• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש

סמי

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,

היום הגיע אלי שוכר פוטנציטלי שמבקש לחתום על חוזה לשנתיים ורוצה לתת את כל הכסף במזומן. אמר שיתן לי גם צק בנקאי ערבות על נזקים. אמרתי לו איך תשלם אמר שיעביר הכל דרך העברה בנקאית ורק שיכנס הכסף נחתום על חוזה ואז אתן לו מפתח בעוד כחודש

מה דעתכם?

רק שאני אבין
הוא משלם לך מראש על שנתיים
נותן ערבות בנקאית על נזקים
ורוצה להיכנס בעוד חודש?

איפה הטעות?

המחיר זול מידי?

בדקת על האיש?

נשמע יותר מידי טוב

במידה וזה לקוח לגיטימי שיחקת אותה

איזה נכס זה?

במידה וזה לקוח לגיטימי
אני לא מכירה שוכרים כאלה. מה יכול להיות המניע שלו? זאת לא דירה מאד מבוקשת אם אני זוכרת משרשור אחר.
אולי הוא רוצה להשתמש בדירה למשהו אחר (זנות, מעבדת סמים...).
תצטרך לבדוק היטב.

נשמע חשוד מאוד. במקומך הייתי מוותרת ומוצאת שוכר נורמלי שישלם כל חודש.

@סמי לא רוצה לגרום לך לחפף בבדיקות אבל רק עוד זוית ראייה לגבי ה-תשלום אחד מראש:
אנחנו כשהיינו שוכרים, העדפנו לשלם דומה לכך:
תשלום ראשון בגובה חודשיים בצ'ק מזומן במעמד החוזה. תשלום שני על היתרה לשנה, בהעברה בנקאית ביום הכניסה.
הסיבות שלנו: פחות התעסקות באינטראקציה מיותרת, פחות התעסקות בצ'קים.
זה נותן לנו יתרון על פני שוכרים אחרים, אם כבר מצאנו דירה ובעל בית מוצלחים.
לא סביר שנרצה לעזוב לפני סיום השנה. לא סביר שבעל הבית יצליח להכריח אותנו לעזוב בלי להחזיר לנו את היתרה. לא חותמים עם מי שמראש נראה בעל בית מפוקפק.
הסיכון נשמע לנו שווה את השקט הנפשי.
היינו שוכרים מאוד נורמטיביים. אבל כנראה לא סטנדרטיים.

עריכה - אבל לא אהבנו לתת צ'ק בנקאי לערבון.
מבחינתנו - התשלום מראש היה הערבון.

הצעה מעניינת.
הוא בכלל ראה את החוזה שמסכים להעביר כל הכסף לפני החתימה?

רק מי שמכיר את הדירה, האיזור (וסיכונים שידועים בו) וראה את הבן אדם יכול להמליץ. בסוף זה אתה והתחושה שלך. תראה יש שוכרים שהם מכה ויש שוכרים שהם זכייה. אפשר להניח שהוא לא משהו באמצע :) אני לא הייתי פוסל אוטומטית.

שלום לכולם,

היום הגיע אלי שוכר פוטנציטלי שמבקש לחתום על חוזה לשנתיים ורוצה לתת את כל הכסף במזומן. אמר שיתן לי גם צק בנקאי ערבות על נזקים. אמרתי לו איך תשלם אמר שיעביר הכל דרך העברה בנקאית ורק שיכנס הכסף נחתום על חוזה ואז אתן לו מפתח בעוד כחודש

מה דעתכם?
לא מבין מי מעביר כסף על שנתיים לפני שחתם על חוזה. זה לא הגיוני בכלל ובלתי סביר. מה אם לא תסכימו על סעיפי החוזה? בטח שלא הייתי מסכים לזה כשוכר וגם לא הייתי מסכים לזה כמשכיר. זאת גם יכולה להיות דרך לבצע תרמית כלשהי או הלבנת כספים. נניח שהוא מעביר לך כסף מחשבון אחד ואז פתאום אומר לך שהוא התחרט ומבקש שתחזיר כסף לחשבון אחר. אני זוכר שקראתי פעם כתבה על איזה סיפור של העברות כספים גנובים בסגנון הזה, שבסופו הגנבים ברחו עם הכסף ומי שהסתבך הוא מי שהעבירו את הכסף דרכו בלי שהוא הבין בכלל את מה שקורה. אני לא אומר שזה המצב כאן, אבל כדאי להיזהר. אני הייתי אומר לו שיעביר את הכסף רק אחרי חתימת החוזה. אם בכל זאת הוא מעביר לך את הכסף ובסוף אתם לא חותמים, תחזיר את הכסף אך ורק לחשבון שהוא הגיע ממנו.

נשמע מצוין. אני מבסוט שלקחתי את כל השכירות מראש, במיוחד עכשיו.
שם לב שאתה לא חורג מתקרת ההכנסה הפטורה ממס. אם הנכס ממושכן, יכול להיות שהתחייבת לא לקבל יותר מחצי שנה שכירות מראש, אבל אני לא חושב שאוכפים את זה.

מעניין, רוב הגברים מסתכלים על הנתונים ורואים מציאה.
רוב הנשים חושדות שיש פה משהו פישי.
סורי על החלוקה המגדרית, זה פשוט מעניין לראות.

אני ממליץ לבדוק ולשאול מראש כמובן, אך האמת שאינטואיציה בעיקר תעזור כאן.
הייתי בודק ממה הוא מתפרנס והאם העבודה שלו קשורה למקום מגוריו.
הייתי כותב סעיף בחוזה שפעילות לא חוקית בבניין תגרור להוצאה מיידית מהדירה.
אבל האמת? שאיך שזה נראה מכאן, לדעתי יש אנשים פשוטים שלא רוצים להתעסק עם כסף יותר מדי ויש סיכוי לא קטן שמדובר בלקוח פשוט שלא מתעסק בכסף יותר מדי ורוצה להפטר מכל התסבוכת הזאת (מבחינתו).
אם זה המצב, שיחקת אותה. במיוחד בתקופה כזאת.

נתקלתי פעם במקרה חשוד דומה בארה"ב של שוכר שהיה לו כרדיט סקור גרוע יחסית והציע למכר לשלם שנתיים וחצי מראש.
מה שהתברר בסוף אאל"ט שהוא היה כמה חודשים לפני פשיטת רגל או שהייתה לו ערבות אישית למשהו שהוא ידע שהולך להתפוצץ.
בסוף אני חושב שזה עבד טוב לכול הצדדים(חוץ מלנושים כנראה).
סתם כיוון לסיבה שמישהו אולי ירצה לעשות דבר כזה.

נתקלתי פעם במקרה חשוד דומה בארה"ב של שוכר שהיה לו כרדיט סקור גרוע יחסית והציע למכר לשלם שנתיים וחצי מראש.
מה שהתברר בסוף אאל"ט שהוא היה כמה חודשים לפני פשיטת רגל או שהייתה לו ערבות אישית למשהו שהוא ידע שהולך להתפוצץ.
בסוף אני חושב שזה עבד טוב לכול הצדדים(חוץ מלנושים כנראה).
סתם כיוון לסיבה שמישהו אולי ירצה לעשות דבר כזה.
זה בדיוק מה שעבר לי בראש
ההגדרה המשפטית לזה אאל"ט זה "הברחת נכסים"

היי

לא מרגיש לי בנוח,
בחו"ל אני נתקל במקרים של השכרה לסטודנטים אשר משלמים
3 חודשים או 6 חודשים מראש, חלקם משלמים מהלוואה לסטודנטים והיתר בעלי מלגה.

יש מקרים של שוכרים העוברים לעיר חדשה ומרוחקת, לכן מציעים שכירות מראש ל 6 חודשים עד להתארגנות ומציאת עבודה,
במקרה כזה חותמים חוזה שכירות ל 6 חודשים, ולאחר מכן ניתן להעריך.

במידה ולא מדובר בסטודנט או בשוכר שלא עובד כרגע ויש לו חסכון בצד והוא משלם מראש,
זה לא מריח טוב, זה מרגיש כאילו הוא רוצה בכל מחיר את הדירה מראש לשנתיים כאשר אתה מחויב לו,
קשה לנחש מה הסיבה.

