• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצעה מעניינת במקום IRA - קרן השתלמות פאסיבית בדמי ניהול נמוכים

alon700

משתמש רגיל
דירוג
114
פניתי למספר גופים לבקשת הצעה ל IRA, סכום של כ-200K.
מיטב דש הציעו לי 0.3% דמי ניהול.
איי.בי.איי הציעו לי 0.35% דמי ניהול.
ממתין להצעות מגופים נוספים.

ברם, איי.בי.איי הציעו לי משהו במקום IRA שעל פניו נשמע טוב יותר למשקיע פאסיבי חובב קרנות מחקות מדדים:
אפשרות לבחור בין קרנות ההשתלמות מחקות מדדים שלהם באיזה צירוף שארצה, מעבר בין הקרנות ללא שום עלות/אירוע מס (כביכול אני עובר מסלול אבל תחת אותה מטריה של קרן השתלמות אצלהם)
בדיוק נפתחת אצלהם קרן מחקה מניות חו"ל של 50% S&P , אירופה 30% ו השאר שווקים מתעוררים (או משהו דומה), הוא הציע לי לחלק את הסכום שלי בינה ובין קרן מחקה ת"א 25 ביחס שאבחר.
דמי ניהול- 0.5% , לכאורה יקר מ IRA, אבל אם לוקחים בחשבון שב IRA יש עמלות נוספות של קניה/מכירה אם זה מניות או תעודות סל (שגם לוקחות רווח נוסף עם הפרשי שער במסחר, לעיתים 1% או יותר) וגם אם אשקיע רק בקרנות נאמנות ב IRA עדיין יש להן עמלות ניהול בתוך הקרן, דמי נאמנות. וזה עוד לפני שמדברים על מסחר בחו"ל עם עמלות נוספות (מט"ח, קניה מכירה וכו')

דעתכם?

על קרנות מחקות מדד על איביאי (לקרן השתלמות וקופות גמל) דיברנו פה בפורום (אתה מוזמן לחפש) - אכן אופציה טובה לקופות גמל וחלופה לא רעה ל-IRA למי שלא רוצה לנהל השקעות בעצמו. מדדי מניות שאפשר לעקוב אחריהם - בינתיים יש אפשרות לחקות SP500 ותא100, שאר המדדים המתוכננים עוד לא פתוחים להצטרפות עד כמה שראיתי (בהחלט מחכה לזה).

אני עשיתי את האי.בי.אי מחקת מדדים.. רק שלי נתנו בזמנו 0.65.. נדמה לי שצריך להתמקח איתם שוב.

@איליה - איזה עוד עלויות יש?

חפש ״הוצאות ניהול השקעות״ בפורום. אגב לא צריך להתמקח - 0.5% זה תנאים שהם נותנים לכולם.

ההשוואה נדונה בעבר כאמור, והנקודה שחשוב להדגיש היא שהמחשבה שרק ב-IRA יש עלויות נוספות היא פשוט לא נכונה (ולא סבירה לחשיבה מלכתחילה - ב-IRA בית ההשקעות מספק את השירות המינימלי ביותר).

גם אם זה היה נכון, אני לא יודע מה הפרייס טאג הנכון לשים על שקיפות ושליטה שמקבלים ב-IRA ואין בקופה מחקת מדדים.

קצת חיפוש בפורום יכול לעזור: http://www.hasolidit.com/kehila/threads/השוואת-תנאים-לקרן-השתלמות-ira.239/page-7#post-10265

קח בחשבון שגם לIBI יש עלויות בנוסף ל0.5%
@איליה , לטענת הנציג אין שום עלויות נוספות, להזכירך זו קרן השתלמות רגילה (לא IRA) ופרט לדמי ניהול זה גם כנראה לא חוקי לקחת עוד עמלות שם.
עשיתי חיפוש לגבי הוצאות ניהול השקעות- זה רק בגמל/פנסיה להבנתי. אז באמת אין כאן שום עלויות נוספות פרט ל0.5% נראה לי.

(@הסולידית - עוד עלות שלא כ״כ הייתה שקופה לנו בעבר מעבר לדמי ניהול זה עלויות המסחר הפנימיות שיורדות לנו ישר מהתשואה (״הוצאות ניהול השקעות״). ברוב הקרנות פנסיה/גמל המנוהלות זה נושק ל-0.2% (חויבו לדווח על זה השנה בדוח הפנסיה השנתי), במוצר מחקה פשוט כזה - זה נמוך יותר)

בינתיים בדקתי בדו"ח השנתי האחרון שלי מילין-לפידות (מסלול מנייתי- 1038) והוצאות ניהול השקעות עומדות שם על 0.00%. במקביל שלחתי מייל לנציג מאיי.בי.איי, אעדכן עם תשובתו.
הסתכלתי בשנים קודמות וגם בקרן השתלמות אחרת שהיית לי באנליסט- בכלל לא קיים הסעיף הזה בדו"ח השנתי, מניח כי זה חדש.
@הסולידית , קראתי את הפוסט האמור, לא ראיתי התייחסות ל"הוצאות ניהול השקעות" אלא רק לדמי ניהול הרגילים.

למיטב הבנתי יש עדיין אפשרות להצטרף לקבוצה של ה-IRA שאיליה הקים.
ההסכם הוא עם הלמן אלדובי ודמי הניהול הם 0.22%.

על קרנות מחקות מדד על איביאי (לקרן השתלמות וקופות גמל) דיברנו פה בפורום (אתה מוזמן לחפש) - אכן אופציה טובה לקופות גמל וחלופה לא רעה ל-IRA למי שלא רוצה לנהל השקעות בעצמו. מדדי מניות שאפשר לעקוב אחריהם - בינתיים יש אפשרות לחקות SP500 ותא100, שאר המדדים המתוכננים עוד לא פתוחים להצטרפות עד כמה שראיתי (בהחלט מחכה לזה).

למעשה - תא25 ולא תא100. מה המדדים המתוכננים האחרים?

דיוק נפתחת אצלהם קרן מחקה מניות חו"ל של 50% S&P , אירופה 30% ו השאר שווקים מתעוררים (או משהו דומה), הוא הציע לי לחלק את הסכום שלי בינה ובין קרן מחקה ת"א 25 ביחס שאבחר.
אתמול בדיוק פתחתי קרן השתלמות מחקה מדד באי בי אי, אתה בטוח לגביי המסלולים של אירופה והשווקים המתעוררים?

אתמול בדיוק פתחתי קרן השתלמות מחקה מדד באי בי אי, אתה בטוח לגביי המסלולים של אירופה והשווקים המתעוררים?

אינני בטוח, הוא אמר לי בע"פ וגם לא זכר. אבל שילוב כלשהו של מניות חו"ל עם הרוב ארהב ואח"כ אירופה.

מעניין. זו התפתחות מצוינת בעיני. טוב שהם מגדילים את ההיצע.

אם קוראים את התקנון של קופת הגמל של איביאי, רואים שכבר יש "הכנה למזגן" עבור מדיניות השקעה למסלול מחקה "STOXX EUROPE 600", אבל שום דבר אחר בינתיים: http://www.ibi.co.il/Documents/2015/מרץ/31-3-2015/תקנון אי בי אי תגמולים ופיצויים 1198 מיום 5.1.2015 -נקי.pdf

אגב, זה מעניין לראות עד כמה קופת גמל זה מוצר הרבה יותר פשוט מקרן פנסיה - התקנונים של הפנסיה נפרשים על כמה מאות עמודים, כאן זה בקושי ארבעה...

נערך לאחרונה ב:
יש לי אצלם פגישה מחר - הרעיון שלי הוא לנייד קרן פנסיה משלימה לקופ״ג צמודה שלהם. אעדכן.

אני חושב שצריך לכתוב מחדש את הפוסט הזה... למרות שהוא מצויין ונותן בסיס מאד חזק, חסרים בו הרבה דברים:
אני גם כרגע בתהליך של שינוי קרן ההשתלמות שלי: אני במשא ומתן עם הרבה גופים. אני רוצה משהו מאד פשוט: השקעה פסיבית באינדקס של מניות בחו"ל (מבחינתי S&P 500 זה מספיק לקרן השתלמות. את שאר העולם ואג"ח אני כבר עושה בבנק). אני לא באמת צריך IRA כי ממילא הייתי קונה קרן נאמנות מחקה של אינדקס. גיליתי כמה דברים:
1. הגופים האלו גובים עמלות מאד גבוהות. הרבה יותר גבוהות מקרנות נאמנות מחקות רגילות, שם העמלות קרובות ל-0.
2. למרות שיש הרבה גופים שנותנים את השירות הזה (הראל, אי. בי. אי, מיטב, מגדל, פסגות, ילין לפידות, ועוד ועוד): לאף אחד לא באמת אכפת ממך כלקוח. כשהודעתי ל-012 שאני עוזב אותם (על סכומים הרבה יותר קטנים) הורידו לי שוב ושוב את התשלום החודשי עד שנשארתי. פה: רוב הגופים בכלל לא חוזרים אליך עם הצעה, וכשאתה מודיע שאתה עוזב, זה לא מעניין אף אחד. למרות, שבסוף השירות שאני מבקש מהם הוא בסה"כ קרן נאמנות מחקה. כאשר העברתי את הקרן שלי ממגדל (בערך 200K), אך אחד ממגדל לא דיבר איתי.
3. יש הרבה עלויות לא שקופות. חלק כתובות פה בפוסט, אבל הנושא מורכב. אני למשל באתי בגישה של "רק IRA , ואני לא מוכן לשמוע ממשהו אחר", ואז הבהירו לי שאם ממילא מה שאני רוצה זה ניהול פסיבי (שזה לדעתי מה שרוב חובבי הסולידית רוצים) אז IRA יעלה לי משמעותית יותר מאשר ניהול בקרן פסיבית.

אבל שוב העיקר: צריך לפצח את העמלות הנסתרות שם "עלויות נלוות" וכו'. IRA הוא לא בהכרח המשתלם ביותר.

צדקת אלון...איזה יופי, לקוח מתוך האתר של איי בי איי. עכשיו אצטרך לשבור את הראש על התמהיל.....

סנופי, הקרנות בהודעה שלך הן קרנות מחקות, כלומר קרנות נאמנות שאפשר לקנות בשוק. אלה לא קרנות השתלמות / קופות גמל, שם יש להם היצע הרבה יותר נמוך - המסלולים המנייתיים היחידים כרגע הם תא25 ו-S&P.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
S הצעה להעביר תיק לבנק הבינלאומי פוסטים מאיכות נמוכה 17
Rakli הצעה להלוואה לטווח ארוך צרכנות פיננסית 9
ט הצעה למשכנתא - התייעצות נדל"ן 2
A בירור מחירי נכסים שנמכרו -- לצורך הצעה ומו״מ נדל"ן 60
H הצעה לקנית דירה בבת ים. נדל"ן 2
י חוות דעת על הצעה למשכנתא נדל"ן 10
deussex הצעה לניהול כספי פיצויים ב S&P500 גם כן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ט הצעה נגדית לביטוח מסוג יותר הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח מול הצעה אטרקטיבית לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
מ תיק השקעות בניהול אישי - איזו הצעה טובה יותר? צרכנות פיננסית 8
ה הצעה לשיפור: לאפשר עריכה פוסטים בכל עת אוף טופיק 14
ת הצעה לפיקדון שקיבלתי (עבור קרן חירום) צרכנות פיננסית 31
F הצעה שקיבלתי מפסגות למסחר עצמאי על תיק בשווי 1,100,000 ש״ח שוק ההון 14
A ריביות למשכנתה + האם יש לחץ לקחת הצעה ? נדל"ן 3
Odnight קרן גמל להשקעה - האם זו הצעה משתלמת? שוק ההון 22
Odnight קרן גמל להשקעה - האם זו הצעה משתלמת? שוק ההון 0
ד הצעה ממיטב על ira השתלמות שוק ההון 5
L לא ייעוץ - אלא בדיקת הצעה של הבנק שוק ההון 28
D הצעה שקיבלתי לפקדונות מובנים בבנקים באירופה שוק ההון 19
aeh רכז הצעה מורשה ע"י רשות ני"ע - מי שמע מי השקיע שוק ההון 15
oz1987 הצעה שקיבלתי במסגרת קורס שוק ההון 12
nick Vangaurd - הצעה להצבעה צרכנות פיננסית 48
tpr ממיטב ד״ש טרייד - הצעה טובה? שוק ההון 34
A IBI קבלת הצעה שהתנפחה אחרי חודש (גמל להשקעה) צרכנות פיננסית 11
G הצעה מבית השקעות שוק ההון 13
S הצעה לניהול תיק מאקסלנס צרכנות פיננסית 19
liranviper קופת גמל IRA - הצעה בדמי ניהול 0.225% [תיקון 0.25%] צרכנות פיננסית 167
c881 הצעה שראיתי ב-fb מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
S שאלה די מעניינת לגבי הקשר בין ביטוח צד ג' לרכב לבין מינימליזם ואנטי-צרכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
unrealx כתבה מעניינת על משקיעי הנדל"ן בארץ נדל"ן 3
Liron2035 דעה מעניינת לגבי אג"ח ממשלתי כללי לחלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
Brightside פקטורים, כתבה מעניינת בכלכליסט אוף טופיק 0
ק אג"ח מעניינת שוק ההון 2
Sesquiterpene סדרת פוסטים מעניינת על שיעור המשיכה הבטוח מהתיק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
Jane Doe כתבה מעניינת על הכלכלה הסודית של החרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 263
O כתבה מעניינת על הכלכלה העולמית אוף טופיק 7
ס שבעת המניות הגדולות במקום s&p500 שוק ההון 22
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
G האם יש איזושהי עדיפות ל3 מדדים מחקים במקום המדד העולמי? שוק ההון 3
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex קופות גמל לאישה אחרי גיל פנסיה במקום העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
סול שתי דירות במקום אחת נדל"ן 4
N אפשר להתעלם מהמודעה. מצאתי תשובה במקום אחר. תודה שוק ההון 0
D קרן כספית במקום קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
adamshalev אפשר לקבל אונליין אישור ניכוי מס במקור לפיצויים\תגמולים במקום ללכת למס הכנסה? מיסים 6
L אופציות במקום עבודה שוק ההון 35

נושאים דומים

Back
למעלה