• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת חסכונות לחו"ל

• פותח הנושא rial
  • פורסם בתאריך

rial

משתמש סולידי
דירוג
13
שלום,

אנחנו זוג בני 30+-, עם ילד בדרך, שנינו עובדים בהייטק.
חסכנו בעבודה קשה וארוכה כ-3 מיליון ש"ח שכרגע נזילים (מרבית הכסף בפקדון יומי בריבית משתנה של 3.75%) - רצינו להשתמש בכסף הזה לרכישת דירה באזור המרכז אבל בגלל מצב שוק הנד"ן + המצב בארץ שמנו את התוכנית הזו בהולד.

המצב במדינה מדאיג אותנו (בואו לא נכנס בבקשה לפוליטיקה והאם זה נכון או לא), היו לנו בעבר מחשבות על כך שבטווח הארוך אנחנו כנראה נצטרך להגר למדינה אחרת (רוב חרדי) ולצערי הרפורמה במשפט מזרזת את המחשבות הללו.

אני מודאג מכך שנמצא את עצמנו יום אחד בקרוב עם שקל נורא חלש (ראו המצב בבריטניה) וכלכלה מתרסקת ובכך החסכונות שצברנו בעבודה קשה יחתכו לנו.
לכן עלו לי המחשבות לאחרונה האם לא כדאי להעביר את החסכונות הנוכחיים שלנו (או לפחות חלקם על מנת לגדר את הסיכון) לפקדון דומה במט"ח בארה"ב/מדינה אחרת.

לומר את האמת, אני לא מבין גדול במט"ח - אני תוהה אם יש מישהו שיודע לחזות אם מטבע כזה או אחר יעלה או ירד למול השקל - אבל לתחושתי (ופה אשמח לשמוע את דעתכם) - האם לא נכון להגיד שהסיכון בירידת שווי של השקל גדול יותר מהסיכון שמט"ח כזה או אחר ירד למול השקל?

הייתי שמח לגלות בעוד כמה חודשים שהרפורמה לא תממש או תתמתן בצורה משמעותית ואז אחזיר את הכסף לארץ ובנתיים להשאיר אותו שם עד יעבור זעם.

מה דעתכם? האם זה חכם? טיפשי? איך פרקטית הייתם מבצעים דבר כזה?

תודה רבה

למה לא לקנות פשוט מניות ישראליות או זרות של מדדים זרים?
אתה יכול להסתכל על זה כנכס שלא תלוי בשוק או במטבע הישראלי

למה לא לקנות פשוט מניות ישראליות או זרות של מדדים זרים?
אתה יכול להסתכל על זה כנכס שלא תלוי בשוק או במטבע הישראלי
הוא כתב שזו השקעה לטווח קצר-בינוני (אולי רוצים דירה בקרוב)

לטווח הארוך זה רעיון טוב שמגן מפני צרות בישראל.

אנחנו זוג בני 30+-, עם ילד בדרך
מזל טוב.
אני תוהה אם יש מישהו שיודע לחזות אם מטבע כזה או אחר יעלה או ירד למול השקל
יש המון שיודעים לחזות אבל לא ניתן לדעת מי מהם צודק : )
הייתי שמח לגלות בעוד כמה חודשים שהרפורמה לא תממש או תתמתן בצורה משמעותית ואז אחזיר את הכסף לארץ ובנתיים להשאיר אותו שם עד יעבור זעם.
איך תדע שהזעם עבר(מבחינה פיננסית)? אינדיקציה טובה תהיה התחזקות השקל.....
מה דעתכם? האם זה חכם? טיפשי?
זה נשמע שינוי דיי דרסטי בזמן קצר אז שווה להשקיע בזה הרבה מחשבה.
תלוי בגובה הדאגה אני חושב שזה פתרון טוב
או לפחות חלקם על מנת לגדר את הסיכון
משהו חלקי בהתאם לגודל החשש נשמע לי הכי סביר עד שתחליטו האם אתם רוכשים דירה או לא.
איך פרקטית הייתם מבצעים דבר כזה?
אאל"ט הקונצנזוס בפורום הוא שחשבון ב interactive brokers הכי משתלם להמרות מטבע ואחזקה בחו"ל.

איך תדע שהזעם עבר(מבחינה פיננסית)? אינדיקציה טובה תהיה התחזקות השקל.....
אם וכאשר הכוונות לחקיקת הרפורמה ישתנו / אני ארגיש יותר בנוח עם השקעה בישראל - כרגע אני לא מרגיש טוב בנוגע לזה
וכן, בהנחה והשקל יחלש, התחזקות שלו תהיה אינדקציה טובה.

זה נשמע שינוי דיי דרסטי בזמן קצר אז שווה להשקיע בזה הרבה מחשבה.
תלוי בגובה הדאגה אני חושב שזה פתרון טוב
אילו עוד דברים היית לוקח בחשבון?

המצב במדינה מדאיג אותנו
מניסיון של הרבה שנים בשוק ההון, תמיד יהיו סיבות לדאגות בישראל או במדינת היעד. אני לא נכנס לדיון הפוליטי אם המהפיכה המשפטית היא משהו חריג בהיבט הזה, אלא עקרונית על כך שאי יציבות וחששות לעתיד הן משהו מובנה בהחלטות מהסוג הזה.

המצב במדינה מדאיג אותנו (בואו לא נכנס בבקשה לפוליטיקה והאם זה נכון או לא), היו לנו בעבר מחשבות על כך שבטווח הארוך אנחנו כנראה נצטרך להגר למדינה אחרת (רוב חרדי) ולצערי הרפורמה במשפט מזרזת את המחשבות הללו.
בצדק

אנחנו זוג בני 30+-, עם ילד בדרך, שנינו עובדים בהייטק.

אם יש ילד בדרך אולי כדאי לעשות את המעבר כבר עכשיו ולחסוך קשיי קליטה עבורו? זו דעתי לפחות במיוחד כשיש לכם מקצןע מבוקש.

לכן עלו לי המחשבות לאחרונה האם לא כדאי להעביר את החסכונות הנוכחיים שלנו (או לפחות חלקם על מנת לגדר את הסיכון) לפקדון דומה במט"ח בארה"ב/מדינה אחרת.

אני חושב שמאוד מאוד כדאי, אני מפציר בכל בני משפחתי לעשות זאת.
אשאל אותך שאלה, אם הייתי אזרח של מדינה מערבית אחרת היית מרגיש בנוח לשים חסכונות במדינת ישראל? היית שוקל את זה בכלל?

לומר את האמת, אני לא מבין גדול במט"ח - אני תוהה אם יש מישהו שיודע לחזות אם מטבע כזה או אחר יעלה או ירד למול השקל
אדם שיודע לחזות שינויים במטח יהיה איש מאוד עשיר. אני לא מכיר אחד כזה.

אני חושב שהרפורמה היא הסיפטום ולא המחלה. המחלה פה זה הדמוגרפיה, ולא רק שזה לא ישתנה זה גם יחמיר. לא הייתי משנה את דעתי בגלל הרפורמה

איך פרקטית הייתם מבצעים דבר כזה?
הייתי פותח חשבון בברוקר זר. Ib זו אחלה אופציה, יש פה גם חברים עם חשבונות במקומות אחרים כמו שוואב לדוגמא.
מעביר את הכסף לשם, וקונה דולרים/אירו רו כל מטבע זר אחר שאתה רוצה.
אם אתה רוצה שהכסף גם ייצר תשןאה מסויימת אז הייתי קונה קרן אג"ח או אג"ח בצורה ישירה.

מניסיון של הרבה שנים בשוק ההון, תמיד יהיו סיבות לדאגות בישראל או במדינת היעד. אני לא נכנס לדיון הפוליטי אם המהפיכה המשפטית היא משהו חריג בהיבט הזה, אלא עקרונית על כך שאי יציבות וחששות לעתיד הן משהו מובנה בהחלטות מהסוג הזה.
דעתי היא שמי שמשקיע בישראל לוקח סיכון גדול יותר ולא מפוצה ע"י סיכוי גבוה יותר.

דעתי היא שמי שמשקיע בישראל לוקח סיכון גדול יותר ולא מפוצה ע"י סיכוי גבוה יותר.
המערכת הבנקאית בישראל חזקה.
אני מחזיק ניירות ערך זרים דרך בית השקעות ישראלי, בעיקר משיקולי נוחות ולא חושב שיש כאן סיכון משמעיתי. ברור שאם הייתי הולנדי הייתי מחזיק את ניירות הערך במקום אחר.

לדעתי הלא מקצועית חשוב לבצע הפרדה בין סכנות לטווח ארוך ולטווח קצר. כנראה שבשנים הקרובות עדיין תוכל להוציא כסף מהארץ. מבחינת השקעה בעתיד המשפחה, כפי שנכתב פה, הנכסים בהם משקיעים חשובים. כשתחליטו על יעד, ותדעו מה המטבע בו תוציאו, תתחילו להוציא כספים לחו"ל, עדיף כחלק מתהליך ניתוק תושבות מסודר.

המערכת הבנקאית בישראל חזקה.
אני מחזיק ניירות ערך זרים דרך בית השקעות ישראלי, בעיקר משיקולי נוחות ולא חושב שיש כאן סיכון משמעיתי. ברור שאם הייתי הולנדי הייתי מחזיק את ניירות הערך במקום אחר.
חשבתי שאתה מתכוון להשקעה בבורסה בארץ, ופה הטענה שלי שזה לקחת סיכון יותר גבוה שמגיע ללא פיצוי בדמות תשואה גבוהה יותר(לדעתי).

בכל אופן כל עוד אנחנו חיים כאן כולנו חשופים לגחמות של הממשלה. אני מעדיף ברוקר זר, אני חושב שכך אני מגן על הכסף שלי יותר מתרחישים היפוטתיים כאלה ואחרים.

חשבתי שאתה מתכוון להשקעה בבורסה בארץ, ופה הטענה שלי שזה לקחת סיכון יותר גבוה שמגיע ללא פיצוי בדמות תשואה גבוהה יותר(לדעתי).
מסכים.

בכל אופן כל עוד אנחנו חיים כאן כולנו חשופים לגחמות של הממשלה. אני מעדיף ברוקר זר, אני חושב שכך אני מגן על הכסף שלי יותר מתרחישים היפוטתיים כאלה ואחרים.
הגיוני, אבל גם לברוקר הזר יש עלויות וסיכונים מעבר לעמלות שהן אכן זניחות.

הקיצר,

מבחינתי זה : גיוון, גיוון, גיוון. חלק שקלי (השקעות בארץ) וחלק דולרי (השקעות חול).

אצלי בעקבות שיקולים דיי דומים לשלך, פתחתי חשבון ב IB ואני מעביר לשם שקלים מפקדונות או קרנות כספיות או מזומן. כלומר העלתי את אחוז החלק המושקע בחו״ל בתיק. העלות של זה היא הגשת דוח, שבכל מקרה אני מגיש.

כל זה מבחינתי היה דיי נכון לעשות. תמיד חשבתי שיש לי יותר מדי שקלים, כשלוקחים בחשבון גם פנסיות ונדל״ן אבל עד הזמן האחרון הייתי קצת עצלן מהבחינה הזו.

השאלה הגדולה מבחינתי היא האם ומתי להתחיל לפדות קופות השתלמות, למכור מניות ישראליות או להתחיל לפתוח קופות גמל ולהעביר , ולא רק לשחק עם הכסף השקלי הזמין. אני עוד לא שם, אבל מתקרב מאוד (נדבר עוד חודש חודשיים עד שנה מהיום).

אם וכאשר הכוונות לחקיקת הרפורמה ישתנו / אני ארגיש יותר בנוח עם השקעה בישראל - כרגע אני לא מרגיש טוב בנוגע לזה
וכן, בהנחה והשקל יחלש, התחזקות שלו תהיה אינדקציה טובה.
הבעיה שלא ניתן לחזות,זה כמו לצאת משוק המניות "עד שהמצב ירגע".
לרוב זה גורם להפסדים.
אילו עוד דברים היית לוקח בחשבון?
הרבה דברים....לא מכיר אותך.
למשל האם אתם שוקלים בכלל לעזוב את הארץ בהריון? כשהילד\ה עדיין תינוק?
זה למשל שיקול מרכזי לדעתי.
יש עוד הרבה שיקולים כמובן למשל,האם יש אזרחות זרה,משפחה או קשרים אחרים במדינה שחושבים להגר אליה,אפשרות לעבודה וכו'.

