• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוואת עמלות ותנאים בין בנקים

אבל הבנקים עובדים בשיטת בנקאות רזרבה חלקית, אם אתה מחזיק מיליון שקל בעו"ש הם יכולים להלוות את הכסף הזה ולהרוויח ריבית, זה לא מספיק טוב להם?
זה מה שאני חשבתי אבל מיליון ש"ח בעו"ש היום יכולים להפוך ל 100 ש"ח בעו"ש מחר.
באחד הבנקים רצו שאסגור מספר מאות אלפי שקלים בפיקדון לשנה.

זה מה שאני חשבתי אבל מיליון ש"ח בעו"ש היום יכולים להפוך ל 100 ש"ח בעו"ש מחר.
באחד הבנקים רצו שאסגור מספר מאות אלפי שקלים בפיקדון לשנה.
נכון הגמישות שלהם בעו"ש היא קטנה מאד כי הם צריכים לשמור על מח"מ מסוים בין הנכסים להתחייבויות, עדיף להם בהרבה שהכסף ישכב בפק"מ.

אני לא לקוח חדש, אני נמצא באותו הבנק יותר מ-9 שנים, אני צעיר עם הכנסה יחסית גבוהה
שלא תבין לא נכון, מפרגן לך. רק תהנה כל עוד אתה יכול, ותבנה plan B.
לי ביטלו את כל ההטבות, אחרי 15 שנה בבנקאות פרטית.
הבנקאית שליוותה אותי אמרה לי במבוכה שמנהל הסניף אמר שאלך לחפש סניף אחר לנהל בו את החשבון.

לי ביטלו את כל ההטבות, אחרי 15 שנה בבנקאות פרטית.
הבנקאית שליוותה אותי אמרה לי במבוכה שמנהל הסניף אמר שאלך לחפש סניף אחר לנהל בו את החשבון.
אני תמיד יכול לעבור לבית השקעות בחזרה..

וזה בדיוק העניין של המזל ועל איזה מנהל סניף אתה נופל. במקרה שלי אני חושב שנפלתי על סניף שמשרת בעיקר אוכלוסיה יותר חלשה, זה הגיע לשיא שהתקשרו אליי במיוחד שנה שעברה מהבנק כדי להודיע לי שהם שינו את השעות של הסניף. אני בטוח שלא התקשרו לכל לקוח של הסניף.

הייתי בהתחלה באקסלנס - היועץ השקעות של הבנק הציע לי בעצמו לעבור לבנק ושהוא יגיש בקשה להשוות את התנאים, שאל אותי מה התנאים באקסלנס. אם יש לך חשבון תיק השקעות במקום אחר ואיש קשר נורמלי בבנק - אפשר להשוות את התנאים (או להשיג משהו קרוב..)

*למי שקורא - חשוב לשים לב גם על עמלת המרת מט"ח, הטבת שער, עמלת ברוקר זר - עמלות נוספות שיש בבנק וצריך להזהר מאוד, ואין בבית השקעות

נערך לאחרונה ב:
במקרה שלי אני חושב שנפלתי על סניף שמשרת בעיקר אוכלוסיה יותר חלשה
זה באמת ההבדל המשמעותי שאני יכול לחשוב עליו.

מעניין יהיה לבדוק ארביטרז' בין סניפים של אותו הבנק, לפי המיקום שלהם, מבחינה סוציאקונומית. מנחש שבנקים קטנים יהיו נוחים יותר. כך גם סניפים בפריפריה או אזורים יותר חלשים.

אין מה לעשות, בשביל תנאים טובים בבנק צריך לתת להם להרוויח ממקום כזה או אחר.
1. אני חושב שהבנק מרוויח בצורה כלשהי משימוש שלי בכרטיס אשראי (שאני עושה בכל מקרה).
2. במסגרת איזונים בתיק (כולל הכנסת כסף חדש) אני כן מראה לבנק פעילות בתיק. העמלות השנתיות שלי יוצאות רק קצת יותר ממה שהייתי משלם בבית השקעות.

עוד דוגמה, נניח שבקרן סל שלי הקפיצו את דמי הניהול, אז במילא אני אחליף אותה במוצר אחר. הבנק מקבל כמה עשרות שקלים על עמלות - כך שמבחינתי זה המקביל לתשלום הקבוע בבית השקעות.

אני חושב שהבנק מרוויח בצורה כלשהי משימוש שלי בכרטיס אשראי (שאני עושה בכל מקרה).
יסתיים בקרוב אחרי הפרדת חברות האשראי מהבנקים.

עוד דוגמה, נניח שבקרן סל שלי הקפיצו את דמי הניהול, אז במילא אני אחליף אותה במוצר אחר. הבנק מקבל כמה עשרות שקלים על עמלות - כך שמבחינתי זה המקביל לתשלום הקבוע בבית השקעות.
אין לך דמי ניהול מצבירה?

יסתיים בקרוב אחרי הפרדת חברות האשראי מהבנקים.
לא חושב שזה קשור: אני מניח שבנק אגוד מרוויח משימוש שלי בכרטיס שהונפק לי דרכו, למרות שהכרטיס של כאל. לכן הוא רוצה שאשתמש בו.
(כמובן, הבנקים שהחזיקו בחברות האשראי הרוויחו גם בעקיפין וזה ישתנה, אבל נדמה לי שגם בלאומי העדיפו בזמנו שאשתמש בכרטיס שהם הוציאו לי ולא בלאומי קארד בחוץ בנקאי.)

לא חושב שזה קשור: אני מניח שבנק אגוד מרוויח משימוש שלי בכרטיס שהונפק לי דרכו, למרות שהכרטיס של כאל. לכן הוא רוצה שאשתמש בו.
(כמובן, הבנקים שהחזיקו בחברות האשראי הרוויחו גם בעקיפין וזה ישתנה, אבל נדמה לי שגם בלאומי העדיפו בזמנו שאשתמש בכרטיס שהם הוציאו לי ולא בלאומי קארד בחוץ בנקאי.)
אלא אם כן יש להם הסכם הפניות עם חברת בת שלהם (לא יודע כמה זה חוקי), אז הם היו מרוויחים אחוזים מהרווחים של חברת האשראי. חברת האשראי מרוויחה אחוז מסוים מהרכישות שלך כעמלת סליקה שחלקה קבועה וחלקה באחוזים.
הדרך היחידה שאני רואה שיש לבנקים להגדיל את הרווח הזה היא להגדיל את כמות הפעולות שלך (העמלה הקבועה), או את כמות ההוצאות שלך (העמלה באחוזים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
G השוואת תנאי עמלות בין אקסלנס לאחרים שוק ההון 13
T השוואת עמלות בין בית השקעות ישראלי ל-IB שוק ההון 0
Y חישוב עמלות צפויות לצורך השוואת בתי מסחר שוק ההון 15
פ השוואת עמלות בנקים צרכנות פיננסית 22
Jane Doe טבלת השוואת עמלות IRA צרכנות פיננסית 3
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
V השוואת ביטוחי בריאות פרטיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
I השוואת תנאים בבנק מזרחי להצעות הייטקזון/מועדון הוט צרכנות פיננסית 42
I השוואת תמהילים של משכנתא נדל"ן 9
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 26
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C השוואת תנאים בפנסיה והשתלמות עבור מחקי מדד/IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
K השוואת תיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
משה גל אוזניות כפתור בלוטות' מומלצות וסולידיות. השוואת דגמים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
מ מסמך השוואת ביטוחי בריאות של לשכת סוכני הביטוח צרכנות פיננסית 2
Y השוואת פנסיה+השתלמות צרכנות פיננסית 3
ע השוואת קרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 2
U השוואת ביטוח מבנה לבעלי משכנתא אוף טופיק 7
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
Octopus השוואת אסטרטגיות השקעה - עם/בלי רכישת דירה (+ גיליון סימולציות) שוק ההון 12
מ השוואת מסלולי השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A השוואת קרנות שוק ההון 31
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
T השוואת ETF זר של S&P 500 שוק ההון 5
ramiv השוואת קרנות פנסיה - הפניקס מחקה מדד חו"ל - הראל מניות צרכנות פיננסית 2
O השוואת קומבינציות ETF איריות צוברות שוק ההון 42
ש השוואת דמי המרה בין מיטב לפסגות צרכנות פיננסית 5
ת לקראת התחלה - השוואת בתי מסחר להשקעה שוק ההון 1
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
ע השוואת ETF שוק ההון 3
Y השוואת גמל נט למדד שוק ההון 4
K השוואת דמי ניהול בקרן פנסיה, השתלמות וגמל צרכנות פיננסית 8