• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,092
היי, להזכירכם, פרסום קישורי אפלייט גורר הרחקה מהפורום לצמיתות. צריך מידה מיוחדת של חוצפה כדי לעשות את זה כאן.

Bojangles

משתמש רשום
דירוג
4
אני גם מנסה לעבור מאינטראקטיב ישראל ל-Interactive brokers אחרי מעקב ההוראות של @שמוליק קיפוד ו- @OnTheVerge
לאחר שפתחתי חשבון עם פרטים זהים ב-IB והעברתי לשם סכום סמלי, אני לא מוצא את האופציה לעשות internal transfer בחשבון של אינטראקטיב ישראל (לא שזה חסום לי, אני באמת לא רואה איפה זה מופיע) וכנ"ל לגבי האפשרות Add or link account (את האופציה הזו אני כן רואה אבל בחשבון של Interactive brokers, אבל אני מניח שזה לא יעזור לי)
דיברתי עם נציג טלפוני מאינטראקטיב ישראל, שאמר שאין לו מושג על מה מדובר, והפנה אותי למייל שלהם שמתחיל ב-service. עד עכשיו לא קיבלתי תשובה. מישהו נתקל במקרה דומה?

מדריך מקוצר למעבר מאינטראקטיב ישראל ל-IB:
  • צריך לפתוח חשבון חדש שיהיה עם אותו השם בדיוק.
  • מרגע שהחשבון מאושר צריך לפנות לIB ולספר שחסומה לכם האופציה לבצע internal transfer (לי הנציגים בצ'ט לא עזרו פה ושלחו אותי לדבר עם אינטראקטיב ישראל, הנציג הטלפוני קישר אותי מיד לבנאדם ב-back office שיבצע זאת).
  • המתנה של כיומים (יום עד שמבצעים את הקישור ו-24 שעות עד שהמערכות מתעדכנות)
  • צריך לקשר את החשבונות (זה כותב שיקרח כמה ימים עד שהחשבונות יאוחדו, בפועל אין בעיה להעביר מידית אחרי שהבקשה)
  • לבצע internal position transfer למניות ו-internal funds transfer
  • לסגור את החשבון הישן.

בנוסף למדריך המצוין של @שמוליק קיפוד למעבר מאינטראקטיב ישראל לחשבון ישיר ב-IB, אני מצרף מדריך נוסף שמשקף את ניסיוני.
בדיעבד, מתברר שאין צורך לדבר עם שום גורם בתהליך ההעברה, לא עם אינטראקטיב ישראל ולא עם IB.
אם עוקבים אחר ההוראות, התהליך אמור לקחת 3-4 ימים מראשיתו ועד סופו.

1. פתיחת חשבון חדש ישירות ב-IB.
דגשים לפתיחת החשבון שכתבתי בעבר:
1. חשוב: כדי שההעברה תוכל להתבצע פרטי החשבון החדש חייבים להיות זהים לגמרי לאלה של החשבון הישן. לכן העתיקו למסמך את כל הפרטים מהחשבון הישן שלכם והיעזרו בהם במהלך מילוי הפרטים בחשבון החדש.
2. להגדיר את ה-Base Currency כ-USD (דולרים אמריקאיים).
3. במטרות ההשקעה (Investments Objectives) לסמן Trading profits ו-Speculation (לא יודע מדוע אבל אני מתבסס על מקור מסוים, כנראה שאפשר לכתוב גם מטרות אחרות).
4. כשנדרשים לכתוב כמה ידע וניסיון מסחר קודם, אני לא יכול להמליץ לשקר. עם זאת, רק אם מכניסים ידע וניסיון מעל רמה מסוימת ניתן להמשיך במילוי ההרשמה.
5. בהעלאת מסמכי ההזדהות ואישור הכתובת ניתן להעלות תעודת זהות ורישיון נהיגה.
6. לא לרכוש ב-30 דולרים לחודש ציטוטי זמן אמת (Real time quotes) משום שיש בחינם בגוגל.
7. להשקיע מחשבה עמוקה בשאלות אבטחה פשוטות שיהיה אפשר לענות עליהן גם בעוד 30 שנה. זה עשוי להיות קריטי.

2. שליחת סכום סמלי לחשבון החדש - על מנת שיהיה אפשר להעביר נכסים לחשבון החדש, עליו להיות מוגדר כ-Funded או Active ולכן נשלח אליו סכום סמלי של כסף (גם 10 ש"ח יספיקו). העברת זה"ב תהיה כמובן הכי מהירה והכסף יופיע לאחר מספר שעות בחשבון, אך ניתן לבצע גם העברה בנקאית רגילה והכסף יופיע בחשבון ביום למחרת.

3. ביצוע Link בין החשבונות - לאחר שרואים שהכסף הגיע לחשבון החדש, צריך לבצע Link בין שני החשבונות כדי שיהיה ניתן להעביר פוזיציות וכסף מאחד לשני:
בחשבון הישן (דרך אינטראקטיב ישראל) נכנסים ל-Manage Account ואז ל-Add or link account.
כדי שהלינק יתבצע צריך להזמין security device שזה בעצם דף קודים שיהיה משלים לשם המשתמש והסיסמה שלכם הערה חשובה: בלי ה-Security Device אינטראקטיב רושמים בפירוש שהם לא מכסים אתכם במקרה של פריצת סייבר, אז כדאי מאוד מאוד להזמין את זה לטענתם. אתם תתבקשו להדפיס את הדף (עדיף כמה עותקים) ולאחר מכן תראו שהאופציה Add or link account שהייתה מקודם חסומה, כעת פתוחה. קשרו את החשבון הישן שלכם לחשבון החדש שפתחתם ישירות ב-IB. הבקשה אמורה להיות מאושרת ביום שלמחרת.

4. העברת הפוזיציות (מניות ואג"ח) לחשבון החדש - נכנסים לחשבון הישן שלכם ואז Funding ואז Position Transfers ואז Transfer positions internally ומעבירים את כל הפוזיציות מחשבון המקור (החשבון הישן) לחשבון היעד (החשבון החדש). אצלי בוצע באופן מיידי, גם מחוץ לשעות המסחר.

לטענת יעקב, ניתן להעביר גם את ה-Cash (מזומן) דרך Position Transfers וכך ניתן לייתר את סעיף 5.

5. העברת ה-Cash (מזומן) לחשבון החדש - נכנסים לחשבון הישן שלכם ואז ל-Funding ואז ל-Fund Transfer ואז ל-Internal Transfer ומעבירים את כל המזומן שיש לכם לחשבון החדש. גם כאן בוצע באופן מיידי, גם מחוץ לשעות המסחר.

הערה: לאחר העברת הפוזיציות לחשבון החדש קיבלתי את ההודעה הבאה במערכת: ALERT: Your account, while currently margin compliant, maintains qualifying equity (i.e., Equity with Loan Value) at a level only 5% above that which is required. Please note that we do not issue margin calls and should this cushion erode and your account no longer remain margin compliant, it will be subject to forced position liquidations. To ensure continued compliance, please consider depositing additional funds to increase equity and/or closing or hedging positions to lessen margin exposure. Further note that funds in transit or subject to a credit hold are not considered when liquidating positions.

דיברתי עם נציג בצ'אט והוא אמר שזו הודעה אוטומטית שיש להתעלם ממנה.

6. סגירת החשבון הישן - close account.

לא ממליץ, לא מייעץ ולא לוקח אחריות על הנתונים. בהצלחה.

@nick @עמוס

amitW

משתמש רשום
דירוג
2
מישהו יכול להסביר ממה מורכבות העמלות ב IB ארהב ?
לפי מה שהבנתי יש סכום שצריך לשלם על מנת להעביר שקלים מחשבון בנק ישראלי לחשבון ב IB (כמה?)
עמלת המרת מטח בתוך חשבון IB (כמה?)
עמלת קניה מכירה (ראיתי באתר שלהם)
עמלת המרת מטח נוספת להחזיר לשקלים
ועמלה להעביר לסלוק את הכספים בחזרה לחשבון שלי בישראל (כמה?)
פשוט מבלבל קצת כל המודל עמלות הזה ואשמח להבהרה. תודה.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,872
לאחר שפתחתי חשבון עם פרטים זהים ב-IB והעברתי לשם סכום סמלי, אני לא מוצא את האופציה לעשות internal transfer בחשבון של אינטראקטיב ישראל (לא שזה חסום לי, אני באמת לא רואה איפה זה מופיע) וכנ"ל לגבי האפשרות Add or link account (את האופציה הזו אני כן רואה אבל בחשבון של Interactive brokers, אבל אני מניח שזה לא יעזור לי)
24-48 שעות אחרי ההעברה, החשבונות יהיו מלונקקים אוטומטית.
אתה הולך בחשבון של אינטרקאטיב ישראל ל-:
תפריט -> Transfer & Pay -> ח Transfer Positions
ואז יהיו לך שלוש אופציות:
1) Incoming
2) Outgoing
3) Internal
אתה בוחר ב-Internal וממשיך לפי ההנחיות

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
2,124
ניסיתי להעביר החודש מפפר ל-IB ללא יצירת נוטיפיקציה.

לא עבד..

roneng

משתמש בכיר
דירוג
12,749
לפי מה שהבנתי יש סכום שצריך לשלם על מנת להעביר שקלים מחשבון בנק ישראלי לחשבון ב IB (כמה?)
זאת עמלה של הבנק שלך, לא של IB.
היא בד"כ נעה בין 0 ל 7.5 ש"ח.
עמלת המרת מטח בתוך חשבון IB (כמה?)
0.002% עם מינימום של 2$
ועמלה להעביר לסלוק את הכספים בחזרה לחשבון שלי בישראל (כמה?)
משיכה אחת בחודש חינם. מעבר לזה יש עמלה. לא זוכר בדיוק כמה, רשום באתר שלהם.
פשוט מבלבל קצת כל המודל עמלות הזה ואשמח להבהרה. תודה.
הוא הרבה יותר פשוט ממה שראיתי בבנקים/ברוקרים ישראלים.

Bojangles

משתמש רשום
דירוג
4
24-48 שעות אחרי ההעברה, החשבונות יהיו מלונקקים אוטומטית.
אתה הולך בחשבון של אינטרקאטיב ישראל ל-:
תפריט -> Transfer & Pay -> ח Transfer Positions
ואז יהיו לך שלוש אופציות:
1) Incoming
2) Outgoing
3) Internal
אתה בוחר ב-Internal וממשיך לפי ההנחיות

זה אכן פתר לי את הבעיה, תודה!
אפשר לומר שהמדריך של @שמוליק קיפוד ו-@OnTheVerge עזרו, פשוט לא הייתי צריך לחכות לבצע קישור בין החשבונות וצריך לדלג על השלב הזה כי הם כבר קושרו מראש (קרה לי באופן אוטומטי אחרי יומיים, אני מניח שזה בגלל שהפרטים זהים לחלוטין בין 2 החשבונות)
המעבר של הניירות ערך והמזומנים קורה באופן מיידי.

הצלחתי להעביר גם את רוב המזומן, היו לי שקלים ודולרים.
הבעיה המוזרה היחידה היא ש"נתקעו" לי שם כ-68$ שאותם לא הצלחתי להעביר (זה נכשל ואומר שאין לי מספיק מזומנים, מוזר)
אני אנסה למשוך אותם ישירות לחשבון בנק ומוכן לספוג את העלות הזו

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,872
הבעיה המוזרה היחידה היא ש"נתקעו" לי שם כ-68$ שאותם לא הצלחתי להעביר (זה נכשל ואומר שאין לי מספיק מזומנים, מוזר)
יכול להיות שפדית אותם לפני פחות מיומיים ואתה בחשבון cash?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
12,749
יכול להיות שפדית אותם לפני פחות מיומיים ואתה בחשבון cash?
גם בחשבון מארגין לדעתי אתה לא יכול למשוך את הכסף החוצה לפני שהוא settled.
אגב, זה יכול להיות גם ממכירה/הפקדה/המרה וכו'

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,872
גם בחשבון מארגין לדעתי אתה לא יכול למשוך את הכסף החוצה לפני שהוא settled.
אגב, זה יכול להיות גם ממכירה/הפקדה/המרה וכו'
אכן אם החשבון ריק מנכסים, אתה צודק (כי אין לך שום בטחונות).

heado

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
מנסה להעביר באמצעות העברה רגילה ל IB בפעם הראשונה. יצרתי נוטיפיקציה ב IB, אבל לא הצלחתי להבין:
במזרחי, אני צריך להגדיר לאיזה מספר חשבון להעביר בסיטי. האם Uxxxxx זה מה שאני צריך לסמן? ואני מניח הסניף 001 תל אביב?

Bojangles

משתמש רשום
דירוג
4
היי,
מנסה להעביר באמצעות העברה רגילה ל IB בפעם הראשונה. יצרתי נוטיפיקציה ב IB, אבל לא הצלחתי להבין:
במזרחי, אני צריך להגדיר לאיזה מספר חשבון להעביר בסיטי. האם Uxxxxx זה מה שאני צריך לסמן? ואני מניח הסניף 001 תל אביב?

מצרף את הפרטים שאני מילאתי לצורך העברה:
1.png

ע"מ לא לתת פרטים אמיתים שיניתי את ההערה, כל השאר לא שיניתי.
שים לב שאת השם משפחה רשמתי קודם, אח"כ שם פרטי, קו נתוי ואז מספר החשבון עם U לפני
והעברתי שקל אחד.

idan809

משתמש סולידי
דירוג
7
אם זה יעזור למישהו
אחרי יצירת נוטיפיקציה עשיתי העברה רגילה של USD מחשבון מט"ח והגיע ל IB תוך יומיים

Klaus

משתמש סולידי
דירוג
30
א. ההטבה שהסתובבה פה לבעלי אזרחות אמריקאית עדיין תקפה? איך מקבלים אותה?
ב. לטובת חבר שאינו אזרח - אפשר להעביר כסף מפפר לIB? או שאין להם את מערכת זה"ב?

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
25,197

הסולד

משתמש סולידי
דירוג
31
רוצה לציין משהו שאני לא יודע אם לדאוג ממנו או לא.
הצטרפתי לאחרונה לIB וביצעתי שתי העברות מס"ב רגילות מבנק הפועלים. אחת על סך 50K ואחת על סך 150K.
בנק הפועלים לא מאפשר בחודש אחד להעביר יותר מ200K למוטב מזדמן דרך האתר.
הייתי צריך להעביר סכום נוסף גדול יותר של בערך פי 2 אז הייתי צריך לשלוח מייל לשירות הבנקאים של הפועלים.
כשעשיתי את זה חזרו אליי מהבנק ואמרו שהם מזהים את החשבון של IB אליו ניסיתי להעביר כתושב חוץ ולכן אם ברצוני לבצע העברה רגילה עליי למלא טופס ס.מ 114 של מס הכנסה או שניתן לבצע העברת זה"ב בעמלה של 6.5 שקלים שעליה אני כותב את ההצהרה "טופס זה מהווה הצהרה למס הכנסה במקום ס.מ 114".
מכיוון שלא רציתי לחכות כמה חודשים כדי להעביר את יתרת הסכום לIB, בסוף ביצעתי את ההעברת הזה"ב וכתבתי את משפט ההצהרה הזה, אבל כעת אני חושש לגבי המשמעויות שלו בפועל מול מס הכנסה.
מישהו נתקל בנושא ויש לו מידע לחלוק?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ הפקדה עודפת לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
N אחוז הפקדה שוק ההון 6
T הפקדה חודשית מעבר לתקרה בפנסיה צרכנות פיננסית 3
Ron.B מה הנזק שנגרם מעיכוב הפקדה שוק ההון 3
M תקרת הפקדה לקופת גמל להשקעה 2021 שוק ההון 3
Y חלוקת הפקדה חד פעמית בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11
T הפקדה ל-IRA שונה מהפקדה לקה"ש רגילה? שוק ההון 1
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
P הפקדה לקרן השתלמות במעמד עצמאי, לשכיר שהפסיק להיות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
J אסטרטגיית השקעה כאשר יש הפקדה משמעותית לפנסיה וקה״ל שוק ההון 8
always.smile מיסוי ופיצול הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל להשקעה מיסים 0
Skazi הפקדה לקרן פנסיה מעל התקרה צרכנות פיננסית 0
4 חיסכון במס על הפקדה עצמאית לפנסיה צרכנות פיננסית 4
א קופת גמל להשקעה - 2 שאלות על הפקדה מעל התקרה ומשיכה חלקית שוק ההון 2
ג הפקדה לקרן השתלמות בזמן אבטלה צרכנות פיננסית 25
י שאלה לגבי הפקדה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
R הפקדה מעל תקרה שנתית של קרן השתלמות - מס הון גם על רווחים מצטברים מההפרש בעתיד? שוק ההון 1
M קרן השתלמות - הפקדה נוספת צרכנות פיננסית 4
Squirrel תשלום מס הכנסה (!) בעת הפקדה רגילה ל-IB? צרכנות פיננסית 2
עומר 1988 קופת גמל להשקעה - להוסיף או לא להוסיף הפקדה בזמן הקורונה? שוק ההון 37
C תאריך הפקדה שגוי בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
א הפקדה הדרגתית של הכסף לקרן השתלמות , איפה להשקיע בינתיים? שוק ההון 7
E האם יש משמעות למועדי ההפקדה בקופ"ג להשקעה בהשוואה למועדי הפקדה בIB (במקרה של ירידות ושיטת DCA)? שוק ההון 7
1 הפקדה לקרן השתלמות בקרן לא פעילה שוק ההון 7
klayhamn הפקדה ל-IB שהתאדתה צרכנות פיננסית 0
דור דורים הגדרת אחוזי הפקדה בקרן פנסיה של עצמאים צרכנות פיננסית 11

נושאים דומים

למעלה