו׳)

אני הכי הייתי ממליץ על מגרש של 3-4 יח"ד.
לגבי השותפים אתה צודק, צריך שותפים ממשקי בית שונים.

אני גר בחיפה, לאחרונה פורסמו מכרזים גדולים בערים/ישובים שבפרוורי חיפה: יוקנעם, טבעון ועתלית.
אלה אזורים שאני מתרכז בהם, והם מקומות עם אוכלוסייה חזקה.
צריך לחשוב על אזור שיש לך בו יתרון:
מבחינת היכרות הסביבה
קשרים במועצה/עירייה
קבלנים טובים שעובדים בסביבה

איפה שזכינו במכרז, זה סביבה שאבא של בת זוגתי מכיר היטב (היכרות הסביבה, מתווכים, אנשים במועצה, אדריכלים מקומיים שיכולים לעזור, קבלנים וספקים).
הוא גם שילוב של יזם/קבלן שמנהל את הקבלני משנה- מה שהקל על כל התהליך.
התהליך הזה לא קל, אבל אם יש ממי ללמוד ושותפים שיכולים לשים כסף זה יותר מאפשרי ויכול להיות מאוד רווחי.

עכשיו אחרי שיש לי קבלני משנה שאני סומך על העבודה שלהם והתמחור שלהם, רק צריך מגרש לבנות עליו וכסף בשביל הפרויקט הבא :)

אני אדריכל במקצוע אז גם תכננתי את הבית והצלחתי להוציא היתר בנייה בחודשיים.
כל התהליך ממועד הזכייה ועד אכלוס הבית ימשך כ-14 חודשים!

-לא חייבים למכור את הדירות כיזם- הדרך הכי טובה היא למצוא כמה שותפים ולבנות יחד ולהחזיק בנכסים גם לאחר סיום הבנייה.
ככה מרווחים את הרווח "היזמי" פער בין מחיר עלות ולשווי, ונהנים משכירות/יחידה למגורים.

לאחר שנסיים את בניית הבית ללא ספק, אני אהיה מעוניין לעבור את התהליך הזה שוב.
תודה על התגובה המחכימה!
היתר בנייה בחודשיים ו 14 חודשים מזכייה לאכלוס זה סופר מרשים. אולי אפנה לשכור את שירותך כשזה יהיה אקטואלי, אם זה בסדר :)

אם התהליך כל כך ריווחי, אז למה להחזיק ולהשכיר? הרי בשלב הזה הבית שבנית לא שונה מכל דירה אחרת שיכלת לקנות ולהשכיר. לא עדיף למכור ולשחרר את ההון לעוד סיבוב של בנייה-מכירה?

תודה על התגובה המחכימה!
היתר בנייה בחודשיים ו 14 חודשים מזכייה לאכלוס זה סופר מרשים. אולי אפנה לשכור את שירותך כשזה יהיה אקטואלי, אם זה בסדר :)

אם התהליך כל כך ריווחי, אז למה להחזיק ולהשכיר? הרי בשלב הזה הבית שבנית לא שונה מכל דירה אחרת שיכלת לקנות ולהשכיר. לא עדיף למכור ולשחרר את ההון לעוד סיבוב של בנייה-מכירה?

בכיף, שמח לעזור!
אתה מוזמן לפנות מתי שיש לך משהו רלוונטי.

בנתיים מחזיק בגלל שאני מתכנן לעבור לגור שם לתקופה הקרובה ולהבנתי מבחינת מס שבח צריך לחכות 18 חודשים לפני שאפשר למכור את הדירה היחידה שלך.
אני שוקל באמת לעשות עוד סיבוב בעתיד, לשחרר את ההון על ידי לקיחת מימון על חשבון הדירה (נבנתה ללא משכנתא) או על ידי מכירתה בעתיד.

אולי אני אכנס איתך שותף בסיבוב הבא :)
להיות רק אדריכל זה מבאס, עדיף להיות תמיד גם בצד הבעלות.

האתגר הרציני חוץ מהמימון זה למצוא קרקע לבנייה..
חיפשתי היום ביד 2 ורוב המגרשים למכירה הם של ביתים פרטיים או דו משפחתיים וכולם במחירים מופקעים.
האופציה היחידה בנתיים שמצאתי זה לזכות במכרז של רמ"י והם באים פעם ב..

@פופי17
מגניב :)
הזכרת קודם מכרזים שפורסמו לאחרונה ביוקנעם, טבעון ועתלית, זה לא מספיק?

המכרז בטבעון ובעתלית היו מכרזים גדולים יחסית והם כבר נסגרו.. ביוקנעם היה מכרז קטן יחסית והוא גם נסגר.
האתגר הוא למצוא קרקע זמינה לבנייה... במיוחד אם רוצים להפוך את זה לשיטה (ולעשות כמה סיבובים כאלה)
מכרזים יכולים להתפרסם אחת לכמה שנים (במיוחד אם מתמקדים באזור גיאוגרפי ספציפי)

בכל מקרה אני מתחזק קובץ אקסל ובו פירוט כל ההוצאות, אז הסיכום הסופי יהיה קל.
חשבתי על כיוון כזה בעבר, אשמח לקבל את האקסל, כדי לדעת אם החמצתי הזדמנויות או שבחרתי בחירה טובה.

חשוב מאוד לפני שניגשים למכרז, לבנות דו"ח אפס נכון.

שנסיים את הבנייה אני אסכם את כל ההוצאות ואשמח לשתף את האקסל.
בפרויקט הזה לא בנינו דו"ח אפס מכיוון שהפרויקט מנוהל על ידי אבא של בת הזוג שלי שיש לו הרבה נסיון בבנייה.
הוא בנה מסגרת תקציב אבל לא דו"ח אפס באקסל.

מסכים לגבי דו"ח אפס, בפרויקטים הבאים אני אוכל (פחות או יותר) להתייחס להוצאות שהיו עכשיו ולהזין אותם בדו"ח אפס

חשבתי על כיוון כזה בעבר, אשמח לקבל את האקסל, כדי לדעת אם החמצתי הזדמנויות או שבחרתי בחירה טובה.

זה כיוון מעניין..
סתם מסקרנות, יש לך נסיון בתחום הבנייה?
ההזדמנויות שציינת היו לבנייה של בית פרטי/דו משפחתי או ליותר יח"ד?

סתם מסקרנות, יש לך נסיון בתחום הבנייה?
אין לי ניסיון, ו"כל העוסק בבנין מתמסכן" (יבמות סג, א), בסוף לא נכנסתי לזה.
ההזדמנויות שציינת היו לבנייה של בית פרטי/דו משפחתי או ליותר יח"ד?
בנייה רוויה, זה היה נראה לי יותר אטרקטיבי
בגלל ש:
-הדרך הכי רווחית היא לרכוש מגרש ובו זכויות למס' יחידות דיור.

אין לי ניסיון, ו"כל העוסק בבנין מתמסכן" (יבמות סג, א), בסוף לא נכנסתי לזה.

זה באמת יכול להיות מסוכן!
זה תהליך מורכב עם הרבה הוצאות ופיתולים בדרך (מחייב כיסים עמוקים)
אם אפשר נראה לי הכי טוב להתחיל מקטן ולצמוח בהיקף הפרויקטים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 2
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22
P השקעה בקרנות שנסחרות בארץ בIB שוק ההון 17
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה