• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצגת עקרונות החסכון הפסיבי לבני משפחתי - התייעצות

LIROZ

משתמש רשום
דירוג
8
הי,
אני עוקבת אחר הסולידית מזה כשנתיים ועדיין בצעדים של לאזור אומץ להיכנס לענייני השקעות ובורסה וכו.
כחלק מהצעדים הנ"ל, אני מעוניינת להציג בתמצות את עקרונות החסכון הפסיבי לבני משפחתי: לאחי ואחותי הקטנים ממני על מנת שייחשפו לאפשרות ולרעיון כבר בגיל צעיר יחסית (רווקים, בני 24-29), ולהורים שלי מאחר והתפיסה הכלכלית שלי מאד מושפעת מהם וחשוב לי לשתף אותם. (*התפיסה בבית מאד מאד סולידית - אמנם של חסכון, אך סלידה קיצונית מסיכונים. כך גדלתי וכך אני נוהגת עד עצם היום הזה).
בקיצור, אני חוככת בדעתי איך לתמצת, מה חשוב לדעת ומה פחות חשוב בשלב הראשוני.
הנה מה שחשבתי עד כה, אשמח לדעתכם:
אני מסתמכת הרבה על הפוסטים הללו: http://www.hasolidit.com/איך-להשקיע-בבורסה-מדריך-למתחילים
http://www.hasolidit.com/90-שאלות-פיננסיות-שהתביישתם-לשאול

חשבתי להתחיל ממש כמו שהסולידית רשמה את זה:
1.לא ניתן לחזות את העתיד ולכן המטרה אינה "להכות את השוק" או "לעשות מכה" על ידי חיפוש מניות חמות והשקעה בהם וכו אלא לשמור על כוח הקנייה של הכסף שלנו ולהגן עליו מפני האינפלציה (חשוב: המחשת ה"סיכון אדיר באי-נטילת סיכון"!-עדיך ע"י גרף), זאת על ידי חשיפה למניות.
2.עקרונות החסכון הפסיבי: כניסה לשוק ההון לטווח ארוך, הקצאת נכסים בהתאם לפרופיל הסיכון של החוסך ופיזור שיעזור להתמודד עם מיני תרחישים שונים [הערה: פוסחת על עניין החסכון האגרסיבי כי המטרה פה אינה יציאה לעצמאות מוקדמת אלא מה לעשות עם כסף קיים] --> להגיע לחסכון מניב על-ידי עיקרון ריבית דריבית.
3.דוגמאות: פה אני רוצה לספר על שני דברים: א.50-50 ע"י הארי מרקוביץ (זוכה פרס נובל בכלכלה), תוך השענות על שילוב שני נכסים שאינם קורלטיביים לרוב. ב.התיק האהוב עליי באופן אישי הארי בראון.
וספציפית: פיזור מביא אותנו לפחות ל-2 נכסי השקעה: מניות - פיזור מקסימלי על ידי מדדים שמחקים כמה שיותר מניות, פיזור רוחבי: מחקה מניות עולמי, מניות ישראל (אם רוצים) ושווקים מתעוררים - ואג"ח - לכאורה סולידי יותר, כמה שיותר קצר טווח יותר בטוח, פיזור רוחבי: אג"ח ממשלתי צמוד מדד (להגנה מפני אינפלציה), אג"ח ממשלתי בריבית קבועה (להגנה מפני דפלציה), ואג"ח ממשלתי בינלאומי (להגנה מפני סיכוני אשראי של מדינת ישראל).
[למקרה שנגיע לשלב מתקדם: מדדים אי אפשר לקנות. לא ניתן, למשל, "לקנות" את "מדד ת"א 100". ניתן להשקיע אך ורק במוצר השקעה שעוקב אחר המדד --> קרן נאמנות מחקה (חסרון: ניתן למכור רק בסוף יום מסחר), תעודת סל (חסרון: סיכון מנפיק (לא לחלוטין ברור לי), יתרון: סחיר בבורסה במהלך יום המסחר) או קרנות סל (שילוב שני היתרונות הנ"ל, אין ישראליות, רק זרות].
הארי בראון מציע להוסיף עוד שני נכסים: זהב ומזומן / מק"מ, כשהרעיון הוא שכל נכס אמור "לסחוב" את התיק בהתאם למצב המאקרו-כלכלי במשק: צמיחה (מניות), אינפלציה (זהב), דפלציה (אג"ח) ומיתון (מזומן). תיק יחסית יציב אם כי התשואה יחסית נמוכה. ניתן להרחיב מפה: http://www.hasolidit.com/תיק-ההשקעות-של-הארי-בראון-גרסא-2-0
4.לבסוף לבסוף אולי אגיד משהו על הרעיון של איזון התיק, ממש בקצרה.
*ממליצה גם על הוידאו המעולה שמישהו פרסם פה בפורום: https://www.youtube.com/watch?v=Y0LSG2omvEg&t=2405s אפשר להתחיל מדקה 10 בערך.

וואו זה היה ארוך. אז שתי שאלות לי אליכם:
א.מה אתם חושבים? חסר משהו/ יש משהו מיותר? קחו בחשבון שזו הפעם הראשונה שהם נחשפים לנ"ל. אני רוצה מצד אחד להלהיב אותם כמו שאני התלהבתי כשהכרתי לראשונה את הבלוג, אך מצד שני לא ליצור מצג שווא של תמונה ורודה ונטולת סיכון.
ב.אני רוצה גרפים: של התנהלות תיקים עם אחוזים שונים של מניות לאורך השנים, גרף שממחיש את הסיכון בהחזקת כל הכסף במזומן (סיכוני אינפלציה לאורך זמן) ועוד המחשות וישואליות למה שרשום לעיל.
ג.מאיפה מגיעה העובדה הזו לגבי 17 שנים טווח השקעה שאמור להיות אידיאלי למניות? (שאמור להספיק על מנת לתת לתיק להתאושש ממשברים)?

שתי שאלות

מזכיר לי את האח הגדול של קווין משכחו אותי בבית ;)
חסר משהו/ יש משהו מיותר?
נראה שלמדת ממש הרבה ומגיע לך כל הכבוד!
ה-90 שאלות זה מה שאני מכווין כל בן אדם חדש ששואל אותי על הנושא.

רק דבר אחד, צריך להדגיש שתיק הארי בראון לא מתאים לצמיחה של כסף אלא לשימור של כסף. כלומר, מתאים יותר לשלב בו אין לך הכנסות (מלבד מתיק ההשקעות). יש גם כאלה שלא כל כך נלהבים מהתיק הזה המבט לעתיד.
אני רוצה גרפים
Retrolyzer של @adamshalev
מאיפה מגיעה העובדה הזו לגבי 17 שנים טווח השקעה שאמור להיות אידיאלי למניות?
1929-1946 השפל הגדול

@FIYaacov גדול!! :) :) :) :)
להגנתי ייאמר שבגרסה אחרונה יותר מחקתי את ג אבל כנראה שלא עדכנתי לפני שפרסמתי ;)
תודה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U הצגת פרטי פוליסה והיסטוריה של תביעות, בחשבון של המבוטח באתר חברת הביטוח צרכנות פיננסית 2
פטל ואוכמניות הצגת דירה למכירה פוסטים מאיכות נמוכה 12
T הצגת תיק ניירות הערך שלי שוק ההון 12
ogi הצגת אחוז השינוי של שערי ה-bid וה-ask במערכת המסחר של IB. שוק ההון 18
T תמהיל משתכנתא - עקרונות ויסודות להדיוט המתחיל נדל"ן 11
A עקרונות לפיזור גיאוגרפי של תיקי השקעות במדינות שונות שוק ההון 2
פ יש לי בית שאני רוצה להשכיר מה הדרך הבטוחה ביותר ומהם עקרונות הברזל בתהליך? אוף טופיק 31
L עקרונות ניהול התיק הפאסיבי שוק ההון 7
whybe איך לא לוותר על עקרונות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
ד רלוונטיות עקרונות הסולידית לבני 40 פלוס פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 41
whybe ״כשיהיו לך ילדים, כל ה׳עקרונות׳ שלך ילכו לפח״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 84
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
J איך להעלות את החסכון החודשי מעל 35%? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ע איך אתם מנהלים את החסכון למטרות השונות? צרכנות פיננסית 1
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
ח תשואות נמוכות/שליליות ברוב מוצרי החסכון הקיימים היום ב- 2018 שוק ההון 9
adamshalev סקר: מה תעשו עם החסכון לכל ילד? שוק ההון 41
I שאלת הדיוט על גובה החסכון לפרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38
A בשלב החסכון, רוצה לפרוש בחו"ל יומני מסע אישיים 38
adamshalev סקר: מה אחוז החסכון שלכם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 214

נושאים דומים

Back
למעלה