שוכר ממוצע לא מציע תשלום לשנתיים מראש, הוא לוקח סיכון הוא לא מכיר אותך,
אולי אותה מאותם בעלי דירות שצריך לרדוף אחריהם בכל פעם שיש צורך בתיקון בדירה ?

אם הוא חושש מהעלאת השכירות הוא יכול לדרוש שכירות לשנה עם אופציה לשנה נוספת באותו הסכום.

מומלץ לבדוק את השוכר הפוטנציאלי.

נערך לאחרונה ב:
מומלץ לבדוק את השוכר הפוטנציאלי.
זהו, שאם הוא משלם מראש במזומן אז הוא יכול להגיד למשכיר שזה לא משנה במה הוא עובד וכמה הוא משתכר כי הנה, שילמתי לך כבר מראש.
אולי אחר כך הוא לא ישלם ארנונה וחשמל? אולי הוא יעשה שינויים בדירה לצרכיו? (אולי השכן יבוא להתלונן? :) )

אני מגבה את @Judith ואת @בת העמק .
גם אני הייתי נוהג בטקטיקה הזו של שכירות לשנה מראש בעיקר בשביל למנוע את כל ההתעסקות עם בטחונות וחפירה של בעל הבית בחיים הפרטיים שלי.

תבדוק אם זה נופל בתחום של החוק לצמצום שימוש במזומן.
תבדוק את השוכר טוב טוב. תבקש תלושי משכורת. הייתי מבקשת גם לראות את העו''ש שלו.
ואם אתה כן חותם איתו-תתעד בחוזה את פרטי חשבון הבנק שממנו התקבל הכסף ותרשום בחוזה כמו שהוצע פה-להחזיר את הכסף לאותו חשבון בנק.
תוסיף סעיף יציאה של 30 יום (או פחות אם אפשרי מבחינת החוק) אם אין כזה בחוזה. תעשה כל מה שאתה יכול וצריך כדי להגן על עצמך אם בכל זאת החלטת לחתום איתו (חסרים שוכרים?).
כדאי שהחשבונות יעברו על שמו, כדי למנוע מצב של צבירת חובות בגלל אי תשלום חשבונות, ואז הכל יפול עליך, כי השם שלך רשום על החשבונות.

לא מובן לי למה מישהוא ירצה לשלם לשנתיים מראש, אלא אם כן הוא מתכנן משהו כנראה לא חוקי. אולי אני טועה והוא שוכר טוב, אבל עדיף להיזהר מאשר להצטער.
נסה לבקש ממנו לדבר עם בעלי בית קודמים.

בדקתי לגבי פינוי שוכר מדירה באתר ''כל זכות'' https://www.kolzchut.org.il/he/פינוי_דייר_(שוכר)_מדירה_מושכרת_בהליך_מהיר_ומזורז
יש דברים שבתור משכיר אתה לא יכול לעשות. אם תיקלע איתו לבעיות יקח לך כנראה הרבה זמן לפנות אותו. למה להיכנס לזה בכלל? חבל על כאב הראש, הזמן והכסף.

תקשיב לאיך שהוא מדבר. האם הטון שלו משתנה כשאתה מבקש ממנו משהו? למשל לראות תלושי משכורת. האם הוא מנסה לשנות את נושא השיחה? האם הוא מתחמק מתשובה ברורה?
אם אתה פוגש אותו-מה שפת הגוף שלו אומרת?
שפת הגוף אומרת את מה שהמילים לא אומרות.

בדקתי לגבי פינוי שוכר מדירה באתר ''כל זכות'' https://www.kolzchut.org.il/he/פינוי_דייר_(שוכר)_מדירה_מושכרת_בהליך_מהיר_ומזורז
יש דברים שבתור משכיר אתה לא יכול לעשות. אם תיקלע איתו לבעיות יקח לך כנראה הרבה זמן לפנות אותו. למה להיכנס לזה בכלל? חבל על כאב הראש, הזמן והכסף.
זה נכון לכל שוכר, אין קשר למתי (ואם) הוא שילם לך.
כדאי שהחשבונות יעברו על שמו, כדי למנוע מצב של צבירת חובות בגלל אי תשלום חשבונות, ואז הכל יפול עליך, כי השם שלך רשום על החשבונות.
זה עושים תמיד ובכל מקרה, אין קשר למועד התשלום של השכ"ד.

תקשיב לאיך שהוא מדבר. האם הטון שלו משתנה כשאתה מבקש ממנו משהו? למשל לראות תלושי משכורת. האם הוא מנסה לשנות את נושא השיחה? האם הוא מתחמק מתשובה ברורה?
אם אתה פוגש אותו-מה שפת הגוף שלו אומרת?
שפת הגוף אומרת את מה שהמילים לא אומרות.
נכון מאד!
אבל יש הרבה שלא יודעים "לקרוא" את הזולת או שהם לא סומכים על האינטואיציה שלהם. אולי כדאי לצרף לפגישה מישהו (כנראה מישהי :) ) שיש לו את היכולת הזאת.

זהו, שאם הוא משלם מראש במזומן אז הוא יכול להגיד למשכיר שזה לא משנה במה הוא עובד וכמה הוא משתכר כי הנה, שילמתי לך כבר מראש.
אולי אחר כך הוא לא ישלם ארנונה וחשמל? אולי הוא יעשה שינויים בדירה לצרכיו? (אולי השכן יבוא להתלונן? :) )

בהחלט זה יתכן, אך אני כמשכיר לא אשכיר לו. :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V השוכר מעוניין לשפץ את הדירה על חשבונו נדל"ן 20
S תשלום על טיפול בגינה משותפת בבניין-נופל על המשכיר או על השוכר? נדל"ן 3
N צרכים של משכיר ושל השוכר נדל"ן 2
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
D מעוניין בהמלצה על רדיאטור, לחדר 3*3. שיהיה איכותי חזק. בטיחותי. עם אחריות ארוכה. כמה צלעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
G מעוניין ב4% תשואה לשנה איך משיגים ? שוק ההון 35
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ת עורך החוזה מעוניין לערוך חוזה על נייר בטחוני אוף טופיק 1
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
G מעוניין להתחיל להשקיע ב-S&P 500 בלבד שוק ההון 9
T מעוניין בחוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 0
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
N מעוניין להתחיל להשקיע שוק ההון 2
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
C מעוניין להתחיל להשקיע בשיטת DCA שוק ההון 19
A מעוניין להשקיע בפעם הראשונה - אינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 11
R מעוניין לקנות זהב שוק ההון 1
M מעוניין לפתוח קופת גמל להשקעה - מהי האפשרות הזולה ביותר? שוק ההון 3
F מעוניין לפתוח תיק השקעות-מספר שאלות לאחר קריאת הבלוג שוק ההון 2
F חסכתי, מעוניין לפתוח תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 16
ה קופת גמל נזילה מעוניין להמיר אותה ל IRA שוק ההון 2
S בן 21, מעוניין להכנס לתחום שוק ההון 4
I מעוניין להתחיל להשקיע דרך IB(חשבון לגיל עד 25) שוק ההון 3
M מעוניין למשוך את פיצויי הפיטורים, שאלה לגבי מיסוי והמשכיות א.כ.ע מיסים 14
משה מה קורה במצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 51
aviadalush מאיפה מתחילים מעוניין להשקיע במקום שהכסף יישב בעו''ש שוק ההון 1
לא חשוב שמות מעוניין לרכוש זיכרון נייד עמיד וחזק מאוד אוף טופיק 11
N אהלן לכולם, משתמש חדש מעוניין בקצת עזרה. אוף טופיק 3
Z חייל משוחרר מעוניין להשקיע שוק ההון 31
ח החברים של נטאשה - מישהו מעוניין? אוף טופיק 0
D מעוניין לסחור בחו"ל ב- interactivebrokers אבל פתחתי שבוע שעבר חשבון ב ibi צרכנות פיננסית 42
הסולידית מישהו מעוניין לשתף את מסעו בתקשורת? אוף טופיק 68
omerdn1 מעוניין להתחיל לסחור בשוק ההון (הון התחלתי נמוך) שוק ההון 5
Y מעוניין להבין כדאיות השקעה בתעודת סל כדי להבין מה העלויות ואיך להשוות עמלות. שוק ההון 14
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה