• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגדלת הפרשה לקה"ש + התחייבות לדמי ניהול בפנסיה

מומו הברווז

משתמש סולידי
דירוג
19
ראיתי באחד הפוסטים שאני יכול להגדיל את ההפרשה לקה"ש על חשבוני מבלי הגדלה מקבילה מהמעסיק. עכשיו ההפרשות הן רגילות (2.5%/7.5%). (סך ההפרשה כרגע היא 1150 שח). במחלקת שכר אמרו שאני לא יכול להגדיל מעבר למצב הקיים. האם באמת אי אפשר?

שאלה נוספת -
יש לי פנסיה עם דמי ניהול זולים מאוד בדש מיטב. בזמנו אני זוכר שהם אמרו שדמי הניהול האלה הם לכל החיים. יש מקום שבו אני יכול לראות את זה? אם עוד X שנים הם רוצים להעלות לי ומתכחשים להבטחה יש לי מה לעשות?

ראיתי באחד הפוסטים שאני יכול להגדיל את ההפרשה לקה"ש על חשבוני מבלי הגדלה מקבילה מהמעסיק. עכשיו ההפרשות הן רגילות (2.5%/7.5%). (סך ההפרשה כרגע היא 1150 שח). במחלקת שכר אמרו שאני לא יכול להגדיל מעבר למצב הקיים. האם באמת אי אפשר?

שאלה נוספת -
יש לי פנסיה עם דמי ניהול זולים מאוד בדש מיטב. בזמנו אני זוכר שהם אמרו שדמי הניהול האלה הם לכל החיים. יש מקום שבו אני יכול לראות את זה? אם עוד X שנים הם רוצים להעלות לי ומתכחשים להבטחה יש לי מה לעשות?

יכול אבל מה שמעל התקרה יהיה מחוייב במס (התקרה היא 10% מהשכר ברוטו ולא יותר מ18,854 ש"ח בשנה)

באתר, בד"כ הם מתחייבים לאיזור ה10 שנים אם אני לא טועה?

מה הדמי ניהול? ותנייד למקום אחר לא חסרים מסלולים משתלמים בדמי ניהול נמוכים.

לגבי קה"ש - אני מבין שזה מחוייב במס (אגב גם היום זה מחוייב במס לא? הפטור הוא רק לרווחים)
לגבי קרן הפנסיה - הובטח לי לכל החיים אבל אני רוצה לשריין את זה כדי שלא יעלו לי בעתיד...

לגבי השאלה הראשונה - קח בחשבון שיכול להיות שדמי הניהול שתשלם בקרן ההשתלמות הרבה יותר גבוהים מדמי הניהול במידה והיית קונה ני״ע דומה בחשבון חייב במס. קח לדוגמה קה״ש מחקה סנופי (% 0.6 ~) אל המול הקרן השקלית של בלאקרוק בתיק חייב במס (0.07%) + עלות דמי ניהול של התיק היא 15 ש״ח בחודש ללא תלות בגודל.. לכן לא בטוח שיש יתרון בלהפקיד לקה״שׁ מעל התקרה.

לגבי השאלה השנייה - קרן הפנסיה שלי היא במיטב, ונראה לי שעברתי על כל עמוד אפשרי באתר שלהם - המידע שאתה מחפש כנראה לא נמצא באתר.
אתה יכול לפתוח את הדו״ח השנתי המפורט, בחלק 6א יש פירוט של דמי ניהול עם עמודה המציינת את ״תום תקופת ההנחה״ - אם בעמודה לא מצויין תאריך מסוים, הייתי מתקשר למיטב, מקליט את השיחה ושואל לפשר העניין - אם אומרים לך שריק מכיוון שזה מובטח ״לכל החיים״ יש לך הוכחה שקבילה בבית משפט.

נערך לאחרונה ב:
אגב גם היום זה מחוייב במס לא?
לא.
ההטבה הגדולה של קה"ש זה פטור ממס על הפרשות מעסיק עד התקרה.
הפטור הוא רק לרווחים
מעל התקרה לא יהיה גם פטור ממס על רווחי הון.
לגבי קרן הפנסיה - הובטח לי לכל החיים אבל אני רוצה לשריין את זה כדי שלא יעלו לי בעתיד...
אני חושב שקיבלתי מתישהו מסמך מאחת הקרנות שמאשר שהם הבטיחו לשמור לי את דמי הניהול "לכל החיים" או משהו כזה (לא זוכר את הניסוח המדוייק, לדעתי זה כל עוד אני עובד או משהו בסגנון).

לא.
ההטבה הגדולה של קה"ש זה פטור ממס על הפרשות מעסיק עד התקרה.

מעל התקרה לא יהיה גם פטור ממס על רווחי הון.

אני חושב שקיבלתי מתישהו מסמך מאחת הקרנות שמאשר שהם הבטיחו לשמור לי את דמי הניהול "לכל החיים" או משהו כזה (לא זוכר את הניסוח המדוייק, לדעתי זה כל עוד אני עובד או משהו בסגנון).

מנסיוני - רק מייל מסודר לגוף המנהל תופס כהוכחה לעתיד.
בכל מקרה, אין הבטחה לדמ"ן לכל החיים. כאשר יחודשו המכרזים של קרן ברירת המחדל הם כמעט בוודאות יעלו מחירים. נכון להיום, כל קרנות הפנסיה ברירת מחדל הפסדיות (ברמה של מאות אלפים) אולם הם רצות לתפוס נתח שוק ודאטה ולכן ההשקעה כדאית. בעתיד הכל יעלה ולכן אם אתה רוצה הבטחה מחד ואתה חושב שנכון יהיה לך להישאר בקרן הזו מאידך - דבר איתם וקבל מייל (שאני בספק אם יגיע)

דרך אגב - שים לב לנושא הכיסויים הביטוחיים בקרן הפנסיה (לא רק במיטב). גם לרווק וגם לנשוי. אם המכשיר משמש רק לחסכון - סבבה. אם הכיסויים שלך גם תלויים שם - תבדוק שהכל מסודק במיוחד נושא הנכות

גילוי נאות - אני סוכן ביטוח

מנסיוני - רק מייל מסודר לגוף המנהל תופס כהוכחה לעתיד.
מניסיוני לא.
הדבר מופיע באופן ברור באתר ובכל דו"ח שאני מקבל מהם.
בכל מקרה, אין הבטחה לדמ"ן לכל החיים
לך אולי אין. זה לא אומר שלאחרים אין.
כאשר יחודשו המכרזים של קרן ברירת המחדל הם כמעט בוודאות יעלו מחירים
מה הקשר?
א. אני לא בברירת מחדל.
ב. גם אם הם יעלו, הן יעלו רק לחדשים. תנאי ב"מ תקפים ל10 שנים מההצטרפות, ומי שלא בתנאי ברירת מחדל התוקף משתנה לפי ההסכם שלו עם החברה (לדעתי מינימום 5 שנים. אבל אין מקסימום בתקנות).
בעתיד הכל יעלה ולכן אם אתה רוצה הבטחה מחד ואתה חושב שנכון יהיה לך להישאר בקרן הזו מאידך - דבר איתם וקבל מייל (שאני בספק אם יגיע)
כמו שאמרתי - לא צריך מייל (שגם ככה לא ברור מה הוא שווה). המידע מעודכן במערכת שלהם מופיע בכל הדוחות. לא רק שזה מספיק טוב, זה אפילו הרבה יותר טוב מכל מייל שתקבל.
דרך אגב - שים לב לנושא הכיסויים הביטוחיים בקרן הפנסיה (לא רק במיטב). גם לרווק וגם לנשוי.
למה בדיוק צריך לשים לב?
מאז התקנון התקני, הכיסוי הוא אותו כיסוי בכל חברות הפנסיה.
כלומר אני מסכים שביטוח זה חשוב, אבל תקבל בסוף אותו דבר בחברות הפנסיה השונות.
אם המכשיר משמש רק לחסכון - סבבה
אם הייתי רוצה רק חיסכון לא הייתי בפנסיה אלא בגמל.
אם הכיסויים שלך גם תלויים שם - תבדוק שהכל מסודק במיוחד נושא הנכות
מה בדיוק צריך להיות מוסדר שהוא כזה מסובך?

מניסיוני לא.
הדבר מופיע באופן ברור באתר ובכל דו"ח שאני מקבל מהם.

לך אולי אין. זה לא אומר שלאחרים אין.

מה הקשר?
א. אני לא בברירת מחדל.
ב. גם אם הם יעלו, הן יעלו רק לחדשים. תנאי ב"מ תקפים ל10 שנים מההצטרפות, ומי שלא בתנאי ברירת מחדל התוקף משתנה לפי ההסכם שלו עם החברה (לדעתי מינימום 5 שנים. אבל אין מקסימום בתקנות).

כמו שאמרתי - לא צריך מייל (שגם ככה לא ברור מה הוא שווה). המידע מעודכן במערכת שלהם מופיע בכל הדוחות. לא רק שזה מספיק טוב, זה אפילו הרבה יותר טוב מכל מייל שתקבל.

למה בדיוק צריך לשים לב?

אם הייתי רוצה רק חיסכון לא הייתי בפנסיה אלא בגמל.

הוכחת זכאות לקצבת נכות בקרן פנסיה הרבה יותר מורכבת מזו של אכ"ע. לפעמים שווה לרכוש את המרכיבים הללו מבחוץ מאשר להתמודד עם הקרן וההגדרות.

למה בדיוק צריך לשים לב?
1. לוודא שאתה במסלול 75% לאכע ו 100% לשארים
2. לוודא כיסוי נכות מתפתחת
3. לוודא כיסוי לנכות כפולה בחודשיים הראשונים.
4. לקנות מטריה לכיסוי עיסוקי.
5. אם יש לך תקנון ישן יתכן שיש לך כיסויים נוספים כמו 150% לאלמן/ה בשנה הראשונה, ואם תנייד את הקרן תפסיד אותם.

אתה יכול להפקיד עד 10 אחוז, כך שהמעסיק מפקיד לך 7.5 אחוז ואתה מפקיד 10 אחוז כלומר סך הכל 17.5 אחוז לקרן השתלמות.

חשוב לציין שסכום ההפרשה ממך שמעל 2.5 אחוז נדרש לשלם עליו מס רווח הון של 25 אחוז בעת מימוש ולא חלה עליו פטור ממס.

אתה יכול להפקיד עד 10 אחוז, כך שהמעסיק מפקיד לך 7.5 אחוז ואתה מפקיד 10 אחוז כלומר סך הכל 17.5 אחוז לקרן השתלמות.

חשוב לציין שסכום ההפרשה ממך שמעל 2.5 אחוז נדרש לשלם עליו מס רווח הון של 25 אחוז בעת מימוש ולא חלה עליו פטור ממס.
מה עוצר אותך ב-10 אחוז?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y הגדלת הפרשה לקרן השתלמות שוק ההון 1
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T הגדלת הוצאות לשיפור איכות החיים התפתחות אישית 36
א פורום חדש מדוייק בשבילי :-) הגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 46
מ יכולת השתכרות או הגדלת חסכון התפתחות אישית 12
ג הגדלת האפיק צמוד מדד שוק ההון 22
C הגדלת מסגרת אשראי צרכנות פיננסית 27
D הגדלת החלק ה"שמרני" בתיק שוק ההון 5
G ייעוץ לגבי גרייס ומיחזור משכנתא למטרות הגדלת הון ההשקעה נדל"ן 3
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
ע פתיחת קופת גמל מול הגדלת תיק השקעות קיים שוק ההון 5
Yuvalbuz3 הגדלת סיכון ותשואה ע"י משקל עודף שוק ההון 14
שודד הפינג פונג הגדלת חשיפה למניות small cap שוק ההון 38
D.Aristocrats הודעה משמחת על הגדלת תקרה של סכום חד פעמי עבור העברות לחשבון אקראי שוק ההון 9
Y הגדלת פיזור לנכס "יקר" שוק ההון 5
G הגדלת הפרשות פנסיוניות - כיצד זה משפיע על הפרשת 18.3% בגמל? שוק ההון 5
ע הגדלת ההפרשה מהברוטו לקרן השתלמות עבור שכיר שאינו מגיע לגובה הפטור צרכנות פיננסית 2
ש הגדלת הכנסה וקרן השתלמות אוף טופיק 8
ס הגדלת ההשקעה בחו״ל? שוק ההון 13
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R הפרשה לגמל/פיצויים מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
ז הפרשה לקרן השתלמות ופנסיה מעל התקרה - חישוב שנתי או חודשי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
לאץ' הפרשה מקסימלית לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י הפרשה מקסימלית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L למה לא? הפרשה גדולה מוקדמת לפנסיה אוף טופיק 12
ש חובת הפרשה לפנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B הפרשה לקרן השתלמות מפנסיה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
T הפרשה מעבר לתקרה לפנסיה משלימה או לגמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
יבגני_ל האם יש דבר כזה כ"תועלת פוחתת" בהמשך הפרשה שוטפת מהמשכורת לחיסכון אוף טופיק 10
I הפרשה מעל התקרה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה הפרשה של 6% לפיצויים צרכנות פיננסית 2
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
Ghost הפרשה חוקית לקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
עומרפ תקרת הפרשה, קרן פנסיה וקרנות משלימות צרכנות פיננסית 3
M הפרשה חודשית שוק ההון 4
א קרן השתלמות - הפרשה לבד או הפקדה במסגרת עוסק פטור שוק ההון 1
P הפרשה שנתית לקרן השתלמות כשכיר עם הפקדות חודשיות מעל התקרה ושנתית עד התקרה - מיסוי מיסים 10
D קופת פנסיה ראשונה - הפרשה רטרואקטיבית צרכנות פיננסית 5
O הפרשה לקרן השלתמות שוק ההון 10
Rahash אבדן כושר עבודה ופנסיה - הפרשה מהנטו צרכנות פיננסית 5
Z האם הפרשה לפנסיה מתוך רווח הון (בשוק ההון) מקנה את הסיכויים וניכויים שוק ההון 3
B התלבטות - הפרשה עצמאית לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 21
Y מה עושים לגבי הפרשה לפנסיה של מקום העבודה? שוק ההון 134

נושאים דומים

Back
למעלה