• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרכב תיק השקעות אישי

• פותח הנושא Yos
  • פורסם בתאריך

Yos

משתמש סולידי
דירוג
15
שלום חברים,

אז אחרי כמה חודשים טובים של למידה וחקר, בניתי תיק השקעות. מאוד אשמח להארות/הערות שיש לכם.

-רקע
1. גיל - 33
2. הפחתת סיכונים - חלוקה שווה בין שתי בתי השקעות, פיצול למספר ניירות ערך ובין מדינות.
3. איזון 1-2 פעמים בשנה ע"י קנייה בלבד.
4. שימוש בבוקר ישראלי בלבד - כרגע לא מעוניין להתעסק בנושא ניהול המס מול המדינה
4. טווח השקעה - כוונה לפרישה מוקדמת בגיל 45 (12 שנים)

-תמהיל
1. מניות עולמי - 70% - חלוקת הכסף שווה בין ארבעת הניירות בברוקראז (2 זרות, 2 ישראליות). בשאיפה לכמה שיותר חלקים בעולם (כולל מתפתחים)
א) ברוקראז 1 - שתי קרנות סל זרות בסכום התחלתי של 30k$ (חצי מהרף של מס ירושה) כך שכשאגיע קרוב לרף אוכל למכור את אחת מהקרנות וארכוש במקום קרן מחקה ישראלית או קרן אירית.
ב) ברוקראז 2 - שתי קרנות מחקות ישראליות - במידה ובאחת הדמי ניהול יעלו דרסטית, הפגיעה תהיה פחות כואבת.

2. קרן השתלמות - מחקה מדדים חול עולמי

3. אג"ח ישראלי - 30% - חלוקת הסכום שווה בין שתי הניירות בין 2 חשבונות ברוקראז'

-חשבונות
קרן השתלמות הלמן אדובי
1. מחקה מדדי חול - 1544 - ד"נ 0.5

חשבון ברוקראז פסגות טרייד
* דמי ניהול חודשי - 10 ש"ח, המרת מט"ח - 0.1%, קניה זר - 7.5$, קניה ישראלי - 0.07%
1. קרן סל VTI - ד"נ 0.04%
2. קרן סל VXUS - ד"נ 0.11%
3. קרן מחקה אג"ח ישראליצמוד 2-5 (פסגות) 5111240 - ד"נ 0% + 0.025%

חשבון ברוקראז מיטב ד"ש
* ד"נ חודשיים - 15 ש"ח, קניה ישראלי - 0.09%
1. קרן מחקה מניות עולמי - מגדל 5122569 - ד"נ 0.37% + 0.02%
2. קרן מחקה מניות עולמי - תכלית 5121322 - ד"נ 0.45% + 0.03%
3. קרן מחקה אג"ח ישראלי לא צמוד 2-5 (מנורה) - ד"נ 0% + 0.03%

מה דעתכם?

תודה

נשמע כמו הדרך שתוביל לתשלום כפול על כל התיק שלא לצורך
יותר מדי ניירות, רכישות, אחזקות, שינויים צפויים
צמצם ברוקר, זה שיש 2 ישראליים זה לא באמת הפחתת סיכון, עד כמה שאתה חושב שזה כן, אולי רק פסיכולוגית
זה שלא תצטרך דוחות למס הכנסה? עם שני ברוקרים, אולי אפילו תצטרך\תרצה

לגביי הקצאת הנכסים, אין לי הערות, זה כבר תלוי במשקיע, הכי חשוב להצמד לתוכנית גם במקרים "קשים"

נשמע כמו הדרך שתוביל לתשלום כפול על כל התיק שלא לצורך
יותר מדי ניירות, רכישות, אחזקות, שינויים צפויים
צמצם ברוקר, זה שיש 2 ישראליים זה לא באמת הפחתת סיכון, עד כמה שאתה חושב שזה כן, אולי רק פסיכולוגית
זה שלא תצטרך דוחות למס הכנסה? עם שני ברוקרים, אולי אפילו תצטרך\תרצה

לגביי הקצאת הנכסים, אין לי הערות, זה כבר תלוי במשקיע, הכי חשוב להצמד לתוכנית גם במקרים "קשים"

קודם כל תודה על ההתייחסות.

לגבי כמות ניירות - אני לא רוצה לעבור את ה60k$ בזרים, לכן אני חייב לרכוש גם קרן מחקה ישראלית. הסיכון שיעלו דמי ניהול בישראליות לא שווה את הפיצול?

לגבי 2 בתי השקעות - מדובר גם בשני נאמנים שונים, לא ברור למה זה לא מוריד את הסיכון. אני חושב שראיתי כאן באיזה פוסט שציינו שהסולידית בעד פיצול בתי השקעות.

מדוע אצטרך להתנהל עם מס הכנסה מכיוון שאעבוד עם שני ברוקרים? לא מתכוון לגעת ברווחים ולא למכור לטובת האיזון.

אני לא רוצה לעבור את ה60k$ בזרים
אתה יכול לעבור בזרים, רק אל תעבור באמריקאיות, תוכל להשתמש באיריות (ואולי אפילו קנדיות) וגם ישראליות כמובן
וחוץ מזה אתה תמיד תוכל למכור בעוד 10\20\30 שנה לפני ה"מוות" אם יש לך יכולות תזמון מסוג זה :)
לגבי 2 בתי השקעות - מדובר גם בשני נאמנים שונים, לא ברור למה זה לא מוריד את הסיכון. אני חושב שראיתי כאן באיזה פוסט שציינו שהסולידית בעד פיצול בתי השקעות.
עצם העובדה שמדובר בנאמן, אמור לציין את ההפרדה לגוף שמנהל לך את חשבון הברוקר וכספך
בנוסף נאמנים יכולים לשבת באותו בנק, ואם לדעתך תהיה "בעיה" בבנק, אז הפיזור הנ"ל לא משיג את מטרותייך
מדוע אצטרך להתנהל עם מס הכנסה מכיוון שאעבוד עם שני ברוקרים?
באופן אקטיבי, יתכן ותרצה לנעול מגן מס כלשהו בהזדמנות כלשהי מול מימוש בקצה אחר של התיק (בית השקעות 2), כדי שניתן יהיה להעבירו לעתיד תצטרך להגיש דוח
זה שאתה אומר שהיום לא תמכור, לא אומר כלום על העתיד, דוגמא אחת יכולה להיות למכור קרן שהעלתה דמי ניהול באופן חריג ובא לך להפרד ממנה
לגביי חלוקה למספר קרנות כדי שלא יעלו דמי ניהול, שים לב איזו קרן עדיין עומדת על אחוזים אפסיים ותמנע ממנה, כי רוב הסיכויים שהיא תעלה
בנוסף, תבחן אילו קרנות כבר העלו בתקופה האחרונה

היו כאן דיונים לגבי פיצול של ברוקרים, לפי מה שראיתי רוב הדיעות בפורום חושבים שזה מיותר. אני מסכים.
בעיניי יש הרבה ניירות והרבה התעסקויות שאפשר לפתור בVT ועוד קרן אג"ח ישראלית בברוקר אחד וזהו.
בחירה שלך אם להתעסק בכל העניין, אבל ממש לא בטוח שיחסוך כסף. יש בפורום המון שרשורים לגבי עניין המיסוי ירושה בארה"ב ואיך להתייחס אליו. בכל מקרה, אתה עדיין יחסית רחוק מ60K$.
לגבי דמי ניהול - לא להיט. לא מאוד גרוע אבל אפשר להשיג יותר טוב (לדוגמא - קיבלתי הצעה על פתיחת חשבון של מינימום 20K שקל באקסלנס בתנאים של 5$ מינ' קנייה בארה"ב, בלי דמי ניהול חודשיים, או כאלה שמתקזזים עם פעולות, לא זוכר. 0.07% לישראלי, המרת 2 אג' מעל השער היציג).
מה עם חשבון IRA לקרן השתלמות?
לגבי הקצאת נכסים - 12 שנה זה לא טווח מאוד ארוך ו70 אחוז מניות זה די אגרסיבי. השיח פה בפורום נוטה להיות משוחרר ביחס להקצאת החלק המנייתי ואפשר לשכוח שהS&P500 התרסק מעל 20 אחוז בכמה חודשים רק בשנה שעברה, כאשר האג"חים כמעט שלא זזו באותה תקופה.

הייתי חושב ששווה ללמוד עוד קצת על נדל"ן וקרנות נדל"ן (ריט) וזהב.

לא מייעץ ולא ממליץ. כל החלטה שתיקח היא על אחריותך בלבד.

היו כאן דיונים לגבי פיצול של ברוקרים, לפי מה שראיתי רוב הדיעות בפורום חושבים שזה מיותר. אני מסכים.
בעיניי יש הרבה ניירות והרבה התעסקויות שאפשר לפתור בVT ועוד קרן אג"ח ישראלית בברוקר אחד וזהו.
בחירה שלך אם להתעסק בכל העניין, אבל ממש לא בטוח שיחסוך כסף. יש בפורום המון שרשורים לגבי עניין המיסוי ירושה בארה"ב ואיך להתייחס אליו. בכל מקרה, אתה עדיין יחסית רחוק מ60K$.
לגבי דמי ניהול - לא להיט. לא מאוד גרוע אבל אפשר להשיג יותר טוב (לדוגמא - קיבלתי הצעה על פתיחת חשבון של מינימום 20K שקל באקסלנס בתנאים של 5$ מינ' קנייה בארה"ב, בלי דמי ניהול חודשיים, או כאלה שמתקזזים עם פעולות, לא זוכר. 0.07% לישראלי, המרת 2 אג' מעל השער היציג).
מה עם חשבון IRA לקרן השתלמות?
לגבי הקצאת נכסים - 12 שנה זה לא טווח מאוד ארוך ו70 אחוז מניות זה די אגרסיבי. השיח פה בפורום נוטה להיות משוחרר ביחס להקצאת החלק המנייתי ואפשר לשכוח שהS&P500 התרסק מעל 20 אחוז בכמה חודשים רק בשנה שעברה, כאשר האג"חים כמעט שלא זזו באותה תקופה.

הייתי חושב ששווה ללמוד עוד קצת על נדל"ן וקרנות נדל"ן (ריט) וזהב.

לא מייעץ ולא ממליץ. כל החלטה שתיקח היא על אחריותך בלבד.
אשקול באמת לצמצם לברוקר אחד.

לגבי מיסוי בארה"ב, אני עובר את ה60k, פשוט במודע חשבתי לצמצם את ההשקעה בetf זרות כדי שלא להגיע לשם.

לגבי דמי ניהול, התמקדתי ב0.1% להמרת מט"ח, ברגע שאצמצם לברוקר אחד הסכום השקעה יגדל משמעותית (כמה מאות אלפים) ויעזור למיקוח אני מניח.
ללא דמי ניהול חודשיים נשמע מעולה, זה הדבר השני שכואב אחרי עמלת המרת מט"ח.

IRA לקרן השתלמות, אני לא קרוב לסכום מינימום בהלמן (200k ממה שאני זוכר).

לגבי ה12 שנה, זה פשוט הזמן בו לא אמשוך בכלל כספים. לאחר 12 שנה הכוונה להתחיל למשוך את ה4% וכמובן אמשיך להיות מושקע באותן ניירות.

תודה

לגבי ה12 שנה, זה פשוט הזמן בו לא אמשוך בכלל כספים. לאחר 12 שנה הכוונה להתחיל למשוך את ה4% וכמובן אמשיך להיות מושקע באותן ניירות.
יתכן שדווקא ברוקר לא ישראלי יהיה פתרון טוב לדחיית מס (בחירת סדר המכירה)
קרא כאן:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/אפשרות-לשנות-סדר-מכירת-מניות-ברוקר-חו-ל.1416/
לגבי מיסוי בארה"ב, אני עובר את ה60k, פשוט במודע חשבתי לצמצם את ההשקעה בetf זרות כדי שלא להגיע לשם.
זרות > אמריקאיות

מדוע אצטרך להתנהל עם מס הכנסה מכיוון שאעבוד עם שני ברוקרים? לא מתכוון לגעת ברווחים ולא למכור לטובת האיזון.
אם אתה לא מתכוון למכור אז כנראה שלא תצטרך להתנהל עם מס הכנסה גם בברוקר זר.

אני חושב שהרוב בפורום חושבים שסיכון ברוקר\בנק הוא מאוד נמוך.
במידה וכן חשוב לך(ואולי יותר חשוב)הנושא של סדר המכירה(שיכול להיות מאוד רלוונטי למי שפורש מוקדם ומושך אחוז קטן כול שנה)אז אתה יכול לייצר תוך כדי אפשרות לקביעת סדר המכירה וגם להתחיל לאט ולחשוב על זה.
הרעיון בקצרה:
מתחילים מברוקר אחד ונייר אחד מכול "סוג" ובהמשך(כשיש עליות בערך) עוברים לברוקר אחר\נייר מקביל. וככה אתה מקבל גם פיזור בין מנפיקים\ברוקרים וגם אפשרות לקביעת סדר המכירה.
לא ממליץ\מייעץ.

אם אתה לא מתכוון למכור אז כנראה שלא תצטרך להתנהל עם מס הכנסה גם בברוקר זר.
ממה שהבנתי הדבידנדים נכנסים ישר לחשבון ולא נצברים ישירות לקרן. זה אירוע מס, לא?

אני חושב שהרוב בפורום חושבים שסיכון ברוקר\בנק הוא מאוד נמוך.
במידה וכן חשוב לך(ואולי יותר חשוב)הנושא של סדר המכירה(שיכול להיות מאוד רלוונטי למי שפורש מוקדם ומושך אחוז קטן כול שנה)אז אתה יכול לייצר תוך כדי אפשרות לקביעת סדר המכירה וגם להתחיל לאט ולחשוב על זה.
הרעיון בקצרה:
מתחילים מברוקר אחד ונייר אחד מכול "סוג" ובהמשך(כשיש עליות בערך) עוברים לברוקר אחר\נייר מקביל. וככה אתה מקבל גם פיזור בין מנפיקים\ברוקרים וגם אפשרות לקביעת סדר המכירה.
לא ממליץ\מייעץ.
מעניין, אבדוק את הגישה.
תודה

ממה שהבנתי הדבידנדים נכנסים ישר לחשבון ולא נצברים ישירות לקרן. זה אירוע מס, לא?
תלוי בנייר שאתה מחזיק.
יש ניירות (לא אמריקאים) שצוברים, ואז אין ארוע מס. בנוסף בניירות אמריקאים יש ניכוי במקור של 25% ואז אין חבות מס נוספת בארץ ולהבנתי אין צורך להגיש דו"ח.

• אהבתי
Reactions: Yos
תלוי בנייר שאתה מחזיק.
יש ניירות (לא אמריקאים) שצוברים, ואז אין ארוע מס. בנוסף בניירות אמריקאים יש ניכוי במקור של 25% ואז אין חבות מס נוספת בארץ ולהבנתי אין צורך להגיש דו"ח.
+1. תברר לגבי הגשת הדו"ח כאשר עובדים עם ברוקר זר.
היו שרשורים מפלצתיים על הנושא הצוברות בפורום. יכולים לקרוא תקציר מנהלים מלפני 4 שנים, אבל נראה שעדיין תופס.
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/גליון-השוואת-תשואה-קרנות-צוברות-מול-מחלקות.938/

• אהבתי
תלוי בנייר שאתה מחזיק.
ניקוי מס על נייר אמריקאי בברוקר זר? אבדוק

ניקוי מס בברוקר זר? אבדוק
ניכוי מס במקור על חלק הדיבידנד שמגיע למדינה שבה הנייר מאוגד.
כלומר במקרה הזה ib מנכים מס עבור ארה"ב.
במקרה הניכוי במקור עבור ארה"ב הוא בגובה המס שאתה חייב גם בארץ, ולכן אין צורך בדיווח נוסף. במדינות אחרות זה לא בהכרח ככה

• אהבתי
ניכוי מס במקור על חלק הדיבידנד שמגיע למדינה שבה הנייר מאוגד.
כלומר במקרה הזה ib מנכים מס עבור ארה"ב.
במקרה הניכוי במקור עבור ארה"ב הוא בגובה המס שאתה חייב גם בארץ, ולכן אין צורך בדיווח נוסף. במדינות אחרות זה לא בהכרח ככה
כרגע אני מכוון רק לנייר etf אמריקאי, בטוח 100% שאין דיווח מול מס הכנסה ישראלי? אם כן, אאלץ לשקול גם ברוקר זר, למרות שלא שש לזה (חדש בעולם ההשקעות)

בטוח 100% שאין דיווח מול מס הכנסה ישראלי?
בטוח זה רק המוות :)
אני לא רו"ח או משהו כזה, אז תבדוק את הדברים בעצמך.
עד כמה שאני הבנתי, במקרה שאתה מחזיק etf אמריקאי בברוקר זר ולא מוכר אותו אז אין חובת מס בישראל (כי האמריקאים לקחו כבר 25% על הדיבידנד) ואין חובה להגיש דו"ח בגלל זה (אם אתה מגיש דו"ח מסיבה אחרת אז כן צריך לכלול את הדיבידנד בדו"ח).

בטוח זה רק המוות :)
אני לא רו"ח או משהו כזה, אז תבדוק את הדברים בעצמך.
עד כמה שאני הבנתי, במקרה שאתה מחזיק etf אמריקאי בברוקר זר ולא מוכר אותו אז אין חובת מס בישראל (כי האמריקאים לקחו כבר 25% על הדיבידנד) ואין חובה להגיש דו"ח בגלל זה (אם אתה מגיש דו"ח מסיבה אחרת אז כן צריך לכלול את הדיבידנד בדו"ח).
(: אכן אאמת, תודה רבה

אוקיי,

אחרי ניתוח חוזר מההערות (והבנה שלא הכנסתי לשקלול את מרכיבי הביטחון שלי) חשבתי על הרכב כזה של בית השקעות אחד + קרן השתלמות:
----------------------------------------------------------------------------
60% מניות - עולמי
ברוקראז (כנראה פסגות)
א. VTI - 17% - ד"נ 0.04%
ב. VXUS - 17% - ד"נ 0.11%
ג. 9% - קרן מחקה מגדל מניות עולמי (5122569) - ד"נ 0.37% + 0.02%
השתלמות
17% - הלמן אדובי מחקה מדדי חול - 1544 - ד"נ 0.5

25% אג"ח - ישראלי
ברוקראז (זהה)
א. 12.5% - קרן מחקה אג"ח ישראלי צמוד 2-5 (5111240) - ד"נ 0% + 0.025% (לוקח בחשבון שסביר שיעלו)
ב. 12.5% - קרן מחקה אג"ח ישראלי לא צמוד 2-5 (5122973) - ד"נ 0% + 0.03% (לוקח בחשבון שסביר שיעלו)

15% ביטחון
ב. 7.5% - עו"ש, נזיל.
ג. 7.5% - פק"מ בבנק.
----------------------------------------------------------------------------

מה דעתכם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S דעות על הרכב תיק השקעות פסיבי שוק ההון 16
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
א המלצה על הרכב תיק שוק ההון 9
נ "גם לי יש תיק אחד" - שאלות על הרכב תיק שוק ההון 2
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
T הרכב תיק הכולל נדל"ן - פידבק שוק ההון 12
M דעות על הרכב תיק שוק ההון 10
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
לא חשוב שמות דעות בדבר הרכב תיק ההשקעות שלי - טיוטא ראשונית שוק ההון 67
R התייעצות לא מחייבת על הרכב תיק פשוט/פשטני? שוק ההון 3
de dud הרכב תיק דינאמי שוק ההון 17
ג הרכב תיק של משקיע חדש שוק ההון 5
R מה דעתכם על הרכב תיק ההשקעות הזה שוק ההון 4
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
S הבדל בין היקף נכסים וחשיפות לבין פירוט הרכב הנכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
לאץ' הרכב נכסים פנסיה מנייתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הפניקס השתלמות מחקה מדד s&p500 - הרכב נכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M הרכב הלוואת משכנתא שקיבלתי מהבנק נדל"ן 16
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
2028_שנת_פרישה זיהוי הרכב השקעות - קרן סל מחקה מדדי אג"ח שוק ההון 3
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
B מבט על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
ר הרכב נכסים של קרנות הסל. מה קורה כאן? שוק ההון 19
ה הרכב נכסים מול מדיניות השקעה שוק ההון 1
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
Q האם שיניתם את הרכב התיק בגלל הקורונה? שוק ההון 3
A הרכב מזומן בתיק וסיכון מט״ח שוק ההון 16
ה הרכב מניות עולות ויורדות בתוך מדד שוק ההון 1
S הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר) שוק ההון 120
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
D הרכב המדד msci world ac שוק ההון 7
Benjamin W האם הירידות השפיעו על הרכב הפרוטפוליו שלכם? שוק ההון 11
B אשמח לדעתכם על הרכב משכנתא נדל"ן 23
wa11a עז״ב [עשה זאת בעצמך] בתחום הרכב התפתחות אישית 16
F כמה כסף אני מפסיד כשלא מחדש את הרכב? צרכנות פיננסית 37
S מה לעשות עם הרכב - התלבטות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 63
oz1987 הרכב השקעות באינטרגמל צרכנות פיננסית 11
LtWorf תכלית עולמי מפותחות MSCI מנוטרלת מטבע - הרכב מוזר שוק ההון 3
חבקוק איך מוצאים את הרכב ההשקעות של תכלית s&p 500 5113998 שוק ההון 2
Fitch הרכב הקרן אלטשולר קרן ממונפת 5105895 שוק ההון 18
Y הבהרה לגבי הרכב נכסים של קרן נאמנות צרכנות פיננסית 2