• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדות עצמיות לפנסיה ללא עבודה

• פותח הנושא Roi
  • פורסם בתאריך

Roi

משתמש בכיר
דירוג
4,891
אם אני לא עובד בארץ, שווה להמשיך להפקיד לקרן הפנסיה שלי באופן עצמאי?
יצרו איתי קשר עכשיו וטענו שללא הפקדות הם מעלים לי את דמי הניהול ל 2% ו 6%.
יש המלצות?

אתה משלם מסים בארץ?

בהיעדר הטבת המס לא נראה לי שכדאי להפריש עצמאית מאחר וההפרשה היא מהנטו ולא מהברוטו איזו סיבה יש לך לקחת כסף שאתה יכול להשקיע במסלול כרצונך ולתקוע אותו במסלול שמחייב אותך להשאיר עד גיל 67?

• אהבתי
Reactions: Roi
מקסימום דמי ניהול מותרים מהצבירה 0.5%, מקסימום דמי ניהול מותרים מהפקדה 6% (לא רלוונטי אם תפסיק להפקיד).

אני משלם מיסים בחו"ל, הסיבה היחידה להפרדה עצמית זה לקבל הטבה של דמי הניהול.

ללא כוונה להסיט את הנושא - כשאתה עובד בחו"ל רצוי להמשיך ולשלם לביטוח לאומי.
כשגרתי בארה"ב הפסקתי לשלם ביטוח לאומי ושילמתי על זה ריבית-דריבית כשחזרתי.
שילמתי על זה כ 4 שנים רטרואקטיבי כדי לשמור על רצף זכויות וזה היה כואב.
טוב, תחזרו לדיון

ללא כוונה להסיט את הנושא - כשאתה עובד בחו"ל רצוי להמשיך ולשלם לביטוח לאומי.
כשגרתי בארה"ב הפסקתי לשלם ביטוח לאומי ושילמתי על זה ריבית-דריבית כשחזרתי.
שילמתי על זה כ 4 שנים רטרואקטיבי כדי לשמור על רצף זכויות וזה היה כואב.
טוב, תחזרו לדיון
תודה יוסי, אני ממשיך לשלם עדיין ביטוח לאומי, אבל הבנתי שאם אני לא חוזר תוך תקופה של שנתיים אז זה לא משנה, כי אני אחשב לא כתושב ועדיין אצטרך לשלם כופר מס שאחזור...

אם אתה לא פה בכל מקרה... תעביר לבד את הפנסיה לקופת גמל.
בזמנו היו לי כמה קופות שאחרי שלא הפקדתי להן 3 חודשים הפכו ל-קופת גמל לבד.
לגבי להמשיך להפקיד, היתה פעם שהמשכתי לשלם רק את ה-RISK כדי לשמר זכויות... עדיין העלו לי את הדמי ניהול (כי ההפקדות נמוכות).

• אהבתי
לשלם כופר מס שאחזור...
לזה בדיוק התכוונתי, הכופר מס הזה הוא יותר "ממכה קלה בכנף", מבחינה פיננסית זה כואב ויכול להגיע למספר אלפי שקלים.

@yossik או כל אחד אחר, אתה יכול להסביר את העניין הזה של רצף הזכויות? להבנתי אם לאחר חזרה לארץ אדם לא משלם אז לאחר תקופת המתנה של עד כתשעה חודשים הזכויות ממשיכות. הדיון הוא בדרך כלל על ביטוח הבריאות ומשמעותו היא בעיקר מה יהיה הכיסוי שלך במהלך אותם תשעת החודשים.
בנוסף, מה ההיגיון והצדק בכך שאשלם, נגיד, על עשר שנים בהם התגוררתי בחו״ל, אבל לא אקבל את התגמולים שלא קיבלתי כי הייתי בחו״ל, למשל קצבת ילדים?

@אורי,
לזה התכוונתי - תקופת המתנה.
״הכופר״ נתן לי לרעייתי וילדיי ביטוח בריאות מיידי ללא תקופת המתנה.
ולשאלתך השניה, כמובן אין הגיון וצדק אבל כך המערכת המעוותת עובדת.
טוב, סטינו מהנושא למרות שיש קשר עקיף עבור ישראלים שגרים ועובדים בחו״ל.
בואו נחזור לנושא המרכזי של פותח השרשור - הפקדות לפנסיה ללא עבודה.
האם משהו רוצה לפתוח שרשור נוסף בנושא זכויות/חובות של ישראלים בחו״ל?

אני משלם מיסים בחו"ל, הסיבה היחידה להפרדה עצמית זה לקבל הטבה של דמי הניהול.
פתרון אפשרי- לדאוג לקבל משכורת קבועה (אפילו על סכום מזערי) בארץ, כך גם תשמור על רצף הפקדות ודמי ניהול נמוכים וגם תחסוך תשלום ביטוח לאומי

• אהבתי
פתרון אפשרי- לדאוג לקבל משכורת קבועה (אפילו על סכום מזערי) בארץ, כך גם תשמור על רצף הפקדות ודמי ניהול נמוכים וגם תחסוך תשלום ביטוח לאומי
הבעיה היא שבמקרה כזה הביטוחים, שהם פונקציה של השכר המבוטח, יהיו נמוכים מאוד ולא רלוונטיים.

פתרון אפשרי- לדאוג לקבל משכורת קבועה (אפילו על סכום מזערי) בארץ, כך גם תשמור על רצף הפקדות ודמי ניהול נמוכים
מבחינת דמי הניהול, אם סכום ההפקדה קטן באותה מידה, יש לחברות חובה להתייחס שונה להפקדה ממשכורת לעומת הפקדה עצמית?

בפורום החוסכים לפנסיה אמרו לי שבקרן ברירת מחדל, דמי הניהול מהצבירה לא ישתנו במרה שהקרן לא תהייה פעילה. בהנחה שזה נכון, ב 0.1% לכל היותר חבל לנייד לקופת גמל.

בכתבות שפורסמו היום, אחרי קביעת הקרנות והתעריפים החדשים, כתוב שמקסימום הד"נ לאנשים בפנסיה הוא 0.3%.
אולי זה מתייחס למושכים, ולא סתם לקרנות לא פעילות. או שפשוט זה המקסימום, ויש שמציעים פחות.

נערך לאחרונה ב:
לי יש קרן פנסיה (ברירת מחדל במיטב דש) לא פעילה כבר מספר שנים עקב מעבר לחו"ל, דמי הניהול שנגבים ממני הם בדיוק מה שנגבה ממני כשעוד הפקדתי, ככה שזו אופציה טובה מבחינתי.
אם מפקידים באופן עצמאי זה יוצר כאב ראש חדש שבו אתה צריך (או תצטרך בעתיד) להוכיח שההפקדות באו מהנטו ולא מהברוטו ולכן הקצבה צריכה להיות מוכרת ולא מזכה.

יפה מאוד. טוב לדעת. יש בהמשך הפקדה לקרן פנסיה גם סיכון, במידה וחוזרים להיות תושב, שמס הכנסה יחליט שעליך לשלם מיסים לישראל גם על התקופה בה שהית בחו"ל מכיוון שהפקדה לפנסיה במהלך השהות בחו"ל מהווה זיקה לישראל.

אגב, בהתעלם מהטבות מס, יש תקרה להפקדות עצמיות לקרן פנסיה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
yanosh34 סדר משיכה מקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
ה עיכוב שיוך הפקדות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פדיון חלקי לקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
P משיכת שליש מקרן השתלמות לא חוסמת הפקדות? מיסים 4
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P בדוח שנתי - חובה לדווח על הפקדות פנסיוניות? מיסים 12
ז אסטרטגיית הפקדות שוק ההון 18
S הפקדות רטרואקטיביות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ק חישוב תשואת תיק עם הפקדות חודשיות במשך 15 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
ז גודל הפקדות שוק ההון 2
Y הפקדות פנסיונר לקרן השתלמות בניהול אישי - האם יש מגבלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E שיוך הפקדות כ"אינן מוטבות" בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B הפקדות של שכיר שהוא גם עוסק פטור לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
י החזר מס בגין הפקדות לפנסיה מיסים 6
D טעויות שנעשו בשיוך הפקדות בשנת 2020 בקרן פנסיה שניידתי, יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ג הפקדות רטרואקטיביות לפנסיה - מי מממן את הפרשי התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
נגב הפקדות לקרן השתלמות כעצמאי - האם אני מפספס משהו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
B שיוך הפקדות חודשיות מהמעסיק - כמה זמן זה אמור לקחת ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ קרן השתלמות שאלה על הפקדות וסגירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G הפקדות קריטיות לקרן ההשתלמות שוק ההון 34
O עזרה בהבנת היתרונות בפיצול הפקדות בין פנסיה לגמל (האפשרות הנוספת) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
לארוצה יצירת קובץ הפקדות לבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
B פיצול הפקדות בין קופות בשכר מעל 34K פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
M הפקדות לקרן ההשתלמות, מהברוטו או מהנטו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב הפקדות להשתלמות מעל התקרה כדאי ? בהינתן הפרטים שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T פיצול הפקדות פנסיה וגמל בין בתי השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ל העברת קופות פנסיה פעילות לקרן עם דמי ניהול נמוכים מצבירה, ולהעביר הפקדות לקרן חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T הפקדות מתמשכות לפק"מ שוק ההון 16
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
O מעקב הפקדות בתיק ההשקעות שוק ההון 27
Kipodi מיטב דש - שירות בעייתי בנושא הפקדות שוק ההון 1
W מעסיק לא העביר הפקדות לקרן השתלמות עבור מספר חודשים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B קרן השתלמות מנוהלת או הפקדות עצמאיות שוק ההון 5
שניצלוינאי הפקדות באירו ל-IB שוק ההון 24

נושאים דומים

Back
למעלה