• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
2,122
אפשר מדריך לפתיחת חשבון והעברות כספים במינימום עמלות בבקשה?

פתיחת החשבון:
מתקשרת ל"אינטראקטיב ישראל" ואומרת שאת מעוניינת לפתוח חשבון דרך הקבוצה של דיבידעת שמקנה הנחה. הם ישלחו לך מדריך במייל וידריכו אותך בעל פה במקרה הצורך.
תצטרכי למלא כל מיני טפסים באינטרנט ולשלוח צילומי תעודת זהות ורישיון נהיגה (או מסמכים מזהים אחרים). לאחר מספר ימי עסקים החשבון יאושר.

איך משקיעים ב-4 שלבים?
1. יצירת נוטיפיקציה ב-IB.
2. העברה רגילה פשוטה מחשבון הבנק שלך אל IB (או העברת זה"ב בתשלום).
3. ביום למחרת, המרת שקלים (ILS) לדולרים (USD) בחשבון ב-IB.
4. רכישת יחידות של VTI או VXUS.

1. יצירת נוטיפיקציה ב-IB.

מטעמי הלבנת הון, IB מעוניינים לדעת איזה חשבון בנק עתיד להפקיד כסף בחשבון שלהם וכמה כסף בדיוק הוא הולך להפקיד שם.

Sign in to your IB account => Funding => Fund Tranfers

הכניסי ל-3 השדות שיווצרו לך את הערכים הבאים: Deposit, ILS, Wire.
הכניסי את הסכום המדוייק שאת מעוניינת להעביר בשקלים מחשבון הבנק שלך לחשבון ב-IB לצורך השקעה (לדוגמה: 10000.0).
כעת תצטרכי להכניס את פרטי חשבון הבנק שלך ולקרוא למקור הזה באיזה שם שאת רוצה.
לאחר שתכניסי את הפרטים בפעם הראשונה, לא תצטרכי לעשות זאת בפעמים הבאת. תוכלי פשוט ללחוץ שם על "Saved Bank Information" ואז
“Yes, use saved bank information…”.
אם את לא בטוחה שאת הולכת להעביר את אותו סכום בדיוק מדי חודש, אז תקפידי ש“Would you like to make this a recurring transcaction” מסומן על "No".

2. העברה רגילה פשוטה מחשבון הבנק שלך אל IB (או העברת זה"ב בתשלום).

מניסיוני משני בנקים (ירושלים ולאומי) אין צורך בהעברת זה"ב אלא די בהעברה רגילה שחינמית בבנקים רבים.
את מעבירה את הסכום המדויק שנתת בנוטיפיקציה בשלב 1 מחשבון הבנק שלך אל החשבון של IB בסיטי בנק. אינטראקטיב כבר ימסרו לך את פרטי החשבון. מדובר בחשבון של סיטי בנק בסניף הראשי שלהם (001).

חשוב מאוד
: כדי שיידעו לנתב את הכספים שאת מעבירה לחשבון שלך ב-IB, עליך להוסיף הערה בהעברה. תחת "מטרת ההעברה" לחצי על "אחר" ורשמי את פרטי החשבון שלך הכוללים את שמך המלא באנגלית ומספר החשבון שלך ב-IB (לדוגמה: Yael Zilberman U683249).

במקרה שפתחת חשבון משותף יחד עם בן זוגך, לא תמיד יהיה לך מקום להכניס את כל הפרטים לשדה המצומצם וההעברה עלולה להיכשל. הפיתרון לכך הוא להכניס את שם בעל החשבון העיקרי (Primary holder) ואת שם משפחתו בלבד, תוך השמטת בן הזוג השני.
כך במקום לנסות להכניס את Yael and Ovadia Zilberman U683249 שכנראה יהיה ארוך מדי, יש לכתוב רק את בעל החשבון העיקרי ומספר החשבון. לדוגמה: Yael Zilberman U683249 או Ovadia Zilberman U683249.

3. ביום למחרת, המרת שקלים (ILS) לדולרים (USD) בחשבון ב-IB.

במקרה של העברה רגילה, תראי למחרת את השקלים שהעברת בחשבונך ב-IB. מכיוון שהגדרת את חשבון הבסיס שלך ב-IB בדולרים (USD) תראי את השקלים בתור דולרים, אך זכרי שעד לביצוע המרה מדובר בשקלים.

כדי לבצע המרה עליך קודם להוריד את תוכנת ה-TWS שאיתה תעבדי ב-IB. תוכלי למצוא אותה בגוגל.
היכנסי לתוכנה על ידי הזנת שם המשתמש והסיסמה שלך.

בצד שמאל למטה לחצי על "Classic TWS" - תצוגה שנוחה לעבודה.
בצד שמאל למעלה לחצי על הלשונית "Account". בערך באמצע החלון שנפתח לך, תוכלי לראות את מאזן המטבעות שלך. כמה שקלים (ILS) וכמה דולרים (USD) יש לך.
כדי להמיר את השקלים לדולרים, פשוט לחצי מקש ימני בעכבר על ה-ILS ואז "Close Currency Balance".
זה ימיר את השקלים לדולרים. תוכלי לראות שיש לך דולרים פתאום והשקלים נעלמו כמעט לגמרי או שנכנסת למינוס קטנטנן.

4. רכישת יחידות של VTI או VXUS.

כדי לא לבזבז כסף מיותר על עמלות קניה, הגיוני לקנות לסירוגין את שתי הקרנות: חודש ראשון רק VTI, בחודש הבא רק VXUS, בחודש לאחר מכן רק VTI וכן הלאה.
כדי לבצע רכישה, בצד שמאל למעשה יש ללחוץ על הלשונית "Order".
ב"Contract" לכתוב למשל VTI, ללחוץ על Enter ולבחור באפשרות שנסחרת NYSE arca (וול סטריט בניו יורק).
יש לוודא שה-"Action" מסומן על "Buy".
כדי לקבוע כמה יחידות VTI לקנות (כמה יחידות לרשום ב"Quantity") את יכולה לראות ב-Account כמה דולרים יש לך, לקחת בחשבון שיירדו לך מהם 1.4 דולר עמלת קניה במקרה שהצטרפת דרך קבוצת דיבידעת ולקנות בהתאם.
לדוגמה:
יש לך 2000 דולר ב-Account.
את יודעת שאת הולכת לשלם 1.4 דולר עמלת קניה.
כלומר, יש לך כ-3998 דולר לקניה באופן מעשי.
את רואה בגוגל שמניית VTI נסחרת עכשיו בכ-121.31 (את מקבלת את הנתונים בדיליי של כמה דקות. הם לא העדכניים).
את מחלקת 3998 ב-121.31. את רואה שאת יכולה לרכוש כמעט 32 או 33 יחידות. עם 32 לא תיכנסי למינוס אבל יישארו לך דולרים שלא יושקעו ויצברו ריבית וחבל. עם 33 תיכנסי למינוס קטנטן שכנראה שווה את זה מכיוון שעוד מניה מתחילה לעבוד "מייד". קחי בחשבון שאני לא יודע מהי הריבית המדוייקת שתשלמי על המינוס.

אם כן, מכניסה בלשונית Order את מספר היחידות שבחרת לקנות (למשל, 33).
מכיוון ששתי הקרנות סחירות ביותר, יש צורך בפקודת Market בלבד כדי לקנות. לכן, ב-Order Type בחרי ב-"MKT".
לחצי Transmit ואז עוד Transmit במקרה הצורך והקניה תתבצע. תוכלי לראות שההיא התבצעה כשיקפוץ חלון בצד ימין למטה של המסך.

אם תלכי ללשונית Account תוכלי לראות שאת מחזיקה כעת 33 יחידות של VTI וב-Unrealized P&L שם תוכלי לראות את הרווח או ההפסד שלך עד כה.

זהו. מקווה שעזרתי. בהצלחה.

תזכורת: לא ממליץ, לא מייעץ ולא לוקח אחריות על אמיתות הנתונים.

נערך לאחרונה ב:

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,872
במקרה של העברה רגילה, תראי למחרת את השקלים שהעברת בחשבונך ב-IB.
@OnTheVerge סיכום מושלם!!! תודה רבה!

אבל...
אזהרה!!!
העברתי כסף מחשבון שלי (הבינלאומי) בהעברה רגילה (כולל נוטיפיקציה באתר של IB), וזה הופיע בחשבון שלי רק לאחר שבוע וחצי. וזאת לאחר פניות חוזרות ונשנות גם ל-IB וגם לאינטראקטיב ישראל כדי שיזרזו אותם.
לאחר שהופיע כתבו לי מ-IB שזה קרה בגלל שהעברתי בהעברה רגילה ולא זה"ב. ראו לציין שמספר החשבון שלי נחתך בהערה שכתבתי והופיע רק השם המלא שלי והאות הראשונה של מספר החשבון.
עדיין לא ענו לי למה לוקח יותר משבוע להתאים העברה לנוטיפיקציה.

pugs

משתמש סולידי
דירוג
24
בצד שמאל למטה לחצי על "Classic TWS" - תצוגה שנוחה לעבודה.
בצד שמאל למעלה לחצי על הלשונית "Account". בערך באמצע החלון שנפתח לך, תוכלי לראות את מאזן המטבעות שלך. כמה שקלים (ILS) וכמה דולרים (USD) יש לך.
כדי להמיר את השקלים לדולרים, פשוט לחצי מקש ימני בעכבר על ה-ILS ואז "Close Currency Balance".
יש הבדל בין הדרך הזו להמרת מט״ח ״רגילה״ דרך פקודת IDEAL PRO USD.ILS?

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
2,122

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,036
@OnTheVerge עבודה יפה, כל הכבוד, גזור ושמור
יש הבדל בין הדרך הזו להמרת מט״ח ״רגילה״ דרך פקודת IDEAL PRO USD.ILS?
אין
ראו לציין שמספר החשבון שלי נחתך בהערה שכתבתי
אני הפסקתי לכתוב את השם של החשבון ואני משאיר רק את ה Uxxxxxx
למדתי שיטה מהירה, שבוע שעבר העברתי זה"ב, הכנתי כוס קפה, שוטטתי קצת באינטרנט ובדקתי לאחר חצי שעה, הכסף כבר היה בחשבון
אני מבצע את ההעברה בין השעות 16:30 ל 18:00 ביום חול (לא יום א') וזה עובר מיידית

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,872
אני הפסקתי לכתוב את השם של החשבון ואני משאיר רק את ה Uxxxxxx
בהעברת זהב זה לא קורה לי, רק בהעברה רגילה זה נחתך.
אתה חושב שאם אעשה העברה רגילה רק עם מספר החשבון זה יעבור חלק?

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,471
אתה חושב שאם אעשה העברה רגילה רק עם מספר החשבון זה יעבור חלק?
אתה יכול לעשות ניסוי (או כמה) על סכום נמוך מאוד.
(ואל תשכח לשתף ;))

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
2,122

MarketTimer

משתמש ותיק
דירוג
700
כדי לבצע המרה עליך קודם להוריד את תוכנת ה-TWS שאיתה תעבדי ב-IB. תוכלי למצוא אותה בגוגל.
היכנסי לתוכנה על ידי הזנת שם המשתמש והסיסמה שלך.

תודה רבה על ההסבר המפורט!
חייבים את התוכנה בשביל לבצע את הפעולה הזו? אין אפשרות בממשק בדפדפן? (או באפליקציה בטלפון?)

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
2,122
חייבים את התוכנה בשביל לבצע את הפעולה הזו? אין אפשרות בממשק בדפדפן? (או באפליקציה בטלפון?)

דרך הדפדפן (WebTrader) אפשר לרכוש כרגיל בפקודת Market אבל לא ראיתי אפשרות להמרה נוחה ומהירה כמו שמתאפשר דרך ה-TWS.

MarketTimer

משתמש ותיק
דירוג
700
יש דרך לעשות אוטומציה לכל התהליך? נגיד אני חוסך כל חודש את אותו סכום, מגדיר בבנק העברה קבועה, notification קבוע ב IB לקליטת הכסף. יש אפשרות גם שההמרה תתבצע אוטומטית והקנייה של ה ETFs (לצורך הפשטות נגיד שאני קונה כל חודש את שניהם ולא לסירוגין, ומחלק את הסכום בדיוק 50:50 בין שניהם)? כך שאני לא צריך לעשות כלום כל עוד נכנסת משכורת כל חודש?

pugs

משתמש סולידי
דירוג
24
יש דרך לעשות אוטומציה לכל התהליך? נגיד אני חוסך כל חודש את אותו סכום, מגדיר בבנק העברה קבועה, notification קבוע ב IB לקליטת הכסף. יש אפשרות גם שההמרה תתבצע אוטומטית והקנייה של ה ETFs (לצורך הפשטות נגיד שאני קונה כל חודש את שניהם ולא לסירוגין, ומחלק את הסכום בדיוק 50:50 בין שניהם)? כך שאני לא צריך לעשות כלום כל עוד נכנסת משכורת כל חודש?
זה פרוייקט, אבל אני חושב שכן. notification קבוע אפשר להגדיר בהגדרות של הנוטיפיקציה(אתה פשוט מגדיר שהיא חוזרת על עצמה כל תקופת זמן שהיא). המרת מט״ח וקניית מניות אוטומטית אפשר לעשות לדעתי דרך הAPI שלהם(דורש ידע בסיסי בתכנות). באופן אירוני הייתי אומר שהחלק הכי מסובך יהיה לשכנע את הבנק לעשות הוראת קבע של זה״ב (אלא אם עובד לך עם הרגילה).

MarketTimer

משתמש ותיק
דירוג
700
זה פרוייקט, אבל אני חושב שכן. notification קבוע אפשר להגדיר בהגדרות של הנוטיפיקציה(אתה פשוט מגדיר שהיא חוזרת על עצמה כל תקופת זמן שהיא). המרת מט״ח וקניית מניות אוטומטית אפשר לעשות לדעתי דרך הAPI שלהם(דורש ידע בסיסי בתכנות). באופן אירוני הייתי אומר שהחלק הכי מסובך יהיה לשכנע את הבנק לעשות הוראת קבע של זה״ב (אלא אם עובד לך עם הרגילה).

דרך ה API, הכוונה שאני אצטרך שהתזמון יהיה על איזשהו מחשב שלי / שרת שישלח להם את הפקודה פעם בחודש? אי-אפשר לסגור לופ פנימית אצלם בלי תשדורת חיצונית רב-פעמית?

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,710
כדאי לבדוק עם הצאט שלהם אם אפשר. יש בתוכנה שלהם מיליון אפשרויות ואולי זאת אחת מהן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ הפקדה עודפת לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
N אחוז הפקדה שוק ההון 6
T הפקדה חודשית מעבר לתקרה בפנסיה צרכנות פיננסית 3
Ron.B מה הנזק שנגרם מעיכוב הפקדה שוק ההון 3
M תקרת הפקדה לקופת גמל להשקעה 2021 שוק ההון 3
Y חלוקת הפקדה חד פעמית בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11
T הפקדה ל-IRA שונה מהפקדה לקה"ש רגילה? שוק ההון 1
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
P הפקדה לקרן השתלמות במעמד עצמאי, לשכיר שהפסיק להיות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
J אסטרטגיית השקעה כאשר יש הפקדה משמעותית לפנסיה וקה״ל שוק ההון 8
always.smile מיסוי ופיצול הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל להשקעה מיסים 0
Skazi הפקדה לקרן פנסיה מעל התקרה צרכנות פיננסית 0
4 חיסכון במס על הפקדה עצמאית לפנסיה צרכנות פיננסית 4
א קופת גמל להשקעה - 2 שאלות על הפקדה מעל התקרה ומשיכה חלקית שוק ההון 2
ג הפקדה לקרן השתלמות בזמן אבטלה צרכנות פיננסית 25
י שאלה לגבי הפקדה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
R הפקדה מעל תקרה שנתית של קרן השתלמות - מס הון גם על רווחים מצטברים מההפרש בעתיד? שוק ההון 1
M קרן השתלמות - הפקדה נוספת צרכנות פיננסית 4
Squirrel תשלום מס הכנסה (!) בעת הפקדה רגילה ל-IB? צרכנות פיננסית 2
עומר 1988 קופת גמל להשקעה - להוסיף או לא להוסיף הפקדה בזמן הקורונה? שוק ההון 37
C תאריך הפקדה שגוי בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
א הפקדה הדרגתית של הכסף לקרן השתלמות , איפה להשקיע בינתיים? שוק ההון 7
E האם יש משמעות למועדי ההפקדה בקופ"ג להשקעה בהשוואה למועדי הפקדה בIB (במקרה של ירידות ושיטת DCA)? שוק ההון 7
1 הפקדה לקרן השתלמות בקרן לא פעילה שוק ההון 7
klayhamn הפקדה ל-IB שהתאדתה צרכנות פיננסית 0
דור דורים הגדרת אחוזי הפקדה בקרן פנסיה של עצמאים צרכנות פיננסית 11

נושאים דומים

למעלה