• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית

• פותח הנושא A_E
  • פורסם בתאריך
זה גם הזמן שייקח להם להעביר את הכסף לחשבון שלך ועד שתקנה מחדש את הניירות שאתה רוצה. כלומר ״זמן מחוץ לשוק״.
נכון שיש גם את עניין הזמן מחוץ לשוק, אבל הוא זניח יחסית בראיה כוללת.
בסופו של דבר בשביל חיסכון של 2 ש''ח לא משתלם לי בכלל לבזבז את הזמן הדרוש להתקשר לחברה ולבקש להעביר את הכספים.
בשביל לחסוך 100 אש"ח זה כנראה כן משתלם, גם אם אפסיד כמה שקלים בודדים בימים שהכסף מחוץ לשוק.
אבל לדעתי, לרוב האנשים היתרונות הפסיכולוגיים של הפקדה אוטומטית שלא עוברת דרך העו״ש, בסופו של דבר תהיה גדולה מחיסכון של דמי הניהול
אין ספק שאם הבחירה היא בין כסף סתם בעו"ש לבין חיסכון בקה"ש, קה"ש עדיפה גם בדמי ניהול הרבה יותר גבוהים.
אבל ההנחה שלי היא שחברי הפורום הם לא "רוב האנשים" ושהבחירה היא בין השקעה בתיק ההשקעות הרגיל לבין קה"ש.
אי אפשר להפקיד סתם חסכונות לקה״ש
אדם פרטי לא.
עצמאי יכול. והמעסיק יכול להפקיד עבור שכיר.
מותר להפקיד רק עד 10% מהמשכורת (ברוטו) שלך.
אין מגבלה כזאת. בתאוריה אין מניעה להפקיד גם 100% מהשכר לקה"ש (אם המעסיק מסכים כמובן).
פשוט מה שמעל 10% לא יקבל הטבת מס.

אם הוא לא מסכים אז בעיקרון הכי משתלם למשוך את הסכום כמה שיותר מהר (כמובן רק את החלק שמעל התקרה).
זה לא תלוי בשאלה כמה רווחים נצברו?
נראה לי שבמקרה קצה בו הרווחים עצומים ודמי הניהול נמוכים עדיף לא למשוך, לא?
עריכה: שתי נקודות שפועלות לשני הכיוונים. הראשונה גם ברווח צנוע של כ-20% נראה לי שעדיף להשאיר את הכסף בקופה כשדמי הניהול נמוכים. השניה, פועלת לכיוון ההפוך, בתיק ממוסה "גמישות" רבה יותר בחישוב המס - קיזוז הפסדים, מכירה בשכבות וכו'.

נערך לאחרונה ב:
נכון שיש גם את עניין הזמן מחוץ לשוק, אבל הוא זניח יחסית בראיה כוללת.
בסופו של דבר בשביל חיסכון של 2 ש''ח לא משתלם לי בכלל לבזבז את הזמן הדרוש להתקשר לחברה ולבקש להעביר את הכספים.
בשביל לחסוך 100 אש"ח זה כנראה כן משתלם, גם אם אפסיד כמה שקלים בודדים בימים שהכסף מחוץ לשוק.
ברור. התייחסתי למצב שבו דמי הניהול מאוד נמוכים.

אין ספק שאם הבחירה היא בין כסף סתם בעו"ש לבין חיסכון בקה"ש, קה"ש עדיפה גם בדמי ניהול הרבה יותר גבוהים.
אבל ההנחה שלי היא שחברי הפורום הם לא "רוב האנשים" ושהבחירה היא בין השקעה בתיק ההשקעות הרגיל לבין קה"ש.
אין לי ספק שחברי הפורום הם לא ״רוב האנשים״ מהבחינה הפיננסית. ועדיין לדעתי גם בקרב חברי הפורום ש - *יודעים* מה הם צריכים לעשות המוטיב הפסיכולוגי חזק ויכול להשפיע (בעיקר לרעה). אם תבדוק אני מבטיחה לך שתוכל למצוא די בקלות לא מעט שירשורים של ניסיון ״לתזמן את השוק״, של ״אינפלציה אישית״, של קיפאון מרוב אפשרויות הבחירה והנסיון לאפטם (מלשון אופטימיזציה) את התשואות/דמי הניהול, ועוד כל מני החלטות שגויות שנובעות מהעובדה שאנחנו… אנושיים.

יכולה להעיד על עצמי שלמרות שאני ״חברת פורום״ גם אני נופלת, לא מעט פעמים, לאותם מקומות. ומצאתי, שלי אישית הרבה פעמים עדיף לנטרל את עצמי מהתהליך ולעשות אותו כמה שיותר אוטומטי ושקוף.

אין מגבלה כזאת. בתאוריה אין מניעה להפקיד גם 100% מהשכר לקה"ש (אם המעסיק מסכים כמובן).
פשוט מה שמעל 10% לא יקבל הטבת מס.
וואלה? לא ידעתי.
תודה רבה על המידע!
מניחה שהרבה מעסיקים פשוט לא יסכימו, למרות שזה אמור לרדת מהמשכורת של העובד ולא כתוספת הפרשה מצידם. לדעתי חלק מהמעסיקים פשוט יחשבו שלא ניתן לעשות את זה. האם יש לך קישור ״רשמי״ שאפשר להראות למעסיק?

זה לא תלוי בשאלה כמה רווחים נצברו?
נראה לי שבמקרה קצה בו הרווחים עצומים ודמי הניהול נמוכים עדיף לא למשוך, לא?
ככל שהכסף שם יותר זמן ככה יהיו יותר רווחים.
בעיקרון אם אתה מושך כל חודש כמות הרווחים שתצבור תיהיה מינימלית.
מסכים שלמשוך כל חודש זה קצת יותר מידי עבודה, אבל למשוך פעם בשנה זה לא כזה נורא. בעיקר אם מדובר על סכומים גדולים יחסית שמפקידים לך מעל התקרה.

ברור. התייחסתי למצב שבו דמי הניהול מאוד נמוכים.
גם אני.
אין לי ספק שחברי הפורום הם לא ״רוב האנשים״ מהבחינה הפיננסית. ועדיין לדעתי גם בקרב חברי הפורום ש - *יודעים* מה הם צריכים לעשות המוטיב הפסיכולוגי חזק ויכול להשפיע (בעיקר לרעה). אם תבדוק אני מבטיחה לך שתוכל למצוא די בקלות לא מעט שירשורים של ניסיון ״לתזמן את השוק״, של ״אינפלציה אישית״, של קיפאון מרוב אפשרויות הבחירה והנסיון לאפטם (מלשון אופטימיזציה) את התשואות/דמי הניהול, ועוד כל מני החלטות שגויות שנובעות מהעובדה שאנחנו… אנושיים.
אני מסכים.
אבל רוב הדברים האלה לא שונים בין IRA לבין תיק ממוסה.
למשוך כסף מהקה"ש מתוך מטרה להפקיד אותו מייד לתיק ההשקעות זה לא משהו מסובך פסיכולוגית ואני לא חושב שרוב האנשים בפורום יסתבכו איתו או יפסיקו אותו באמצע מסיבות פסיכולוגיות.
ברגע שהכסף בתיק ההשקעות זה בדיוק אותו דבר כמו שהוא ב IRA בתוך הקה"ש. מי שמנסה לתזמן ינסה לתזמן ב2 המקרים.
יכולה להעיד על עצמי שלמרות שאני ״חברת פורום״ גם אני נופלת, לא מעט פעמים, לאותם מקומות. ומצאתי, שלי אישית הרבה פעמים עדיף לנטרל את עצמי מהתהליך ולעשות אותו כמה שיותר אוטומטי ושקוף.
מסכים.
אבל אני לא חושב של IRA יש יכולות אוטומציה שאין בתיק ממוסה רגיל.

מניחה שהרבה מעסיקים פשוט לא יסכימו, למרות שזה אמור לרדת מהמשכורת של העובד ולא כתוספת הפרשה מצידם
לדעתי דוקא רובם (מבין אלו שגם ככה מפרישים לקה"ש) יסכימו.
זה לא משהו מסובך, פשוט להזין את זה בתוכנת השכר וזה מתבצע כמעט אוטומטית.
האם יש לך קישור ״רשמי״ שאפשר להראות למעסיק?
תסתכלי בכל קישור רשמי שמדבר על קה"ש, תראי שההגבלות שם מדברות רק על ההטבה ולא על היכולת להפריש.
כמו שמפרישים מעל התקרה כשמדובר על תקרת שכר, ככה אפשר להפריש מעל התקרה כשמדובר בתקרת האחוזים.

ככל שהכסף שם יותר זמן ככה יהיו יותר רווחים.
בעיקרון אם אתה מושך כל חודש כמות הרווחים שתצבור תיהיה מינימלית.
מסכים שלמשוך כל חודש זה קצת יותר מידי עבודה, אבל למשוך פעם בשנה זה לא כזה נורא. בעיקר אם מדובר על סכומים גדולים יחסית שמפקידים לך מעל התקרה.
משיכה כל שנה תסגור את הקרן להפקדות, למיטב זכרוני, כך שבעצם תצטרך לפתוח קרן חדשה שעשויה לצבור רווחים משמעותיים עד שתהיה נזילה.
בחישוב גס, אם בתום 6 שנים 20% מהכספים שמעל התקרה מקורם ברווח (לא תשואה גבוהה במיוחד), אז משיכה בחיוב תחוייב ב-5% מס שמשמעם לפי תשואה של 5% לשנה, הפסד תשואה של 0.25%, בערך שווה לדמי ניהול יחסית נמוכים. יש שיקולים נוספים, שאת חלקם כתבתי למעלה. מה דעתך?

משיכה כל שנה תסגור את הקרן להפקדות
אז מה?
כך שבעצם תצטרך לפתוח קרן חדשה שעשויה לצבור רווחים משמעותיים עד שתהיה נזילה.
בכל מקרה אני לא מתכוון למשוך את החלק הפטור, אז זה לא באמת משנה.
בחישוב גס, אם בתום 6 שנים 20% מהכספים שמעל התקרה מקורם ברווח (לא תשואה גבוהה במיוחד), אז משיכה בחיוב תחוייב ב-5% מס שמשמעם לפי תשואה של 5% לשנה, הפסד תשואה של 0.25%, בערך שווה לדמי ניהול יחסית נמוכים.
בגלל זה אמרתי למשוך כל שנה ולא כל 6 שנים.

למשוך כסף מהקה"ש מתוך מטרה להפקיד אותו מייד לתיק ההשקעות זה לא משהו מסובך פסיכולוגית ואני לא חושב שרוב האנשים בפורום יסתבכו איתו או יפסיקו אותו באמצע מסיבות פסיכולוגיות.
ברגע שהכסף בתיק ההשקעות זה בדיוק אותו דבר כמו שהוא ב IRA בתוך הקה"ש. מי שמנסה לתזמן ינסה לתזמן ב2 המקרים.
מסכימה. לכן מי שחושש שהוא ינסה לתזמן את השוק ב-IRA שלא יעבור ל- IRA.
אגב אני התייחסתי לאופציה הזו:
בהרבה מקרים בהם המעסיק מפריש לקה"ש מעל התקרה הוא גם מסכים להפריש את הסכום ישר לעו"ש במקום לקה"ש.
במקרה כזה שהמעסיק מעביר את הכסף (שמעל התקרה) ישירות למשכורת העובד אמור להעביר את הכסף לחיסכון בעצמו אחרי שזה נכנס לעו"ש. אז נכון, זה "טפשי" אבל עובדתית יהיה לחלק מהאנשים יותר קשה לעשות את זה (בדיוק מאותה הסיבה שיש "אינפלציה אישית").

בגלל זה אמרתי למשוך כל שנה ולא כל 6 שנים.
אז יש לך סכומים שיופקדו במשך 6 שנים לפני שתוכל למשוך בפעם הראשונה ולכן יצטברו לך רווחים משמעותיים (בע"ה) עליהם תשלם מס גבוה בעת המשיכה הראשונה.בחישוב שעשיתי למעלה, אפילו רווח של 25 אחוז ב-6 שנים מביא לשיוויון מול האלטרנטיבה של דמי ניהול. אם יש רווח גבוה יותר, נראה שלא כדאי למשוך ולשלם מס.

נערך לאחרונה ב:
אז יש לך סכומים שיופקדו במשך 6 שנים לפני שתוכל למשוך בפעם הראשונה
למה?
אנחנו מדברים על הכספים מעל התקרה, לא על הכספים הפטורים.
אין שום בעיה למשוך אותם גם אחרי יום.

למה?
אנחנו מדברים על הכספים מעל התקרה, לא על הכספים הפטורים.
אין שום בעיה למשוך אותם גם אחרי יום.
אתה כנראה צודק. לא ברור לי עד הסוף מנגנון המשיכה של ריווחי החלק החייב.
בכל מקרה שיש מס במשיכה, צריך לחשב אם המשיכה כדאית על פני השארת הכסף ותשלום דמי ניהול.

לא ברור לי עד הסוף מנגנון המשיכה של ריווחי החלק החייב.
אפשר למשוך את החלק החייב ולהשאיר את החלק הפטור.
מאחר וגם ככה אתה חייב במס רווחי הון על החלק הזה ומאחר ושילמת על החלק הזה מס בהפקדה אז ה"קנס" של משיכה מוקדמת לא באמת רלונטי.
בכל מקרה שיש מס במשיכה, צריך לחשב אם המשיכה כדאית על פני השארת הכסף ותשלום דמי ניהול.
מסכים.
אבל אם אתה מושך פעם בשנה (ובמיוחד אם אתה מושך פעם בחודש) המס הוא מינימלי

אפשר למשוך את החלק החייב ולהשאיר את החלק הפטור.
מאחר וגם ככה אתה חייב במס רווחי הון על החלק הזה ומאחר ושילמת על החלק הזה מס בהפקדה אז ה"קנס" של משיכה מוקדמת לא באמת רלונטי.

מסכים.
אבל אם אתה מושך פעם בשנה (ובמיוחד אם אתה מושך פעם בחודש) המס הוא מינימלי
השאלה אם אפשר למשוך את החלק החייב בלי הרווחים עליו ומהו ה"קנס" עליו כתבת.

השאלה אם אפשר למשוך את החלק החייב בלי הרווחים עליו
בלי הרווחים לא. אבל אם אתה מושך פעם בחודש/שנה הרווחים מינימליים.
מהו ה"קנס" עליו כתבת.
הקנס על משיכה מוקדמת זה שאין הטבות מס על הכסף שמשכת. כלומר שאתה צריך לשלם מס רווחי הון על הרווח ולשלם מס על הפקדות המעסיק שלא שילמת עליהם מס בהפקדה.
מאחר והטבת המס לא רלונטית לכספים מעל התקרה (בכל מקרה שילמת מס על חלק המעסיק ובכל מקרה אתה צריך לשלם מס רווח הון על הרווחים) אז גם הקנס לא רלוונטי לכספים הללו.

נדמה לי שלא עשית את החישוב ולכן נדמה לך לא נכון :)

כמובן שאם אתה משקיע אקטיבי זה סיפור אחר, אבל עבור משקיע פאסיבי תראה שהקה"ש מפסידה בהרבה.
במיוחד כשאנחנו מדברים פה על כסף שהוא מעל התקרה, כלומר אתה בכל מקרה תשלם את ה25% מס על הרווח בסופו של דבר.
אני אומנם משקיע פאסיבי, אבל אני רוצה להיות חופשי לבצע מכירות של החלפת אינדקסים מפעם לפעם, או בשל השתנות היעדים שלי או בשל חיפוש קרנות עם עמלות נמוכות יותר

אני אומנם משקיע פאסיבי, אבל אני רוצה להיות חופשי לבצע מכירות של החלפת אינדקסים מפעם לפעם, או בשל השתנות היעדים שלי או בשל חיפוש קרנות עם עמלות נמוכות יותר
ובאמת שווה לך לשלם כל-כך הרבה בשביל אופציה שכנראה לא תשתמש בה?

ובאמת שווה לך לשלם כל-כך הרבה בשביל אופציה שכנראה לא תשתמש בה?
בעקרון אתה צודק, אבל אנשים פה מדברים על השקעה לעשרות שנים. לפני 30 שנה לא היה vti, ira השקעה בקלות בחו"ל לך תדע מה יתפתח ב 30 השנים הבאות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ הפקדה עודפת לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
P הפקדה לקרן השתלמות במעמד עצמאי, לשכיר שהפסיק להיות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
always.smile מיסוי ופיצול הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל להשקעה מיסים 0
Skazi הפקדה לקרן פנסיה מעל התקרה צרכנות פיננסית 0
ג הפקדה לקרן השתלמות בזמן אבטלה צרכנות פיננסית 25
י שאלה לגבי הפקדה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
א הפקדה הדרגתית של הכסף לקרן השתלמות , איפה להשקיע בינתיים? שוק ההון 7
1 הפקדה לקרן השתלמות בקרן לא פעילה שוק ההון 7
N הפקדה חודשית לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
B הפקדה לקרן השתלמות בתקופת לימודים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
מקנולטי פיצול הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הטבת המס שוק ההון 40
efrat הפקדה לקרן השתלמות אחרי 6 שנים שוק ההון 12
ר הפקדה לקרן השתלמות IRA בדולר? שוק ההון 12
jack kapt הפקדה לקרן השתלמות שוק ההון 1
רפול שיעור הפקדה מקסימלי לקרן השתלמות של העובד צרכנות פיננסית 7
aeh חובת הפקדה לפנסיה לעצמאיים האם ניתן גם לקרן השתלמות שוק ההון 3
J הפקדה לקרן השתלמות כשכיר בזמן אבטלה שוק ההון 3
D הפקדה לקרן השתלמות ע"ח המשכורת צרכנות פיננסית 9
the_newbie הפקדה לקרן השתלמות בשנה שנייה לקבע צרכנות פיננסית 7
H הפקדה לקרן השתלמות אחרי סגירת עוסק מורשה צרכנות פיננסית 4
Y הפקדה לקרן השתלמות מעל התקרה עבור עצמאי שסגר את העסק שוק ההון 1
M הפקדה לקרן השתלמות קיימת שוק ההון 1
R התייעצות לגבי הפקדה לקרן פנסיה לשכיר מעבר לכספים שהמעביד משלם שוק ההון 0
cypriano de rore הפקדה גבוהה לקרן השתלמות כשכיר שוק ההון 3
I להתחיל בקופת גמל ולעבור לקרן פנסיה לפי יחס עמלות הפקדה/צבירה. צרכנות פיננסית 2
כ לא עובד. הפקדה לקרן השתלמות שוק ההון 5
adamshalev דחיית מס ע"י הפקדה לקרן השתלמות מעל התקרה שוק ההון 191
H חישוב בנושא הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הפטור למס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה