• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השינה כיום - כמה שעות שינה אתם ישנים, ומתי אתם מתעוררים?

תמיר80

משתמש רגיל
דירוג
59
בעקבות מאמר שקראתי, ואהבתי מאוד. היום אנו מיחסים לשינה חשיבות פחותה.
אפילו מגבילים אותה, תוחמים אותה באמצעות שעון מעורר.
לו היה ניתן, אולי היו כאלה שאפילו היו מציעים שנישן פחות, ונעבוד יותר.
פחות רציתי להיכנס פה למאמר אלא רק נתתי רקע כללי לשאלה שבכותרת.

אני יוצא מנקודת הנחה שהרבה מאוד פה הם מצליחים.
הכוונה בעלי קריירות, אנשי עסקים, משקיענים (בוודאי משקיעניות, הניסוח בלשון זכר פשוט),
סוחרים, וכמובן שכל זה דורש גם הרבה חשיבה, לפעמים לחץ (מה שלפעמים מוביל לנדנודי שינה, או/ו קושי בהירדמות. בשינה).

על אחת כמה וכמה שהיום לכל אחד מאיתנו יש פלאפון חכם (אני ממש בעד, לא נגד בכלל. זה מחשב קטן, וזה מעולה!).
אבל אם נהיה כנים עם עצמנו, לפעמים הוא זה שגוזל מאיתנו את השינה (בדיקה קטנה - שמתארכת. כי תמיד יש עוד 'קצת' תוכן מעניין).

אז איך אתם מצליחים בכל זאת לישון? עם כל התאורה שיש לנו ביום יום, הגוף כבר פחות יודע מתי ללכת לישון.
אתם מרגישים שהשינה שלכם טובה, או שזה משהו שאי אפשר כל כך להעיד על עצמך? מלבד הפעמים האלה שמרגישים שהיה לילה לא הכי טוב. מה עם הפעמים שמרגישים וואו, היה לי לילה מעולה. הרגשה כאילו נולדתי מחדש. בטח זה לא קורה הרבה, נכון? מאמין, לרובינו. קצת כמו שרובינו גם לא חווים רגעים של אושר באופן יום יומי (או שכן? פשוט נראה לי שאם כן, זה היה מאבד אצלנו את הקסם אם זה היה משהו רגיל כזה, יום יומי)

באיזו שעה אתם בדרך כלל הולכים לישון, והאם זה משתנה בימי חול לסופי שבוע?

באיזו שעה אתם בדרך כלל מתעוררים? האם זה עם יקיצה טבעית?
(אם כן, לדעתי, זכיתם. האם זה מרמז גם על גילכם המבוגר?)

אם נחשוב על זה, אולי אפילו מסביב גורמים לנו לישון פחות, או לפחות ללכת לישון מאוחר.
למשל, החדשות שמסתיימות ב 21 לפעמים ב 21:30. לאחר מכן כל מיני תכניות לכל המשפחה - למשל נינג'ה ישראל. שמסתיימות אחרי 23:00. תכניות בישול, תחרויות שירה.

אומרים שתמיד נעים להתרפק על העבר,
אך אני בטוח שהמבוגרים פה יזכרו כשלא יהיה מה לראות (או שזה לא רק לא היה מה להראות, אלא בכללי כשפעם הכל היה תמים יותר, פחות לחץ של להספיק, עשייה, תחרותיות וקידמה) בטלוויזיה (לפני כמה עשורים?),
גם שעות השינה ולא פחות חשוב איכות השינה (אולי) היו אחרות יותר מכפי שהן כיום (למי שצופה בטלוויזיה, מי שלא אין לו בכלל בעיה לדעתי, כל עוד הוא לא החליף את שעות הטלוויזיה בטלפון) ?

אם כך, מעניין לאן אנחנו הולכים, לאן אנחנו מתקדמים ואיך תיראה השינה שלנו בעתיד? או לפחות בעשורים הקרובים...

באיזו שעה אתם בדרך כלל מתעוררים? האם זה עם יקיצה טבעית?
בחייאת...
היקיצה הטבעית שלי היא כמו תינוק...
כל שעתיים, קם לבדוק שהילדים נושמים. לפעמים לא נרדם לאחר מכן.
כבר שנים שמשאירים אור קטן בסלון שאם מישהו קם באמצע הלילה לשירותים, זה עדיף לי על לשתוף סדין.

נ.ב.
הבדיחה אצלנו זה - היא צריכה 9 שעות שינה, אני צריך 3. בממוצע 6.
משתדל לישון צהריים בסופ"ש.

יושן עם כמעט חושך מוחלט, דואג לא להיות עם הפלאפון במיטה (מעכב שינה לפי הבנתי להיות עם מסך צמוד לעיניים לפני שיושנים), לפעמים עם אטמים (רחוב רועש.) יש לי תה נחמד שמיועד ללילה, עושה אותך טיפה מנומנם. יש גם כדורי מלטונין למקרה ואני חייב לישון מהר.
משתדל לישון 8 שעות, עם 7 אני מרגיש פשוט גמור (שזה מגוחך, בצבא הייתי יושן לפעמים 4 שעות ומרגיש סבבה... אולי הרגלתי את הגוף להיות מפונק)

בחייאת...
היקיצה הטבעית שלי היא כמו תינוק...
כל שעתיים, קם לבדוק שהילדים נושמים. לפעמים לא נרדם לאחר מכן.
כבר שנים שמשאירים אור קטן בסלון שאם מישהו קם באמצע הלילה לשירותים, זה עדיף לי על לשתוף סדין.

נ.ב.
הבדיחה אצלנו זה - היא צריכה 9 שעות שינה, אני צריך 3. בממוצע 6.
משתדל לישון צהריים בסופ"ש.
קופי-פייסט כמו אצלנו.

כבר שנים שאני עם יקיצה ״טבעית״ כל יום ב-6 בבוקר לקולות צייצנים שמזמרים ״אבא קום, כבר בוקר. קום אבא! יש אור בחוץ!״.
לפעמים יקיצה גם ב-5 \ 4 \ 3 \ 2 \ 1 בלילה.
הולך לישון בד״כ בחצות, לעיתים לפני לעיתים אחרי. ככה שביום ממוצע ישן כ-6 שעות.
פעם בשבוע שבועיים משלים שנ״צ בשבת אצל הסבא\סבתא.
טלפון במיטה אף פעם לא הפריע לי להרדם. אני בד״כ קורא משהו בטלפון לפני השינה, ותמיד עובד על המחשב לפני השינה. כשאני עייף אני הולך לישון ונרדם ממש מהר. כשאני לא עייף, אני פשוט לא הולך לישון.

משתדל לישון 8 שעות
8 שעות זו פריבלגיה מטורפת :)
בד"כ זה קורה רק בשישי בערב. נופל למיטה אחרי ארוחת שבת וקם רק לתפילה.
הילדים יודעים שבשבת לא צריך להעיר את ההורים. יורדים לבד בבוקר לשחק בלגו ולאכול מעדן (פריבלגיה של שבת. ביום יום אין מעדנים בבית)

מגרדים את ה-6 שעות מלמטה. אם יש מי שישמור על הפרעות השינה החמודות שלנו, יכולים לישון הרבה יותר.
שעון מעורר בראש לרבע לשש, מגובה בשעון מעורר אמיתי בשש וחצי - מאפשר לי לרוץ, אם העייפות לא מכבה לי את השעון שבראש.

תודה על השרשור, אני אוהבת כאלה :) בסוף מגלים שהכל קשור בהכל.
אז אני יכולה לענות על זה נכון להיום (מבוגרת אבל לא קשישה) ונכון לפעם (עם ילדים, טרום הסמארטפון והלפטופ/טאבלט):
היום- בדרך כלל בין חצות לשתיים לפנות בוקר. קמה אחרי 6-7 שעות ביקיצה טבעית. אם צריכה לצאת מוקדם לאן שהוא, הולכת לישון מוקדם יותר. שעות העבודה מאורגנות לפי זמני הריכוז שלי (עצמאית, עובדת לאורך כל היום והערב בהפוגות של שעות).
בעבר- שמה שעון מעורר ולא מתעוררת ממנו אף פעם. תמיד מאחרת לעבודה (כשכירה) ונשארת מאוחר יותר. כשהילדים היו קטנטנים התעוררתי מכל גיהוק.
אז איך אתם מצליחים בכל זאת לישון? עם כל התאורה שיש לנו ביום יום, הגוף כבר פחות יודע מתי ללכת לישון.
תאורת המסכים מעולם לא הפריעה לי, רק רעש, אז שמה מיוט. טלויזיה בשבילי זה כמו שרצים לאדם דתי- לא קיימת. כשהייתי צעירה, הייתי נרדמת עם ספר. היום אני נרדמת עם משחקי מחשב הכי בנאלים שממסכים לי את המחשבות.
וכמובן שכל זה דורש גם הרבה חשיבה, לפעמים לחץ (מה שלפעמים מוביל לנדנודי שינה, או/ו קושי בהירדמות. בשינה).
יש תקופות שהחשיבה על העסק לא נותנת מנוח ורעיונות שעולים בלילה. בתקופות האלו אני קמה ברגע שמזהה שהמוח ער לגמרי. יוצאת מהמיטה, מכינה קפה ויוצאת למרפסת לחשוב ולרשום. בדרך כלל, אחרי שעתיים שלוש חוזרת למיטה. הכי חשוב כאן זה לא להילחץ ולא לנסות להרדם בכוח.
אומרים שתמיד נעים להתרפק על העבר,
אך אני בטוח שהמבוגרים פה יזכרו כשלא יהיה מה לראות (או שזה לא רק לא היה מה להראות, אלא בכללי כשפעם הכל היה תמים יותר, פחות לחץ של להספיק, עשייה, תחרותיות וקידמה) בטלוויזיה (לפני כמה עשורים?),
מחשבות רומנטיות ללא ביסוס :) הכל היה דומה רק ארגז הכלים שונה.

I usually go to sleep around 01:00-02:00, I set the alarm clock for 9:30 so I can leave for work by 9:45, but I can probably count the number of times I actually needed to it to wake up on one hand over the last five years.

I have f.lux installed on my computer to reduce blue light after sunset, can't say with scientific rigor that it actually has any effect, but I did feel it really hurt my eyes when it suddenly reset while installing an update during the night.

אני משתדלת לישון 6 שעות בלילה אבל לא תמיד זה מצליח לי, בדיוק מהסיבה שהזכרת - חייבת לגלוש בפלאפון "עוד קצת". הייתי רוצה ללכת לישון ולקום בשעות קבועות (23:00 - 6:30) כי אחרי שאני עושה את זה למשך תקופה הגוף מתרגל וזה נהיה יותר קל להתעורר.

הולך לישון ב22:30, קם ב5:45.
d790d7a0d799-d79cd790-d7a8d795d791d795d798.jpg

תודה על השרשור, בהחלט מעניין!
אתם מרגישים שהשינה שלכם טובה, או שזה משהו שאי אפשר כל כך להעיד על עצמך? מלבד הפעמים האלה שמרגישים שהיה לילה לא הכי טוב. מה עם הפעמים שמרגישים וואו, היה לי לילה מעולה. הרגשה כאילו נולדתי מחדש. בטח זה לא קורה הרבה, נכון? מאמין, לרובינו. קצת כמו שרובינו גם לא חווים רגעים של אושר באופן יום יומי (או שכן? פשוט נראה לי שאם כן, זה היה מאבד אצלנו את הקסם אם זה היה משהו רגיל כזה, יום יומי)

עבור הילדים, גיליתי שאם מפחיתים את רמת האור בבית (נורה אחת דלוקה במטבח), הם נרדמים הרבה יותר בקלות אח״כ. משתדל לעשות גם לעצמי, אבל לא תמיד מסתייע.

משתדל לישון לפחות 7:30 שעות בכל לילה, אחרת לא מצליח להיות פרודוקטיבי למחרת. לרוב בין 11 ל 7. כרגע מתעורר עם יקיצה טבעית, אבל דווקא כשסדר היום שלי היה יותר קבוע השינה היתה טובה יותר להרגשתי.

גם שעות השינה ולא פחות חשוב איכות השינה (אולי) היו אחרות יותר מכפי שהן כיום (למי שצופה בטלוויזיה, מי שלא אין לו בכלל בעיה לדעתי, כל עוד הוא לא החליף את שעות הטלוויזיה בטלפון) ?
אין טלויזיה, אבל כן נמצא מול מחשב/פלאפון. לא יודע עד כמה זה משפיע.

• אהבתי
Reactions: ITS
עבור הילדים, גיליתי שאם מפחיתים את רמת האור בבית (נורה אחת דלוקה במטבח), הם נרדמים הרבה יותר בקלות אח״כ
נכון מאד! ואם משלבים סדר קבוע לקראת שינה אז בכלל.

• אהבתי
Reactions: ITS
פעם שמתי לב שאם אני הולכת לישון בחצות וקמה ב8 בבוקר, היום שלי אידאלי ואני לא עייפה . מכן ועד למציאות .... הדרך ארוכה.
אין לנו טלויזה בבית אז לא כבולים ללראות תוכניות יחד .
לפני שנולדה התינוקת הייתי ממש מנסה ללכת לישון כל יום בעשר בערב וקמה בשש בבוקר. בימים של תורניות (אני רופאה ) אני עובדת 26 שעות ברצף וישנה בין אפס לשעתיים בלילה. בימים סופר מוצלחים שלוש שעות (נדיר מאוד) . אז אחרי תורנות הגוף גמור והייתי ישנה במהלך היום לפחות שש שעות רק בשביל להתאושש. לפעמים יש כמה תורניות ברצף (השיא האישי שלי הוא 4) ואז זה מאוד קשה להתאושש.
עכשיו שיש תינוקות אף אחד לא ישן בלי קשר לתורנות. מה שגם התרגלתי להתעורר כל כמה שעות וגם אם היא לא בוכה / מתעוררת אני מתעוררת לבדוק למה היא לא בוכה / איך עדין לא קמה. אולי היא קמה ואני מפספסת.

בשנה וחצי האחרונות התחלתי לעשות כושר מאוד ברצינות (קרוספיט זה אדיר ! ) ולמרות שנשארתי עם הלוז הלא הגיוני של התורנויות ואז אפילו עשיתי 8 בחודש , הרגשתי שיש לי המון אנרגיה ואני בכלל לא מתעייפת. גם שיניתי את התזונה שלי לאכול יותר בריא (פחות פחממות פחות מטוגן יותר חלבון וירקות ובלי סוכרים ) וזה גם מאוד עזר לתחושת הערות ולזה שלא הייתי מתעייפת במהלך היום.

חייבת לציין שהאורח חיים של מתמחה ברפואה הוא מאוד לא בריא ורואים את זה על כולם לא רק עלי. שערות מאפירות יותר קמטים ממש הזדקנות מואצות . אני זוכרת שהיתי סטאזרית והיה איתי מתמחה צעיר, פגשתי אותו שוב אחרי שנתיים ובקושי זיהיתי אותו ! רזה , מקומט , איבד המון שיער נראה כאילו הזדקן בעשר שנים בשנתיים האלו. אז לדעתי עבודה ולחץ נפשי גם מאוד משפיעים על השינה ואיכות החיים שלנו.

חייבת לציין שהאורח חיים של מתמחה ברפואה הוא מאוד לא בריא
אפרת, הזוועה הזאת נהוגה רק בישראל או בכל העולם? זה נראה שכולם מקבלים את זה כגזירת גורל, כמו העבדים מפעם.
אסון למתמחים, אסון לחולים, נחת למומחים ולמערכת?

יש לי בטלפון מצב eye friendly שמבטל אור כחול ואני בדרך כלל מפעיל אותו כשאני מתעייף(בערך 3 שעות לפני שינה) ומנסה לכבות את המסך השני במחשב ובכלל לקרוא ספר במקום לפני השינה.
הולך לישון בממוצע בכל הכמה חודשים האחרונים ב0200(בשבועיים האחרונים קצת נע לכיוון ה12) ומתעורר ב11 עם שעון ולפעמיים חוזר לישון לעוד חצי שעה מקסימום שעה.
גילוי נאות: בן 20 עובד ערבים ומשלים תנאי קבלה לתואר(עשיתי פיסכומטרי, עכשיו לומד לבגרות במתמטיקה ומבחני טכניון בפיזיקה)

אפרת, הזוועה הזאת נהוגה רק בישראל או בכל העולם? זה נראה שכולם מקבלים את זה כגזירת גורל, כמו העבדים מפעם.
אסון למתמחים, אסון לחולים, נחת למומחים ולמערכת?
אסון לכולם . גם לנו המתמחים אבל בעיקר באמת שלמטופלים.
הזוועה הזאת נהוגה ברמה מסויימת בכל העולם בצורה זו או אחרת. פחות באירופה וקצת פחות בארה״ב למרות ששם הם מוצאים דרכים חדשות להתעלל במתמחים. במדינות הסקנדינביות יש הרבה יותר איכות חיים אבל במדינות כמו מקסיקו יש תרבות של 48 שעות ברצף בבית החולים. באנגליה מצאו משהו אחר 12 שעות בבוקר ו12 שעות לילה. את התענוג הזה מחלקים ז״א שבוע אחד המתמחה נמצא בבית החולים 12 שעות מ7 עד 7 בערב, (אין לו חיים) ככה 3 שבועות ואז שבוע אחד שהוא עובד רק לילות מ7 בערב עד 7 בבוקר. לא יודעת מה עדיף.... ואת זה 4-6 שנים.

אם תפתחי בלוג "חייו של מתמחה" מבטיח לקרוא בשקיקה
הסמקתי :)
ויש ספר מעולה ״זה הולך לכאוב״ של אדם קיין שמתאר את חייו של מתמחה בגניקולוגיה מאנגליה. הוא כתוב בהומור ומי שלא מהתחום יכול לקרוא אותו לחשוב שמדובר בהגזמה פראית, אבל הכלללל נכון ! למעשה לא רק שהוא לא מגזים הוא מייפה את האמת. ממש ממליצה ספר מעולה.

בדרך כלל הולך לישון סביבות 1:00, קם סביבות 9 בבוקר.
בסופ"ש קם סביבות 12:00 בצהריים.
האם זה עם יקיצה טבעית?
לגמרי יקיצה טבעית, בדרך כלל בגלל שגונבים לי את השמיכה ומכריחים אותי לצאת לעבודה :lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' "פקטור השינה הערבה" מחוץ לעולם ההשקעות. התפתחות אישית 45
P פקטור השינה הערבה: מה אתם עושים כדי לישון טוב? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
Smile איך איכות השינה שלכם? אוף טופיק 24
Y הערכה גסה לעלות משכנתא כיום פוסטים מאיכות נמוכה 1
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש מה ההצדקה כיום להשקעה בביטקוין לטווח ארוך? השקעות אלטרנטיביות 48
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
shirbi אני לא מבין למה הבנקים המרכזים קונים אגרות חוב ממשלתיות כיום שוק ההון 35
cypriano de rore האם יותר קשה למצוא כיום אמנות איכותית מבעבר? אוף טופיק 45
M האם אני יכול לפרוש כבר כיום? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
ITS מהי הדרך הטובה ביותר להתנייד כיום בגוש דן ללא רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
K מה סוג ההשקעות האטרקטיבי ביותר כיום לסכומים מעל 100K שוק ההון 12
ח חריגה בחשבון לכמה שעות, יש השלכות? צרכנות פיננסית 0
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
Tim_Duncan 0 שעות עבודה בחודש מסוים כשכיר במשרה חלקית אוף טופיק 2
J הפרשות סוצילאיות עבור שעות נוספות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עדיף דקה ביום מאשר שעות בסוף שנה :) מיסים 1
L למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות עם שעות פנויות וידע בתכנות אוף טופיק 8
א שעות קניה קרן נאמנות שוק ההון 7
ג רעיונות להעביר 6 שעות בתל אביב אוף טופיק 31
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
P קבלת הלוואה קצרה תוך כמה שעות? פוסטים מאיכות נמוכה 25
E שעות עבודה אוף טופיק 12
B שעות קנייה קרנות בלאקרוק פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קרן מחקה עם הפרשי שעות במסחר - איך זה עובד? שוק ההון 3
Trevor תשלום על שעות כוננות אוף טופיק 5
T קניית בלאקרוק- שעות מסחר שוק ההון 5
D שעות עבודה של איש תוכנה? התפתחות אישית 28
G להייטיקיסטים שכאן - כמה שעות עבודה אתם עובדים ביום? אוף טופיק 2
O שאלה טכנית על שעות שניתן לסחור בהן שוק ההון 4
Yos שעות מסחר בetf ארה"ב ביום שישי שוק ההון 1
ר באיזו ימים / שעות כדאי לקנות את הקרנות של בלאקרוק המשווקת בארץ (א"ש)? שוק ההון 2
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
unrealx 2 מעסיקים, משרה מלאה + לפי שעות שוק ההון 12
מתכנת שכר גלובלי כולל שעות נוספות צרכנות פיננסית 19
Y האם יש בארץ קהילה שחייה חיים עם מנימום שעות עבודה? אוף טופיק 46

נושאים דומים

Back
למעלה