• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרגשתם פעם שהמקום הכי טוב - הוא פשוט להישאר ולא לעשות כלום ?

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
אתם יודעים,

לאחרונה אני מרגיש שכל צעד שאני עושה, אני אחרי זה מתחרט, סוג של כאילו אני פשוט צריך להישאר איפה שאני.

תמיד אהבתי את תחום ההתפתחום האישית, התחום שבו אומרים לך - לך, תעשה, תשתפר, אסור לעמוד במקום.

ככה ניגשתי גם לתחום הזה, וחיי המקצועיים, וזה עבד זמן מסויים.

בגיל 33, התחילו לי שנים מאוד אקטיביות, שהתקבלתי לעבודה טובה בהייטק, עבדתי 7 ימים בשבוע כי לא הייתי ברמה של התפקיד, רק השומר של הבניין יודע שהייתי עובד גם שישי ושבת כדי ללמד את עצמי להיות ברמה שלה התקבלתי. (אולי הגזמתי, לא ממליץ את זה לאף אחד - עליתי במשקל, ואיבדתי קשר תוך כדי, ואני לא בטוח שנשארתי בריא בראש מאז).

עברתי עוד תפקיד, גיליתי את הסולידית ויישרתי את הכספים בהתאם, גיליתי את החיים המינימליסטיים תוך כדי.

לקראת גיל 40 התחלתי להתעייף, חייב לומר, אבל ההרגל של עוד עוד, נשאר.

לאחרונה שראיתי שאני כ 1.8 שנים מעצמאות עם משיכה של 3%, המשכתי בקצב - ללמוד לראיונות להתקבל לעבודה חדשה, קניתי רכב, מכרתי RSU בשביל מדד.

ואז התחלתי להרגיש back fire.

מכירים את ההרגשה, נניח בספורט שאתה מרגיש שאתה נופל עוד מעט, עוד מעט חוטף סחרחורת, והמאמן צועק עליך - רוץ, רוץ, והרגליים כבר לא מקשיבות ?

מרוב עייפות, כדי להרגיש טוב - אני לא צריך כלום, רק שקט. אם אני פשוט עוצם עיניים ושוכב - אני נהנה. אם אני ישן - אני נהנה. אני לא צריך לשחק במחשב, או לראות סרט, או סידרה - החיפוש מעייף אותי.

התחלתי להרגיש FOMA - לכל מה שאני עושה לאחרונה, קניתי רכב חדש, אחרי חיפוש ארוך מאוד, (אם כי הוא מדהים, ותמיד אפשר למכור אותו), והתחלתי להרגיש שאולי לא הייתי צריך לקנות חדש, או להישאר עם הישן (למרות שלפני כן הערכתי שהחיים שלי שווים יותר מהשווי שלו וכו' וכו' וכו').

FOMA על RSU וקניית מדד.

FOMA על כל מה שאני עושה בשנתיים האחרונות.

והכל נעשה בפול הכוונה, תוך כדי הרבה חשיבה מלפני, וההרגשה שאתה עושה את הצעדים הנכונים. ואז אני עושה, ומרגיש FOMA.

לפעמים, הצעד הנכון ביותר, הוא להישאר במקום. כמה יופי יש, בשקט, כשאתה לא עושה שום דבר.

אז אני נמצא בין הקונפליקט של לעשות ולעשות, ולשפר ולשפר, כשאני יודע שאחריו תבוא FOMA, או שפשוט אני לא מכיר את עצמי טוב מספיק, ואולי בהמשך אשתפר בצעדים שלכאורה עושים טוב, לצעדים שבאמת עושים טוב. או שאולי אני צריך לעצור קצת, ולהנות מהנוף.

כי לפעמים כל המוסיף גורע.

(אולי הגזמתי, לא ממליץ את זה לאף אחד - עליתי במשקל, ואיבדתי קשר תוך כדי, ואני לא בטוח שנשארתי בריא בראש מאז).
מצטער לשמוע, העבודה בהיי-טק היא בהחלט קשוחה ושוחקת.
יש כל מיני טריקים שעוזרים קצת - תרגילי נשימה, סרטוני מדיטציה ב YouTube

היום המצב כבר יותר רגוע? מצאת דרכים להוריד את הלחץ?

