• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוואת עמלות ותנאים בין בנקים

Yukikaze

משתמש סולידי
דירוג
5
אני נמצא בלאומי וממה שבדקתי אין עם מי לדבר על עמלות תיק השקעות (וגם לא על העמלות של החשבון עצמו) שלא לדבר שיועץ השקעות זה רק טלפונית וממש לא בא לי לקבל יעוץ גנרי מאיזה חברת outsourcing.

אני יודע שבמזרחי יש אפשרות להיפגש עם יועץ השקעות פנים מול פנים, לא בדקתי עדיין מיקוח על עמלות.

בכל מקרה, אני רוצה לחסוך את הטרטור ולדעת ישר באיזה בנקים אפשר להגיע לעמלות תיק השקעות נמוכות ושיש בהם יועץ השקעות במקום.

חיפשתי בפורום ובבלוג ולא מצאתי המלצות כאלה והיה פוסט שמשווה תנאים בין בתי השקעות, אז נשמע הגיוני שיהיה גם פוסט שמשווה בין הבנקים.

לא מצאתי המלצות כאלה
הסיבה היא שאף אחד אבל אף אחד לא ימליץ לך ללכת ליועץ השקעות של הבנק עצמו. מדובר בניגוד אינטרסים מהותי.
במקרה הטוב הוא לא יזיק, במקרה הרע הוא ישלח אותך לקרנות שמכניסות הכי הרבה כסף לבנק.

בנוסף, לגבי השקעה בבנק עצמו, עמלות המסחר הן גבוהות משמעותית יחסית לבתי השקעות, אלא אם אתה עם כמה מאות אלפי שקלים.

אני עונה על התנאי ואני יודע שיש בנקים שנונתים תנאים מאוד דומים לבתי השקעות, רק אני לא יודע איזה בנקים.

ולגבי היועץ, מה אני אעשה? אני חייב עזרה ממישהו, כאן בפורום אסור, בבנק ניגוד אינטרסים, גם היועץ של החברה שלי מציע מסלול עם דמי ניהול יקרים... בשביל מה יש יועצים?

בסופו של דבר יש להם גם אינטרס שאני אשקיע ואמשיך לבצע פעולות דרכם. אני אדע לקחת את ההמלצות שלו בערבון מוגבל.

כולם, זה הכל שאלה של כמה הם רוצים אותך בתור לקוח וזה משתנה ברמת סניף, לאו דווקא ברמת בנק.

או שתלמד לבד, או שתפנה ליועץ עצמאי בלתי תלוי או פיתרון כמו VIDEA.

אז זה אומר שאני צריך לבזבז שעות בטרטור בין כל הסניפי בנקים שקרובים אלי? בטוח יש פתרון יותר טוב.
למה אין פוסט שמשווה תנאים כמו שהיה לבתי השקעות?

ליועץ עצמאי אין אינטרסים משלו? מה העלויות של כזה דבר בכלל?

למה אין פוסט שמשווה תנאים כמו שהיה לבתי השקעות?
כי למנהל הסניף שלך יש סמכות לאשר לך תנאים כאוות נפשו, תלוי כמה הוא רוצה אותך כלקוח.

אז זה אומר שאני צריך לבזבז שעות בטרטור בין כל הסניפי בנקים שקרובים אלי?
נניח ישרוף לך יומיים מהחיים, בהנחה והתיק שלך גם יגדל ותמשיך להזרים אליו כספים זה יכול להסתכם לחיסכון של מאות אלפי שקלים. לא תתן יומיים על זה?

ליועץ עצמאי אין אינטרסים משלו?
כן, לקבל ממך כסף ולהפוך אותך ללקוח מרוצה שימליץ עליו הלאה. בתמורה הוא בונה לך תיק שמותאם רק לך, והיות ואתה היחיד שמשלם לו הוא באמת פועל לטובתך.
אל תיבהל מהתג מחיר, שמעתי על 2000-3000 לסדרת פגישות שבסוף אתה יוצא עם מסמך מסודר איך ובמה להשקיע (הוא לא עושה פעולות בשבילך).

בשביל מה יש יועצים?
אז זהו, שבבנק ובבתי ההשקעות השם הזה מטעה.
בבנק לפחות הם יותר משווקי השקעות. אמנם יש להם הסמכה כיועצים, אך כמו שלא כל מי שלמד היסטוריה באוניברסיטה הוא היסטוריון כך גם לא כל מי שהוסמך כיועץ משמש בפועל כיועץ.

האם יש לך סיבה רציונלית שבגינה אתה לא עובר לבית השקעות או שזה פסיכולוגי נטו?

