1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

השקעה בבורסה במצב של היום

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י brest, ‏29/3/16.

1. brest

brest משתמש ותיק

שלום לכולם, אני בן 23. קורא ותיק בבלוג אבל נאי לא אחד שמגיב בדר"כ. יש לי עסק שהתחלתי לפני פחות משנה ויש לי כרגע בעובר ושב סביב ה-300 אלף שח (נשאר לי לשלם כמה עשרות אלפים לביטוח לאומי אז זה יהיה קצת פחות).
    מודה, היה לי יותר מזל משכל עם העסק הזה. כרגע ההכנסות מהעסק ירדו בגלל כמה "שדרוגים" שעשיתי שהתבררו כטעויות (חלק). אבל אני מקווה לתקן זאת בקרוב.
    אין לי משרד או אוטו כי כל העבודה מתבצעת מול מחשב.
    "השכירות" שלי היא 1000 שקלים בחודש כי חצי מהדירה שאני חיי בה היא שלי. לכן אני משלם חצי.

כרגע יש לי עוסק מורשה אבל סיכוי טוב שאהיה חברה בע"מ אם הכל ילך לפי הצפי.
    יש לי 2 שאלות:

1 - קראתי שאם בתור חברה בע"מ אני קונה למשל דירה או רכב, זה נחשב הוצאה מוכרת וזה מוריד לי משמעותית מהמיסים. כנראה לא הבנתי את זה נכון - כי אם זה נכון למה לא כל אחד פותח חברה בע"מ - קונה דירה - וסוגר את החברה בע"מ לאחר שהשלים את הקנייה?

2 - שוק ההון. אני קורא המון על מה שקורה, באינטרנט, בספרים. אני לא אומר את זה כי אני מושפע מ-peter schiff או פרשנים אחרים, אני אומר את זה כי זה באמת נשמע הגיוני. בעידן ריבית אפס, או אפילו שלילית. שמנסים בכוח עם 1000 פלסטרים לתקן את הבועה הזאת. מנק המבט שלי אני רואה שאם אני שם כסף להשקעה בתיק השקעות סביר להניח שאני אמצא את עצמי מופסד SHORT TERM.
    האם עדיף לי לחכות על הגדר?

תודה :)

נערך לאחרונה ב: ‏29/3/16
    daat99 ו-GentleGiant אוהבים את זה.
  2. הסולידית

הסולידית מנהל מייסדת

סמבה, daat99 ו-לומדת מההתחלה אוהבים את זה.
  3. נתן

נתן משתמש ותיק

תלוי בטווח ההשקעה שלך. אני למשל מסכים לגמרי עם האנליזה שהשוק במצב בועתי ,ולכן לא מושקע כלל בבורסה- אבל זה כי אופק ההשקעה שלי הוא 3-5 שנים. אם הוא היה 10 שנים ומעלה, הייתי נכנס לבורסה עם איזה רבע שליש מהכסף (והשאר בזהב ומזומן).
    הבהרה: לא ממליץ ולא מייעץ.

daat99 אוהב/ת את זה.
  4. CarpeDiem

CarpeDiem משתמש ותיק

@נתן צודק. המעשים שמבצעים הבנקים המרכזיים ביפן ובאירופה מעוררים דאגה. משיכת תשואות האג״חים בצורה מלאכותית כלפי מטה ע״י הרחבה כמותית וחלוקת כסף בריבית אפסית או שלילית לחברות עסקיות ומוסדות פיננסיים מעוותים את המערכת הכלכלית. אין לי ספק שכל הצעדים הללו לא יעזרו לאושש את הכלכלה הריאלית אלא יגרמו לסטגלפציה (מיתון+אינפלציה).
    במציאות כזאת של אי וודאות חייבים להשקיע בזהירות מירבית, לנקוט בפיזור נכסים (לא 100% במניות בצורה עיוורת) ולגדר מפני התפרצות אינפלציונית

Koby Paris ו-daat99 אוהבים את זה.
  5. daat99

daat99 משתמש בכיר

אני אישית כן משקיע 100% מהחסכונות השוטפים שלי במניות דיבידנד.
    אני לא מפחד מכל המילים שהרעיפו עליך עד כה כי המטרה שלי בהשקעה היא לייצר תזרים מזומנים יציב וגדל.
    אני אישית בוחר את המניות שאני רוכש לפי הדברים שחשובים לי (דגש על תזרים המזומנים היציב והגדל) וזה מאפשר לי שנת לילה ערבה.

השקעה בסגנון הזה לא מתאימה לרוב האוכלוסיה - בעיקר לא לאנשים עם טווח השקעה קצר שרוצים למכור את המניות.

6. Koby Paris

Koby Paris משתמש ותיק

מצד שני , אם המדיניות הזאת של הבנקים המרכזיים תימשך עוד כמה שנים אז אולי תפסיד את הראלי שימשיך ... ואולי לא ... בקיצור אין לנו דרך לדעת והכל ספקולציות .

youngpanther, Waler, daat99 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. הברון השודד

הברון השודד משתמש רשום

כעקרון, ניתן לנכות הוצאות מהכנסה חייבת של נישום (יחיד או תאגיד) רק אם ההוצאה הוצאה לצורך ייצור ההכנסה.
    מכיוון שרכב הוא נכס בר-פחת, ההוצאה לרכישתו תנוכה לאורך מספר שנים, בהתאם לאחוזי הפחת שנקבע לרכב.

כלומר, עליך להבין שגם אם תגיש דו"ח לפיו החברה רכשה רכב, אם פקיד השומה סבור שאין לך צורך ברכב בייצור ההכנסה, ושהרכב נועד לצרכיך הפרטיים, הוא לא יתיר בניכוי פחת על הרכב.

daat99 אוהב/ת את זה.
  8. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

וגם אם כן יתיר יאלץ להוסיף שווי שימוש שעושה את כל העניין לא כלכלי אלא אם כן השואל נוסע באמת הרבה מאד בשנה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
איזון סיכון של השקעה של סכום גדול בבת אחת בבורסה פינת המשקיעים ‏13/1/19
ספר ללימוד השקעה בבבורסה - בעברית ולמתחילים פינת המשקיעים ‏23/12/18
השקעה בבורסה השוויצרית פינת המשקיעים ‏23/6/16
השקעה בבורסה ולא בנדל"ן פינת המשקיעים ‏24/8/15
מכירה של השקעה בקומודיטי שאינה נסחרת בבורסה פינת המשקיעים ‏25/7/15
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.