• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפרשים גדולים בין viewtrade ל-spark ב-ibi

Gali Leo

משתמש סולידי
דירוג
200
היי,
אני חדשה בעסק ואודה לכם אם תוכלו להאיר את עיניי במקום שנציגי השירות לא הצליחו בו. התחלתי להשקיע דרך ibi, וכל הזמן השתמשתי ב-viewtrade. פתחתי לאחרונה את ה- spark ושמתי לב להפרשים די גדולים ברווחים של 14% שלא היה לי ברור מה הפשר שלהן (לרעת ה-spark). בבירור מול נציג של ibi (וכפי שכתוב באתר שלהם) הנתונים שקובעים הם אלו שב-spark.

מהסתכלות על נתונים לדוגמא של מניה לדוגמא בכל מערכת (ספארק, viewtrade) (בלי לדבר על זה שאי אפשר להבין אם זה בדולרים/שקלים, פשוט עיצוב גרוע באופן מדהים):
5L4Lc4A.png

רואים הפרש של השוני מהעלות - 24.93% ב-spark ו-30.43% ב-viewtrade.
העלות הממוצעת לני״ע ב-spark (אני מקווה שהוא ממוצע משוקלל אחרת אין כל צידוק לעמודה זו) היא 1104.79USD (זה כולל את העמלה של 6.5 USD :() וב-viewtrade היא 1103.67. הפרש אבל מבחינתי זה בגבולות הסביר.
מה שלא סביר זה שבעת כתיבת פוסט זה מנית GOOG שווה בערך 1434USD, מה שהיה אמור להראות תשואה בערך של 29.79% ב-spark ו-viewtrade בערך 29.93%.
ברור לי שהאחוז של שינוי מעלות ב-FIFO הוא 60170/48162=24.93% אך לא ברור לי ההפרש בין עלות ה-FIFO לבין העלות הממוצעת. ולמה זה בכלל מחשב את זה בשקלים? הרי קניתי את הכל בדולרים!

הוספתי בשני החלקים התחתונים של התמונה את פירוט הקניות במערכת spark ובמערכת viewtrade (שממנה נקבל מחיר ממוצע של 1103.17USD).

מה קורה כאן? האם זה נובע משינויים בשער הדולר (לעומת השקל)? האם בכלל צריך להיות לי אכפת איך הם מציגים את המידע בשקלים אם הני״ע הם דולרים? ואיך הם מחשבים את ה- FIFO? כי החישוב של
3.597 * 4440 + 3.597 * 4440 + 3.63 * 4358=47760.9 לא קולע למספרים שם.
אני יצאתי מנקודת הנחה שהדבר היחיד שצריך לעניין אותי זה הממוצע המשוקלל של מחיר המניה בזמן שקניתי אותן, וזה יהווה קו בסיס לחישובים עתידיים, ולא ברור לי מאיפה נובעים כל ההפרשים האלה.
תודה לעוזרים!

נ.ב.
כן כן, שמתי לב לעמלות ואני רק יכולה להצטער שלא פתחתי קודם ב-IB.

נפתח לדיון.

להלן סיבות אפשריות לחוסר ההתאמה באחוזי הרווח המוצגים:
1. חישוב דולרי לעומת חישוב שקלי (המטבע המשמש למדידת הרווח משפיע לא רק על הסכומים אלא גם על האחוזים, בגלל השינוי בשער החליפין בתקופת ההחזקה).
2. חישוב פשוט לעומת חישוב לצורך מס (יש פה שרשורים שלמים על מיסוי ניירות ערך זרים. מקווה מאוד שהשרשור הזה לא יהפוך לאחד נוסף. להבנתי, השדות שמופיעה בהם המילה FIFO עוסקים בענייני מיסוי/מס נדחה).
3. חישוב על סמך נתוני תחילת היום, לעומת חישוב על סמך נתונים עדכניים.
4. עם עמלות, בלי עמלות.
5. סיבות נוספות?

נערך לאחרונה ב:
נראה שהבדלים נובעים מכך שviewtrade מחשבים את הרווח לפי ערך דולרי, וספארק ממירים הכל לשקלים עבור עמודת ״עלות משוקללת״.
כנראה שההבדל נובע מהירידה של הדולר.
בכל מקרה החישוב של הספארק יותר רלוונטי, מכיוון כשתמכור אתה תשלם מיסים לפי החישוב שממיר לשקלים.
הנה החישוב של ספארק לעלות:
3.597 * 4440 + 3.556 * 4440 + 3.63 * 4358=47605.008 (מעוגל - 47605.01) - התבלבלת בשער חליפין של עסקה אחת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y טופס 106 - הפרשים משנה קודמת מיסים 1
P החזר מס לשכיר- הפרשים משנה קודמת מיסים 4
C חישוב הפרשים בדמי לידה על בונוס ששולם לאחר הלידה צרכנות פיננסית 4
W קרנות מחקות בהלמן אלדובי(IBI) מול תעודות סל ב-IRA, הפרשים שדורשים חקירה? שוק ההון 2
ת הפרשים במחיר ביצוע קניית קרנות שוק ההון 8
U הפרשים בין תשואה בפועל מול דיווח תשואה צרכנות פיננסית 1
TunaGolem חוזי הפרשים להפחתת הסיכון במס ירושה שוק ההון 64
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
I מאיפה אפשר ללמוד בצורה מסודרת על פעילות financial institutions גדולים? התפתחות אישית 2
י עבודה "של גדולים" שוק ההון 4
oferM כיצד יושפע שוק הנדל"ן משינויים גדולים בשוק העבודה ? נדל"ן 2
Aslan IVV vs CSPX פערי ביצועים גדולים - מיסוי דיבידנד ? שוק ההון 11
S הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר) שוק ההון 120
ע בת 22 עם חלומות גדולים יומני מסע אישיים 21
unrealx הבדלים גדולים בתשואות קרן פנסיה VS קרן השתלמות צרכנות פיננסית 1
דאניל בגדים של "גדולים" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
S מכירים etf שמחזיק רק תאגידים גדולים מכל העולם או לפחות ארצות הברית שוק ההון 4
א העברת סכומים גדולים לחו"ל (משקלים למטבע מקומי שאינו דולר/אירו) שוק ההון 19
ע סוחרים מהבית בהיקפים גדולים? שוק ההון 9
Y סקר עמלות במסחר עצמאי בסכומים גדולים - (מאות אלפי שח) צרכנות פיננסית 7
ארגמן עמלות ודמי ניהול בתיקים גדולים צרכנות פיננסית 34
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
S כתיבת אופציות רכש במיטב (viewtrade) שוק ההון 15
M viewtrade vs interactive brokers שוק ההון 11
מ Viewtrade לסוחר סולידי מתחיל שוק ההון 3