• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת כספים מעל 500k ש״ח

nanabanana

משתמש רשום
דירוג
1
הי,
אני חדשה כאן. אנחנו מתגוררים בארה״ב מזה כ-3.5 שנים (עברנו בשנת 2015) ומעוניינים להעביר סך של למעלה מ- 500k ש״ח מחשבוננו הישראלי לחשבוננו האמריקאי לצורכי השקעה. האם עלינו לדווח על ההעברה זו לשלטונות המס? האם דיווח יחייב אותנו בהגשת דוחות מס בישראל? תשלומי מס? האם יש משמעויות נוספות להעברה כזו מבחינתנו? תודה רבה!

קודם כל לדבר עם הבנק בארה"ב ולשאול אם צריך להצהיר על משהו ולוודא איתם מראש שהכסף לא מוקפא בטעות בחשד להלבנת הון וחולות כאלה- בדרך כלל זה לא קורה, אבל חבל סתם לשאיר פרצה.
לגבי הדיווח, ממליץ לוודא עם יועץ מס - כי אני לא כזה ולכן אגיד מה דעתי בלבד:
במידה והכסף מושקע בארה"ב ואתם לא עומדים במבחני תושבות של מס הכנסה ( אפשר למצוא קישור למבחנים בגוגל כמובן ) אז לא אמור להיות צורך לדווח לרשויות המס בישראל על רווחים שנובעים מההשקעה שלכם בעתיד.

אינטראקטיב ברוקרס. הם בית השקעות אמריקאי אבל מקבלים שקלים מבנקים ישראליים.

השאלה אם אתם נחשבים תושב ישראל לצרכי מס? אם כן העברה לחו"ל של מעל חצי מיליון בשנת מס אחת גוררת הגשת דוח שנתי למדינת ישראל. (פיצול הפקדה במקרה זה לשנתיים תחסוך לכם כאב ראש).

תודה על ההמלצה! אני בודקת מה ההבדלים בין אינטראקטיב ברוקרס לקלירשיפט מבחינת העמלות.

אנחנו ניתקנו תושבות (מילאנו טופס של ביטוח לאומי לניתוק תושבות בסמוך למעבר ואיננו משלמים בט״ל). לעניין מערכת המיסוי, להבנתי, אם אני לא טועה, אנחנו לא יכולים עצמאית לנתק תושבות לצרכי מס אלא רשויות המס בוחנות תושבות בדיעבד. מבחינת מרכז חיים ומבחן הימים, מרכז חיינו בשלוש וחצי השנים האחרונות הוא בארה״ב ושהינו פחות מ 30 יום בשנה בישראל.

קודם כל לדבר עם הבנק בארה"ב ולשאול אם צריך להצהיר על משהו ולוודא איתם מראש שהכסף לא מוקפא בטעות בחשד להלבנת הון וחולות כאלה- בדרך כלל זה לא קורה, אבל חבל סתם לשאיר פרצה.
לגבי הדיווח, ממליץ לוודא עם יועץ מס - כי אני לא כזה ולכן אגיד מה דעתי בלבד:
במידה והכסף מושקע בארה"ב ואתם לא עומדים במבחני תושבות של מס הכנסה ( אפשר למצוא קישור למבחנים בגוגל כמובן ) אז לא אמור להיות צורך לדווח לרשויות המס בישראל על רווחים שנובעים מההשקעה שלכם בעתיד.
תודה! נעדכן את הבנק, לא חשבתי על זה.

תודה על ההמלצה! אני בודקת מה ההבדלים בין אינטראקטיב ברוקרס לקלירשיפט מבחינת העמלות.

אנחנו ניתקנו תושבות (מילאנו טופס של ביטוח לאומי לניתוק תושבות בסמוך למעבר ואיננו משלמים בט״ל). לעניין מערכת המיסוי, להבנתי, אם אני לא טועה, אנחנו לא יכולים עצמאית לנתק תושבות לצרכי מס אלא רשויות המס בוחנות תושבות בדיעבד. מבחינת מרכז חיים ומבחן הימים, מרכז חיינו בשלוש וחצי השנים האחרונות הוא בארה״ב ושהינו פחות מ 30 יום בשנה בישראל.
רק מבהיר- ניתוק תושבות הוא הגדרה טכנית לפי המבחנים של מס הכנסה, מילוי טופס כזה או אחר בביטוח לאומי זה לא תופס. עדיף לקרוא ולוודא שאתם לא מקיימים אף אחד מהמבחנים לפני שאתם מחליטים לא לדווח. אבל אם את אומרת שאתם לא מקיימים בוודאות אז יופי.

אני בודקת מה ההבדלים בין אינטראקטיב ברוקרס לקלירשיפט מבחינת העמלות.
קלירשיפט זה יהיה 0.5% הכל כולל הכל - אולי על סכום כזה ניתן לקבל הנחה, אבל בלי הנחה זה 2,500₪).
באינטראקטיב זה יהיה עמלת העברת שקלים בין בנקים בארץ (מקסימום 6.30₪) + עמלת המרת מט"ח (0.02% מהסכום או $2 הגבוה מביניהם - כלומר 100 שקל) + עמלה להעברה לחשבון הבנק שלכם (חינם פעולה ראשונה בחודש, $1 לכל העברת ACH נוספת).

למרות שבתכלס אינטראקטיב זו זירת מסחר, אז אתם יכולים פשוט להשקיע שם (אם הכוונה שלכם אכן הייתה לקנות ניירות ערך).

אנחנו יותר בכיוון של נדל״ן. קלירשיפט עושים את ההעברה לפי שער יציג. ידוע לך לפי איזה שער מתבצעת המרת המט״ח משקל לדולר ב IB?

לעניין מערכת המיסוי, להבנתי, אם אני לא טועה, אנחנו לא יכולים עצמאית לנתק תושבות לצרכי מס אלא רשויות המס בוחנות תושבות בדיעבד.
נכון.
מבחינת מרכז חיים ומבחן הימים, מרכז חיינו בשלוש וחצי השנים האחרונות הוא בארה״ב ושהינו פחות מ 30 יום בשנה בישראל.
אילו אינם קריטריונים יחידים. מס הכנסה יבחן מכלול של פרמטרים שונים.

באינטראקטיב זה יהיה עמלת העברת שקלים בין בנקים בארץ

.
לאינטראקטיב ברוקרס (האמריקאי, לא המתווך הישראלי), יש חשבון בנק ישראלי? רק מוודאת . - קראתי שיש בסיטיבנק, אבל אני לא זוכרת אם זה של המתווך הישראלי או של האמריקאי המקורי.

לאינטראקטיב ברוקרס (האמריקאי, לא המתווך הישראלי), יש חשבון בנק ישראלי? רק מוודאת . - קראתי שיש בסיטיבנק, אבל אני לא זוכרת אם זה של המתווך הישראלי או של האמריקאי המקורי.
כן. של המקורי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1
O העברת כספים מ IBKR לבנק הבינלאומי צרכנות פיננסית 10
I העברת כספים ממנייה אחת לאחרת בתוך חשבון ה Etrade שלי שוק ההון 1
T העברת כספים לIRA קה״ש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T האם חובה לדווח על העברת כספים לחו״ל ישירה במכירת RSU מיסים 5