• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים?

Panic

משתמש רגיל
דירוג
84
אני כבר שנתיים וחצי באותה משרה, מתוכם הייתי חצי שנה בחופשת לידה ובחודשים האחרונים גם שופרו התנאים שלי מבחינת שעות העבודה לאחר שביקשתי (זה היה סוג של "תשנו או שאעזוב.."). ומאוד מאוד מאוד מרוצים ממני.
העלאת שכר אף פעם לא ביקשתי. מה נהוג לבקש? אני גם מקבלת את המינימום בימי חופש ואני במינוס שלא אצא ממנו לעולם במצב הנוכחי.
ואני עובדת במקום לא ריווחי לבעלים, אם זה משנה (הוא לעולם לא יהיה ריווחי כנראה).

מה המקצוע שאת עובדת ומה השכר?
בלי פרטים זה יהיה די חסר תועלת לנחש.
קופאית בסופר לא תקבל אף פעם העלאה (אם בכלל) בדומה למתכנתת.

מה המקצוע שאת עובדת ומה השכר?
בלי פרטים זה יהיה די חסר תועלת לנחש.
קופאית בסופר לא תקבל אף פעם העלאה (אם בכלל) בדומה למתכנתת.

זה מקצוע שאפשר להעלות בו שכר, יש משמעות לוותק. כפרילנסרית אני יכולה להרוויח הרבה יותר אבל הייתי שם וזה לא משהו שאני רוצה לחזור אליו.
הבסיס שלי הוא 8400, 7900 פלוס 500 על שעות נוספות (שונאת את השיטה הזו של הפיצול). יש לי גם קרן השתלמות שהתעקשתי עליה כשקיבלו אותי לעבודה, זה לא משהו שנותנים אצלנו.

זה מקצוע שאפשר להעלות בו שכר, יש משמעות לוותק.
זה לא אומר הרבה...

מה נהוג לבקש?
נהוג?...
בסביבות ה- 3% לשנה קבוע זה הסטנדרט (גם בוועדים גדולים אגב). 5% זה קצת יותר טוב למי שממש מפרגנים לו.
10% זה חריג.
זה מאוד מאוד מאוד מאוד תלוי בכל אחד באופן ספציפי, מקום העבודה שלו (מדמם כסף או יציב), התפקיד הספציפי שלו (פשוט או דרג ביניים או דרג זוטר), ההשכלה והכשרון שלו בלעשות את מה שהוא עושה, סט הכישורים שלו ובעיקר בעיקר היכולת שלו להתמקח תוך כדי שהוא מעריך את איכות וסוג העבודה שלו ומתעקש לקבל עליה תגמול ראוי לדעתו.

משום מה, אשתף שלאחר כמעט 3 שנות מעבדה ללא העלאת שכר כלל וכלל, ביקשתי לאחרונה העלאת שכר של 25% (משכר די נמוך עד כאב, אז לא להתלהב, אני עדיין מרוויח הרבה פחות מנהג משאית), שאותה לא אקבל ולכן אעזוב כמעט באופן וודאי בעוד כחצי שנה בערך.
כן הבטיחו לי העלאה של 12.5%... זה יעזור לך?...

ואני עובדת במקום לא ריווחי לבעלים, אם זה משנה (הוא לעולם לא יהיה ריווחי כנראה).
יש בעלים והוא מוכן שהעסק שלו לא יהיה רווחי לעולם ונהוגה תוספת שכר לפי ותק? משהו לא מסתדר לי כאן...

כן הבטיחו לי העלאה של 12.5%... זה יעזור לך?...

כן, מאוד.

יש בעלים והוא מוכן שהעסק שלו לא יהיה רווחי לעולם ונהוגה תוספת שכר לפי ותק? משהו לא מסתדר לי כאן...

במקצוע באופן כללי נהוג להרוויח יותר עם הניסיון. הבעלים.. תחשבי על זה כמו על בעלים לקבוצת כדורגל, כל אחד והשריטה שלו. ריווחי זה לא. אז אני בתחום אחר..

בסביבות ה- 3% לשנה קבוע זה הסטנדרט (גם בוועדים גדולים אגב). 5% זה קצת יותר טוב למי שממש מפרגנים לו.
10% זה חריג.

כלל אצבע לא רע. אני קיבלתי 8% אחרי שנתיים במקום העבודה הנוכחי, כלומר 4% בשנה. במקום הקודם ההעלאות היו יותר גבוהות, אבל זה כנראה כי התחלתי מנמוך.

@ביולוג ירושלמי , תודה על הבנצ'מרק.
@Panic , אני קבלתי 20% תוספת אחרי 3 שנים כאשר בשנה האחרונה טרם קבלת התופסת ניהלתי מאבק שהגיע עד לדרגים הגבוהים. במסגרת המאבק כבר הגעתי לשלב שיש לי תאריך חתימת חוזה בחברה ממשלתית גדולה (לפני העבודה הנוכחית עבדתי בעיקר בחברות ממשלתיות). אני עובד בתפקיד הנדסי בחברה פרטית ולא הנדסית של מעל לאלף עובדים. לא יודע עד כמה זה יתרום לך אבל במקצועות ההנדסה הקפיצה הגדולה לרוב מגיעה ב-3-5 שנים הראשונות ומהנקודה הזו קצב העלייה מתמתן.

אני רק מקווה שברור לכולם פה שאחת משיטות העלאת השכר הכי מומלצות, הכי טובות והיותר אפקטיביות בנמצא היא... פשוט למצוא מקום עבודה אחר שמוכן לשלם לכם יותר בעקבות נסיון העבודה במקום העבודה הנוכחי (שיהיה לשעבר בקרוב מאוד אם לא יתעשת).
לפעמים במקום העלאת שכר שווה לבקש תוספת תנאים - קרן השתלמות (אם אין), הפרשה גדולה יותר לפנסיה (נדמה לי שאפשרי), יותר ימי חופש (שווה כסף לחלוטין)...

בשמחה.

כלל אצבע לא רע. אני קיבלתי 8% אחרי שנתיים במקום העבודה הנוכחי, כלומר 4% בשנה. במקום הקודם ההעלאות היו יותר גבוהות, אבל זה כנראה כי התחלתי מנמוך.
יכול לומר מנסיון של וועד עובדים (פיכסה) באוניברסיטה הכי גדולה בארץ שהעלאת השכר האוטומטית כל שנה הייתה 2.3% בחסות הוועד, לא משנה מה. ואם לא אז סכסוך עבודה.
זו אחלה תשואה למשכורת בסך הכל, משהו שבשוק הפרטי מחרבנים עליך במקרה הטוב. וזה לא כלל תנאים מעולים (אחזקת רכב + נסיעות), ימי חופשה למכביר (מתחילים עם 14 ימי חופשה ועולים עם הוותק כל שנה עד למשהו מופרך למדי) ועוד ועוד...
ועדיין עזבתי כי וועד זה פיכסה.

אני בשרות המדינה.
כל שנת ותק נותנת אחוז עד אחוז וחצי.
הסכמי שכר של ההסתדרות או הועד המקומי נותנים עוד סדר גודל דומה.
מעבר לזה יש קידום בדרגות שנותנות שכר. אחרי 5-10 שנים הפירמידה נהיית צרה והקידום איטי או לא קיים.

היי,
אותי כמעביד בשוק הפרטי, מעניין לדעת מדוע את חושבת שמגיעה לך העלאה בשכר ?
בייחוד לאחר שקיבלת שיפור בשעות העבודה, אני מניח שאישרו לך לצאת מוקדם מספר פעמים בשבוע, דבר שמבחינת המעביד זה העלאה בשכר לכל עניין ועניין.

היי,
אותי כמעביד בשוק הפרטי, מעניין לדעת מדוע את חושבת שמגיעה לך העלאה בשכר ?
בייחוד לאחר שקיבלת שיפור בשעות העבודה, אני מניח שאישרו לך לצאת מוקדם מספר פעמים בשבוע, דבר שמבחינת המעביד זה העלאה בשכר לכל עניין ועניין.
העלאות שכר קודמות הן בהחלט פקטור, אבל יותר חשוב זה פשוט כוח המיקוח שלה. אם היא תמצא עבודה במשרד אחר בתנאים כוללים יותר טובים, אז המעסיק הנוכחי יצטרך "לשמר" אותה אם מעוניין בהמשך העסקה.

ייתכן כמובן ויצליח לשמר בתנאים מעט יותר טובים כי בכל זאת להתחיל מ-0 זה כאב ראש לא קטן.

העלאות שכר קודמות הן בהחלט פקטור, אבל יותר חשוב זה פשוט כוח המיקוח שלה. אם היא תמצא עבודה במשרד אחר בתנאים כוללים יותר טובים, אז המעסיק הנוכחי יצטרך "לשמר" אותה אם מעוניין בהמשך העסקה.

ייתכן כמובן ויצליח לשמר בתנאים מעט יותר טובים כי בכל זאת להתחיל מ-0 זה כאב ראש לא קטן.

אני אישית הייתי פשוט מוותר על עובד כזה. תמיד יהיה מישהו שיציע יותר שכר, אם מה שמחזיק את העובד זה השכר ברמה של פלוס מינוס 1 עד 5 אחוז. זה לא טוב לעובד ולא טוב למעביד.
אם זהו עובד חיוני לי, הוא לא היה מגיע למצב שהוא צריך לבקש העלאה, הייתי מעלה לו שכר לפני שהיה מגיע לאולטימטום או מעודד אותו על ידי קידום או קורסים או שווה כסף אחר.

הייתי מעלה לו שכר לפני שהיה מגיע לאולטימטום או מעודד אותו על ידי קידום או קורסים או שווה כסף אחר.
בעולם אידיאלי זה היה המצב.

מהנסיון שלי בשוק העבודה, הרבה פעמים העובד צריך לדרוש את ההעלאה (בתחום שלי, הייטק, זה תקף בייחוד ב5 שנים הראשונות שבהן העלאות סטנדטיות אינן מספיקות) .
הדרך הטובה ביותר של העובד להשיג leverage במצב כזה (בשוק הפרטי כמובן) היא להוכיח שהשווי שלו בשוק העבודה גבוה משמעותית ממה שהוא מקבל ואת זה אפשר לעשות על ידי מציאת עבודה במקום אחר בשכר גבוה יותר.

אני אישית הייתי פשוט מוותר על עובד כזה. תמיד יהיה מישהו שיציע יותר שכר, אם מה שמחזיק את העובד זה השכר ברמה של פלוס מינוס 1 עד 5 אחוז. זה לא טוב לעובד ולא טוב למעביד.
אם זהו עובד חיוני לי, הוא לא היה מגיע למצב שהוא צריך לבקש העלאה, הייתי מעלה לו שכר לפני שהיה מגיע לאולטימטום או מעודד אותו על ידי קידום או קורסים או שווה כסף אחר.
בעסק קטן אני מסכים איתך. בחברות גדולות יש נתק בין הבוס הישיר (ראש תחום, ראש צוות) למי שקובע את המשכורות (מחלקת משא"ן).

בעסק קטן אני מסכים איתך. בחברות גדולות יש נתק בין הבוס הישיר (ראש תחום, ראש צוות) למי שקובע את המשכורות (מחלקת משא"ן).
זה מצב לא בריא. אני מכיר חברה של 1000 עובדים בה למנהל הישיר השפעה משמעותית על גובה התוספות.

אתה כמעסיק שעושה את מה שציינת, צודק.
עבור עובד אצל הרבה מאוד מעסיקים אחרים שלא עושים זאת, כן צריך לבקש העלאה, ובטח שזו יכולה להיות סיבה טובה לעזוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
מ קרן השתלמות או העלאת שכר? שוק ההון 45
א העלאת שכר בעבודה צרכנות פיננסית 56
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
doc29 סעיף העלאת מחיר שכ"ד במימוש האופציה נדל"ן 12
yossik העלאת מחירים סמויה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 123
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
I העלאת הריבית הקרובה שוק ההון 10
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Tsachi01 העלאת תמונות לאתר אוף טופיק 26
א העלאת ריבית בארה"ביום רביעי פוסטים מאיכות נמוכה 7
A קרן חירום ומשכנתא - העלאת ריבית צרכנות פיננסית 1
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
F למה העלאת ריבית בארה"ב גורר נפילות בבורסה? שוק ההון 4
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
stamEhad מה צפוי לקרות לקרן מחקה אג"ח ממשלת ישראל במקרה של העלאת ריבית? שוק ההון 4
S העלאת הנושא הכלכלי במהלך הקשר אוף טופיק 37
ה איך העלאת ריבית בארהב תשפיע על הכלכלה בישראל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
A העלאת ההון העצמי ע"י השקעה בשוק ההון שוק ההון 34
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
חתול לילה העלאת מס רווחי הון מיסים 76
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
G העלאת ההפקדה בקרן ההשתלמות והפקדה עצמאית צרכנות פיננסית 10
A העלאת דמי ניהול קרנות נאמנות צרכנות פיננסית 12
ר העלאת דמי ניהול בקרנות ישראליות שוק ההון 8
yanosh34 העלאת דמי ניהול במוצר פנסיוני לפני תום תקופת ההנחה צרכנות פיננסית 3
שיקלר העלאת דמי ניהול ב'פסגות' שוק ההון 2
שלי העלאת מחירים ועמלות המרה -ישראכארט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65
S לגבי העלאת ריבית שוק ההון 4
מ העלאת מס על אופציות לעובדים שוק ההון 5
Modric19 אג"ח ישראלי לאחר העלאת הריבית שוק ההון 22
A העלאת ריבית: הקשר שבין מח"מ לירידת אג"ח שוק ההון 7
cypriano de rore העלאת הריבית בבנק ישראל שוק ההון 63
א איך להמנע ממלכודת העלאת דמי הניהול? שוק ההון 32
E העלאת דמי ניהול בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
י תזמון מניות - העלאת ריבית שוק ההון 9
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
מ הודעה על העלאת דמי ניהול שוק ההון 3
R העלאת עמלות בקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 15
אל ניניו עכשיו זה רשמי: העלאת המס על הבורסה לא הגדילה ההכנסות ממיסים... שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה