• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הערות על שיטת עבודה עם תיק ממוסה, עסק עצמאי, חיסכון פנסיוני ומה שבניהם

אבק פורח

משתמש רשום
דירוג
2
בסיעתא דשמיא

שלום לכולם!
קודם כל חייב לומר תודה רבה לבעלת הבית ולחברי הפורום על כל הזמן והידע שאתם מקדישים לאנשים פה.. מבחינתי לא מובן מאליו בכלל, אז תודה!

אחרי שנה ומשהו של קריאה והשקעה, רציתי לשמוע הערות מנקודת מבט חיצונית :

כמובן ראיתי הרבה שרשרורים שנוגעים בנושאים האלה אבל נ"ל הסיטואציה שלי מורכבת מכמה עניינים שאולי משליכים זה על זה. מקווה שזה בסדר. אשתדל לקצר..

רקע, ומצב נוכחי:
רווק בן 26, עוד לא עובד. כמעט ללא הוצאות..
לפני כשנה פתחתי חשבון ממוסה במיטב דש.(ללא עמלות, פרט לעמלת ק/מ 0.09) כיום- סביבות 240k (קרנות מחקות מדדים בלבד, בעיקר סנופי).
בנוסף לפני כשנה נכנסתי להשקעה (אולי לא חכמה) בנכסים דיגיטליים- רכישת אתר שאמור להיות מושכר תמורת כמה מאות $ לחודש. [בנתיים אין ממנו הכנסות, אומרים שאמור להיות בקרוב].
מקבל קצבה מביטוח לאומי.
לפני כשבוע פתחתי לבד תיק במע"מ (על העניין הנ"ל של האתר להשכרה).
ופתחתי ק. השתלמות לעצמאים- הפקדה 18,480.(הלמן מחקה סנופי, ד"נ 0.5) .

תוכניות:
בשנים הקרובות להתחיל לעבוד ולהתפרנס כשכיר.
בטווח של 5-10 לקנות דירה למגורים (גם אם זה לא כלכלי (:

החלק אולי החשוב ביותר (שבעיקר לגביו אני שואל) = תוכנית עבודה:
*בימים הקרובים לפתוח תיק במס הכנסה. להבנתי לא אמור לשלם מקדמות או מס בכלל- עקב הכנסה נמוכה.
(*)להבנתי מבחינת בט"ל אני לא נחשב עצמאי עקב הכנסה נמוכה מאוד וללא 12 שעות עבודה, אז אני לא מתכנן לפנות אליהם. המס בריאות הכללי יורד מהקצבה.
*להיסגר יותר על אם ואיך אני אמור לחבר את החשבון פיפאל שפתחתי לאיזושהי מערכת שדואגת לחשבוניות וכו..
*להפקיד לקרן השתלמות כל שנה- עד לגובה התקרה- 18k.(מיועד להון עצמי לדירה).
*את שאר החיסכון החודשי להפקיד לתיק הממוסה. (כנראה לפחות חלק מזה צפוי לשמש כחלק מה'הון עצמי' לדירה).
*לפתוח חיסכון פנסיוני ולהפקיד לפחות את המינימום.
*לקראת סוף דצמבר לקבע רווחים, ואח"כ לבקש החזר כנגד נ.זיכוי, תרומות, וכנגד הפקדות לפנסיה ולקרן השתלמות. ואולי גם להשתמש ב'הוצאות מוכרות' כדי "להשאיר את הנ. זיכוי פנויות" לתיק הממוסה.

השאלות שלי:
1. האם זה נכון שאני לא צריך לפנות לביטוח לאומי?
2. לגבי החיסכון הפנסיוני- חשבתי על קופת גמל- כי אני לא רואה עניין כרגע ברכיבי הביטוח שבקרן פנסיה . מסכימים איתי?
3.כנראה לא משנה למעשה..אבל האמת סתם מעניין אותי אם בסיטואציה שלי אני בכלל עומד בהגדרה של 'פנסית חובה לעצמאים' ?
4. לגבי קיבוע רווחים ובקשת החזר- האם זה חלק מהדו"ח השנתי?
5. האם ה'משחק' הזה אפשרי- " *לקראת סוף דצמבר לקבע רווחים, ואח"כ לבקש החזר כנגד נ.זיכוי, תרומות וכנגד הפקדות לפנסיה ולקרן השתלמות. ואולי גם להשתמש ב'הוצאות מוכרות' כדי "להשאיר את הנ. זיכוי פנויות" לתיק הממוסה. "
6. דברים נוספים שמזכים בהחזר כנגד מס רווחי הון?
7. הערות כלליות או משו אחר שפיספסתי? במיוחד אבל לאו דווקא בקשר לתוכנית עבודה..

*הערה כללית: יש לי עניין שהכסף יעשה כסף, אבל לא בכל מחיר.. ז"א- אני מעדיף לחסוך זמן וכאב ראש גם במחיר של ויתור על כמה שקלים .

הבהרה: לא מבקש יעוץ או המלצה. אלא פתיחת כיווני חשיבה.

השתדלתי לקצר, אבל עדיין- סליחה על האורך..
אשמח מאוד לדעתכם.. תודה רבה לעונים!

רווק בן 26, עוד לא עובד
לפני כשנה פתחתי חשבון ממוסה במיטב דש.(ללא עמלות, פרט לעמלת ק/מ 0.09) כיום- סביבות 240k
אם עדיין לא עבדת אף פעם, מאיפה יש לך סכום כזה? והאם נכנסות לך הכנסות חודשיות מעבר לקיצבת בט"ל? אתה גר אצל ההורים? ממומן על ידם על מלא?
כתבת הרבה אבל לא ברור בכלל מה הפוזיציה שלך.
תוכניות:
ולמה זה לא קרה עד היום? מתי זה יקרה? האם אתה לומד מקצוע? מתכוונן על משהו? או שאתה בונה על השכרת האתר?
בטווח של 5-10 לקנות דירה למגורים
שום דבר לא מתחבר לי. אתה בן של אנשים עשירים שיממנו לך דירה? אם עדיין אינך עובד, איך תקנה דירה? איך תיקח משכנתא?
בטח יש כאן חכמים ממני שיענו לך על כל השאלות אבל דעתי היא שאלה הפרטים הכי פחות חשובים בתמונה הגדולה.

אם עדיין לא עבדת אף פעם, מאיפה יש לך סכום כזה? והאם נכנסות לך הכנסות חודשיות מעבר לקיצבת בט"ל? אתה גר אצל ההורים? ממומן על ידם על מלא?
כתבת הרבה אבל לא ברור בכלל מה הפוזיציה שלך.

ולמה זה לא קרה עד היום? מתי זה יקרה? האם אתה לומד מקצוע? מתכוונן על משהו? או שאתה בונה על השכרת האתר?

שום דבר לא מתחבר לי. אתה בן של אנשים עשירים שיממנו לך דירה? אם עדיין אינך עובד, איך תקנה דירה? איך תיקח משכנתא?

בטח יש כאן חכמים ממני שיענו לך על כל השאלות אבל דעתי היא שאלה הפרטים הכי פחות חשובים בתמונה הגדולה.
היי בת העמק,
אני לא יודע אם זה משנה לעניין השאלות, אבל-
*הכסף חלקו מהקצבה וחלקו מחיסכון שההורים חסכו בשבילי. (+תשואה מסויימת)
*אין עוד הכנסות חודשיות מלבד הקצבה.
*אני כמובן אשמח להכנסות מהאתר, אבל ממש לא בונה עליו משהו.
*לא בונה על ההורים (מעבר למה שכבר נתנו).
*עוד לא לומד מקצוע. מתכנן להתחיל בשנתיים /3/4 הקרובות. וכאן גם התשובה למשכנתא.

לא בטוח שמס הכנסה יאהב את זה שפתחת קרן השתלמות כעצמאי והפקדת אליה את תקרת ההפקדות למרות שאין לך הכנסות כעצמאי. זה על התחום האפור לדעתי.

לא בטוח שמס הכנסה יאהב את זה שפתחת קרן השתלמות כעצמאי והפקדת אליה את תקרת ההפקדות למרות שאין לך הכנסות כעצמאי. זה על התחום האפור לדעתי.

המסקנה לפי מה שהבנתי מכמה שרשורים יש הבדל בין הטבת המס בהפקדה שזה % 4.5 מההכנסות. לבין הטבת המס לפטור ממס רוח הון - במשיכה, שזה לא תלוי גובה הכנסה אלא תקרה שנתית של כ18k.
היו פה דיונים אם אפשר לפתוח עסק שלא יהיו לו הכנסות בכלל, אבל בעיקרון זה לא המקרה שלי. (-אצלי כרגע אין הכנסות אבל אמור להיות)

*עוד לא לומד מקצוע. מתכנן להתחיל בשנתיים /3/4 הקרובות. וכאן גם התשובה למשכנתא.
זה יותר חשוב מכל שאר השאלות ביחד.
בלי זה, לא החסכון הקיים (למרות שהסכום יפה מאוד), לא הקצבה ולא האתר יספיקו כדי לקנות דירה (גם אם משכנתא) או כל מטרה כלכלית משמעותית.
לדעתי תכנית העבודה שלך ממוקדת בטפל ולא בעיקר. יכול להיות שהיא תעזור למקסם תשואה ולצמצם תשלום מס, אבל זה יסתכם במאות שקלים בשנה, אולי אלפים - לא משהו שיעשה הבדל גדול בחיים שלך.
חשוב להבין באיזה כיוון אתה רוצה ללמוד מקצוע, מה מצב ההשכלה שלך בתחומים הרלוונטיים ואיך לרכוש את ההשכלה שתאפשר לך להשתלב בשוק העבודה. לצערי בחורי ישיבות רבים מוצאים את עצמם עם השכלה שמקשה עליהם להשתלב בשוק. אפשר להתגבר על זה, אבל זה לא בהכרח קל.

רק אחרי שתבין איזה מקצוע אתה יכול להשיג, מתי ואיך זה יקרה ומה בערך רמת השכר, אז תוכל לעשות תכניות איך להשתמש בהכנסות האלה.

בנוסף לפני כשנה נכנסתי להשקעה (אולי לא חכמה) בנכסים דיגיטליים- רכישת אתר שאמור להיות מושכר תמורת כמה מאות $ לחודש. [בנתיים אין ממנו הכנסות, אומרים שאמור להיות בקרוב].
לא נשמע טוב. לא יודע מי זה "אומרים", אבל אם אתה לא מבין בעצמך מה קנית ואיך לנהל את זה, רוב הסיכויים שלא תראה כסף.

אבק פורח, התשובה לשאלתך היא: וכחלום יעוף :)

זה יותר חשוב מכל שאר השאלות ביחד.
בלי זה, לא החסכון הקיים (למרות שהסכום יפה מאוד), לא הקצבה ולא האתר יספיקו כדי לקנות דירה (גם אם משכנתא) או כל מטרה כלכלית משמעותית.
לדעתי תכנית העבודה שלך ממוקדת בטפל ולא בעיקר.
תודה על התגובה. ואני מקבל. אבל אני מגדיר את העיקר והטפל בסיפור קצת אחרת.
כי אני לא מגדיר את קניית הדירה כמטרת על, אז אני מתחשב בזה, אבל בפרופורציה.
יכול להיות שהיא תעזור למקסם תשואה ולצמצם תשלום מס, אבל זה יסתכם במאות שקלים בשנה, אולי אלפים -
יתכן. אם כי לאורך שנים, אני לא בטוח שאתה צודק בהתחשב בריבית דריבית (במסלול מדד מניות).
אם אתה לא מבין בעצמך מה קנית ואיך לנהל את זה, רוב הסיכויים שלא תראה כסף.
לא יודע אם רוב הסיכויים, אחרי הכל זה שאני לא מבין לא אומר שהם נוכלים/ שהם (החברה שמנהלת את זה) לא יודעים.
אבל יש מצב.. כאמור אולי זו היתה שטות..

נערך לאחרונה ב:
תודה על התגובה. ואני מקבל. אבל אני מגדיר את העיקר והטפל בסיפור קצת אחרת.
כי אני לא מגדיר את קניית הדירה כמטרת על, אז אני מתחשב בזה, אבל בפרופורציה.
העיקר הבריאות. והתורה.
אבל לא זה ולא זה רלוונטי לשאלה.
לגבי המטרות הכלכליות שלך - לא משנה אם הן דירה או משהו אחר - עבודה היא המפתח והאמצעי העיקרי להגשים אותן. כל השאר משני ביותר.
ניהול מיטבי של תיק ההשקעות יביא לך, בהשוואה לזה, דמי כיס.

העיקר הבריאות. והתורה.
אבל לא זה ולא זה רלוונטי לשאלה.
לגבי המטרות הכלכליות שלך - לא משנה אם הן דירה או משהו אחר - עבודה היא המפתח והאמצעי העיקרי להגשים אותן. כל השאר משני ביותר.
ניהול מיטבי של תיק ההשקעות יביא לך, בהשוואה לזה, דמי כיס.
אתה צודק, זה לא רלוונטי. לא התכונתי לזה.
ובשורה התחתונה- אני מסכים איתך לגבי היחס בין ניהול מיטבי של התיק לבין הכנסה מעבודה.
אני אסביר מה התכונתי עיקר וטפל:
אם הייתי אומר שהמטרה שלי היא לקנות דירה בעוד 5 שנים אז באמת כנראה אני 'לא בעניינים' מבחינת עבודה -משכנתא וכו.
אבל הטווח המדובר הוא 5-10 שנים.

לכן כרגע העיקר מבחינתי הוא- איך אני משפר ביצועים ומנהל טוב יותר את התיק- בלי לשנות מהלוח זמנים הכללי. מקוה שהסברתי טוב יותר

אם הייתי אומר שהמטרה שלי היא לקנות דירה בעוד 5 שנים אז באמת כנראה אני 'לא בעניינים' מבחינת עבודה -משכנתא וכו.
אבל הטווח המדובר הוא 5-10 שנים.
אם היית אומר שהמטרה היא לקנות דירה בעוד 5 שנים הייתי אומר שזה לא מציאותי.
אם הטווח המדובר הוא 10 שנים אז אני אומר שצריך לקום עכשיו ולפתח מקור פרנסה, ואז אולי זה אפשרי.

לכן כרגע העיקר מבחינתי הוא- איך אני משפר ביצועים ומנהל טוב יותר את התיק- בלי לשנות מהלוח זמנים הכללי. מקוה שהסברתי טוב יותר
אם אתה מעדיף לדחות את נושא העבודה זאת החלטה שלך.
אבל שיפור ביצועי התיק, לא משנה כמה טוב תעשה את זה (עד כדי הימורים מסוכנים), לא יביא אותך קרוב לדירה, או לשום דבר שדורש סכום גדול.

אחרי שנה ומשהו של קריאה והשקעה, רציתי לשמוע הערות מנקודת מבט חיצונית :

כמובן ראיתי הרבה שרשרורים שנוגעים בנושאים האלה אבל נ"ל הסיטואציה שלי מורכבת מכמה עניינים שאולי משליכים זה על זה. מקווה שזה בסדר. אשתדל לקצר..

רקע, ומצב נוכחי:
רווק בן 26, עוד לא עובד. כמעט ללא הוצאות..
לפני כשנה פתחתי חשבון ממוסה במיטב דש.(ללא עמלות, פרט לעמלת ק/מ 0.09) כיום- סביבות 240k (קרנות מחקות מדדים בלבד, בעיקר סנופי).
מקבל קצבה מביטוח לאומי.
לפני כשבוע פתחתי לבד תיק במע"מ (על העניין הנ"ל של האתר להשכרה).
ופתחתי ק. השתלמות לעצמאים- הפקדה 18,480.(הלמן מחקה סנופי, ד"נ 0.5) .

תוכניות:
בטווח של 5-10 לקנות דירה למגורים (גם אם זה לא כלכלי (:

*בימים הקרובים לפתוח תיק במס הכנסה. להבנתי לא אמור לשלם מקדמות או מס בכלל- עקב הכנסה נמוכה.
(*)להבנתי מבחינת בט"ל אני לא נחשב עצמאי עקב הכנסה נמוכה מאוד וללא 12 שעות עבודה, אז אני לא מתכנן לפנות אליהם. המס בריאות הכללי יורד מהקצבה.
*להיסגר יותר על אם ואיך אני אמור לחבר את החשבון פיפאל שפתחתי לאיזושהי מערכת שדואגת לחשבוניות וכו..
*להפקיד לקרן השתלמות כל שנה- עד לגובה התקרה- 18k.(מיועד להון עצמי לדירה).
*את שאר החיסכון החודשי להפקיד לתיק הממוסה. (כנראה לפחות חלק מזה צפוי לשמש כחלק מה'הון עצמי' לדירה).
*לפתוח חיסכון פנסיוני ולהפקיד לפחות את המינימום.
*לקראת סוף דצמבר לקבע רווחים, ואח"כ לבקש החזר כנגד נ.זיכוי, תרומות, וכנגד הפקדות לפנסיה ולקרן השתלמות. ואולי גם להשתמש ב'הוצאות מוכרות' כדי "להשאיר את הנ. זיכוי פנויות" לתיק הממוסה.

השאלות שלי:
1. האם זה נכון שאני לא צריך לפנות לביטוח לאומי?
2. לגבי החיסכון הפנסיוני- חשבתי על קופת גמל- כי אני לא רואה עניין כרגע ברכיבי הביטוח שבקרן פנסיה . מסכימים איתי?
3.כנראה לא משנה למעשה..אבל האמת סתם מעניין אותי אם בסיטואציה שלי אני בכלל עומד בהגדרה של 'פנסית חובה לעצמאים' ?
4. לגבי קיבוע רווחים ובקשת החזר- האם זה חלק מהדו"ח השנתי?
5. האם ה'משחק' הזה אפשרי- " *לקראת סוף דצמבר לקבע רווחים, ואח"כ לבקש החזר כנגד נ.זיכוי, תרומות וכנגד הפקדות לפנסיה ולקרן השתלמות. ואולי גם להשתמש ב'הוצאות מוכרות' כדי "להשאיר את הנ. זיכוי פנויות" לתיק הממוסה. "
6. דברים נוספים שמזכים בהחזר כנגד מס רווחי הון?
7. הערות כלליות או משו אחר שפיספסתי? במיוחד אבל לאו דווקא בקשר לתוכנית עבודה..

*הערה כללית: יש לי עניין שהכסף יעשה כסף, אבל לא בכל מחיר.. ז"א- אני מעדיף לחסוך זמן וכאב ראש גם במחיר של ויתור על כמה שקלים .

הבהרה: לא מבקש יעוץ או המלצה. אלא פתיחת כיווני חשיבה.

השתדלתי לקצר, אבל עדיין- סליחה על האורך..
אשמח מאוד לדעתכם.. תודה רבה לעונים!
@FlYaacov, @נדב @חיפאי , @Jo4 או מישהו אחר שיודע..
אהלן ,
אני מאוד אשמח אם תוכלו להעיף מבט על השאלות אם לא אכפת לכם..

ויש לי עוד שאלה קטנה-
כל רו"ח צפוי לדעת לטפל ברמה הזאת? או שכדאי ללכת למישהו שזה יותר התחום שלו ?

אני מאוד אשמח אם תוכלו להעיף מבט על השאלות אם לא אכפת לכם..
העפתי. איך לי תשובה על אף אחת מהן. אולי רק על שאלה 1 להבנתי האינטואיטיבית והלא מקצועית אתה צריך לדווח לביטוח לאומי על כל שינוי במעמדך. אם פתחת תיק עצמי - זה שינוי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle הערות/הארות לתיק השקעות סופי שוק ההון 11
O התיק (הראשון) שלי - חוות דעת, הערות והתייחסויות יתקבלו באהבה שוק ההון 10
Adrian [הערות על העיצוב החדש של הבלוג] אוף טופיק 1
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
כ שיטת השקעה ומימוש לפורש מוקדם + פרדוקס? שוק ההון 25
ג שיטת המיסוי מעבר לתקרה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
E שיטת של שילר שוק ההון 4
Res Cogitans הצעת חוק לשינוי שיטת המיסוי בארה"ב ממבוססת על אזרחות למבוססת טריטוריה שוק ההון 38
M שיטת שני התיקים של כהנמן שוק ההון 13
korma שיטת הפניקס ז"ל - מהן האלטרנטיבות ? שוק ההון 102
yossik לבדוק חשבוניות חברים, שיטת מצליח על ימין ושמאל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
G שיטת הפניקס בפנסיה צרכנות פיננסית 34
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 1
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
N קורס/עבודה לסטודנט התפתחות אישית 3
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ס מענק עבודה בשל המלחמה לעובד חדש אוף טופיק 1
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S עבודה כעצמאי ושכיר חדש תוך כדי מילואים אוף טופיק 1
א דמי הבראה + ימי חופש אחרי הפסקת עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y עבודה בתור שכיר בעת שירות מילואים פעיל אוף טופיק 32
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
מ מטריה ביטוחית ואובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
singleton מענק עבודה במדינות אירופה מיסים 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13

נושאים דומים

Back
למעלה