• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה מעבר לתקרת הפטור בקרן השתלמות

גל מ

משתמש רשום
דירוג
0
שלום.
אני מעוניין להגדיל את ההפרשות שלי לקרן ההשתלמות ל100% מהשכר.

כיום אני מפריש 2.5% המעסיק שלי מפריש 7.5% על הסכום שפטור ממס (כ15k).

אשמח להבין:
א. אם אבקש מהמעסיק להפריש על 100 אחוז מהמשכורת כשאני אספוג את המיסים, זה אומר שרק ה2.5 אחוז שאני מפריש יהיו על 100 מהשכר או שאני אוכל להשלים גם את ה7.5% ?

ב. קרן ההשתלמות שלי היא ira היום. האם הם ידעו איזה סכום פטור ממס רווח הון ואיזה לא?

ג. אשמח לדעת כיצד מתבצע המיסוי בשלב ההפרשה, אם לצורך העניין אני מפריש עוד 500 שח על חשבוני, ועל זה נאמר אני משלם מס שווי שימוש(לא יודע איך המס הזה נקרא) של 100 שח יוצא שזה עולה לי 600 שח.
זה אותו דבר בדיוק כמו מס הכנסה שהייתי משלם על ה500 שח האלו?
או שאולי הכסף הזה מופרש מהנטו אחרי המיסוי?

תודה לעונים:)

אם אבקש מהמעסיק להפריש על 100 אחוז מהמשכורת כשאני אספוג את המיסים, זה אומר שרק ה2.5 אחוז שאני מפריש יהיו על 100 מהשכר או שאני אוכל להשלים גם את ה7.5% ?
תיאורטית ברגע שהמעסיק מאפשר לך להגדיל אתה יכול להגדיל לכמה שאתה רוצה על חשבונך (כל עוד ישאר לך מספיק בנטו לשלם את המיסים).
יש מעסיקים שגם יגידו לך "אוקיי, אחשב בכמה צריך להקטין לך את המשכורת ברוטו כדי שאחרי שגם הפקדת המעסיק יהיה מ-100% העלות שלו תהיה זהה"

קרן ההשתלמות שלי היא ira היום. האם הם ידעו איזה סכום פטור ממס רווח הון ואיזה לא?
כן, ההפקדות מנוהלות ברמה של קופת הגמל. כלומר, זה קודם עובר אצלם (דרך דוח פיצול הפקדות שהם מקבלים מהמעסיקים) ואז הם מעבירים לך את זה לחשבון מסחר.

זה.
בכל מקרה כבר שילמת מס על ה-500 הללו. זה לא משנה עכשיו אם תקבל אותם לנטו או תשים אותם בקרן השתלמות.

המעסיק טוען שזה לא אפשרי שרק אני אפקיד 2.5 אחוז מכל המשכורת אבל שהוא לא.

ובאופן כללי שאנשי הכספים לא מכירים אפשרות כזו.

מישהו יכול לתת לי דוגמא של איך נראה תלוש שכר שמבוצעת בו הפקדת עובד שגדולה מתקרת הפטור?

נערך לאחרונה ב:
המעסיק טוען שזה לא אפשרי שרק אני אפקיד 2.5 אחוז מכל המשכורת אבל שהוא לא.
אפשר במקום זה שאתה תפקיד יותר מ2.5 על משכורת של 15, והוא יפקיד 7.5 על משכורת של 15.
את הטבות המס תקבל רק על ה2.5 הראשונים שלך.

לדוגמה:
אתה מרוויח 20K, ולצורך הדוגמה תקרת קרן ההשתלמות היא עבור משכורת של 15K.
אתה בעצם רוצה להפקיד 2.5% על משכורת של 20K שהם 500 ש"ח. (ושהמעסיק יפקיד 7.5 על משכורת של 15K שהם 1125 ש"ח).
במקום זה, אתה יכול שגם אתה וגם המעסיק תפקידו עבור משכורת של 15K, אבל אתה תפקיד 3.3%. (והוא ימשיך להפקיד 7.5).
בפועל, זה עדיין אומר שתפקיד 500 ש"ח, ותקבל הטבות מס רק על 375 מהם.

אם תרצה, אתה יכול להפקיד גם 7.5% או 20% מ15K.....
אתה יכול בתיאוריה גם שכל המשכורת שלך תופקד לקה"ש במקום לחשבון הבנק....

לא שנראה לי שאי אפשר להפקיד כמו שאתה ביקשת, אבל אולי בשביל זה צריך כבר שתי שורות, ואת זה אנשי הכספים כנראה כבר לא יודעים לייצר.....

סתם שאלה.
למה בעצם?

מה היתרון שלך לקרן השתלמות מעל התקרה יותר מאשר חשבון חייב (למשל)?

סתם שאלה.
למה בעצם?

מה היתרון שלך לקרן השתלמות מעל התקרה יותר מאשר חשבון חייב (למשל)?

יש פוסט שהסולידית כתבה ממש לאחרונה על זה. אותי אישית תפס העניין שהמיסוי יהיה רק כשמנזילים את הקופה ולא במכירת ניירות.

אנשי הכספים אמרו לי שוב שמהלך כזה יגרום לי לשלם יותר מיסים כי כשמפרישים יותר מהפטור לקרן השתלמות יש על זה שווי מס, שיוצא כאילו הרווחתי יותר למרות שהברוטו שלי נשאר אותו דבר

יש פוסט שהסולידית כתבה ממש לאחרונה על זה. אותי אישית תפס העניין שהמיסוי יהיה רק כשמנזילים את הקופה ולא במכירת ניירות.
הטרייד אוף הוא עם דמי הניהול שמשלמים כל השנים האלו. רק בשביל דחיית מס, לא בטוח שזה שווה.....

קראת על האפשרות (נתונה במחלוקת יש לציין) לשינוי סדר מכירה (בקטנה, 792 הודעות ;))?

יש פוסט שהסולידית כתבה ממש לאחרונה על זה.
היתרונות במה שהסולידית כתבה הם אוטומציה של העניין.
אם יש לך מספיק משמעת, אתה יכול להפקיד בעצמך לחשבון המסחר החייב שלך, במקום שהמעסיק יפקיד לחשבון המסחר של הIRA שלך.....
אפילו את זה אפשר לעשות בהוראת קבע, רק שזה עובר בחשבון הבנק שלך, אז זה יותר מפתה.....

אם אין לך מספיק משמעת, אוטומציה יכולה להיות פתרון טוב.
בכל אופן, חוץ מהאפשרות לIRA (שאינה מבוטלת), מבחינת מיסוי, קופת גמל להשקעה נשמעת לי כמו רעיון טוב יותר מקרן השתלמות מעל התקרה. ולו בשביל האפשרות שתקבל פטור ממס אם תמשוך כקצבה.

לי אישית יש קרן השתלמות בלי לעבור את התקרה, וחשבון חייב ממס (לא קופג"ש, ולא קה"ש מעל התקרה).

אנשי הכספים אמרו לי שוב שמהלך כזה יגרום לי לשלם יותר מיסים כי כשמפרישים יותר מהפטור לקרן השתלמות יש על זה שווי מס, שיוצא כאילו הרווחתי יותר למרות שהברוטו שלי נשאר אותו דבר
הם צודקים. רק תלוי על מה מדובר.

אם אתה מגדיל רק הפקדות עובד, לא תשלם יותר מס. כל שקל שיתווסף לקרן ההשתלמות, ייגרע מהנטו.
אם הפקדות מעסיק גדלות, אז אתה באמת מרוויח יותר, אז הברוטו באמת גדל, ובאמת תשלם יותר מס.

חברים, מנצל את השירשור לשאול שאלה.
איך יכול שכיר להפקיד מעבר ל 2.5% (והמעסיק 7.5%) ?
אנשי הכספים בעבודה לא מודעים לאופציה שכזו, ואני זוכר שvייתה התייחסות כזו, אבל איני מוצא אותה.
תודה
אולי התייחסות של @adamshalev

אנשי הכספים בעבודה לא מודעים לאופציה שכזו, ואני זוכר שvייתה התייחסות כזו, אבל איני מוצא אותה.
תודה
לפי הכתבה כאן עובד יכול להפקיד רק שליש ממה שמעסיקו מפקיד.ז"א גם המעסיק צריך להגדיל. עובדי הוראה למשל מפקידים יותר אני חושבת שהתקרה של כ1500 בחודש היא התקרה שתוכל לשחק. רעיון מעניין דווקא
https://pensuni.com/?p=2540

נערך לאחרונה ב:
שלום.

אשמח להבין:
א. אם אבקש מהמעסיק להפריש על 100 אחוז מהמשכורת כשאני אספוג את המיסים, זה אומר שרק ה2.5 אחוז שאני מפריש יהיו על 100 מהשכר או שאני אוכל להשלים גם את ה7.5% ?

ב. קרן ההשתלמות שלי היא ira היום. האם הם ידעו איזה סכום פטור ממס רווח הון ואיזה לא?

ג. אשמח לדעת כיצד מתבצע המיסוי בשלב ההפרשה, אם לצורך העניין אני מפריש עוד 500 שח על חשבוני, ועל זה נאמר אני משלם מס שווי שימוש(לא יודע איך המס הזה נקרא) של 100 שח יוצא שזה עולה לי 600 שח.
זה אותו דבר בדיוק כמו מס הכנסה שהייתי משלם על ה500 שח האלו?

תודה לעונים:)
אם אתה זה ששם את הכסף מעל התקרה, אין זקיפה- אתה לא מחויב במס, לפחות לא לפי התוכנת שכר בחישוב חודשי, עליי לבדוק אם משהו קופץ בחישוב שנתי
הכל בסדר, שמתי הפקדה בדצמבר 2012 הפקדה של העובד על סך 30א ש"ח ואין זקיפה לפחות מבחינת השכר. בעקרון זקיפה זו הטבה שנותן המעסיק בשווי כסף שיש למסות אותה. מכיוון שזו הפקדה מטעמך אין זקיפה. בטוח אבל שבמערכות שלהם זה קופץ איפשהו

נערך לאחרונה ב:
תודה
תקרא כאן:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/דחיית-מס-ע-י-הפקדה-לקרן-השתלמות-מעל-התקרה.1561/

שכיר חייב להפקיד לפחות שליש ממה שהמעסיק מפקיד, והמעסיק יכול לכל היותר 7.5%. בד״כ זה אומר שהשכיר מפקיד 2.5%, אבל אין תקרה. השכיר יכול להפקיד כמה שהוא רוצה מעל זה. אני הפקדתי את רוב המשכורת שלי במשך תקופה.
מעטים יודעים את זה, והמעסיק ומי שעושה עבורו את הסליקה כנראה יגידו לך שזה לא אפשרי, אבל הם טועים.
אם זה ממש חשוב לך תתעקש ותראה להם את החוק.

@Nina T

תקרא כאן:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/דחיית-מס-ע-י-הפקדה-לקרן-השתלמות-מעל-התקרה.1561/

שכיר חייב להפקיד לפחות שליש ממה שהמעסיק מפקיד, והמעסיק יכול לכל היותר 7.5%. בד״כ זה אומר שהשכיר מפקיד 2.5%, אבל אין תקרה. השכיר יכול להפקיד כמה שהוא רוצה מעל זה. אני הפקדתי את רוב המשכורת שלי במשך תקופה.
מעטים יודעים את זה, והמעסיק ומי שעושה עבורו את הסליקה כנראה יגידו לך שזה לא אפשרי, אבל הם טועים.

@Nina T
רעיון גאוני. למרות שעובדי הוראה כמדומני מפקידים 13%, יש הסדרים שונים,המקובל הוא 7.5 2.5

עובדי הוראה למשל מפקידים יותר
למרות שעובדי הוראה כמדומני מפקידים 13%,
לעובדי הוראה יש התייחסות מיוחדת בחוק, ותקרה משלהם. זה לא רק הסדר אחר. מדובר על עד 8.4% הפקדות מעסיק ועד 4.2% הפקדות עובד.
אגב, למרבה האבסורד, למרות הדמיון בצליל, "עובד הוראה" אין המשמעות מי שעובד במקצוע ההוראה, אלא המשמעות היא:
"עובד הוראה" - חבר באחת מקרנות השתלמות אלה:

(א) קרן השתלמות למורים וגננות בע"מ;

(ב) קרן השתלמות למורים על יסודיים, מורי סמינרים ומפקחים בע"מ;

(ג) קרן השתלמות למורים על יסודיים בע"מ;
כלומר שמורה שמפקיד לקרן השתלמות סטנדרטית אינו עובד הוראה, ועובד, בכל מקצוע שהוא, שכן מפקיד לאחת הקרנות האלו (בהנחה שהן אפשרו לו לפתוח שם), הוא עובד הוראה. נפלאות דרכי המחוקק.

לאור הגילוי המאיר עיניים של @הסולידית יש את כח העל לשנות שמות משתמשים, אני באופן רשמי מעלה הצעה לשנות את הניק של @נדב ל״נדב התותח על-חלל״.
:>:lol:

אחרי שהוא גם ידאג לנו לפנסיה ברירת מחדל עם מסלול מדדי מניות חו"ל, אפשר להרחיב ל"נדב התותח על-חלל, שעשה לנו פנסיה ברירת מחדל".... ;)

לפי הכתבה כאן עובד יכול להפקיד רק שליש ממה שמעסיקו מפקיד.ז"א גם המעסיק צריך להגדיל. עובדי הוראה למשל מפקידים יותר אני חושבת שהתקרה של כ1500 בחודש היא התקרה שתוכל לשחק. רעיון מעניין דווקא
https://pensuni.com/?p=2540
אחלה כתבה!
דבר אחד לא צויין שם.
לאחר שקרן ההשתלמות הופכת לנזילה האם דד ליין לנזילות שלה? עברו 6 שנים והיא נהייתה נזילה ונניח ועברו עוד 10 שנים (מבלי שנמשכו ממנה כסף) של הפקדות האם הקרן תיהיה עדיין נזילה?

תקרא כאן:

@Nina T
אבל וודאי יש מיסוי בסוף המנהרה,לא? אם הפקדת מעל ה1500 זה וודאי ממוסה במשיכה ואם למשל כלל ההפקדה מגיעה ל1200 ואתה מוסיף 300 שהן מעל 2.5%, עדיין תמוסה במשיכה?

"עובד הוראה" - חבר באחת מקרנות השתלמות אלה:
אגב, מלשון החוק לא נשמע שיש איזושהי חובה שההפקדות אכן יהיו לקרן הזו, אלא רק שהעובד יהיה חבר בהן.
כלומר שאם עבדתי חודש אחד כמורה, והפקידו לקה"ש למורים, מעכשיו אני חבר בקרן, ואני יכול להגדיל את קרן ההשתלמות שלי להפקדות האלו.
זה מעלה אוטומטית את תקרת הפטור ממס רווח הון לאזור ה23,750 לשנה, ומייצר עוד כמעט 1700 ש"ח פטורים ממס הכנסה.

ברור שאף אחד לא התכוון לזה, אבל מלשון החוק זה נראה חוקי.

מישהו מעוניין להרים את הכפפה ולאתגר את רשות המיסים?

@גרהם מה דעתך? יש קייס? אני מבלבל את המוח?

אבל וודאי יש מיסוי בסוף המנהרה,לא? אם הפקדת מעל ה1500 זה וודאי ממוסה במשיכה ואם למשל כלל ההפקדה מגיעה ל1200 ואתה מוסיף 300 שהן מעל 2.5%, עדיין תמוסה במשיכה?
ההפקדה היא מהנטו ויש מיסוי רווח הון במשיכה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הפקדה מעבר לתקרת הפנסיה שוק ההון 7
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T הפקדה חודשית מעבר לתקרה בפנסיה צרכנות פיננסית 3
A הפקדה בקה"ש מעבר לתקרה - רוצה לוודא שהבנתי שוק ההון 4
R התייעצות לגבי הפקדה לקרן פנסיה לשכיר מעבר לכספים שהמעביד משלם שוק ההון 0
ב עודפי מזומן בעו"ש - הפקדה מעבר לתקרה לקרה"ש או הפקדה בקופ"ג להשקעה שוק ההון 21
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back