• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העלאת שכר בעבודה

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,522
לאחרונה התחלתי עבודה צדדית נוספת.
כששאלו לגבי השכר, חשבתי על הטווח הסטנדרטי של שכר בעבודה כזאת, ניסיתי לכוון לאמצע אבל יצא הרף התחתון.
מפה לשם הבנתי שזה לא משתלם לי בכלל אז הודעתי על עזיבה.
יום אחרי מתקשרים אלי, קצת מתחנפים ומבקשים שאחשוב על זה אם יעלו לי את השכר ל20% מעל השכר העליון.

המסקנות שלי מהנסיון הזה
1. חנופה אכן קצת עוזרת
2. זו אחלה הרגשה להצליח מאד במשא ומתן (גם אם לא היה במכוון)
3. הכל עניין של ביקוש והיצע.
לאנשים האלה לא היתה אלטרנטיבה במקומי.
במקום לחשוב על חוסר הנעימות שבלבקש שכר גבוהה, אני צריכה לחשוב על הביקוש והיצע. הרי בסופו של דבר גם הם מבסוטים שמצאו מישהי שעונה לצרכיהם.

אני חושבת שזה דורש תרגול, אומץ וזמן.

הייתי שמחה לשמוע על סיפורים ועצות מנסיונכם בנושא של משא ומתן על שכר.

נערך לאחרונה ב:
על מנת לא ליפול למשא ומתן על מספרים כאשר לא ידוע אם העובד יספק אותם
אני ממליץ לקבוע מסגרת זמן של חודש-חודשיים להתחלת עבודה בשכר "סביר", התנסות ואז תימחור מחדש של המשכורת
אם העובד טוב, יראו את זה בתקופה הזאת, ואם יצליח להחדיר שורש עמוק של "חייבים אותי", אין מעסיק שלא "יכנע" להעלאה לפי רצון העובד
המסקנה שלי בכל הסיפור, אם המעסיק יעריך את העובד ואת מה שהוא מביא לשולחן, לא תהיה לו בעיה לפתוח את הארנק
אבל כאשר המעסיק מרגיש שהוא משלם על "אויר", אז כל המערכת היחסים הזאת מתחילה בצורה "חולה"
התוצאה תהיה במקום "חייבים אותי" בהתחלה זה יהפוך ל"צריכים אותי", ואז ל"מחליפים אותי"
חשוב להבין שגם העובד וגם המעסיק מחפשים תמורה מלאה לכסף\זמן שלהם וגם אם קובעים הסכמים תמיד יש להשאיר "נקודות עצירה" לעידכון התנאים
נניח העלאה לאחר שנה או שינוי כלשהו בתנאים (לטובת העובד)

אני ממליץ לקבוע מסגרת זמן של חודש-חודשיים להתחלת עבודה בשכר "סביר", התנסות ואז תימחור מחדש של המשכורת
זו אפשרות על גבול הבלתי-קיימת בהרבה גופים גדולים שמגבילים את המנהלים בדרגי הביניים בהעלאות המשכורת שהם יכולים לחלק, הן מבחינת מועד ההעלאה והן מבחינת הגובה שלה. אז לפני שנוקטים בגישה כזו צריך לוודא שיש למנהל בכלל את האפשרות לקיים את הצד שלו בעסקה.

@קפה שחור רעיון טוב.
האם לומר "בדר"כ אני גובה x (שכר גבוהה) אבל אפשר להתחיל בתקופה נסיונית של חודש לראות אם שנינו מרוצים בy (שכר ממוצע)" זה סבבה?

צריך לוודא שיש למנהל בכלל את האפשרות לקיים את הצד שלו בעסקה
בשביל זה יש חוזה, כמו בכל גוף גדול.
אם אתה מראש לא סומך שמישהו יעלה לך את המשכורת למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?

@קפה שחור רעיון טוב.
האם לומר "בדר"כ אני גובה x (שכר גבוהה) אבל אפשר להתחיל בתקופה נסיונית של חודש לראות אם שנינו מרוצים בy (שכר ממוצע)" זה סבבה?
רצוי גם להגדיר ציפיות ומה בדיוק המשימות המוטלות עלייך וטווחי זמן לביצוע
במידה ויתאפשר לך להגדיל ראש על מנת ליצור רושם ראשוני טוב, זאת גם אפשרות, רק אני ממליץ לא להגדיל אותו יותר מדי כי בסוף המטלות הללו יהפכו לקבועות

בזמנו אמרתי שאיום בהתפטרות זה כמו נשק גרעיני, טוב שיש לך אותו אבל לא הייתי ממליץ להשתמש בו כל כך מהר כי זה יכול לחזור אליך כבומרנג.

בעבודה הקודמת היו כמה מקרים של רצון בעזיבה, חנופה, העלאת משכורת והישארות.
עד שאחד ניסה את השיטה אבל פשוט סירבו להעלות לו את המשכורת והוא עזב. נראה לי שהעזיבה פחות כואבת כמו ההרגשה שאתה לא מספיק טוב כמו שחשבת...

בעבודה הקודמת היו כמה מקרים של רצון בעזיבה, חנופה, העלאת משכורת והישארות.
מספר פעמים באותה עבודה? בטווח של כמה זמן/מיומנות?

לגבי החלק השני, צריך לדעת כמעט בוודאות שצריכים אותך, לפחות בנסיונות הראשונים.
מה שאני אומרת שזו מחשבה שהרבה פעמים לא עוברת אצל עובדים שמאד צריך אותם וחבל.

הן מבחינת מועד ההעלאה והן מבחינת הגובה שלה. אז לפני שנוקטים בגישה כזו צריך לוודא שיש למנהל בכלל את האפשרות לקיים את הצד שלו בעסקה.
תמיד יש מנהל בכיר מספיק שיכול לאשר גם באמצע שנה.
צריך תעוזה.
והכי אפקטיבי... הצעת עבודה מבחוץ

בשביל זה יש חוזה, כמו בכל גוף גדול.
אם אתה מראש לא סומך שמישהו יעלה לך את המשכורת למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?
לרוב מדובר במקומות עם הסכם קיבוצי. שיש לו את היתרונות והחסרונות שלו.

תמיד יש מנהל בכיר מספיק שיכול לאשר גם באמצע שנה.
בהצלחה לשכנע מנהל בכיר שאחראי על מאות או אלפי עובדים, שלא מכיר אותך אישית ולא חשוף באופן ישיר לתפוקה שלך.

אני לא נגד השיטה של "בוא נתחיל לעבוד ואחרי שתכיר אותי תיתן לי את ההעלאה שמגיעה לי", רק אומר שזה לא מתאים לכל מקומות העבודה.

בהצלחה לשכנע מנהל בכיר שאחראי על מאות או אלפי עובדים, שלא מכיר אותך אישית ולא חשוף באופן ישיר לתפוקה שלך.
לא יודע איך זה בכל המקומות.
אצלי מספיק לפנות למנהל משא"ן של הרמה מעל הממונה שלך. הוא כבר ישאל את הממונה שלך אם הוא רוצה להשאיר אותך או לא.

היו מקומות שביקשתי פחות מהרף הנמוך... והיו מקומות שביקשתי יותר... תלוי מה מקבלים במקום העבודה...

בנוסף, השיטה של "יש לי הצעה אחרת על x מאוד יעילה".

הגישה של @קפה שחור היא בעייתית משהו... מתי עובד בטוח שחייבים אותו? האם הביצועים שלו מספיקים? איך בכלל בודקים את זה? האם הבוסים שלו מנצלים את הכישורים שלו נכון? מה האלטרנטיבות שלהם?

בקיצור יש פה הרבה שאלות שקשה לענות עליהן. העצה שלי היא שלפעמים עדיף להתעלם מהן, ולנסות למקסם את השכר שלך, ומה שאתה מקבל ממקום העבודה (לאו דווקא תמורה חומרית) בלי קשר, ולזכור שהאינטרס של המעסיק מנוגד (בתמורה החומרית, בדברים אחרים זה יותר מורכב).

בקיצור - אם יש ספק עדיף להיות חצוף ועז מצח.

היו מקומות שביקשתי פחות מהרף הנמוך... והיו מקומות שביקשתי יותר... תלוי מה מקבלים במקום העבודה...

בנוסף, השיטה של "יש לי הצעה אחרת על x מאוד יעילה".

בקיצור - אם יש ספק עדיף להיות חצוף ועז מצח.

עשיתי את זה במקום העבודה הנוכחי שלי.
אומנם לא הבדל מטורף בין מה שהציעו לי בהתחלה לבין ההצעה המשופרת אבל השכר התחיל יותר גבוה והוא עולה כל חצי שנה.
העליתי את הרף הנמוך יותר גבוה.

מתי עובד בטוח שחייבים אותו? האם הביצועים שלו מספיקים? איך בכלל בודקים את זה? האם הבוסים שלו מנצלים את הכישורים שלו נכון? מה האלטרנטיבות שלהם?
כל מה ששאלת ניתן לתגובה מאוד פשוטה לכל שאלה
עובד חייבים אותו כאשר הוא מחזיק בתוכו את המידע להשלים את המשימה, כשהוא לא נמצא אף אחד לא "ממלא" את מקומו ואם כן אז רק בחלק מהדברים
ביצועים ניתן למדוד על פי הציפייה של המעסיק, אם עובד מייצר תפוקה ל X יחידות "מוצר" ומקום העבודה דורש Y, האם המשתנים קרובים אחד לשני
בוסים לא נולדו ביום אחד ועברו אצלהם מספר עובדים, האם כולם יודעים לנצל את כוחו של עובד? ממש לא
הפיתרון כמובן להצהיר על הכישורים ולתת למעסיק לשלם על הזמן של שימוש באותם כישורים, חשמלאי לא יבוא לעבוד בחברת אינסטלציה ויאשים את המעסיק שהוא לא מנצל את כישוריו, צריך להיות מודע למה שבאת לעשות במסגרת העבודה
האלטרנטיבה של כל מעסיק היא להעסיק עובד אחר, השיקולים הינם לפעמים תלוי זמן, הם חייבים מישהו כדי לסיים פרוייקט מסוים ופשוט מוותרים על מציאת תחליף, אלא מתמודדים עם מה שיש, לפעמים העלות של מציאת מחליף תהיה שולית ואז למעסיקים תהיה החלטה יותר קלה אם להשאיר את העובד או לא

המסקנות שלי מהנסיון הזה
עוד מסקנה שלא כתבת - את כנראה מעריכה פחות מדי את תרומתך ואת האטרקטיביות שלך כעובדת. בפעם הבאה שאת נכנסת למשא ומתן תזכירי לעצמך את זה מראש.

עובד חייבים אותו כאשר הוא מחזיק בתוכו את המידע להשלים את המשימה, כשהוא לא נמצא אף אחד לא "ממלא" את מקומו ואם כן אז רק בחלק מהדברים
במקומות נורמליים, לפחות בהייטק אין דבר כזה.... האידיאל הוא לשמור על hit by bus factor =0

כל התשובות האחרות הן סובייקטיביות וכולן נתונות להערכות חסר/ יתר. והעובד לא תמיד רואה ומבין את הערכות המעסיק.

ועניין האינטרסים פה לא פשוט...

ככל שיש לך פחות מה להפסיד - תרווחיח יותר, בהכללה.
שמעתי על לא מעט אנשים על גבול הפנסיה שאין להם כבר כוח או צורך לעבור אבל יש להם ביקוש, וכשפונים הם דופקים מחיר שהם לא יכולים לסרב לו. והפרויקטים זורמים, בשכר הרבה יותר גבוה מפעם.

אנשים האלה לא היתה אלטרנטיבה במקומי.
במקום לחשוב על חוסר הנעימות שבלבקש שכר גבוהה, אני צריכה לחשוב על הביקוש והיצע. הרי בסופו של דבר גם הם מבסוטים שמצאו מישהי שעונה לצרכיהם.
אז אם הבנתי אותך נכון - לחספס את עצמך, להיות חצופה ולדרוש יותר?

ובהצלחה בעבודה החדשה, מקווה שתהני בה על הדרך :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
P העלאת שכר - כמה נהוג לבקש באחוזים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
M איך לבקש העלאת שכר עקב קידום חלקי בתפקיד אוף טופיק 24
מ קרן השתלמות או העלאת שכר? שוק ההון 45
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
doc29 סעיף העלאת מחיר שכ"ד במימוש האופציה נדל"ן 12
yossik העלאת מחירים סמויה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 123
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
I העלאת הריבית הקרובה שוק ההון 10
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Tsachi01 העלאת תמונות לאתר אוף טופיק 26
א העלאת ריבית בארה"ביום רביעי פוסטים מאיכות נמוכה 7
A קרן חירום ומשכנתא - העלאת ריבית צרכנות פיננסית 1
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
F למה העלאת ריבית בארה"ב גורר נפילות בבורסה? שוק ההון 4
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
stamEhad מה צפוי לקרות לקרן מחקה אג"ח ממשלת ישראל במקרה של העלאת ריבית? שוק ההון 4
S העלאת הנושא הכלכלי במהלך הקשר אוף טופיק 37
ה איך העלאת ריבית בארהב תשפיע על הכלכלה בישראל? פוסטים מאיכות נמוכה 4
A העלאת ההון העצמי ע"י השקעה בשוק ההון שוק ההון 34
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
חתול לילה העלאת מס רווחי הון מיסים 76
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
G העלאת ההפקדה בקרן ההשתלמות והפקדה עצמאית צרכנות פיננסית 10
A העלאת דמי ניהול קרנות נאמנות צרכנות פיננסית 12
ר העלאת דמי ניהול בקרנות ישראליות שוק ההון 8
yanosh34 העלאת דמי ניהול במוצר פנסיוני לפני תום תקופת ההנחה צרכנות פיננסית 3
שיקלר העלאת דמי ניהול ב'פסגות' שוק ההון 2
שלי העלאת מחירים ועמלות המרה -ישראכארט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 65
S לגבי העלאת ריבית שוק ההון 4
מ העלאת מס על אופציות לעובדים שוק ההון 5
Modric19 אג"ח ישראלי לאחר העלאת הריבית שוק ההון 22
A העלאת ריבית: הקשר שבין מח"מ לירידת אג"ח שוק ההון 7
cypriano de rore העלאת הריבית בבנק ישראל שוק ההון 63
א איך להמנע ממלכודת העלאת דמי הניהול? שוק ההון 32
E העלאת דמי ניהול בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
י תזמון מניות - העלאת ריבית שוק ההון 9
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
מ הודעה על העלאת דמי ניהול שוק ההון 3
R העלאת עמלות בקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 15
אל ניניו עכשיו זה רשמי: העלאת המס על הבורסה לא הגדילה ההכנסות ממיסים... שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה