• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

העברת קרן השתלמות

Supertwister

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
קרן ההשתלמות שלי נמצאת בבית השקעות x עם דמי ניהול של 0.8. לפי אתרים המבצעים השוואות בין הקרנות, קרן זו הייתה מהרווחיות ביותר בשנה האחרונה.

קיבלתי הצעה לעבור לבית השקעות y עם דמי ניהול של 0.4. ממה שאני רואה, התשואה שלה בשנה האחרונה הייתה פחות טובה בצורה משמעותית מזו של קרן x. מצד שני, דמי הניהול כאן הם נמוכים יותר.

אני מתלבט האם כדאי לי לקבל את ההצעה או להשאיר את המצב כמו שהוא.
כן, ברור לי שאין תחליף לייעוץ פנסיוני מקצועי, אבל אשמח לטיפים והכוונות שיעזרו לי לבחון את הדברים בצורה נכונה יותר.

fliper

משתמש ותיק
דירוג
430
הרווח שהיה לא בטוח שיהיה. גובה דמי ניהול בטוח יהיו.
קשה לדעת מי מה 2 עדיפה, הדעה הרווחת (בעיקר באתר זה) היא שהוזלת דמי ניהול זה חשוב מאוד. אבל לא הכי חשוב.

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
1,821

OxoTnicK

משתמש ותיק
דירוג
129
*אני הייתי מחשב תשואה פחות דמי ניהול לתקופה הכי ארוכה שיש נתונים עבור שתי הקרנות ומשווה.
*במידה ויוצא מספר יותר גבוה בקרן האחרת הייתי מתחיל תהליך מעבר.
*כמו כן הייתי מחשב החל מאיזה דמי ניהול בקרן הישנה לא שווה לעבור.
*יתקשרו משימור של הקרן הישנה ואז הייתי מציע להישאר בדמי ניהול שחושבו בסעיף הקודם.

גילוי נאות - נמצא בקרן בניהול אישי אז החישובים האלה פחות רלוונטים לי (נעשו לפני שעברתי לניהול אישי)

kaytranada

משתמש רשום
דירוג
1
אני הייתי במצב דומה לפני מספר חודשים. התקשרתי ואמרתי שאני חושב על לעבור והאם יוכלו לתת לי הצעה דומה והם השוו את דמי הניהול. סה"כ הורדה של 0.4 אחוז

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,471
לפי אתרים המבצעים השוואות בין הקרנות, קרן זו הייתה מהרווחיות ביותר בשנה האחרונה.
אין לזה שום משמעות. בדיוק היה בפורום קישור שמראה איך החברות מייצרות הרבה קרנות ולאחר כמה שנים משווקות לך את המוצלחות ביותר.
תבחר את הקרן לפי התוכן שלה ודמי הניהול אין משמעות לתשואה בשנה שעברה.
*אני הייתי מחשב תשואה פחות דמי ניהול לתקופה הכי ארוכה שיש נתונים עבור שתי הקרנות ומשווה.
*במידה ויוצא מספר יותר גבוה בקרן האחרת הייתי מתחיל תהליך מעבר.
אתה מבין שזה שיטה נוראית שאין לה שום משמעות.נגיד שהתקופה היא שנתיים, מה הנתונים יגידו לך? ברור לך שהסיכוי שלשתי הקרנות תהיה תשואה זהה בשנתיים הבאות לזאת שהיית בשנתיים הקודמות שואף לאפס.
לפי הגישה הזאת פשוט תבררו איזה מניה הרוויחה הכי הרבה שנה שעברה ותשקיעו בה הכול.

• אהבתי
Reactions: tdc

OxoTnicK

משתמש ותיק
דירוג
129
אתה מבין שזה שיטה נוראית שאין לה שום משמעות.נגיד שהתקופה היא שנתיים, מה הנתונים יגידו לך? ברור לך שהסיכוי שלשתי הקרנות תהיה תשואה זהה בשנתיים הבאות לזאת שהיית בשנתיים הקודמות שואף לאפס.
לפי הגישה הזאת פשוט תבררו איזה מניה הרוויחה הכי הרבה שנה שעברה ותשקיעו בה הכול.
בהחלט ברור לי וזאת הסיבה שעבברתי לניהול אישי כשהייתה אפשרות והבשלתי לזה. אבל לא ראיתי דרך אחרת לבחור במגבלה של לבחור מוצר מנוהל. זה מה שעשיתי לפני שעברתי לניהול אישי.

דן חסכן

משתמש רשום
דירוג
0

אתה יכול להדגים כאן את החישוב? האם הנוסחה הזו נכונה:
10000 (סכום ראשוני להשקעה) * 1.05^5 (תשואה של 5% לשנה, במשך 5 שנים) * 0.99^5 (בהנחת 1% דמי ניהול שנתיים)

Mamaof

משתמש ותיק
דירוג
825
בדיוק היה בפורום קישור שמראה איך החברות מייצרות הרבה קרנות ולאחר כמה שנים משווקות לך את המוצלחות ביותר.
תוכל לתת לינק?

OxoTnicK

משתמש ותיק
דירוג
129
אתה יכול להדגים כאן את החישוב? האם הנוסחה הזו נכונה:
10000 (סכום ראשוני להשקעה) * 1.05^5 (תשואה של 5% לשנה, במשך 5 שנים) * 0.99^5 (בהנחת 1% דמי ניהול שנתיים)
האמת פשוט סכמתי את התשואה המצטברת עם הדמי ניהול כפול השנים. בהנחות שלך זה:
5*5-1*5

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201
למה? אתה משווה אחוזים מול אחוזים. אם אחד עשה 15 ולקח 10 ושני עשה 10 ולקח 3, מי עדיף?
מה הקשר מי עדיף? יש כאן עניין של נכונות חישוב.
אם אחד עשה 15% ואז לקחו לו 10% אז הוא עשה 3.5% (ולא 5%).
אם שני עשה 10% ולקחו לו 3% אז הוא עשה 6.7% (ולא 7%).

OxoTnicK

משתמש ותיק
דירוג
129
מה הקשר מי עדיף? יש כאן עניין של נכונות חישוב.
אם אחד עשה 15% ואז לקחו לו 10% אז הוא עשה 3.5% (ולא 5%).
אני לא אומר שזה מדויק, אני אומר שזה מראה לך סדר גודל וככה או ככה ברור מי עדיף במגבלות שנכתבו כבר למעלה

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,312
ם אחד עשה 15% ואז לקחו לו 10% אז הוא עשה 3.5% (ולא 5%).
זה גם לא מדוייק.
אתה מניח שגובים את כל דמי הניהול אחרי שכל התשואה נכנסה לקופה, מה שלא נכון. את דמי הניהול גובים פעם בחודש לפי הייתרה שיש בקופה באותו חודש (לא זוכר אם זה ממוצע חודשי או סתם יום רנדומלי). כלומר אם התיק עשה קפיצה של 15% תשואה ביום הראשון של השנה ובשאר השנה לא זז, תשלם הרבה יותר דמי ניהול מאשר אם התיק לא זז כל השנה וקפץ ביום האחרון ב15%.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,201
זה גם לא מדוייק.
אתה מניח שגובים את כל דמי הניהול אחרי שכל התשואה נכנסה לקופה, מה שלא נכון. את דמי הניהול גובים פעם בחודש לפי הייתרה שיש בקופה באותו חודש (לא זוכר אם זה ממוצע חודשי או סתם יום רנדומלי). כלומר אם התיק עשה קפיצה של 15% תשואה ביום הראשון של השנה ובשאר השנה לא זז, תשלם הרבה יותר דמי ניהול מאשר אם התיק לא זז כל השנה וקפץ ביום האחרון ב15%.
אתה כמובן צודק.
אך המטרה שלי היתה להראות לו שאפילו אם נניח שזה היה מפוזר אחיד יכולים להיות הבדלים גדולים בין החישוב הגיאומטרי לחישוב ההנדסי.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,312
אך המטרה שלי היתה להראות לו שאפילו אם נניח שזה היה מפוזר אחיד יכולים להיות הבדלים גדולים בין החישוב הגיאומטרי לחישוב ההנדסי.
אני טוען שאם זה מפוזר אחיד אז החישוב ה"טריויאלי" (חיסור של האחוזים עצמם) כנראה יותר קרוב לפתרון האמיתי.

ogi

משתמש בכיר
דירוג
2,822
אם התיק עשה קפיצה של 15% תשואה ביום הראשון של השנה ובשאר השנה לא זז, תשלם הרבה יותר דמי ניהול מאשר אם התיק לא זז כל השנה וקפץ ביום האחרון ב15%.
כן, אבל קפיצה זהה באחוזים היא לא קפיצה זהה בשקלים, כי מתבצעת על בסיס שונה (לפני או אחרי דמי ניהול).

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,312
כן, אבל קפיצה זהה באחוזים היא לא קפיצה זהה בשקלים, כי מתבצעת על בסיס שונה (לפני או אחרי דמי ניהול).
זה עדיין לא סותר את הנקודה העיקרית שלי:
אני טוען שאם זה מפוזר אחיד אז החישוב ה"טריויאלי" (חיסור של האחוזים עצמם) כנראה יותר קרוב לפתרון האמיתי.

ogi

משתמש בכיר
דירוג
2,822
חיסור של האחוזים לא נראה לי הגיוני כי הם לא מתייחסים לאותו שלם. נראה לי הגיוני יותר להכפיל. אבל תחשב איך שבא לך.
(העניין שלי בנושא מוגבל כי לא נוגע לי אישית כרגע. אז סלח לי על כך שאני פורש מהדיון בטרם עת..).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
hommie העברת קרן השתלמות של שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Yuval328 העברת קרן השתלמות מתעכבת צרכנות פיננסית 13
S העברת קרן השתלמות שוק ההון 1
לאץ' העברת קרן השתלמות ופוליסת חסכון שוק ההון 16
ש העברת קרן השתלמות של מורים לניהול אישי צרכנות פיננסית 6
N העברת קרן השתלמות ל-IRA והוספת כסף שוק ההון 5
ח העברת קרן השתלמות צרכנות פיננסית 6
Y העברת קרן פנסיה לא פעילה ממגדל למיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י העברת כספים מביטוח מנהלים לקופת גמל לעומת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
מ העברת קרן IRA מספק אחד לשני כתיק נ"ע שוק ההון 2
E העברת קרן פנסיה מישראל לחו"ל צרכנות פיננסית 13
ג העברת קרן פנסיה לאפיק מנייתי צרכנות פיננסית 5
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
ס העברת קרן נאמנות מהבנק לבית השקעות שוק ההון 7
ת העברת כסף לחשבון שלי בחול שוק ההון 0
K העברת דולרים מבנק הדואר לחשבון שלי IB שוק ההון 3
D העברת כסף בין מדינות דרך אינטראקטיב ברוקרס ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
א העברת ניירות ערך מתיק ממוסה לתיק לא ממוסה כדי לדחות תשלום מס רווחי הון? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
א העברת תיק ניירות הערך מהבנק לבית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
O העברת פוליסה הפרשית לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
1 העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
B העברת מט״ח מחו״ל לארץ ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
M העברת מט״ח מחשבון ישראלי לIB שוק ההון 2
O העברת התיק שלי מבנק הפועלים לאינטראקטיב ברוקרס העולמית שוק ההון 4
P הודעה על העברת פרטים מחברת אשראי לגוף הבינלאומי? צרכנות פיננסית 1
YizhakF העברת כספים מהבנק בקלות שוק ההון 17
O העברת כסף מבנק הפועלים לאינטאקטיב ברוקרס - עזרה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
מ העברת הידע למכרים התפתחות אישית 7
D העברת כסף לחשבון מסחר עצמאי שוק ההון 1
stamEhad העברת השקעות מפוליסת חיסכון לחשבון עצמאי בפסגות - האם מחוייבים בתשלום מס? שוק ההון 1
S העברת כספים מחשבון בנק צרפתי לבנק בארץ צרכנות פיננסית 2
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
B העברת כסף בין ישראל לבין חשבון בקרן נאמנות אמריקאית שוק ההון 2
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
פ העברת חיסכון פנסיוני בין מדינות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ל העברת קופות פנסיה פעילות לקרן עם דמי ניהול נמוכים מצבירה, ולהעביר הפקדות לקרן חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ העברת פנסיה לחו"ל כאזרח ישראלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
X פתיחת חשבון בIB לאחר פתיחת חשבון(ללא העברת כסף) באינטרקטיב ישראל - אזרח אמריקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
P העברת כספים לib בשקלים ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 0
I העברת כספים לאינטראקטיב ברוקרס העולמית ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
מ העברת קופת גמל להשקעה לבית השקעות אחר שוק ההון 0
Y העברת תיק לברוקר זר - שאלה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 16
F כדאיות העברת כספים מהבנק לתיקון 190 שוק ההון 13

נושאים דומים

למעלה