• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בחלק הסולידי בתיק

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
2,090
הי חברים,
יצא לי קצת פוסט ארוך, אבל אני חושב שזה יעניין כאן הרבה אנשים.
בגדול אני מציג כאן אפשריות השקעה סולידיות ורציתי לשמוע את דעתכם.
אשמח לשמוע רעיונות נוספים להשקעות סולידיות.
=============================================================================
רציתי לדבר על החלק הסולידי בתיק, עכשיו שהריבית אפסית וכנראה תשאר כזו בשנים הקרובות, מה אתם עושים בחלק הסולידי בתיק? מציין שאני משקיע ותיק למעלה מ10שנים, והתיק הוא 40% מדדי מניות, 60% סולידי. ההשקעה היא לטווח ארוך (למעלה מ 10 שנים, אין מטרה ספציפית לכסף, מדובר על תיק גדול),אפשר להגדיר אותי כמשקיע אוהב סיכון.
עד עכשיו שמתי את רוב החלק הסולידי בפקדונות, הצלחתי לתפוס ריביות טובות , סגרתי ל 5 שנים קדימה עם תחנות יציאה.
הפקדונות האלה ימשיכו בשנים הקרובות, להערכתי הפקדונות נותנים בממוצע 2% לשנה, בזה אני מתכוון לא לגעת.
השאלה מה עושים עם כסף חדש שנכנס + פקדונות שמשתחררים? עכשיו הבנקים נותנים ריביות של 1% שנתי לתקופה של 3 שנים(ניתן למשוך לפני 3 שנים ותקבל הצמדה למדד)

קודם קראתי שהפד מעריך שריבית לא תעלה עד 2023 והם גם שינו את הקרטריון של העלאת ריבית(אינפלציה של 2% בממוצע בשנה ולא שנה ספציפית) - אני מניח שגם הריבית אצלנו תשאר אפסית בשנים הקרובות.

אז מה האלטרנטיביות לחלק הסולידי:
- פקדונות בריבית הנ"ל

- אגח ממשלתי - מציין כי לא מחזיק כיום באגח ממשלתי, לאור הצפי הנ"ל רואה שאין איום של העלאת ריבית,
מה אתם חושבים על רכישת אג"ח ארוך טווח ישראלי כממתן את ההשפעה של המניות.
- ממשלתי שקלי 0330 תשואה של 0.7% מחמ 9
- ממשלתי שקלי 0337 תשואה 1.29% מחמ 14.28
אגח ממשלתי ישראלי ימגן את החלק המנייתי הישראלי? יש לי מדדי מניות בארץ בחלק לא מבוטל בתיק(אמור לפזר אותו בהמשך). אג"ח ממשלתי אמרקיאי ימתן מדדי מניות בישראל? מדדי מניות בארה"ב?
יש את הקרן של Ishares - iShares $ Treasury Bond 7-10yr UCITS ETF
החלק הזה לדעתי אפשר לעשות רווחי הון , למתן את התנודתיות של התיק, יכול לממש בגבוה בזמן ירידות במניות ולהשתמש לקנות בזול מדדי מניות.

- אג"ח קונצרני בארץ - אני יודע שזה נכנס מוקצה כאן ואם רוצים להגדיל תשואה עדיף מדדי מניות.
אבל לדעתי יש עכשיו הזדמנות בשוק הקונצרני בדירוג השקעה A ומעלה. היום המרווחים מול אג"ח הממשלתי הם
מרווחים שמגיעים בסביבות 4% מעל אגח ממשלתי. כשהיסטורית המרווחים היו יותר נמוכים. הציבור פדה בחודשים האחרונים מילארדי שקלים (40 מילארד שעדיין לא חזרו לשוק) וגם יש את תוכנית הרכישות של בנק ישראל שנותן הגנה.
כאן אפשר להשקיע בקרנות מנוהלות או מחקות ,אני חושב שהכסף בזה יחזור לשוק שאי הוודאות תרד, אבל להקפיד על פיזור גבוה, לפחות יותר מ100 אגחים שונים בקרן.

- אג"ח קונצרני בחו"ל - יש את הקרן של ishares בשקלים מפוזרת על 2000 חברות. עוד רעיונות? עכשיו גם הדולר נמוך...

- השקעה באשראי צרכני בארה"ב - יש את הקרן של הלמן אלדובי,שמאז הקמתה הצליחה להביא תשואות סולדיות ללא קורלציה לשווקים, מישהו משקיע בה? מה שמפריע לי כאן זה הדמי ניהול וזה שאני לא יכול לעקוב אחרי הכסף(להבנתי הקרן של אלדובי לא ניתן לראות שווי ברמה יומית, אין לי בעיה עם החוסר נזילות, אבל הקטע שהכסף כאן רחוק ממך.
אפשר לסמוך על הלמן אלדובי? הם פרסמו תשקיף , זה אומר שזה מפוקח ע"י רשות לניירות ערך? התסריט הלא טוב מבחינתי כאן הוא שהכסף יכול להעלם.