בבית השקעות תנאיך יהיו 15 ש"ח חודשי תשלום קבוע (ייתכן ותוכל לקזז כנגד פעולות קנייה מכירה),
0.1% בקירוב עמלה לניירות ישראלים
5-8 $ פעולה בנייר זר

הבנק לא ייתן לך תנאים טובים בניהול תיק השקעות אלא אם הוא מרוויח יפה (מאוד) מפעילות אחרת שלך.
מנהל סניף מסתכל על לקוח כיחידת רווח עצמאית.
גם אם יש לך מיליון שקל בחשבון, אבל אתה לא נכנס למינוס, לא לוקח הלוואות, לא מחזיק מאות אלפי שקלים בפיקדון בנקאי בריבית אפסית, אין לך משכנתא בבנק, ובנוסף להכל נמצא במסלול עמלות עו"ש של רק 10 ש"ח לחודש אז pardon my french - אתה חרא של לקוח. ואם תבוא לבקש הנחות והטבות בניהול תיק ני"ע - יראו לך את הדלת החוצה.
בניגוד לבתי השקעות, לבנקים יש תקורה תפעולית מאוד גבוהה. סניפים פיזיים, פקידים, וועדים, הנהלה, שירות טלפוני, רגולציה ומה לא.
לא רק שלא שווה להם להתעסק איתך, הם מפסידים עליך, ולא רוצים אותך ללקוח. רק בגלל הרגולציה הם לא יכולים לדחות אותך (או כל אחד אחר) אבל תהיה בטוח שהטבה והנחות לא תראה מהם.

נערך לאחרונה ב:
הבנק לא ייתן לך תנאים טובים בניהול תיק השקעות אלא אם הוא מרוויח יפה (מאוד) מפעילות אחרת שלך.
מנהל סניף מסתכל על לקוח כיחידת רווח עצמאית.
גם אם יש לך מיליון שקל בחשבון, אבל אתה לא נכנס למינוס, לא לוקח הלוואות, לא מחזיק מאות אלפי שקלים בפיקדון בנקאי בריבית אפסית, אין לך משכנתא בבנק, ובנוסף להכל נמצא במסלול עמלות עו"ש של רק 10 ש"ח לחודש אז pardon my french - אתה חרא של לקוח. ואם תבוא לבקש הנחות והטבות בניהול תיק ני"ע - יראו לך את הדלת החוצה.
בניגוד לבתי השקעות, לבנקים יש תקורה תפעולית מאוד גבוהה. סניפים פיזיים, פקידים, וועדים, הנהלה, שירות טלפוני, רגולציה ומה לא.
לא רק שלא שווה להם להתעסק איתך, הם מפסידים עליך, ולא רוצים אותך ללקוח. רק בגלל הרגולציה הם לא יכולים לדחות אותך (או כל אחד אחר) אבל תהיה בטוח שהטבה והנחות לא תראה מהם.

אתה טועה.
אני עונה לכל ההגדרות שכתבת (חוץ מהמיליון), אין לי עמלות עו"ש, וקיבלתי הטבות מקסימליות לניהול תיק ני"ע. (פתור מדמי משמרת, אין לי דמי ניהול חודשיים אבל העמלת קנייה יחסית גבוה מבית השקעות אבל מס' הפעולות שאני עושה מאוד קטן ואחת לרבעון)
זה לגמרי תלוי על איזה סניף אתה נופל ויועץ ההשקעות באותו הסניף, במקרה שלי התמזל מזלי.

זה לגמרי תלוי על איזה סניף אתה נופל ויועץ ההשקעות באותו הסניף, במקרה שלי התמזל מזלי.
חכה חכה, עניין של זמן עד שיקחו לך את ההטבות הנ"ל כנראה.

זה מה שלמדתי על בשרי.
מעבר לכל, זה מה שהסביר לי איש מקצוע שבנה מודלי תמחור, בין היתר של לקוחות פרטיים, עבור אחד הבנקים.

מה האלמנט של מזל כאן? למה לדעתך קיבלת הטבות והנחות?

זה מה שלמדתי על בשרי.
מעבר לכל, זה מה שהסביר לי איש מקצוע שבנה מודלי תמחור, בין היתר של לקוחות פרטיים, עבור אחד הבנקים.
מחזק את הטיעון הזה. בשני בנקים, ממש לפני תום תקופת ההטבות, רמזו לי והראו לי את הדלת החוצה אלא אם אשלם כמה אלפי שקלים 'דמי פא..קינן משמורת' לשנה. טוב, אז עברתי כבר שבעה בנקים ולבסוף העברתי את התיק לבית השקעות ואת חשבון העו"ש ל בי-אונליין.

זה יכול להיות מהרבה סיבות, לדוגמא כי יש לסניף הזה יעדים ספציפיים שהוא צריך לעמוד בהם, כי הלקוח מצא חן בעיני מנהל הסניף או הסגן שלו, כי כל המשפחה שלו שם ומכולם ביחד יש להם בשר, כי הלקוח הוא בעל הכנסה גבוהה ובונים על הכנסה ממנו בעתיד ועוד אלף ואחד סיבות.

האלמנט של המזל היה בזה שהיועץ השקעות של הסניף בא לקראתי (בסניף אחר היה יכול לשים עליי פס), בנוסף לזה שהסכום היה כמה מאות אלפי שקלים, הגיש בקשה למנהלת הסניף לאשר את התנאים, הוא אמר לי שהסיכוי נמוך שיאשרו ובסוף אישרו. אני חייב לציין שאותו יועץ משקיע דרך IB :lol:

אבל הבנקים עובדים בשיטת בנקאות רזרבה חלקית, אם אתה מחזיק מיליון שקל בעו"ש הם יכולים להלוות את הכסף הזה ולהרוויח ריבית, זה לא מספיק טוב להם?

ובונים על הכנסה ממנו בעתיד ועוד אלף ואחד סיבות
בדיוק. הוא לקוח חדש. בונים על הכנסה ממנו בעתיד. הכנסה ממשית, בשקלים חדשים. והרבה.
ברגע שיהפוך ללקוח ותיק, שלא ענה על ציפיות הכנסה, הוא יהפוך ללקוח הפסדי. וירח הדבש יסתיים.

בדיוק. הוא לקוח חדש. בונים על הכנסה ממנו בעתיד. הכנסה ממשית, בשקלים חדשים. והרבה.
ברגע שיהפוך ללקוח ותיק, שלא ענה על ציפיות הכנסה, הוא יהפוך ללקוח הפסדי. וירח הדבש יסתיים.

אני לא לקוח חדש, אני נמצא באותו הבנק יותר מ-9 שנים, אני צעיר עם הכנסה יחסית גבוהה

אבל הבנקים עובדים בשיטת בנקאות רזרבה חלקית, אם אתה מחזיק מיליון שקל בעו"ש הם יכולים להלוות את הכסף הזה ולהרוויח ריבית, זה לא מספיק טוב להם?
זה מעולה להם, אני מניח שהכוונה בתיק של מיליון ש"ח.
אין ויכוח, אני יודע שככה זה עובד.
אין מה לעשות, בשביל תנאים טובים בבנק צריך לתת להם להרוויח ממקום כזה או אחר.

• אהבתי
Reactions: YPV
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
G השוואת תנאי עמלות בין אקסלנס לאחרים שוק ההון 13
T השוואת עמלות בין בית השקעות ישראלי ל-IB שוק ההון 0
Y חישוב עמלות צפויות לצורך השוואת בתי מסחר שוק ההון 15
פ השוואת עמלות בנקים צרכנות פיננסית 22
Jane Doe טבלת השוואת עמלות IRA צרכנות פיננסית 3
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
V השוואת ביטוחי בריאות פרטיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
I השוואת תנאים בבנק מזרחי להצעות הייטקזון/מועדון הוט צרכנות פיננסית 42
I השוואת תמהילים של משכנתא נדל"ן 9
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 26
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C השוואת תנאים בפנסיה והשתלמות עבור מחקי מדד/IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
K השוואת תיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
משה גל אוזניות כפתור בלוטות' מומלצות וסולידיות. השוואת דגמים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
מ מסמך השוואת ביטוחי בריאות של לשכת סוכני הביטוח צרכנות פיננסית 2
Y השוואת פנסיה+השתלמות צרכנות פיננסית 3
ע השוואת קרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 2
U השוואת ביטוח מבנה לבעלי משכנתא אוף טופיק 7
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
Octopus השוואת אסטרטגיות השקעה - עם/בלי רכישת דירה (+ גיליון סימולציות) שוק ההון 12
מ השוואת מסלולי השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A השוואת קרנות שוק ההון 31
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
T השוואת ETF זר של S&P 500 שוק ההון 5
ramiv השוואת קרנות פנסיה - הפניקס מחקה מדד חו"ל - הראל מניות צרכנות פיננסית 2
O השוואת קומבינציות ETF איריות צוברות שוק ההון 42
ש השוואת דמי המרה בין מיטב לפסגות צרכנות פיננסית 5
ת לקראת התחלה - השוואת בתי מסחר להשקעה שוק ההון 1
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
ע השוואת ETF שוק ההון 3
Y השוואת גמל נט למדד שוק ההון 4
K השוואת דמי ניהול בקרן פנסיה, השתלמות וגמל צרכנות פיננסית 8