• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצעת מגורים לא שגרתית שקיבלתי

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
קיבלתי הצעת מגורים לא שגרתית (בלשון המעטה) שלדעתי מובילה אותי צעד לסוג של עצמאות כלכלית⁰, ובתנאים מקסימליים.
קצת רקע עלי - רווק, מוסיקאי ומורה למוסיקה, בעל דירה שמושכרת ב2400 עד סוף 2023.

חברה שלי, אם יחידה לשניים, אשר מתגוררת בבית דו קומתי מרווח בעיר יוקרתית, הציעה לי לשכור יחידת דיור שבנתה בסמוך לביתה.
בתמורה שאלמד את שני ילדיה שיעורי מוסיקה ואקים להם (ולחבריהם אם ירצו) הרכב מוסיקלי משפחתי, "קיצרה לי שליש" מהמחיר שציפתה לקבל על היחידה (2000 במקום 3000).
ה2000 האלה כוללים חשמל, מים, ארנונה ו, כדאי שתשבו, - אוכל חופשי כמה שארצה בשהותי בבית (אציין שהיא איננה אדם סולידי באופייה, מבשלת המון ומכינה תמיד הרבה יותר ממש שצריך וכ'ו).
אציין שהיא מאד מעריכה את פועלי המוסיקלי, ומכאן ההצעה המפתה.
עוד יתרון הוא שיש לי את יחידת הדיור לרשותי אבל הבית הבית הקומתי פתוח עבורי לחלוטין ואני יכול לארח, לעשות בו הופעות ביתיות ולישון בו כאוות נפשי.
אני כמובן נהנה מהבריכה והג'קוזי שיש בחצר בסמוך ליחידה, מערכת התופים וכ'ו.
היא רוצה להפוך חדר בבית לאולפן הקלטות לי ולילדים ואמרה שתקנה מה שצריך.
זאת ההצעה והשבתי לה בחיוב.

המצב הוא שבעוד ההכנסה הפאסיבית שלי היא 2400, אוכל לכסות ב2000 את כל ההוצאות שלי, לרבות מגורים ואוכל, בלי דחק, וכמובן לעבוד ולהתעסק בענייני.
יש עוד כמה פרטים הזויים אבל אחסוך אותם כדי לא לעשות אאוטינג.
מה דעתכם?

נשמע טוב!
הדבר היחיד שהייתי נזהר ממנו הוא תחושה של ניצול מאחד הצדדים שתפגע בחברות.
אני אישית לא מתנגד לערבוב חברים וכסף במידה. אבל, אם יש ספק מתעדף את החברות. מצד שני אף פעם לא הייתי צד בעסקה כ"כ גדולה.

במקומך, הייתי תוחם את זה מראש בזמן (נאמר שנה) כדי שאם אחד הצדדים לא מרוצה יהיה לו תירוץ לצאת מהעסקה בלי לשבור אותה ולפגוע בשני.
@סול

קיבלתי הצעת מגורים לא שגרתית (בלשון המעטה) שלדעתי מובילה אותי צעד לסוג של עצמאות כלכלית⁰, ובתנאים מקסימליים.
קצת רקע עלי - רווק, מוסיקאי ומורה למוסיקה, בעל דירה שמושכרת ב2400 עד סוף 2023.

חברה שלי, אם יחידה לשניים, אשר מתגוררת בבית דו קומתי מרווח בעיר יוקרתית, הציעה לי לשכור יחידת דיור שבנתה בסמוך לביתה.
בתמורה שאלמד את שני ילדיה שיעורי מוסיקה ואקים להם (ולחבריהם אם ירצו) הרכב מוסיקלי משפחתי, "קיצרה לי שליש" מהמחיר שציפתה לקבל על היחידה (2000 במקום 3000).
ה2000 האלה כוללים חשמל, מים, ארנונה ו, כדאי שתשבו, - אוכל חופשי כמה שארצה בשהותי בבית (אציין שהיא איננה אדם סולידי באופייה, מבשלת המון ומכינה תמיד הרבה יותר ממש שצריך וכ'ו).
אציין שהיא מאד מעריכה את פועלי המוסיקלי, ומכאן ההצעה המפתה.
עוד יתרון הוא שיש לי את יחידת הדיור לרשותי אבל הבית הבית הקומתי פתוח עבורי לחלוטין ואני יכול לארח, לעשות בו הופעות ביתיות ולישון בו כאוות נפשי.
אני כמובן נהנה מהבריכה והג'קוזי שיש בחצר בסמוך ליחידה, מערכת התופים וכ'ו.
היא רוצה להפוך חדר בבית לאולפן הקלטות לי ולילדים ואמרה שתקנה מה שצריך.
זאת ההצעה והשבתי לה בחיוב.

המצב הוא שבעוד ההכנסה הפאסיבית שלי היא 2400, אוכל לכסות ב2000 את כל ההוצאות שלי, לרבות מגורים ואוכל, בלי דחק, וכמובן לעבוד ולהתעסק בענייני.
מה דעתכם?
בגדול, אני בעד , זה גם יכול להיות אחלה מיקום למפגשים שלנו בעתיד (כולל המסיבת סוף קורונה).
מה שכן, מבקש בכל לשון של בקשה אפילו שהיא חצי משפחה, להעלות את הדברים הכתב. ככה שיהיה תיאום ציפיות וכל אחד יבין מה הגבולות גזרה.
מנסיון, פותר מלא בעיות.

בהצלחה!

כמה אתה צריך ללמד אותם? בנוסף לדעתי לא תרגיש בנוח לבוא ולפתוח להם את המקרר אלא יותר בכיוון של יזמינו אותך לארוחת ערב\שישי.

האם X שיעורים שלך שווי 1000 ש"ח + ארוחות ערב? (האם X מוגדר או שיצפו ממך לשעשע אותם בכל זמן פנוי\יעשו לך פרצופים אם לא?)

בגדול, אני בעד , זה גם יכול להיות אחלה מיקום למפגשים שלנו בעתיד (כולל המסיבת סוף קורונה).
מה שכן, מבקש בכל לשון של בקשה אפילו שהיא חצי משפחה, להעלות את הדברים הכתב. ככה שיהיה תיאום ציפיות וכל אחד יבין מה הגבולות גזרה.
מנסיון, פותר מלא בעיות.

בהצלחה!
אני חושב שתיאום ציפיות זה צעד ממש נכון, בכל אינטארקציות באשר הן.
אבל ברצינות?

האיש מקבל חצי מלכות בערך, וזה נראה לי די ברור לכל הצדדים,
ואתה מבקש ממנו שיעלה את זה על הכתב? זה לא מרגיש לך חצוף?

אני חושב שתיאום ציפיות זה צעד ממש נכון, בכל אינטארקציות באשר הן.
אבל ברצינות?

ואתה מבקש ממנו שיעלה את זה על הכתב? זה לא מרגיש לך חצוף?
חיים ומוות ביד הלשון.

א.
ראשית, יש דרך להתנסח ולהציג את הדברים.
לדוג':
אונזוקה, אח יקר,
תדע לך שאני מאד מעריך את ההצעה וזה לא מובן מאליו כלל וכלל, זכות גדולה עבורי שאתה סומך עליי ופותח לי ככה את ביתך מבצרך.
בשביל שאני לא אאכזב אותך ולא אעמוד בציפיות ו/או יידע היכן עובר הגבול, אני מציע בחום שנערוך הסכם ציפיות / דין ודברים (כמובן, לא הסכם. סתם דף A4 שתרשום כמה נק')
לא על קוצו של י' אבל לפחות, כמה אימונים מצופה ממני. האם אני יכול להביא אורחים? מה ז"א להקה? האם אני צריך להיות המפיק? האם אני צריך ללמד נגינה את כולם. כמובן, הכל ברוח טובה. אבל חשוב לי שהדברים יהיו ברורים בינינו.
שוב, תודה רבה, אסיר תודה!

ב.
על אחת כמה וכמה שאתה נותן לי את חצי המלכות, אני במלכוד. תאר לך שאתה מצפה ממני לעשות X ואני עושה רק חצי X.
בגלל שאתה כל כך קשור אליי, סיכוי גדול שתרגיש לא בנוח או משהו ודיי "נתקעת" איתי.

ג.
אם יש משהו שלמדתי בחיי העלובים, משפחה[=חברים] וכסף לא הולך ביחד. אז עדיף להקטין את החשיפה כמה שאפשר.

הח"מ מזרחיסט שגדל על ברכי:
"אני והוא אחים! נראה לך הוא ידפוק אותי? גדלנו בשכונה/טחנו בלבנון/זה בן דוד שלי/גנבנו ביחד אופניים מגבעת חיים..." איך זה נגמר בסוף, כולם יודעים.

הייתי משכיר את היחידה ב3000 (המחיר הרגיל), נותן שיעורים פרטיים לילדים לפי הרצון\צורך שלהם (בתשלום כמובן) וכל שאר האוכל/חברים/עניינים זה בונוס שישאר כל עוד תהיו ביחסים טובים.

ככה תוכל להישאר בראש שקט לדעתי.

כמובן שצריך להציג את זה בטוב כלפי בעלת הבית, שהיא תבין שאתה פשוט לא רוצה שיצא מצב לא נעים.

@סול נשמע ממש כיף. שיהיה לך בהצלחה. אני לא הייתי עושה מזה איזה הסכם סופר פורמאלי. זה ברטר סביר סה"כ.

@סול , זה נשמע מעולה, אבל אולי כדאי שתמנן את השריצה אצלה, כדי שלא תמאס עליהם. גם אנשים חברותיים אוהבים פרטיות. לדעתי תשתדל להתייחס לבית שלה כמו שאתה מתייחס עכשיו, ולא כאילו זה גם הבית שלך. כלומר, לבקש רשות כשאתה רוצה לבוא, לשחות בבריכה וכדומה.

מה דעתכם?
לדעתי זה מספיק הזוי גם ככה שמור את זה פשוט.........;)

האמת שהייתי פעם במצב שקצת מזכיר את זה, הייתי ממליץ לחשוב טוב על המצב.
על היחסים שלך עם בעלת הבית והילדים,אתה הולך ללמד אותם אבל גם לאכול,לשחק ולחיות איתם.....דברים קורים תוך כדי תנועה......
אתה בטוח מה הכוונות של בעלת הבית בקשר אילך?
איך הילדים יקבלו את זה?
אתה נכנס לתא משפחתי בתפקיד לא ממש מוגדר מורה\דייר\בן בית.....
לדעתי זה יכול להיות מעולה אבל יש גם סכנה לבעיות רציניות במערכת יחסים כזאת.

בהצלחה.

תודה לכולם על התגובות.

הדבר היחיד שהייתי נזהר ממנו הוא תחושה של ניצול מאחד הצדדים שתפגע בחברות.

אני מסכים, ולכן נדמה לי שאבקש להעלות את הציפיות שלנו על כתב, גם אם לא בחוזה שכירות רגיל ופורמלי.

במקומך, הייתי תוחם את זה מראש בזמן (נאמר שנה)

תחמתי את זה בחודש ניסיון בינתיים.

מבקש בכל לשון של בקשה אפילו שהיא חצי משפחה, להעלות את הדברים הכתב. ככה שיהיה תיאום ציפיות וכל אחד יבין מה הגבולות גזרה.
מנסיון, פותר מלא בעיות.

צודק.

אני אציין שאני באמת מקבל המון, אבל שלמעשה גם היא מקבלת המון.
יחידת הדיור הזאת עוד איננה מוכנה למגורים, ויש לי יסוד סביר להאמין שאם לא אכנס גם לא תהיה בקרוב, ושהיא לעולם לא תסיים לבנות אותה. אני בא להזיז עניינים, עם אבא אדריכל, ולמרות שהיא לגמרי לטובתי כשהיא אומרת שאוכל לעצב את היחידה כאוות נפשי ושהפועלים שלה יבצעו, יש לציין שאת התכנון שיהפוך את היחידה לממתק היא תקבל ממני בעצם בחינם (גם אם כי יש להודות שהוא יתמקד בעיצוב הפנים ולא יהיה דרמטי). גם את בניית האולפן והייעוץ המקצועי לבנייתו תקבל בבמתנה, ויש לומר שאם אני מתמחר את השיעורים שלי (והאמת שאנחנו בהחלט צריכים לסגור כמה הם יהיו) זה תמיד יוצא יותר מה1000 שהיא הורידה לי.

למעשה אני מתכנן לדבר איתה על זה בשבוע הבא ולראות כיצד נוצר מצב ששנינו מרוצים. לא מפריע לי ללמד יותר, אבל יכול להיות שלא משתלם לי לקבל את ההנחה הזאת.
אני מלמד ב150 לשעה. יש ארבעה עד חמישה שיעורים בשבוע לכל ילד. 600-750 לילד לחודש. לשני ילדים זה יוצא 1200 - 1500.
ועוד לפי הבנתי היא רוצה שיעור נוסף בו אקים להם הרכב - זה הופך את זה ל 1800- 2250.

אבל אולי כדאי שתמנן את השריצה אצלה, כדי שלא תמאס עליהם. גם אנשים חברותיים אוהבים פרטיות. לדעתי תשתדל להתייחס לבית שלה כמו שאתה מתייחס עכשיו, ולא כאילו זה גם הבית שלך. כלומר, לבקש רשות כשאתה רוצה לבוא, לשחות בבריכה וכדומה.

היא מסוג האנשים האלה של הבית שלי הוא הבית שלך. היא לא תרצה שאבקש רשות בדברים האלה באופן תמידי, אבל כמובן שאשאל בכל מה שלא אהיה בטוח בו בהתחלה.

ואם לילדים נמאס אחרי שבוע ולא בא להם יותר ללמוד?

נקודה חשובה, ואצטרך להבהיר שהשיעורים לא נצברים... אבל בגדול הילדים אוהבים מוסיקה מאד ואין סיבה שלא יקפצו על ההזדמנות.

על היחסים שלך עם בעלת הבית והילדים,אתה הולך ללמד אותם אבל גם לאכול,לשחק ולחיות איתם.....דברים קורים תוך כדי תנועה......

ברור לי שבסוף, אחרי כל ההתחשבנויות, אני הולך לחיות עם הילדים האלה, לאהוב אותם ולרצות להעניק להם כל הזמן, למעשה, אני מאחל שזה מה שיקרה. המטרה כאן היא לבנות קהילה משפחתית חמה מוסיקלית ותומכת, ואולי להקל במעט את הבדידות שלה ושלי לפעמים (אם כי, יש לציין, אין כאן קשר רומנטי מבחינתי ואני אשמור על זה כך). מבחינתי זה אידיאלי, לחיות במשפחה, אבל כמי שלא מעוניין בילדים משל עצמו זה אידיאלי. אני גם זכאי לפרטיות שלי ולפטור מכל הבאלגן מסביב. הם משפחה מאד חמה, לא צועקים, לא מתווכחים, משהו מאד מיוחד. רק בגלל זה זה שווה.

איך הילדים יקבלו את זה?

אני לא יודע אבל נראה לי שהם מחבבים אותי (שמעו שירים שלי לפני והתלהבו).

לדעתי זה יכול להיות מעולה אבל יש גם סכנה לבעיות רציניות במערכת יחסים כזאת.

אכן, אבל יש פה גם פוטנציאל לגן עדן עלי אדמות.
אני מאד אשמח להגיע איתה למצב שבו אני מרגיש שאני יכול ללכת לקראת ולהפוך בשביל המשפחה הזאת את העולם מבלי לרצות דבר בתמורה, בעוד שאני יודע שהם עושים את זה לקראתי. לדעתי כן בריא להגיד ששני שיעורים אתן בשמחה, ושהשאר יתגלמו בהנחה לחודש הבא, או משהו בסגנון.

תודה לכולם על התגובות.

אני מסכים, ולכן נדמה לי שאבקש להעלות את הציפיות שלנו על כתב, גם אם לא בחוזה שכירות רגיל ופורמלי.

תחמתי את זה בחודש ניסיון בינתיים.

צודק.

אני אציין שאני באמת מקבל המון, אבל שלמעשה גם היא מקבלת המון.
יחידת הדיור הזאת עוד איננה מוכנה למגורים, ויש לי יסוד סביר להאמין שאם לא אכנס גם לא תהיה בקרוב, ושהיא לעולם לא תסיים לבנות אותה. אני בא להזיז עניינים, עם אבא אדריכל, ולמרות שהיא לגמרי לטובתי כשהיא אומרת שאוכל לעצב את היחידה כאוות נפשי ושהפועלים שלה יבצעו, יש לציין שאת התכנון שיהפוך את היחידה לממתק היא תקבל ממני בעצם בחינם (גם אם כי יש להודות שהוא יתמקד בעיצוב הפנים ולא יהיה דרמטי). גם את בניית האולפן והייעוץ המקצועי לבנייתו תקבל בבמתנה, ויש לומר שאם אני מתמחר את השיעורים שלי (והאמת שאנחנו בהחלט צריכים לסגור כמה הם יהיו) זה תמיד יוצא יותר מה1000 שהיא הורידה לי.

למעשה אני מתכנן לדבר איתה על זה בשבוע הבא ולראות כיצד נוצר מצב ששנינו מרוצים. לא מפריע לי ללמד יותר, אבל יכול להיות שלא משתלם לי לקבל את ההנחה הזאת.
אני מלמד ב150 לשעה. יש ארבעה עד חמישה שיעורים בשבוע לכל ילד. 600-750 לילד לחודש. לשני ילדים זה יוצא 1200 - 1500.
ועוד לפי הבנתי היא רוצה שיעור נוסף בו אקים להם הרכב - זה הופך את זה ל 1800- 2250.

היא מסוג האנשים האלה של הבית שלי הוא הבית שלך. היא לא תרצה שאבקש רשות בדברים האלה באופן תמידי, אבל כמובן שאשאל בכל מה שלא אהיה בטוח בו בהתחלה.

נקודה חשובה, ואצטרך להבהיר שהשיעורים לא נצברים... אבל בגדול הילדים אוהבים מוסיקה מאד ואין סיבה שלא יקפצו על ההזדמנות.

ברור לי שבסוף, אחרי כל ההתחשבנויות, אני הולך לחיות עם הילדים האלה, לאהוב אותם ולרצות להעניק להם כל הזמן, למעשה, אני מאחל שזה מה שיקרה. המטרה כאן היא לבנות קהילה משפחתית חמה מוסיקלית ותומכת, ואולי להקל במעט את הבדידות שלה ושלי לפעמים (אם כי, יש לציין, אין כאן קשר רומנטי מבחינתי ואני אשמור על זה כך). מבחינתי זה אידיאלי, לחיות במשפחה, אבל כמי שלא מעוניין בילדים משל עצמו זה אידיאלי. אני גם זכאי לפרטיות שלי ולפטור מכל הבאלגן מסביב. הם משפחה מאד חמה, לא צועקים, לא מתווכחים, משהו מאד מיוחד. רק בגלל זה זה שווה.

אני לא יודע אבל נראה לי שהם מחבבים אותי (שמעו שירים שלי לפני והתלהבו).

אכן, אבל יש פה גם פוטנציאל לגן עדן עלי אדמות.
אני מאד אשמח להגיע איתה למצב שבו אני מרגיש שאני יכול ללכת לקראת ולהפוך בשביל המשפחה הזאת את העולם מבלי לרצות דבר בתמורה, בעוד שאני יודע שהם עושים את זה לקראתי. לדעתי כן בריא להגיד ששני שיעורים אתן בשמחה, ושהשאר יתגלמו בהנחה לחודש הבא, או משהו בסגנון.

אני חושב שלא כדאי לך לעשות כאן את החשבון הכלכלי, מה שווה שיעור שלי וכו, מאוד קשה לערבב את זה ביחד עם חברות ושכולם יהיו מרוצים.

הדרך הנכונה להסתכל על זה זה בתור קהילה,אם אתה חושב שיהיה לך טוב בתוך הקהילה הזאת, אז לך על זה, זה שווה את זה מאוד.

אני חושב שלא כדאי לך לעשות כאן את החשבון הכלכלי, מה שווה שיעור שלי וכו, מאוד קשה לערבב את זה ביחד עם חברות ושכולם יהיו מרוצים.

הדרך הנכונה להסתכל על זה זה בתור קהילה,אם אתה חושב שיהיה לך טוב בתוך הקהילה הזאת, אז לך על זה, זה שווה את זה מאוד.

אני מסכים איתך, ואני מתחבט בזה. כי זה נכון, אני רוצה להגיע למצב של נתינה ללא חשבון, וזה שהם מקבלים לא בהכרח "מוריד ממני".
ועם זאת, אני מרגיש שאם לא אתחום את זה זה עלול להגיע למצב שמצופה ממני לתת מספר שיעורים גדול ממה שהגיוני עבור הנחה של 1000 שקלים.
מבחינתי אין שום בעיה להשאיר את הדיל כפי שהוא בעבור שני שיעורים שבועיים לשני ילדים, גם אז אני "מופסד" אבל זה לא משנה לי.
הבעיה שאני יודע שהיא רוצה לפחות עוד שיעור אחד של הרכב ולדעתי זה כן צריך להיות מתומחר איכשהו. זה זמן והשקעה שלי, בכל זאת, ורווח עצום אליהם.
עוד שיעור כזה אמור להקנות לי הנחה חודשית של עוד כמה מאות שקלים, כי זה לא מעט זמן וכסף, וכדאי מאד לדבר על זה לפני שמלהיבים גם את הילדים במה שהולך לקרות. מתוך הגינות, אני אשקף לה שאני מאד מעריך את ההצעה וההנחה תמורת שני השיעורים, אבל מעבר לכך אשמח שזה יהיה מתומחר גם בשכלול (ובהנחה גדולה).

נערך לאחרונה ב:
תזכור בבקשה שהחיים הם לא רק אקסל
מערכות יחסים זה דבר שצריך לדעת לבנות לטפח ולשמר.
אתם באים במה שהיינו קוראים כילדים "לא כוחות"
יש לא מעט נעלמים שחסרים בסיפור
אני הייתי כמוך מנסה לחודש
רק שומר שיהיה לי לאן לחזור אם זה לא מסתדר
יכול להיות שתתפוס את אלוהים בביצים ויכול להיות
שמשכת את הזנב של האריה
לא תנסה לא תדע.
העיקר תהנה מהדרך
בהצלחה!

וואוו אחד השרשורים המעניינים! ממתין לעדכונים :>
בהצלחה

אני בעד , זה גם יכול להיות אחלה מיקום למפגשים שלנו בעתיד (כולל המסיבת סוף קורונה).
:) לפני שתמליץ, כדאי לברר לגבי האלמנטים הלא ידועים. למשל, איזה סט תופים: רק משהו בסיסי, או אוסף מצילות משוכלל + בס כפול? מה גודל הבריכה? וכו'.

ולא אעמוד בציפיות ו/או יידע היכן עובר הגבול
אדע.

משום מה אני מנחש שאם אישה מכניסה אותך לבית שלה ופותחת לך את המטבח שלה ומחברת אותך לילדים שלה אז כנראה שהיא מרגישה שהיא יכולה לסמוך עליך. אני מקווה שלא תאכזב אותה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
yossik הצעת רכש לרכישת מניות של אל על שוק ההון 5
א הצעת חוק לתיקון דיני העבודה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 42
א וועדת הכספים: "הצעת החוק הראשונה תהיה: כשהריבית עולה, ריביות המשכנתאות לא יעלו" פוסטים מאיכות נמוכה 60
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
Know one תוקף הצעת משכנתא נדל"ן 33
1337justme הצעת כסף מזומן לקשיש בפינוי בינוי במקום הדירה החדשה -התלבטות נדל"ן 25
E הצעת משווק פנסיוני גבוהה מהצעת חברת הפנסיה (הטבה ממקום העבודה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D אשמח לביקורת על הצעת משכנתא שקיבלתי נדל"ן 7
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M תרגום הצעת שכר TC לשכר ישראלי אוף טופיק 19
ס הצעת פנסיה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
Cfy הצעת רכש לסלע נדל"ן? שוק ההון 2
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
ת שאלה מעולם הביטוח (רכב) הגיוני שאם קיבלתי הצעת מחיר מסוכנות צרכנות פיננסית 5
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254
ג הצעת רכש של גזית גלוב שוק ההון 39
F סיכונים אפשריים בהעברת פרטי ת.ז. לחברות הביטוח למטרת קבלת הצעת מחיר צרכנות פיננסית 24
ש הצעת טיפול שיניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ש הצעת השקעה באורלנדו לנכס עם שוכרים ממשלתיים נדל"ן 22
D הצעת רכש שוק ההון 13
mr.mo צילום הצעת משנתא 230,000 נדל"ן 13
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
Res Cogitans הצעת חוק לשינוי שיטת המיסוי בארה"ב ממבוססת על אזרחות למבוססת טריטוריה שוק ההון 38
P הצעת עבודה מול חוזה עבודה אוף טופיק 4
R הצעת מחיר ניהול במיטב טרייד שוק ההון 25
D מה ההשפעה של הצעת רכש על מניה? שוק ההון 6
חסכונית הצעת חוק שוק ההון 41
O הצעת מחיר מ ibi צרכנות פיננסית 41
A הצעת החוק של משרד האוצר- שינוי המיסוי בנדלן צרכנות פיננסית 12
I מגורים ביישוב מזכ מיסים 2
E האם חייבים לשנות כתובת מגורים? אוף טופיק 33
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
T מגורים לבד או אצל ההורים התפתחות אישית 62
P דירה ראשונה | מגורים או השקעה | פוקוס בחיפוש נדל"ן 14
V מקום מגורים מתאים לרווק חוץ מתל אביב? אוף טופיק 19
M שכירת דירת מגורים כמשרד נדל"ן 2
T דירה להשקעה/מגורים להורים נדל"ן 5
A החלפת / גניבת דוד שמש בבניין מגורים נדל"ן 7
P מגורים אצל דירה של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
י תמהיל משכנתא לדירת מגורים נדל"ן 7
Flex הצעד הבא בשוק הנדל״ן / מגורים נדל"ן 9
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
P פינוי-בינוי בשכונות צמודי-קרקע / אופן מגורים מועדף? אוף טופיק 2
מ ביטוח מבנה למשכנתא-תקנות כיבוי אש בבתי מגורים נדל"ן 1
א מגורים בישוב מזכה ועבודה בתל אביב מיסים 20

נושאים דומים

Back
למעלה