- השקעות לא סחירות - אין לי ידע בנושא, אשמח לשמוע רעיונות.

אני רואה כאן סדרה של תזמונים / ניחושים.
מה יקרה לדולר, מה יקרה לריבית, מה יקרה לאג"ח ממשלתי בזמן נפילות, מה יקרה לאג"ח קונצרני...

זה משחק כיפי, אבל תחזור ותקרא כותרות כלכליות מלפני כמה שנים ותבדוק אם אתה חוזה בהצלחה את העתיד.

לעצם נושא השרשור: בחלק הסולידי אני משקיע באג"חים צמודים בדירוג גבוה ומבין שלא תהיה לי תשואה, אלא רק שמירת ערך.

אפשר לסמוך על הלמן אלדובי?
- יש את הקרן של הלמן אלדובי,שמאז הקמתה הצליחה להביא תשואות סולדיות ללא קורלציה לשווקים, מישהו משקיע בה?
לא משקיע בה אבל משקיע במשהו דומה (יותר טוב לדעתי), סולידי זה לא.
אפשר לסמוך על הלמן אלדובי?
באיזה קטע לסמוך? שהם לא יגנבו ממך כסף? כן.
הם פרסמו תשקיף , זה אומר שזה מפוקח ע"י רשות לניירות ערך?
כן.
? התסריט הלא טוב מבחינתי כאן הוא שהכסף יכול להעלם.
הוא לא יכול להעלם, לכל היותר להפסיד
אשמח לשמוע רעיונות נוספים להשקעות סולידיות.
נראה שכיסית פחות או יותר את כל האפשרויות.

.

אתה משקיע כשיר?
אני רואה כאן סדרה של תזמונים / ניחושים.
מה יקרה לדולר, מה יקרה לריבית, מה יקרה לאג"ח ממשלתי בזמן נפילות, מה יקרה לאג"ח קונצרני...

זה משחק כיפי, אבל תחזור ותקרא כותרות כלכליות מלפני כמה שנים ותבדוק אם אתה חוזה בהצלחה את העתיד.

הרבה אנחנו מתעסקים כאן באיך לנהל את החלק המנייתי אבל פחות איך לנהל איך החלק האגחי.
כמה מהאסטרגיות שהצגתי מדברים עליהם בפורום. אל תשכח שמדובר בכסף גדול...לא נראה לי מספיק טוב רק לשמור על הערך.

אתה משקיע כשיר?
נראה שע"פ הקריטריונים שבדקתי אני יכול להחשב כמשקיע כשיר.
אם כבר הזכרת את הנושא -זה שאתה משקיע כשיר לא שם אותך על הכוונת של מס הכנסה?

אל תשכח שמדובר בכסף גדול...לא נראה לי מספיק טוב רק לשמור על הערך.
מקובל... אבל תשואה של 1% לא עושה עבורי שום הבדל, גם בחישובי ריבית דריבית.
על 2% ומעלה כבר צריך לקחת סיכון בימינו.
אני למשל לא מוכן לקחת סיכון אינפלציה ולהשקיע באג"ח שקלי, גם אם הריבית מפתה.

מקובל... אבל תשואה של 1% לא עושה עבורי שום הבדל, גם בחישובי ריבית דריבית.
על 2% ומעלה כבר צריך לקחת סיכון בימינו.

אני אומר לקחת סיכונים מחושבים, ניהול תיק האגח לדעתי יותר מורכב מהתיק המנייתי.
למשל
- עד לא מזמן השקעתי בפקדונות, כי אגח לא נתן תשואה מספיק טובה לדעתי בשביל הסיכון הכרוך בו.
- עכשיו הפקדונות גם על הפנים אבל יש הזדמנות באג"ח קונצרני - לא כהשקעה אסטרטגית אלא משהו טקטי. ברגע שאראה שמרווחים מצטצמים כנראה אצא ממנו.
אצלי 1% זה עשרות אלפי שקלים....

גם זאת הנחה שאתה לוקח על שוק האג"ח....(כמו שאני עשיתי את הניתוח הנ"ל), מה שאני מנסה להגיד כאן שהחלק האגחי הוא יותר דינמי.

נראה שע"פ הקריטריונים שבדקתי אני יכול להחשב כמשקיע כשיר.
מה זה יכול? או שכן או שלא, צריך גם אישורים על כך, הצהרה שלך לא מספיקה.
בכל מקרה נחשפתי לקרן מאד מעניינת כזו, המינימום שלהם הוא 250K$ (אחרי מיקוח).
אם כבר הזכרת את הנושא -זה שאתה משקיע כשיר לא שם אותך על הכוונת של מס הכנסה?
מה זה אומר על הכוונת? לקוחות כשירים מגישים דו"חות מס בכל מקרה ברוב המקרים ועם רו"ח.

עכשיו הפקדונות גם על הפנים אבל יש הזדמנות באג"ח קונצרני - לא כהשקעה אסטרטגית אלא משהו טקטי.

זה תזמון שוק קלאסי. אם אתה נהנה מזה אז סבבה.

גם זאת הנחה שאתה לוקח על שוק האג"ח....

אצלי מטרת האג"ח היא "חלק התיק שאני לא מוכן להפסיד" (בעיקרון כבר מספיק לי לפרישה) וכל השאר במניות. לא בדיוק הבנתי מה מטרת האג"ח אצלך - חלק בסיכון נמוך אבל שעדיין נותן קצת תשואה? חלק שאפשר לעשות עליו סיבוב? אם זה המצב אז לדעתי אג"חים קונצרנים בישראל לא עונים על הקריטריון של סיכון נמוך. בטח בימים אלה של קורונה שאף אחד לא יודע מה יהיה.

אני אומר לקחת סיכונים מחושבים, ניהול תיק האגח לדעתי יותר מורכב מהתיק המנייתי.
למשל
- עד לא מזמן השקעתי בפקדונות, כי אגח לא נתן תשואה מספיק טובה לדעתי בשביל הסיכון הכרוך בו.
- עכשיו הפקדונות גם על הפנים אבל יש הזדמנות באג"ח קונצרני - לא כהשקעה אסטרטגית אלא משהו טקטי. ברגע שאראה שמרווחים מצטצמים כנראה אצא ממנו.
אצלי 1% זה עשרות אלפי שקלים....
לדעתי זה עניין של גישה, אני אישית רואה בתיק כמו שהצגת סיכון הרבה יותר גבוה לטווח ארוך מלמשל תיק 80% מניות גלובלי או אמריקאי.

אג"ח קונצרני של חברות במדינה קטנטנה במזרח התיכון כחלק הסולידי?
ועוד כחלק מתיק כללי שכמעט כולו חשוף לאותה מדינה גם בחלק המנייתי וגם במטבע.

חוץ מזה בכלליות לדעתי לא תמצא הזדמנויות באמת "סולידיות" שמשלמות ריבית גבוה בלי סיכון,כשאג"ח קונצרני מספק לך ריבית של 3% יותר ממשלתי זה אולי "רק 3% אחוז" אבל עלול לייצג 300% יותר רווח,והרווח לא מגיע בלי סיכון.

אצלי מטרת האג"ח היא "חלק התיק שאני לא מוכן להפסיד" (בעיקרון כבר מספיק לי לפרישה) וכל השאר במניות. לא בדיוק הבנתי מה מטרת האג"ח אצלך - חלק בסיכון נמוך אבל שעדיין נותן קצת תשואה? חלק שאפשר לעשות עליו סיבוב? אם זה המצב אז לדעתי אג"חים קונצרנים בישראל לא עונים על הקריטריון של סיכון נמוך. בטח בימים אלה של קורונה שאף אחד לא יודע מה יהיה.

החלק של תיק האג"ח אצלי - זה חלק שאני לא מוכן להסתכן בו(לא מניות) אבל עדיין רוצה לקבל תשואה.
בקשר לאג"ח קונצרני - מדובר על פיזור על מאות חברות, אני לא רואה את כל השוק לפחות שמדורג A ומעלה מתמוטט, אז יהיו פשיטות רגל פה ושם אבל זה יהיה זניח - אתה רואה את בנק ישראל נותן לכל השוק לקרוס? הוא חייב לתת לחברות את היכולת למחזר את החוב והוא גם אומר את זה.

מה אתם חושבים על רכישת אג"ח ארוך טווח ישראלי כממתן את ההשפעה של המניות.
- ממשלתי שקלי 0330 תשואה של 0.7% מחמ 9
- ממשלתי שקלי 0337 תשואה 1.29% מחמ 14.28
אגח ממשלתי ישראלי ימגן את החלק המנייתי הישראלי? יש לי מדדי מניות בארץ כ 25% מהתיק המנייתי (אמור לפזר אותו בהמשך). אג"ח ממשלתי אמרקיאי ימתן מדדי מניות בישראל? מדדי מניות בארה"ב?
יש את הקרן של Ishares - iShares $ Treasury Bond 7-10yr UCITS ETF

אשמח אם מישהו יתיחס לנ"ל.

אני קורא פה על לא מעט אנשים שהאג"ח הוא חלק נכבד מהתיק שלהם. האמת שבמקרה יצא לי להריץ היום כמה תסריטי פרישה בראש (יש לי עוד המון זמן), והיה נראה לי הכי הגיוני להתחיל להעביר את החלק שאני לא רוצה לסכן מתיק המניות לשוק הנדל"ן ככל שזמן הפרישה יתקרב.
זה נשמע עדיף בהרבה על פני רכישת אג"ח לא?
אשמח לשמוע למה אנשים בכל זאת מעדיפים לפעול אחרת ממה שכתבתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0