• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בדירה, דירה ראשונה

unrealx

משתמש בכיר
דירוג
595
אני עדיין גר אצל ההורים, וכרגע מתכנן להשאר שם גם בשנים הקרובות, כמו כן מתכנן לרכוש דירה מתישהו בעתיד, בטווח של 5-10 שנים מהיום.
האפשרות השנייה היא להשקיע את הכסף בשוק ההון, אפשרות שנראה שפחות מומלצת אם אצטרך את הכסף לטווח הזמן המיועד.

השאלות:
1. אם עניין רכישת הדירה הוא בלתי נמנע עבורי, אילו שיקולים אני צריך לעשות בין אם לרכוש את הדירה עכשיו ולהשכיר אותה עד שאצטרך אותה לבין להמתין למתי שבאמת אצטרך?
2. מהם השיקולים של רכישת דירה עם בן\בת זוג לבין רכישה כיחיד?
3. האם יש הבדל בין רכישת דירה ראשונה - בין אם היא למגורים, ובין אם היא להשקעה? האם כל ההטבות של דירה ראשונה תקפים?
4. האם הייתם ממליצים על קורסי נדל"ן למיניהם (פסגות \ אונברסיטה פתוחה וכו')?
5. דברים נוספים שצריך לשקול?

תודה מראש!

בן/בת זוג - נשואים או לא? אם לא נשואים עדיין אז ממש לא ממליץ. אם מדובר בדירה להשקעה של בני זוג שלא נשואים עדיין רצוי ומומלץ לחתום על חוזה.
3. האם יש הבדל בין רכישת דירה ראשונה - בין אם היא למגורים, ובין אם היא להשקעה? האם כל ההטבות של דירה ראשונה תקפים?
דירה להשקעה אני הייתי רוכש יד 2/3/4... מינימום שיפוצים כדי למקסם תשואה. לא הייתי רוכש בפריפריה הרחוקה.
אם דירת מגורים הייתי בודק בפינצטה ומיקרוסקופ מה טוב לי ומתעלם בקטנה מהמחיר ובנוסף לא הייתי רוכש חדשה או מ 'על הנייר' כי לדעתי עדיפה דירה בת 5 אחרי שתוקנו בה כול ליקויי הבניה והמרפסות לא קרסו...
על אילו הטבות של דירה ראשונה אתה מדבר? מכיר למסתכן? בהצלחה, תשומת הבניה מיום חתימת החוזה ועד לקבלת המפתחות תנטרל לך את כול ה 'ההנחות'
https://trade.bankleumi.co.il/trade/info/shuk/shukbniya.asp.
שים לב שיעלה לך כמעט 2.5% תוספת מחיר לשנה ואם זמן המתנה הוא 3-4 שנים אז מדובר על מינימום 7.5% אז ההטבות הלכו פייפן [אני לא בטוח על איזה סכום זה מחושב, על המחיר המלא או רק על ההפרש בין המשכנתא מינוס המזומן ששולם בזמן החתימה @רוני ]

נערך לאחרונה ב:
אני עדיין גר אצל ההורים, וכרגע מתכנן להשאר שם גם בשנים הקרובות, כמו כן מתכנן לרכוש דירה מתישהו בעתיד, בטווח של 5-10 שנים מהיום.
האפשרות השנייה היא להשקיע את הכסף בשוק ההון, אפשרות שנראה שפחות מומלצת אם אצטרך את הכסף לטווח הזמן המיועד.

השאלות:
1. אם עניין רכישת הדירה הוא בלתי נמנע עבורי, אילו שיקולים אני צריך לעשות בין אם לרכוש את הדירה עכשיו ולהשכיר אותה עד שאצטרך אותה לבין להמתין למתי שבאמת אצטרך?
4. האם הייתם ממליצים על קורסי נדל"ן למיניהם (פסגות \ אונברסיטה פתוחה וכו')?
5. דברים נוספים שצריך לשקול?

תודה מראש!

היי
שאלת מספר שאלות, תרשה לי לומר את דעתי לגבי השאלה הראשונה, מאחר וכולנו נמצאים כאן מתוך הבנה שיש לדאוג לגיל פרישה, לדעתי מומלץ לבחור בין האופציות של דירת מגורים או דירה להשקעה, מהסיבה הפשוטה, בשוק הנדל"ן ישנה מחזוריות של מספר שנים של עליית מחירים ושכירויות, ומספר שנים של ירידת מחירים ובמידה מסוימת ירידה בשכירויות, או דשדוש במקום של שניהם.

לכן כאשר אנו נמצאים בפרישה, דירת מגורים או דירה/דירות להשקעה, יגדרו אותנו מפני הכפלה נומינלית של השכירויות (בעיקר בגוש דן).

בכל מקרה, בכל דרך שתבחר, מומלץ לעשות זאת כאשר רמת המחירים כלכלית.

בן/בת זוג - נשואים או לא? אם לא נשואים עדיין אז ממש לא ממליץ. אם מדובר בדירה להשקעה של בני זוג שלא נשואים עדיין רצוי ומומלץ לחתום על חוזה.

