• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת קרן השתלמות

Supertwister

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
קרן ההשתלמות שלי נמצאת בבית השקעות x עם דמי ניהול של 0.8. לפי אתרים המבצעים השוואות בין הקרנות, קרן זו הייתה מהרווחיות ביותר בשנה האחרונה.

קיבלתי הצעה לעבור לבית השקעות y עם דמי ניהול של 0.4. ממה שאני רואה, התשואה שלה בשנה האחרונה הייתה פחות טובה בצורה משמעותית מזו של קרן x. מצד שני, דמי הניהול כאן הם נמוכים יותר.

אני מתלבט האם כדאי לי לקבל את ההצעה או להשאיר את המצב כמו שהוא.
כן, ברור לי שאין תחליף לייעוץ פנסיוני מקצועי, אבל אשמח לטיפים והכוונות שיעזרו לי לבחון את הדברים בצורה נכונה יותר.

הרווח שהיה לא בטוח שיהיה. גובה דמי ניהול בטוח יהיו.
קשה לדעת מי מה 2 עדיפה, הדעה הרווחת (בעיקר באתר זה) היא שהוזלת דמי ניהול זה חשוב מאוד. אבל לא הכי חשוב.

*אני הייתי מחשב תשואה פחות דמי ניהול לתקופה הכי ארוכה שיש נתונים עבור שתי הקרנות ומשווה.
*במידה ויוצא מספר יותר גבוה בקרן האחרת הייתי מתחיל תהליך מעבר.
*כמו כן הייתי מחשב החל מאיזה דמי ניהול בקרן הישנה לא שווה לעבור.
*יתקשרו משימור של הקרן הישנה ואז הייתי מציע להישאר בדמי ניהול שחושבו בסעיף הקודם.

גילוי נאות - נמצא בקרן בניהול אישי אז החישובים האלה פחות רלוונטים לי (נעשו לפני שעברתי לניהול אישי)

אני הייתי במצב דומה לפני מספר חודשים. התקשרתי ואמרתי שאני חושב על לעבור והאם יוכלו לתת לי הצעה דומה והם השוו את דמי הניהול. סה"כ הורדה של 0.4 אחוז

לפי אתרים המבצעים השוואות בין הקרנות, קרן זו הייתה מהרווחיות ביותר בשנה האחרונה.
אין לזה שום משמעות. בדיוק היה בפורום קישור שמראה איך החברות מייצרות הרבה קרנות ולאחר כמה שנים משווקות לך את המוצלחות ביותר.
תבחר את הקרן לפי התוכן שלה ודמי הניהול אין משמעות לתשואה בשנה שעברה.
*אני הייתי מחשב תשואה פחות דמי ניהול לתקופה הכי ארוכה שיש נתונים עבור שתי הקרנות ומשווה.
*במידה ויוצא מספר יותר גבוה בקרן האחרת הייתי מתחיל תהליך מעבר.
אתה מבין שזה שיטה נוראית שאין לה שום משמעות.נגיד שהתקופה היא שנתיים, מה הנתונים יגידו לך? ברור לך שהסיכוי שלשתי הקרנות תהיה תשואה זהה בשנתיים הבאות לזאת שהיית בשנתיים הקודמות שואף לאפס.
לפי הגישה הזאת פשוט תבררו איזה מניה הרוויחה הכי הרבה שנה שעברה ותשקיעו בה הכול.

• אהבתי
Reactions: tdc
אתה מבין שזה שיטה נוראית שאין לה שום משמעות.נגיד שהתקופה היא שנתיים, מה הנתונים יגידו לך? ברור לך שהסיכוי שלשתי הקרנות תהיה תשואה זהה בשנתיים הבאות לזאת שהיית בשנתיים הקודמות שואף לאפס.
לפי הגישה הזאת פשוט תבררו איזה מניה הרוויחה הכי הרבה שנה שעברה ותשקיעו בה הכול.
בהחלט ברור לי וזאת הסיבה שעבברתי לניהול אישי כשהייתה אפשרות והבשלתי לזה. אבל לא ראיתי דרך אחרת לבחור במגבלה של לבחור מוצר מנוהל. זה מה שעשיתי לפני שעברתי לניהול אישי.

אתה יכול להדגים כאן את החישוב? האם הנוסחה הזו נכונה:
10000 (סכום ראשוני להשקעה) * 1.05^5 (תשואה של 5% לשנה, במשך 5 שנים) * 0.99^5 (בהנחת 1% דמי ניהול שנתיים)

בדיוק היה בפורום קישור שמראה איך החברות מייצרות הרבה קרנות ולאחר כמה שנים משווקות לך את המוצלחות ביותר.
תוכל לתת לינק?

אתה יכול להדגים כאן את החישוב? האם הנוסחה הזו נכונה:
10000 (סכום ראשוני להשקעה) * 1.05^5 (תשואה של 5% לשנה, במשך 5 שנים) * 0.99^5 (בהנחת 1% דמי ניהול שנתיים)
האמת פשוט סכמתי את התשואה המצטברת עם הדמי ניהול כפול השנים. בהנחות שלך זה:
5*5-1*5

למה? אתה משווה אחוזים מול אחוזים. אם אחד עשה 15 ולקח 10 ושני עשה 10 ולקח 3, מי עדיף?
מה הקשר מי עדיף? יש כאן עניין של נכונות חישוב.
אם אחד עשה 15% ואז לקחו לו 10% אז הוא עשה 3.5% (ולא 5%).
אם שני עשה 10% ולקחו לו 3% אז הוא עשה 6.7% (ולא 7%).

מה הקשר מי עדיף? יש כאן עניין של נכונות חישוב.
אם אחד עשה 15% ואז לקחו לו 10% אז הוא עשה 3.5% (ולא 5%).
אני לא אומר שזה מדויק, אני אומר שזה מראה לך סדר גודל וככה או ככה ברור מי עדיף במגבלות שנכתבו כבר למעלה

ם אחד עשה 15% ואז לקחו לו 10% אז הוא עשה 3.5% (ולא 5%).
זה גם לא מדוייק.
אתה מניח שגובים את כל דמי הניהול אחרי שכל התשואה נכנסה לקופה, מה שלא נכון. את דמי הניהול גובים פעם בחודש לפי הייתרה שיש בקופה באותו חודש (לא זוכר אם זה ממוצע חודשי או סתם יום רנדומלי). כלומר אם התיק עשה קפיצה של 15% תשואה ביום הראשון של השנה ובשאר השנה לא זז, תשלם הרבה יותר דמי ניהול מאשר אם התיק לא זז כל השנה וקפץ ביום האחרון ב15%.

זה גם לא מדוייק.
אתה מניח שגובים את כל דמי הניהול אחרי שכל התשואה נכנסה לקופה, מה שלא נכון. את דמי הניהול גובים פעם בחודש לפי הייתרה שיש בקופה באותו חודש (לא זוכר אם זה ממוצע חודשי או סתם יום רנדומלי). כלומר אם התיק עשה קפיצה של 15% תשואה ביום הראשון של השנה ובשאר השנה לא זז, תשלם הרבה יותר דמי ניהול מאשר אם התיק לא זז כל השנה וקפץ ביום האחרון ב15%.
אתה כמובן צודק.
אך המטרה שלי היתה להראות לו שאפילו אם נניח שזה היה מפוזר אחיד יכולים להיות הבדלים גדולים בין החישוב הגיאומטרי לחישוב ההנדסי.

אך המטרה שלי היתה להראות לו שאפילו אם נניח שזה היה מפוזר אחיד יכולים להיות הבדלים גדולים בין החישוב הגיאומטרי לחישוב ההנדסי.
אני טוען שאם זה מפוזר אחיד אז החישוב ה"טריויאלי" (חיסור של האחוזים עצמם) כנראה יותר קרוב לפתרון האמיתי.

אם התיק עשה קפיצה של 15% תשואה ביום הראשון של השנה ובשאר השנה לא זז, תשלם הרבה יותר דמי ניהול מאשר אם התיק לא זז כל השנה וקפץ ביום האחרון ב15%.
כן, אבל קפיצה זהה באחוזים היא לא קפיצה זהה בשקלים, כי מתבצעת על בסיס שונה (לפני או אחרי דמי ניהול).

כן, אבל קפיצה זהה באחוזים היא לא קפיצה זהה בשקלים, כי מתבצעת על בסיס שונה (לפני או אחרי דמי ניהול).
זה עדיין לא סותר את הנקודה העיקרית שלי:
אני טוען שאם זה מפוזר אחיד אז החישוב ה"טריויאלי" (חיסור של האחוזים עצמם) כנראה יותר קרוב לפתרון האמיתי.

חיסור של האחוזים לא נראה לי הגיוני כי הם לא מתייחסים לאותו שלם. נראה לי הגיוני יותר להכפיל. אבל תחשב איך שבא לך.
(העניין שלי בנושא מוגבל כי לא נוגע לי אישית כרגע. אז סלח לי על כך שאני פורש מהדיון בטרם עת..).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
hommie העברת קרן השתלמות של שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Yuval328 העברת קרן השתלמות מתעכבת צרכנות פיננסית 13
S העברת קרן השתלמות שוק ההון 1
לאץ' העברת קרן השתלמות ופוליסת חסכון שוק ההון 16
ש העברת קרן השתלמות של מורים לניהול אישי צרכנות פיננסית 6
N העברת קרן השתלמות ל-IRA והוספת כסף שוק ההון 5
ח העברת קרן השתלמות צרכנות פיננסית 6
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
צ העברת קרן הפנסיה מסנופי לקרן משולבת סנופי+נאסד"ק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ק העברת קרן כספית מתיק השקעות לבנק שוק ההון 2
Y העברת קרן פנסיה לא פעילה ממגדל למיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י העברת כספים מביטוח מנהלים לקופת גמל לעומת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
מ העברת קרן IRA מספק אחד לשני כתיק נ"ע שוק ההון 2
E העברת קרן פנסיה מישראל לחו"ל צרכנות פיננסית 13
ג העברת קרן פנסיה לאפיק מנייתי צרכנות פיננסית 5
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
ס העברת קרן נאמנות מהבנק לבית השקעות שוק ההון 7
ק "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6