• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

העברת קרן השתלמות ופוליסת חסכון

לאץ'

משתמש ותיק
דירוג
101
היתה לי פגישה לפני כמה ימים עם סוכן של הפניקס/אקסלנס שהגיע אלי לעבודה וניסה לשכנע אותי שכדאי לי להעביר את קרן ההשתלמות שלי מאנליסט לחברה שלו.
דמי הניהול הם כמדומני גבוהים ב0.1% גבוהים מאנליסט (ובכל זאת כביכול עדיין נמוכים יותר, ושזו הטבה מיוחדת עבורי כי אני עובדת בחברת x), אבל לפי הטבלאות והמספרים שהראה לי, הממוצע החמש שנתי של אקסלנס היה גבוה בכאחוז לעומת אנליסט ועם מדד שארפ טוב יותר.

עוד לא העברתי לו ת.ז ואני אמורה להתקשר אליו מחר לסגור כמה פינות בנושא.
מה עוד חשוב לדעת/ לשאול אותו לפני שאדע האם כדאי לי לעבור לבית השקעות אחר?
האם לקרן השתלמות יש מסלולי השקעה שונים? אם כן, האם יש עוד פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת המסלול חוץ מגילי ומתי אני מתכננת להשתמש בכסף?

בזמן השיחה איתו שאלתי על מוצרי השקעה מומלצים אחרים לסכום זמין שהלך והצטבר לי בעו"ש. הוא המליץ על פוליסת חסכון שעבורה דמי הניהול הם 0.9 אחוז על הרווח (שזה גבוה, נכון?) למיטב זכרוני.
מה דעתכם על ההשקעה מסוג כזה?
האם זה מסוכן לשים חלק גדול מהסכום במסלול שכזה או שמומלץ גם בהקשר הזה שלא לשים את כל הביצים בסל אחד?

אני חשה שחשוב לציין שאני מחפשת מסלול שיצריך ממני התעסקות מינימלית.

תודה למשיבים :)

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
1,843
מה עוד חשוב לדעת/ לשאול אותו לפני שאדע האם כדאי לי לעבור לבית השקעות אחר?
תשאלי אותו מה יהיה הממוצע החמש שנתי שמתחיל מהיום ומסתיים בעוד חמש שנים. אם הוא מתחייב לך באופן חוזי שהוא גם כן יהיה גבוה בכאחוז לעומת אנליסט - לכי על זה.
מקווה שהבנת שאני ציני וזה לעולם לא יקרה.

נדב

משתמש בכיר
דירוג
1,753
בזמן השיחה איתו שאלתי על מוצרי השקעה מומלצים אחרים לסכום זמין שהלך והצטבר לי בעו"ש. הוא המליץ על פוליסת חסכון שעבורה דמי הניהול הם 0.9 אחוז על הרווח (שזה גבוה, נכון?) למיטב זכרוני.
מה דעתכם על ההשקעה מסוג כזה?
תודה למשיבים :)

חלופה לפוליסת החיסכון עד סכומים של 70 אלף בשנה היא קופת גמל להשקעה.
דמי הניהול יהיו זולים יותר.

קורא הדוק

משתמש ותיק
דירוג
225
שזה גבוה, נכון?

כן. בקופת גמל להשקעה אפשר להגיע לחצי מזה וכנראה שתקבלי את אותה התמורה.

האם לקרן השתלמות יש מסלולי השקעה שונים?

כן. הרבה יותר חשוב שתלמדי על המסלולים השונים ותבחרי את מה שמתאים לך מאשר ה0.1% בדמי ניהול. הקו בפורום/בלוג הינו מסלולי השקעה פאסיביים מחקי מדדים שבהם הדמי ניהול יותר נמוכים בדרך כלל מאלה של המסלולים האקטיביים.

בגדול, נראה שאת לא כל כך מתמצאת בנושא. במקומך הייתי מתייעץ עם יועץ פנסיוני עצמאי נטול אינטרסים ומארגן את כל נושא הפנסיה בבת אחת.
לחילופין, יש הרבה מידע שאת יכולה לאסוף ע"י קריאה בבלוג/פורום.
בהצלחה!

YPV

משתמש בכיר
דירוג
1,871
אין לך כלים ויכולת לקבל החלטה מושכלת לגבי החלופות שיציעו לך נציגי מכירות שונים. לא אומר זאת מתוך זלזול אלא מבין זאת מאופי השאלות שאת שואלת. את במצב של 99% מהציבור. יתר 1% שמבינים את החלופות, ומכירים את התחום, מבינים בעצמם שאין אפשרות מהותית לבחור בין החלופות.

חברות שונות לא שקופות לגבי מדיניות ההשקעות שלהן (הכל מוצג בחלוקה מאוד גסה) וגם אם היו שקופות, אין דרך לנבא את העתיד, וממילא רובן ככולן עובדות על סמך אותן הנחות יסוד ובאותן שיטות. כך שככלל אצבע, בקרנות השתלמות, כדאי להתעלם מכל רעשי הרקע של נציגי מכירות, וללכת על הקרן עם דמי ניהול הכי נמוכים. כי למרות כל ההבטחות, הבטחה אחת לא תקבלי והיא הכי חשובה מבחינתך - זה שתקבלי תשואה חיובית וגבוהה. הדבר היחיד הבטוח הוא שדמי ניהול יירדו ממך כמו שעון.

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
817
נשמע שהפוליסה ב0.9% שהוצעה היא קופת גמל להשקעה, לא? פשוט בדמי ניהול גבוהים

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,115

לאץ'

משתמש ותיק
דירוג
101
חלופה לפוליסת החיסכון עד סכומים של 70 אלף בשנה היא קופת גמל להשקעה.
דמי הניהול יהיו זולים יותר.
אני משקיעה סכום חודשי קטן (שאני חושבת להגדיל,אגב) בקופת גמל להשקעה של כלל. הסיבה שהסוכן הציע את פוליסת החסכון היא כי הסכום הנזיל שיש לי להשקעה גדול בהרבה מ70 אלף ש"ח.

לאץ'

משתמש ותיק
דירוג
101
נשמע שהפוליסה ב0.9% שהוצעה היא קופת גמל להשקעה, לא? פשוט בדמי ניהול גבוהים
למרות אי הודאות היחסית שעולה מהפוסט המקורי שלי, במקרה הזה אני בטוחה לחלוטין שהוא הציע פוליסת חסכון ולא גמל להשקעה :)

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,115
במקרה הזה אני בטוחה לחלוטין שהוא הציע פוליסת חסכון ולא גמל להשקעה
אני בכלל גם [בפוליסת חסכון], זה בדיחה עצובה עם דמי הפקדה מזעזעים.
בלי שום קשר הם יקרים מאד והסוכן שלי [מהמשפחה] גם עשק אותי בדרך.
להמשיך ללמוד.
קודם תפתרי את עניין פנסיה [גמל/מנהלים או קרן פנסיה] ואז תעברי להשקעה נראה לי, לא ?

וזה שהוא לוטש עיניים לנזיל שלך זה מעולה, אבל עדיף שתביני לבד על מה ולמה.

• אהבתי
Reactions: HHH

לאץ'

משתמש ותיק
דירוג
101
בגדול, נראה שאת לא כל כך מתמצאת בנושא. במקומך הייתי מתייעץ עם יועץ פנסיוני עצמאי נטול אינטרסים ומארגן את כל נושא הפנסיה בבת אחת.
לחילופין, יש הרבה מידע שאת יכולה לאסוף ע"י קריאה בבלוג/פורום.
בהצלחה!

איך מוצאים יועץ שכזה? ברור לי שאם אלך להתייעץ עם אדם שעובד בבית השקעות X הוא ללא ספק ימליץ על X.
בנקים אולי? אני מקבלת כאן את הווייב הכללי שגם הם לא גרוייסט מציאה.

ולמה דווקא יועץ פנסיוני? דווקא הייתי שמחה להשקיע את הכסף כך שישאר נזיל בעת הצורך.

לאץ'

משתמש ותיק
דירוג
101
אני בכלל גם [בפוליסת חסכון], זה בדיחה עצובה עם דמי הפקדה מזעזעים.
בלי שום קשר הם יקרים מאד והסוכן שלי [מהמשפחה] גם עשק אותי בדרך.
להמשיך ללמוד.
קודם תפתרי את עניין פנסיה [גמל/מנהלים או קרן פנסיה] ואז תעברי להשקעה נראה לי, לא ?

וזה שהוא לוטש עיניים לנזיל שלך זה מעולה, אבל עדיף שתביני לבד על מה ולמה.

קרן פנסיה כבר יש לי. אני מניחה שגם שם כדאי שאבחן אלטרנטיבות בבוא העת. בינתיים, אני חושבת שיותר דחוף לי לשלוח את הנזיל לעבוד בשבילי במקום שסתם ירקב לי בעו"ש.

הסוכן לגמרי הבהיר שהוא לוטש עיניים לנזיל, הפגישה איתו התקיימה בשבוע שעבר והוא כבר התקשר אלי לפחות שלוש פעמים להזכיר לי להעביר לו צילום ת.ז. ושאעשה העברה בנקאית (לצורך פוליסת חסכון). אני לא יודעת אם סוכנים שכמותו מקבלים עמלות, אבל לגמרי ברור לי שלו יוצא מזה משהו.

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,115
אני לא יודעת אם סוכנים שכמותו מקבלים עמלות, אבל לגמרי ברור לי שלו יוצא מזה משהו
חלילה מבלי להטיל דופי בחבר, אני מעדיף נותני שירות בעלי אורך רוח ולא "תביאי את הכרטיס
מיד ובדיעבד", עצם ההבנה בקרן פנסיה/קה"ש שלך קרי
כמה דמי ניהול / צבירה / מסלולים / תשואות עבר מול שאר בתי ההשקעות וכו' , יעזרו לך לגבי ההחלטות בעתיד.
סתם לזרוק "כסף" מהר מהר אצל מישהו שמבין בכסף זה החלק הכי ...

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,010
קרן פנסיה כבר יש לי. אני מניחה שגם שם כדאי שאבחן אלטרנטיבות בבוא העת. בינתיים, אני חושבת שיותר דחוף לי לשלוח את הנזיל לעבוד בשבילי במקום שסתם ירקב לי בעו"ש.

הסוכן לגמרי הבהיר שהוא לוטש עיניים לנזיל, הפגישה איתו התקיימה בשבוע שעבר והוא כבר התקשר אלי לפחות שלוש פעמים להזכיר לי להעביר לו צילום ת.ז. ושאעשה העברה בנקאית (לצורך פוליסת חסכון). אני לא יודעת אם סוכנים שכמותו מקבלים עמלות, אבל לגמרי ברור לי שלו יוצא מזה משהו.
תעצרי אותו, הוא איש מכירות, זה תפקידו
שום דבר לא נתון להחלטה של מספר ימים, במיוחד לא כספים שמיועדים לעתיד\פרישה
אני מציע לקחת ממנו צעד אחורה, לקחת בעצמך את כל כלי ההשקעה שיש ברשותך , סכומים וד"נ ולהתחיל להבין איפה את נמצאת ביחס לדמי ניהול שאפשר להשיג
ואולי אפילו להעמיק את הידע שלך, מה כל כלי מביא איתו ומאילו יש להמנע

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
817
ולמרות זאת, אם תשקיעי קצת זמן לקרוא וללמוד כנראה שלא תצטרכי יועץ בכלל, ואפילו תגיעי להחלטות טובות יותר (עבורך!) ממה שהיועץ ימליץ לך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
hommie העברת קרן השתלמות של שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Yuval328 העברת קרן השתלמות מתעכבת צרכנות פיננסית 13
S העברת קרן השתלמות שוק ההון 1
S העברת קרן השתלמות שוק ההון 26
ש העברת קרן השתלמות של מורים לניהול אישי צרכנות פיננסית 6
N העברת קרן השתלמות ל-IRA והוספת כסף שוק ההון 5
ח העברת קרן השתלמות צרכנות פיננסית 6
Y העברת קרן פנסיה לא פעילה ממגדל למיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י העברת כספים מביטוח מנהלים לקופת גמל לעומת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 6
מ העברת קרן IRA מספק אחד לשני כתיק נ"ע שוק ההון 2
E העברת קרן פנסיה מישראל לחו"ל צרכנות פיננסית 13
ג העברת קרן פנסיה לאפיק מנייתי צרכנות פיננסית 5
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
ס העברת קרן נאמנות מהבנק לבית השקעות שוק ההון 7
The Thinker עמלת העברת מט״ח צרכנות פיננסית 6
ת העברת כסף לחשבון שלי בחול שוק ההון 0
K העברת דולרים מבנק הדואר לחשבון שלי IB שוק ההון 3
D העברת כסף בין מדינות דרך אינטראקטיב ברוקרס ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
א העברת ניירות ערך מתיק ממוסה לתיק לא ממוסה כדי לדחות תשלום מס רווחי הון? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
א העברת תיק ניירות הערך מהבנק לבית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
O העברת פוליסה הפרשית לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
1 העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
B העברת מט״ח מחו״ל לארץ ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
M העברת מט״ח מחשבון ישראלי לIB שוק ההון 2
O העברת התיק שלי מבנק הפועלים לאינטראקטיב ברוקרס העולמית שוק ההון 4
P הודעה על העברת פרטים מחברת אשראי לגוף הבינלאומי? צרכנות פיננסית 1
YizhakF העברת כספים מהבנק בקלות שוק ההון 17
O העברת כסף מבנק הפועלים לאינטאקטיב ברוקרס - עזרה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
מ העברת הידע למכרים התפתחות אישית 7
D העברת כסף לחשבון מסחר עצמאי שוק ההון 1
stamEhad העברת השקעות מפוליסת חיסכון לחשבון עצמאי בפסגות - האם מחוייבים בתשלום מס? שוק ההון 1
S העברת כספים מחשבון בנק צרפתי לבנק בארץ צרכנות פיננסית 2
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
B העברת כסף בין ישראל לבין חשבון בקרן נאמנות אמריקאית שוק ההון 2
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
פ העברת חיסכון פנסיוני בין מדינות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ל העברת קופות פנסיה פעילות לקרן עם דמי ניהול נמוכים מצבירה, ולהעביר הפקדות לקרן חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ העברת פנסיה לחו"ל כאזרח ישראלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
X פתיחת חשבון בIB לאחר פתיחת חשבון(ללא העברת כסף) באינטרקטיב ישראל - אזרח אמריקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
P העברת כספים לib בשקלים ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 0
I העברת כספים לאינטראקטיב ברוקרס העולמית ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
מ העברת קופת גמל להשקעה לבית השקעות אחר שוק ההון 0
Y העברת תיק לברוקר זר - שאלה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 16

נושאים דומים

למעלה