דירה להשקעה אני הייתי רוכש יד 2/3/4... מינימום שיפוצים כדי למקסם תשואה. לא הייתי רוכש בפריפריה הרחוקה.
אם דירת מגורים הייתי בודק בפינצטה ומיקרוסקופ מה טוב לי ומתעלם בקטנה מהמחיר ובנוסף לא הייתי רוכש חדשה או מ 'על הנייר' כי לדעתי עדיפה דירה בת 5 אחרי שתוקנו בה כול ליקויי הבניה והמרפסות לא קרסו...
על אילו הטבות של דירה ראשונה אתה מדבר? מכיר למסתכן? בהצלחה, תשומת הבניה מיום חתימת החוזה ועד לקבלת המפתחות תנטרל לך את כול ה 'ההנחות'
https://trade.bankleumi.co.il/trade/info/shuk/shukbniya.asp.
שים לב שיעלה לך כמעט 2.5% תוספת מחיר לשנה ואם זמן המתנה הוא 3-4 שנים אז מדובר על מינימום 7.5% אז ההטבות הלכו פייפן [אני לא בטוח על איזה סכום זה מחושב, על המחיר המלא או רק על ההפרש בין המשכנתא מינוס המזומן ששולם בזמן החתימה @רוני ]

היי, תודה על התשובה.
לגבי השאלה עם הבן\בת זוג- השאלה שלי היא מה היתרונות והחסרונות של רכישה עם בת\בת זוג, זה יכול להיות גם אחרי חתונה, לבין רכישה לבד
לגבי ההטבות - אני מדבר על ההלוואה הכי טובה שאפשר לקבל - משכנתא, עם ריבית ממש נמוכה יותר מכל הלוואה אחרת. זה בעצם יוצר מינוף מטורף, ובמקום להשקיע לדוג' 500K בשוק ההון - אתה ממונף ומושקע 1.3M, וגם אם הערך של הדירה יורד, זה לא משנה לך - כי אתה גר בה.

היי
שאלת מספר שאלות, תרשה לי לומר את דעתי לגבי השאלה הראשונה, מאחר וכולנו נמצאים כאן מתוך הבנה שיש לדאוג לגיל פרישה, לדעתי מומלץ לבחור בין האופציות של דירת מגורים או דירה להשקעה, מהסיבה הפשוטה, בשוק הנדל"ן ישנה מחזוריות של מספר שנים של עליית מחירים ושכירויות, ומספר שנים של ירידת מחירים ובמידה מסוימת ירידה בשכירויות, או דשדוש במקום של שניהם.

לכן כאשר אנו נמצאים בפרישה, דירת מגורים או דירה/דירות להשקעה, יגדרו אותנו מפני הכפלה נומינלית של השכירויות (בעיקר בגוש דן).

בכל מקרה, בכל דרך שתבחר, מומלץ לעשות זאת כאשר רמת המחירים כלכלית.

היי רוני,
לא כל כך הבנתי מה אתה אומר, הדירה שאני מתכנן לקנות היא דירה להשקעה שבעתיד תהפוך לדירת מגורים שלי. זה יכול לקרות אחרי כמה שנות שכירות. אני יכול לקבל כשאצטרך דירה 2 החלטות שונות - או לגור בדירה, או למכור אותה ולרכוש דירה אחרת בכסף שהרווחתי עד אז.

וגם אם הערך של הדירה יורד, זה לא משנה לך - כי אתה גר בה.
אבל עדיין צריך לשלם את הריביות האפקטיביות על הערך הקודם ... לא כך?

היי, תודה על התשובה.
לגבי השאלה עם הבן\בת זוג- השאלה שלי היא מה היתרונות והחסרונות של רכישה עם בת\בת זוג, זה יכול להיות גם אחרי חתונה, לבין רכישה לבד
לגבי ההטבות - אני מדבר על ההלוואה הכי טובה שאפשר לקבל - משכנתא, עם ריבית ממש נמוכה יותר מכל הלוואה אחרת. זה בעצם יוצר מינוף מטורף, ובמקום להשקיע לדוג' 500K בשוק ההון - אתה ממונף ומושקע 1.3M, וגם אם הערך של הדירה יורד, זה לא משנה לך - כי אתה גר בה.

היי רוני,
לא כל כך הבנתי מה אתה אומר, הדירה שאני מתכנן לקנות היא דירה להשקעה שבעתיד תהפוך לדירת מגורים שלי. זה יכול לקרות אחרי כמה שנות שכירות. אני יכול לקבל כשאצטרך דירה 2 החלטות שונות - או לגור בדירה, או למכור אותה ולרכוש דירה אחרת בכסף שהרווחתי עד אז.

היי
שים לב למה שרשמתי, לא משנה במה תבחר, בדירה למגורים או להשקעה, חשוב להקפיד לקנות כאשר רמת מחירי הנכסים כלכלית והגיונית, ולא אחרי עליית מחירים חזקה במשך 10 שנים, כאשר השוק נמצא כרגע במומנטום שלילי.

מאחר והריבית עדיין זולה, יש סבירות לעליית הריבית, תהיה לכך השפעה על מחירי הדירות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Evgeny Sahnin ״השקעה״ בדירה למגורים לעומת דירה להשקעה נדל"ן 14
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
מ השקעה בדירה בחו״ל נדל"ן 15
א השקעה בדירה בתל אביב נדל"ן 44
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
מומו הברווז השקעה בדירה בחו"ל נדל"ן 7
F כדאיות השקעה בדירה ראשונה נדל"ן 22
S השקעה בדירה ללא הון עצמי שוק ההון 37
R השקעה בדירה בחו"ל לטווח ארוך נדל"ן 24
ל דילמת מינוף תיאורטית - השקעה בדירה 100% באמצעות משכנתא נדל"ן 54
G השקעה בדירה חדשה באשקלון שכונת אגמים נדל"ן 35
Octopus ווידוא של חישוב נכון לכדאיות השקעה בדירה נדל"ן 25
א השקעה בדירה בליברפול נדל"ן 16
A השקעה בדירה ראשונה שעלותה 450אלף נדל"ן 25
ש השקעה בדירה "בפריפריה" (חיפה/בש/אשדוד) נדל"ן 234
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14

נושאים דומים

Back
למעלה