• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפיכה לאמיד

הסקרן הגדול

משתמש רגיל
דירוג
67
אני מתחיל ללמוד תואר במדמ"ח באוניברסיטה נחשבת בעוד כחודש אבל פתאום עלתה לי המחשבה שאם המטרה שלי היא להפוך להיות אמיד זה לא הכיוון, מלהיות שכיר בחברת הייטק גם אם אעשה 50 אלף בחודש לעולם לא אגיע לזה שיהיה ברשותי בגיל 40 וילה ב10 מיליון באיזור נחשב+איזה מרצדס בחצי מיליון שקל. אני מבין שרק מלהפוך להיות עצמאי ולהתעסק בנדל"ן (איכשהו כל מי שאני מכיר שאבא שלו עשיר, אבא שלו מתעסק בנדל"ן) או להקים איזה עסק וזה גורם לי לחשוב שאולי אני פתאום לא רוצה ללכת לכיוון הזה ואני מתחיל לאכול סיבוב, עצות? (נכון אפשר להקים סטרטאפ אבל הסיכוי לזה זה 1 ל1000 במקרה הטוב עם סיכון ענק להפסיד מלא כסף וזמן)

בוא נדמיין שאתה כבר אמיד. עכשיו מה מעניין אותך לעשות?

איכשהו כל מי שאני מכיר שאבא שלו עשיר, אבא שלו מתעסק בנדל"ן
כל העשירים שאני מכיר מחזיקים יאכטה או מטוס פרטי.
מסקנה: כדי להיות עשיר אני צריך לקנות יאכטה או מטוס פרטי.

אני מתחיל ללמוד תואר במדמ"ח באוניברסיטה נחשבת בעוד כחודש אבל פתאום עלתה לי המחשבה שאם המטרה שלי היא להפוך להיות אמיד זה לא הכיוון, מלהיות שכיר בחברת הייטק גם אם אעשה 50 אלף בחודש לעולם לא אגיע לזה שיהיה ברשותי בגיל 40 וילה ב10 מיליון באיזור נחשב+איזה מרצדס בחצי מיליון שקל. אני מבין שרק מלהפוך להיות עצמאי ולהתעסק בנדל"ן (איכשהו כל מי שאני מכיר שאבא שלו עשיר, אבא שלו מתעסק בנדל"ן) או להקים איזה עסק וזה גורם לי לחשוב שאולי אני פתאום לא רוצה ללכת לכיוון הזה ואני מתחיל לאכול סיבוב, עצות? (נכון אפשר להקים סטרטאפ אבל הסיכוי לזה זה 1 ל1000 במקרה הטוב עם סיכון ענק להפסיד מלא כסף וזמן)
אני מניח שלא בטוח באמת היום שאתה יודע מה אתה תרצה לעשות כשתהיה בגיל 40, או אפילו 30...מהמון בחינות.

אבל גם אם נניח שאתה יודע עכשיו שהדבר היחיד שמעניין אותך זה להיות "אמיד" בגיל 40 עם מרצדס בחצי מיליון שקל....אז אחד הנתיבים הלא רעים לכך בכלל(בהנחה ואתה מתחבר לעולם הזה) הוא ללמוד מדמ"ח...בהנחה ותהיה טוב בזה, בהנחה ותהיה לך תשוקה לזה(ולא סתם תעשה את זה בשביל הכסף) כנראה שבעשורים הקרובים לא תהיה חסרה לך פרנסה או אפילו אפשרויות להתעשר במידה ויהיו לך מזל ואת הכישורים המתאימים...ובמקרה "גרוע" רק תהיה "שכיר אמיד"....

אם אתה לא מתחבר למדמ"ח, אין לך שום עניין בתחום, ואתה חושב שיש לך יכולות מסחריות או תחומי עניין שלפי דעתך יכולים להיות משתלמים כלכלית...אתה יכול גם לנסות דברים נוספים. כל אחד "מחווט" בצורה מסויימות עם יכולות מסויימות...תנסה להבין באמת מה הן שלך, מה עושה לך טוב ואז...

כל העשירים שאני מכיר מחזיקים יאכטה או מטוס פרטי.
מסקנה: כדי להיות עשיר אני צריך לקנות יאכטה או מטוס פרטי.
זאת לא הקבלה נכונה כי זה לא ששהוא עשיר ואז הוא קנה נדלן אלא הפך להיות עשיר בזכות התעסקות בנדלן
בוא נדמיין שאתה כבר אמיד. עכשיו מה מעניין אותך לעשות?
תכלס? לטייל בעולם לא לעבוד ולבלות במסעדות ברים מסיבות וכו'

אני מניח שלא בטוח באמת היום שאתה יודע מה אתה תרצה לעשות כשתהיה בגיל 40, או אפילו 30...מהמון בחינות.

אבל גם אם נניח שאתה יודע עכשיו שהדבר היחיד שמעניין אותך זה להיות "אמיד" בגיל 40 עם מרצדס בחצי מיליון שקל....אז אחד הנתיבים הלא רעים לכך בכלל(בהנחה ואתה מתחבר לעולם הזה) הוא ללמוד מדמ"ח...בהנחה ותהיה טוב בזה, בהנחה ותהיה לך תשוקה לזה(ולא סתם תעשה את זה בשביל הכסף) כנראה שבעשורים הקרובים לא תהיה חסרה לך פרנסה או אפילו אפשרויות להתעשר במידה ויהיו לך מזל ואת הכישורים המתאימים...ובמקרה "גרוע" רק תהיה "שכיר אמיד"....

אם אתה לא מתחבר למדמ"ח, אין לך שום עניין בתחום, ואתה חושב שיש לך יכולות מסחריות או תחומי עניין שלפי דעתך יכולים להיות משתלמים כלכלית...אתה יכול גם לנסות דברים נוספים. כל אחד "מחווט" בצורה מסויימות עם יכולות מסויימות...תנסה להבין באמת מה הן שלך, מה עושה לך טוב ואז...
כן אבל מלהיות אפילו מנהל בגוגל שעושה כמה עשרות אלפים טובים זה עדיין בחיים לא יביא אותי למצב שאני יכול להרשות לעצמי וילה ב10 מיליון, הקטע הוא שאני מעוניין להבין אילו דרכים יש להתעשר כי ממדמח ולהיות שכיר אתה רק תהיה אמיד ולא עשיר...

רק מלהפוך להיות עצמאי ולהתעסק בנדל"ן
לא יודע אם רק מנדל"ן אבל אני כן מאמין שלעצמאי יש יותר סיכוי להרוויח משמעותית יותר.

הוא ללמוד מדמ"ח
אתה לא מקבל סכומים כמו שהוא רוצה במדמ"ח, רוב הסיכויים שבנתיב הזה הוא יהיה מסודר אבל לא עשיר כמו שהוא רוצה.

זאת לא הקבלה נכונה כי זה לא ששהוא עשיר ואז הוא קנה נדלן אלא הפך להיות עשיר בזכות התעסקות בנדלן
יש כאלו ויש כאלו, אבל לא זאת הנקודה במה שכתבתי.
קשה לכתוב כאן פורמלית (יהיה לך את זה מספיק בלימודים), אז במילים מסורבלות - העובדה שאתה מכיר מקרה או מספר מקרים בהם עיסוק בנדלן הביא לעושר, לא אומרת שכדי להגיע לעושר צריך לעסוק בנדלן והיא גם לא אומרת שמי שעוסק בנדלן מגיע לעושר והיא ודאי לא אומרת כלום על התוחלת של העושר במסלול של מדמח מול נדלן או על הסיכוי של סטודנט למדמח מול נדלניסט להגיע לעושר.
בקיצור, כדאי להשקיע בהוכחות בקורסים המתמטיים. הן יביאו לך תועלת בחיים :)

אני חושב שלמרות הניסוח הגס, יש משהו בדברייך.
קשה להיות עשיר מאוד אם אתה שכיר, אבל עצמאי יכול לפתוח עסק בהמון תחומים והוא גם יכול להיות מאוד עשיר אם הוא טוב במה שהוא עושה
אתה מתכנת?
תפתח חברה משלך ותעשה אקזיט

יש לך חוש לנדל"ן?
תתמנף (אלא אם יש לך הון מהבית), תעשה פליפים או וואטאבר ותעשה מיליונים

יש לך ידי זהב?
תהיה אינסטלטור/הנדימן, תקים חברה, תעסיק עובדים ותרוויח בוכטות

סתם יש לך יכולות ניהול/יזמות?
תקים עסק (מסעדה/מכולת/חנות כלי בניין או לא יודע מה) ותהיה מיליונר

היתרונות בעיסוק בתוכנה (לדעתי) הם:
1. גם אם לא תצליח להקים סטארטאפ ולעשות אקזיט תהיה סתם שכיר, אבל שכיר בעשירון העליון, "plan B" לא רע
2. בניגוד לשאר הדברים, לא צריך הון ראשוני/כסף מהבית כדי להקים חברה שיכולה להיות שווה מיליונים (בניגוד לנדל"ן שצריך הון ראשוני/מינוף משמעותי
3. בניגוד לדברים אחרים שם אם אתה לא ממש טוב כנראה שלא תהיה אמיד לפחות, גם מתכנת בינוני יכול להיות אמיד ולהרוויח יפה מאוד בגלל הביקוש האדיר

גם אם אעשה 50 אלף בחודש לעולם לא אגיע לזה שיהיה ברשותי בגיל 40 וילה ב10 מיליון באיזור נחשב+איזה מרצדס בחצי מיליון שקל
לא יודע אם שמת לב איפה אתה כותב את ההודעה - הפורום הזה שייך לבלוג הסולידית שמנסה ללמד גמילה מצרכנות.
אתה צודק שצרכנים כבדים שרוצים סמלי סטטוס (וילה, מרצדס) לא יהיו מרוצים מ50 אש"ח בחודש,
אבל אנשים שרודפים אחרי סמלי סטטוס לא יהיו מרוצים גם בסכומים גבוהים בהרבה.
כשנקודת הייחוס שלך היא חברים עשירים מאוד, אתה פתאום "תצטרך" גם מותרות נוספים (יאכטה, מטוס פרטי, וילה במחירים גבוהים בהרבה ועוד).
זהו בור ללא תחתית, וכדאי מאוד להימנע ממנו.

עם 50K בחודש אפשר בכיף להגיע לווילה של 10M ומרצדס. just saying.....
אני מכיר אנשים עם משכורות יותר נמוכות מזה שהגיעו לזה.

נערך לאחרונה ב:
ברוח הציוץ של הסולידית מהיום
הלייף האק האולטימטיבי: בן/בת זוג שחולק/ת איתך תפיסת עולם לגבי ניהול כלכלי של משק הבית
עם בת זוג באותה רמת הכנסה תגיע לזה הרבה יותר מהר זה עניין של מזל, שני בני זוג שמכניסים משכורת חודשית יפה וחולקים בהוצאות המשוטפות בתור משק בית זה מכפיל כוח רציני.

נ.ב. בתור מנהל בכיר (executive) בתאגידים אמריקאים אתה יכול להיות בן אדם מאד עמיד כמה שהדרגה שלך גבוהה יותר כמות הכסף שאתה מקבל גדלה משמעותית, זה יכול להיות כיוון ריאליסטי לשאוף אליו אבל מצריך יכולות, התמדה ומזל להגיע לדרגות כאלו בנוסף לתכנון קריירה נכון.

אותי לימדו אמת פשוטה, ואולי היא עדיין נכונה גם היום. להיות עצמאי, להקים חברה, זה סיכון וסיכוי. אין גבול עליון. אבל אפשר ליפול על הפנים. להיות יזם נדלן זה משהו עם סיכון.

תצליח, ותקנה לך וילה ומכונית. לא תצליח, תהיה בחובות ופשיטת רגל ותגור בדירה מעפנה ותיסע באוטובוס. או שיהיה משהו באמצע, כמובן. עבודה קשה, פרנסה סבירה, וזהו. אישית, לא מכיר הרבה אנשים שקנו וילה ב 10 מליון. זה כניראה לא כזה שכיח...

מכיר לעומת זאת כאלה שחיים בבית ששווה 3-5 מליון. זה כניראה יותר שכיח.

להיות שכיר - פחות סיכון, ופחות סיכוי. יש תקרה. תעבוד קשה, תתקדם, תחסוך, ותחייה טוב. בהייטק - גם תקנה לך בית נחמד ב 3 מליון עם משכנתא. אם ממש תצליח, אז תשדרג. אם לא תצליח, עדיין יהיה בסדר. המנעד קטן יותר. כמובן שיש גם שכבה דקה של מנהלים בכירים שמכניסים משכורות + אופציות שיביאו אותך קרוב ליעד.

בכל מקרה, בשביל להיות ממש ממש עשיר, תצטרך כניראה לעשות משהו יוצא דופן.

והכי אני ממליץ, לקבל בירושה כמה מליונים טובים ולהשקיע אותם בחוכמה. ממש מומלץ!

עם בת זוג באותה רמת הכנסה תגיע לזה הרבה יותר מהר זה עניין של מזל, שני בני זוג שמכניסים משכורת חודשית יפה וחולקים בהוצאות המשוטפות בתור משק בית זה מכפיל כוח רציני.
נכון, אבל זה פועל גם בצד ההוצאות. עם בת זוג שתדלק את חלום המרצדס בחצי מיליון עוד 20 שנה על חשבון שכר בטוח גבוה מאד, כנראה כל הכנסה תשמש למימון הלהיט הצרכניסטי הבא.

נערך לאחרונה ב:
אני מתחיל ללמוד תואר במדמ"ח באוניברסיטה נחשבת בעוד כחודש אבל פתאום עלתה לי המחשבה
מחשבה מאוד ילדותית שאם תאחז בה תביא אותך להוצאה לפועל בסבירות הרבה יותר גבוהה משתביא אותך למרצדס.

לא מתחשק לך להשקיע זמן בלהרוויח 50 אלף לחודש כי זה לא יביא אותך מהר מספיק למרצדס בחצי מליון? אתה במקרה בן 12?

מצטער, לא מצאתי דרך להגיד את זה בצורה פחות ישירה...

אם חשבת ללמוד מדמ"ח כשהסיבה העיקרית היא שזה יעשה אותך עמיד לפי סטנדרט של רכב בחצי מיליון ווילה בעשרה, זה בהחלט הזמן לבטל את הלימודים.

אם אתה מרוויח 50 בחודש ומצליח לחסוך 30 אלף כל חודש תוכל להגיע תוך 20 שנה ל15 מליון שקל

מספיק בקלות בשביל לקנות וילה ולהישאר עם סכומים יפים בצד.

לקנות בית ב10 מיליון נראה לי כמו מטרה דבילית אבל זה לגמרי אפשרי

• אהבתי
Reactions: Roi
Back
למעלה