• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה באגח בתקופת אינפלציה. תיק מנוהל

יוסף משקיעה

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
אבי לאחר שנים של פחד משוק ההון, הסכים ללכת איתי יד ביד ולפתוח תיק מנוהל באחת מחברות ההשקעה הגדולות בארץ וזה קרה לפני בערך חצי שנה.
20 אחוז מהתיק שייך לי (נכנסתי בעיקר בשביל תחושת הביטחון שלו, תכלס הייתי מעדיף פשוט לקנות עם זה s and p), 80 שלו.

לאחר ייעוץ עם מנהל התיק הוחלט על מאזן של 30 אחוז מניות, 70 אחוז אג"ח. התיק כולו בנוי מקרנות נאמנות. יש אפשרות של חשיפת כל האגח לקונצרני ואכן יש חשיפה רחבה לקונצרני. תיק די פחדני, בהתחשב בעובדה שגם בחלק המנייתי יש קרן מחכה של תל אביב 125 וזה נתח יפה .

לאור האינפלציה הדוהרת נראה שהחלק של האגח הופך לזבל.

תוסיפו לזה את דמי הניהול וקיבלתם תיק שעד עכשיו רק הפסיד. אומנם לא הרבה השיא היה מינוס 6 אחוז וכרגע זה על מינוס 4 אחוז. אבל זה לא בהתחשב באינפלציה.

האם שווה לדבר עם מנהל התיק ולבקש ממנו לבחון מחדש את מרכיב האגח? או פשוט לחכות בסבלנות? כי התיק הוא לטווח של לפחות 5 שנים.

נב אין באמור בקשה לייעוץ פיננסי

לאור האינפלציה הדוהרת נראה שהחלק של האגח הופך לזבל.
אין קשר.
האם שווה לדבר עם מנהל התיק ולבקש ממנו לבחון מחדש את מרכיב האגח? או פשוט לחכות בסבלנות? כי התיק הוא לטווח של לפחות 5 שנים.
מה יש לבחון? רצית אג"ח קיבלת אג"ח, אם אינפלציה מפחידה אותך אפשר לבקש אג"ח צמוד אבל לא חושב שאפשר להגיע לרזולוציה כזו בתיק מנוהל.

אין קשר.

מה יש לבחון? רצית אג"ח קיבלת אג"ח, אם אינפלציה מפחידה אותך אפשר לבקש אג"ח צמוד אבל לא חושב שאפשר להגיע לרזולוציה כזו בתיק מנוהל.
אשמח שתסביר למה אין קשר. אני עצמי חדש בנושא ולכן אשמח שתחדש לי ותסביר.

לפי ההבנה שלי. אג"ח לא יתן 5 אחוז שנתי, במקרה הטוב 2 אחוז שנתי. האינפלציה כרגע היא על 5 אחוז, ככול הנראה היא תגדל עוד/תשאר כמה חודשים (לפחות) ואם היא תרד זה כנראה בגלל העלאת ריבית אגרסיבית מה שעוד יותר יגמור את האגח.

ואכן זה אני ביקשתי אג"ח, אין לי תלונות לאף אחד. השאלה היא האם ברמת האסטרטגיה שווה יהיה לדבר על שינוי אסטרטגיה באגח.

בתיק אגב יש גם אג"ח צמוד, כך שאכן אפשר להגיע לרזולוציה כזו.

בכל אופן תודה על התשובה ואשמח ליותר פרטים בשביל באמת להבין

לפי ההבנה שלי. אג"ח לא יתן 5 אחוז שנתי, במקרה הטוב 2 אחוז שנתי. האינפלציה כרגע היא על 5 אחוז, ככול הנראה היא תגדל עוד/תשאר כמה חודשים (לפחות) ואם היא תרד זה כנראה בגלל העלאת ריבית אגרסיבית מה שעוד יותר יגמור את האגח.
זה לא עובד ככה. יש הרבה סוגי אג"חים בתשואות שונות ומשונות ולטווחי זמן שונים, חלקם אגב צמוד למדד.
השאלה היא האם ברמת האסטרטגיה שווה יהיה לדבר על שינוי אסטרטגיה באגח.
תלוי מה אתה מנסה להשיג ומה המגבלות של רזולוציית ניהול התיק, בחברות הגדולות הוא לא גדול לדעתי.

זה לא עובד ככה. יש הרבה סוגי אג"חים בתשואות שונות ומשונות ולטווחי זמן שונים, חלקם אגב צמוד למדד.
רוב האגח בתיק הוא קונצרני aaa, חלק מדינה שקלי, חלק מדינה צמודה, אין בתיק אג"ח bbb או משהו עם תשואה של 15+- אחוז. לפי ההיסטוריה של אותן קרנות נאמנות אגח, הן נעו בשנים האחרונות בין 2 ל4.
תלוי מה אתה מנסה להשיג ומה המגבלות של רזולוציית ניהול התיק, בחברות הגדולות הוא לא גדול לדעתי.
ההגבלות הן ברמת קניית קרן נאמנות. כלומר אם המנהל מחליט שעדיף יותר אג"ח צמוד הוא פשוט מוכר מניות של קרן x ובכסף קונה קרן נאמנות צמודה. אבל זה כבר לדעתי יותר ברמה הטקטית.

מה שאני רוצה זה תיק לטווח של בערך 5 שנים, עם ריבית שהיא מעט מעל מה שיש לפיקדונות בבנק להציע (לפני חצי שנה הייתי שמח עם 3 אחוז, עכשיו בשל המצב יש אפיקים לתקופה של שנה-שנתיים עם ריבית כזו בפיקדון). האם בתקופה כזו שווה לדבר עם מנהל התיק על חשיפה רחבה יותר למניות? כי כרגע נראה ששווה למכור את כל האגח ופשוט לשים בפיקדון לשנתיים

מה שאני רוצה זה תיק לטווח של בערך 5 שנים, עם ריבית שהיא מעט מעל מה שיש לפיקדונות בבנק להציע
האם בתקופה כזו שווה לדבר עם מנהל התיק על חשיפה רחבה יותר למניות?
האם עד לרגע זה מנהל התיק לא יודע מה אתה רוצה? או שהסברת לו בעבר ואתה חושב שהוא שכח?
כי כרגע נראה ששווה למכור את כל האגח ופשוט לשים בפיקדון לשנתיים
ואתה חושב שמנהל התיק לא יודע את זה?

האם עד לרגע זה מנהל התיק לא יודע מה אתה רוצה? או שהסברת לו בעבר ואתה חושב שהוא שכח?
עברה חצי שנה מאז פתיחת תיק. בפתיחת התיק נקבע אסטרטגיה ומאז נראה שהרבה דברים השתנו בשוק.
ואתה חושב שמנהל התיק לא יודע את זה?
מנהל התיק לא יכול לשנות את המאזן של 30 70. בתוך החלק המנייתי הוא יכול לשחק במניות ובחלק האגחי הוא יכול לשחק באגח. אבל הוא לא יכול להחליט על דעת עצמו לעבור ל50 50 למשל. לכן לפני שאני מדבר איתו על שינוי כזה, אני מנסה להבין האם זה בכלל מתאים

לא הבנתי מה הטעם בתיק מנוהל אם אתה לא סומך על הניהול?

רוצה לנהל בעצמך - נהל.
רוצה תיק מנוהל - תן להם לנהל.

כל דבר באמצע יהיה כנראה סלט מוחלט.
אתה צודק. העניין הוא שהמנהל לא יכול לשנות את המאזן בין האגח למניות מבלי לשבת איתי על הדברים.
אם אני מחליט ששווה לשקול מחדש את המאזן אז הוא צריך לשבת איתי.
ברמת אילו קרנות נאמנות לקנות זה כבר ניהול 100 אחוז שלו.

לפי ההיסטוריה של אותן קרנות נאמנות אגח, הן נעו בשנים האחרונות בין 2 ל4.
היסטוריה באג"ח (ובכלל) אינה אומרת מאומה, יש להתעלם ממנה.
ההגבלות הן ברמת קניית קרן נאמנות. כלומר אם המנהל מחליט שעדיף יותר אג"ח צמוד הוא פשוט מוכר מניות של קרן x ובכסף קונה קרן נאמנות צמודה. אבל זה כבר לדעתי יותר ברמה הטקטית.
קח בחשבון שיש לזה גם השלכות מס וגם יש קרנות מאד יקרות היכולות בקלות לאיין כל יתרון (אמיתי או מדומיין) שאתה חושב שיש בקרן כזו במקום אחרת.
מה שאני רוצה זה תיק לטווח של בערך 5 שנים, עם ריבית שהיא מעט מעל מה שיש לפיקדונות בבנק להציע (לפני חצי שנה הייתי שמח עם 3 אחוז, עכשיו בשל המצב יש אפיקים לתקופה של שנה-שנתיים עם ריבית כזו בפיקדון).
בשביל זה לא צריך מנהל תיקים ובכל מקרה הסיכוי שלו להניב תשואה כזו אחרי דמי ניהול היא נמוכה.
האם בתקופה כזו שווה לדבר עם מנהל התיק על חשיפה רחבה יותר למניות?
הפוך, לתקופה כזו לא הייתי משקיע במניות כלל.
(לא יעוץ!!!).
עברה חצי שנה מאז פתיחת תיק. בפתיחת התיק נקבע אסטרטגיה ומאז נראה שהרבה דברים השתנו בשוק.
כן, זה טיבו של השוק, הוא משתנה כל הזמן, תיק טוב/משקיע מיודע לוקחים זאת בחשבון.

תוסיפו לזה את דמי הניהול וקיבלתם תיק שעד עכשיו רק הפסיד
בכל השקעה יש סיכון להפסד בטווח הקצר (לפעמים גם הארוך).
אם הירידות מפריעות לך/לאביך אז כנראה פקדון הוא מוצר מתאים יותר.

בכל מקרה הייתי מתרחק מתיק מנוהל מכיוון שהאינטרס שלך לא זהה לאינטרס של המנהל.

אסטרטגיה זה משהו ארוך טווח. אסטרטגיה היא לא תוכנית שמשתנה כל חצי שנה. אסטרטגיה לוקחת בחשבון עוד בשלב התכנון שיהיו תקופות כאולו ואחרות במהלך חיי ההשקעה וכיצד להגיב על שינויים כאלו ואחרים (אם בכלל להגיב). זה עקרון שחשוב שתטמיע בהבנתך את המושג אסטרטגיה ותכנון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה הזדמנות השקעה באגח - סקירה פנימית והתייעצות שוק ההון 0
א השקעה באגח שוק ההון 3
ש חוסר ידע בנושא השקעה באגח שוק ההון 1
א ספרים בנושא השקעה באגח אוף טופיק 0
ש השקעה באגח בנקים וביטוח שוק ההון 5
ה השקעה פסיבית באגח שוק ההון 6
G השקעה באגח ממשלתי ארוך בשלב הצבירה שוק ההון 9
doc29 השקעה באגח ישראלי בלבד שוק ההון 58
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35

נושאים דומים

Back
למעלה