לפעמים, הצעד הנכון ביותר, הוא להישאר במקום. כמה יופי יש, בשקט, כשאתה לא עושה שום דבר.
אני די בטוחה שכבר כתבתי על זה איפשהו אבל לא נורא, תמיד טוב לחזור על דברים מוצלחים:
אם תנקה את המשמעות מכל הדברים - אתה נמצא תמיד באחד משלושת המצבים: מאוזן (ישן, בוהה), מאונך (עומד, הולך,רץ, מטייל, רוקד) או יושב (מול מחשב, יחד עם בן זוג, מול מרצה, מול הים). בתוך המצבים האלה אתה עושה פעולות נחוצות לקיומך - נושם, אוכל, שותה, פולט, מתקשר, מטפל בעצמו (ורצוי גם באחרים). זהו, ככה אתה ואני וכולם מעבירים את החיים שלהם. כל שאר הדברים זה קירקושים במוח שמובילים להמון התרוצצות - משמעות, ערכים, כבוד, ככה נהוג, וכיוצא בזה.
מאד קשה לאדם בתקופתנו לחשוב באופן עצמאי מה עושה לו טוב ומה נכון לו, כי מעבר לקישקושי המוח האישי אנחנו גם מוצפים בקישקושים של אחרים יותר מאי פעם.
חג חירות שמח לך!

אם אני פשוט עוצם עיניים ושוכב - אני נהנה. אם אני ישן - אני נהנה.
נשמע כמו אבא שלי.

לא יודע, מה שאתה מתאר טבעי. לרצות לנוח, סופר טבעי. לרצות להתקדם, סופר טבעי.
להתקדם רק מכוח האינרציה, טבעי גם. בטח ב"תחנת יציאה" של כמעט-גיל-40, מאד טבעי.

אני הראשון לדבר בשבח ההאטה (כן, יש יופי בשקט) - ושים לב גם מה הסולידית משדרת בחלק מהפוסטים.
הרבה מהפורום זה הייטקיסטים עם הכנסה פנויה וסולידיות רעיונית כמו "הכיף שלי זה עבודה ולא חפצים, למה רכב אם העבודה קרובה" וכו',
ופחות אנשים מינימליסטים פר אקסלנס מהסוג של "חיה על 3600 כמו מלכה".

אם למדת ממנה מדדים, אבל גם מינימליזם - אולי יש עוד מה ללמוד במסגרתו.
לכל אחד יש גרסא משלו של FIRE, ואבוי אם זה היה אחרת, אבל לדעתי האלמנט הכספי הוא רק חלק אחד, כמעט סימפטום, של תפיסת עולם רחבה יותר.
אני חושב שמינימיליזם והאטה, לא מסתכמים רק במעט חפצים, הוצאות מועטות. יש פה משהו עקרוני יותר - לדעת לעצור, להסתכל על היש, לשאוף לצאת מהמירוץ.

מצטער לשמוע, העבודה בהיי-טק היא בהחלט קשוחה ושוחקת.
יש כל מיני טריקים שעוזרים קצת - תרגילי נשימה, סרטוני מדיטציה ב YouTube

זה ממש מבאס, אני מקווה לא להגיע לשם. הצורך למצוא מרגיעים חיצוניים מרגיש לי על גבול הסמים.
שני חברים שלי התחילו לעבוד בתפקידים תובעניים, והתחילו להשתמש בחומרים בהתאם. התבאסתי בשבילם.

הפוך מהם, אני מרגיש שהרצון שלי להמנע מלחץ מתמיד (תמיד יהיה, אבל שלא יהיה תמידי) אולי הסיט אותי ממסלול חיים אחד, ואולי תוקע אותי בבחירות הנוכחיות שלי.
אבל זה איזון, אף אחד לא יגיד מה נכון לך. לי יש מה ללמוד ממך, ולך יש מה ללמוד ממני. לפעמים מוצאים עוד תת-התעסקות מתוך התעסקות, לפעמים מאבדים עניין מרוב התעסקות.

בפן המעשי זה לא אומר שבעוד שנה ו8 בדיוק תפרוש למחצלת בהוואי.
מה כן? יש לך זמן, שב עם עצמך, ותנסה להבין על מה עניין העבודה יושב אצלך.
האם הוא ממלא הגשמה עצמית? ערך עצמי? אתה אדם שכל הזמן מחפש לפתור בעיות? זה רק מכוח האינרציה, התרגלת? החברה מכתיבה לך?
כדאי לעשות את זה עכשיו ולא אחרי פרישה. כך גם תוכל להתנהל נכון בפרישה, וגם תוכל לנסות להבין לאן לחשב מסלול מחדש, אם בכלל.

מרוב עייפות, כדי להרגיש טוב - אני לא צריך כלום, רק שקט. אם אני פשוט עוצם עיניים ושוכב - אני נהנה.
היי
מה שאתה מתאר כאן זה שחיקה ופתרון מיידי שעוזר לך להתמודד עם השחיקה,
לאורך זמן זה לא יעבוד, זה הזמן אולי לחשוב על פרק ב' בחיים, קריירה חדשה שתחדש את מאגר
האנרגיה שלך שוב.

אדם המורגל לפעול במלוא הקיטור, וחייב סיפוק בעשייה שלו,
לא יכול לעצור את הכל בבת אחת בגיל יחסית צעיר ולומר עכשיו
אני לא עושה כלום, אני עצמאי כלכלית, זה לא יעבוד לאורך זמן.

יצא לי לקרוא היכנשהו על הדת המערבית החדשה עם מספר המאמינים שגדל בקצב הכי גבוה: "דת ההתקדמות"
אפשר לכפור בה :)

מכירים את ההרגשה, נניח בספורט שאתה מרגיש שאתה נופל עוד מעט, עוד מעט חוטף סחרחורת, והמאמן צועק עליך - רוץ, רוץ, והרגליים כבר לא מקשיבות ?
נשמע כמו ''רגע לפני התעלפות''-הגוף מאותת לך לעצור או לפחות להוריד הילוך. תקשיב לגוף, הוא צריך את המנוחה הזאת.

החיפוש מעייף אותי.
תשישות? שוב, תוריד הילוך.

יש פוסט על ניהול חרטות בבלוג.

והכל נעשה בפול הכוונה, תוך כדי הרבה חשיבה מלפני, וההרגשה שאתה עושה את הצעדים הנכונים
אתה ב''מקום'' אחד, אבל בהמשך כשאתה ב''מקום'' אחר, אתה פתאום מבין שעשית טעות, אבל באותו זמן זה היה נראה כמו הדבר ההגיוני לעשות.
מה שהיה- היה. מה שנשאר לך זה להפיק לקחים ולהיות חכם יותר בפעם הבאה.
אתה גם יכול לעשות תרגיל של ''פגישה עם עצמי מהעתיד''-אתה ''מדבר'' עם עצמך מהעתיד-למשל בעוד שנה או 5 שנים וכו'-ושואל אותו מה היו ההשלכות של הבחירה הזאת, איך החיים השתנו וכו'. אתה בעצם ''קופץ'' לביקור בעתיד ומדמיין איך זה יראה ולפי זה מחליט.

אז אני נמצא בין הקונפליקט של לעשות ולעשות, ולשפר ולשפר, כשאני יודע שאחריו תבוא FOMA, או שפשוט אני לא מכיר את עצמי טוב מספיק, ואולי בהמשך אשתפר בצעדים שלכאורה עושים טוב, לצעדים שבאמת עושים טוב. או שאולי אני צריך לעצור קצת, ולהנות מהנוף.
בהחלט צריך לעצור קצת ולהנות מהנוף. החיים הם לא רק עבודה. צא לטייל קצת. תנקה את הראש.

כי לפעמים כל המוסיף גורע.
נכון.

התכוונת ל-fomo? לפעמים אנו סתם מפחידים את עצמנו כי ''משהו עומד להיגמר אז צריך לעשות (הכנס כאן פעולה כלשהיא)''. כל הלחץ שאתה מתאר-רובו אם לא כולו-מיותר.
חבל על האנרגיות שלך.
אתה צריך להגדיר לעצמך סדרי עדיפויות, זה יעשה לך סדר בראש.

מקריאת הפוסטים השונים שלך, נוצרת אצלי התחושה שאתה משווה את עצמך יותר מדי לאחרים ומה עבד להם, ומנסה להשיג את ההישגים שלהם. ככה אתה לכאורה מנסה לצאת מ"מירוץ העכברים" של עבודה כשכיר (אתה סופר את הזמן שנותר), אבל אתה למעשה מכניס את עצמך למירוצים חדשים ולא פחות קשים - איך לעשות תשואה טובה יותר, איך לחיות במקום בטוח יותר, איך להתקדם בעבודה, איך למצוא עבודה אחרת, איך להתפתח במישור האישי וכו'.

בסופו של דבר, דווקא הניסיונות שלך לשפר ולתקן כל הזמן יוצרות אצלך מירוץ עם עצמך כי לכל הישג שאתה משיג, אתה מוצא הישג אחר שלא הגעת אליו. במירוץ שלך מול עצמך אי אפשר לנצח. במקום להתחרות מול עצמך, תנסה תלמד להוקיר את המקום שבו אתה תמצא ולא לחפש כל הזמן מה הדבר החשוב הבא.

בגיל 33, התחילו לי שנים מאוד אקטיביות, שהתקבלתי לעבודה טובה בהייטק, עבדתי 7 ימים בשבוע כי לא הייתי ברמה של התפקיד, רק השומר של הבניין יודע שהייתי עובד גם שישי ושבת כדי ללמד את עצמי להיות ברמה שלה התקבלתי. (אולי הגזמתי, לא ממליץ את זה לאף אחד - עליתי במשקל, ואיבדתי קשר תוך כדי, ואני לא בטוח שנשארתי בריא בראש מאז).
הייתי במצב דומה ואחרי שנהייתי טוב הגיע תפקיד שדרש ממני שעות לא שעות.
עד היום לא הצלחתי לחזור לאורח חיים בריא כתוצאה מיזה נפגעו גם החיים החברתיים שלי.

מצטרף להמלצה לא לעשות זאת.
גם אם זה 5 ימים בשבוע של 12+ שעות כל יום.

סליחה על הבורות, מה משמעות הקיצור ? (אני מכיר FOMO)
Fear Of Missing Out - סליחה כתבתי את זה בטעות. כשאתה בוחר באופציה אחת, ואז מתבאס על האופציה השניה שיכלה להיות.

המצב רגוע יותר עכשיו, בהחלט.
מתי פעם אחרונה היית בחופשה?
מתכוון לקחת קצת בפסח :) מזמן לא הייתי בחופש רציני.
בסופו של דבר, דווקא הניסיונות שלך לשפר ולתקן כל הזמן יוצרות אצלך מירוץ עם עצמך כי לכל הישג שאתה משיג, אתה מוצא הישג אחר שלא הגעת אליו. במירוץ שלך מול עצמך אי אפשר לנצח. במקום להתחרות מול עצמך, תנסה תלמד להוקיר את המקום שבו אתה תמצא ולא לחפש כל הזמן מה הדבר החשוב הבא.
למדת להכיר אותי טוב מדי, מהפוסטים שלי :)

כבר כתבו לך המון טיפים מועילים, אז רק אציין שעבורי מאוד מועיל לדעת מתי לחתוך, ולקחת הפסקה מהעבודה, גם (ובייחוד) כשיש לחץ.

אולי אותך זה פחות מעניין, אבל משהו שעוזר לי לאיפוס בזמן שאני צריך הפסקה של כמה ימים, זה טראקים בטבע, בעדיפות לכאלה של יותר מיום אחד.

נערך לאחרונה ב:
מתכוון לקחת קצת בפסח :) מזמן לא הייתי בחופש רציני.

זה עניין של טעם אישי אבל אני ממליץ על מקום בקצב רגוע יותר, איזה אי או רכס הרים, או מדינה מתפתחת. אני מוצא את זה מאוד קל להרגע ולהתנתק במקום שקשה להתנייד אליו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
T מה הבנק הכי ידידותי להעברות מט"ח הקשורות בקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
י העיר הכי כדאית להשקעה פוסטים מאיכות נמוכה 6
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? אוף טופיק 2
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
F הדבר הכי פשוט להשקעה כהגנה לקריסה שוק ההון 15
I דרך הכי טובה להיפטר מרכב ישן? צרכנות פיננסית 7
I איך הכי נכון להשתמש בהון העצמי לרכישת דירה למגורים נדל"ן 12
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
T קרן ההשתלמות עם הסיכון המחושב הכי גבוה?!? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J איזו s&p 500 הכי זולה בטווח רחוק? שוק ההון 10
Y איך להתמנף בצורה הכי בטוחה וזולה? שוק ההון 120
Y מה חבילת האינטרנט הכי טובה היום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
ה מה התשואה לפדיון חסרת סיכון הכי טובה היום? שוק ההון 7
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
Y IRA - מי נותן היום את השירות\מחיר הכי טוב היום? שוק ההון 48
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
נ מי המדינה הכי מתאימה לתווך בסכסוך בין רוסיה לאוקראינה? אוף טופיק 100
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
B המיליון הראשון הכי קשה? שוק ההון 22
Tsachi01 אלו דרכים הכי בטוחות למניעת עקיצה בהעברה בנקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 20
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
י היכן הכי זול להפקיד/ לפדות צ׳ק אמריקאי מתוכנית הסיוע האמריקאית? צרכנות פיננסית 3
בובין חוט-השני מה הדבר הכי חשוב שאנשים שלוקחים משכנתא לא יודעים נדל"ן 80

נושאים דומים

Back
למעלה