בקשר להשקעה....אני אישית לא הייתי רוכש דירה במרכז בכול הוני+משכנתא בכול מקרה בלי קשר לרפורמה המשפטית הזאת אז קשה לי לענות.

אבל בכלליות לא נראה לי שהרפורמה הזאת תשנה משהוא מהותי בזמן קצר,זה לא נראה לי אירוע שכדאי לשנות בגללו השקעות בצורה דרסטית ומהירה.

השאלה הגדולה מבחינתי היא האם ומתי להתחיל לפדות קופות השתלמות, למכור מניות ישראליות או להתחיל לפתוח קופות גמל ולהעביר
כלכלית עדיף לך לפדות קה"ש וגמל מייד כשנזיל ופטור ממס ולהשקיע לבד (בהנחה ואתה לא בIRA).

כלכלית עדיף לך לפדות קה"ש וגמל מייד כשנזיל ופטור ממס ולהשקיע לבד (בהנחה ואתה לא בIRA).
ומה לגבי קה"ש שרובה לא פטור ממס? הפקדה פי 3 מתקרה למשל? גם אז עדיף לפדות ולהשקיע לבד?

למיטב הבנתי זה תלוי בדמי הניהול לא ?

אם הייתי עם 0 דמי ניהול, לכאורה היה כדאי להשאיר את זה עד אינסוף ולצבור רווחים פטורים. אם הייתי עם 10 אחוז דמי ניהול היה עדיף למשוך מייד. איפהשהוא יש דמי ניהול שמתחתם כדאי להשאיר ומעליהם כדאי למשוך. לא ?

נערך לאחרונה ב:
הבעיה שלא ניתן לחזות,זה כמו לצאת משוק המניות "עד שהמצב ירגע".
לרוב זה גורם להפסדים.

הרבה דברים....לא מכיר אותך.
למשל האם אתם שוקלים בכלל לעזוב את הארץ בהריון? כשהילד\ה עדיין תינוק?
זה למשל שיקול מרכזי לדעתי.
יש עוד הרבה שיקולים כמובן למשל,האם יש אזרחות זרה,משפחה או קשרים אחרים במדינה שחושבים להגר אליה,אפשרות לעבודה וכו'.

בקשר להשקעה....אני אישית לא הייתי רוכש דירה במרכז בכול הוני+משכנתא בכול מקרה בלי קשר לרפורמה המשפטית הזאת אז קשה לי לענות.

אבל בכלליות לא נראה לי שהרפורמה הזאת תשנה משהוא מהותי בזמן קצר,זה לא נראה לי אירוע שכדאי לשנות בגללו השקעות בצורה דרסטית ומהירה.
תודה על התגובה.
מסכים שלא ניתן לחזות - אני בגישה של כנראה שהשקל לא יתחזק למול הדולר למשל בצורה משמעותית - אני רואה את זה כמצב של או להפסיד או להישאר במצב כמו שהוא היום - פשוט לא רואה סיבה להתחזקות השקל (אולי עליית הריבית פה למול הקפאת העליות הריבית בארה"ב?)

תראה, אני כרגע בחוזה העסקה די קשיח ל3 שנים הקרובות (חבילת אופציות מאוד גדולה בvesting) - כל עוד לא תקרה קטסטרופה - סביר שלא אעזוב.
לאחר ה3 שנים הללו, אני חושב שזה בעיקר יהיה תלוי בקיומה של הרפורמה ובמצב בארץ באופן כללי - אני חושב שסביר להניח שבתוך 10-15 שנים כבר לא נוכל או נרצה להישאר פה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C העברת מט"ח מברוקר בחו"ל לברוקר בארץ שוק ההון 12
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
B העברת דולרים ללא המרה מישראל לחשבון Mercury מבנק מזרחי מיסים 0
M העברת ניע׳׳ז מIB לברוקר ישראלי מיסים 2
קפיטליסט_מרושע העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
א העברת תשלום ארנונה ומים לשוכרים נדל"ן 8
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O העברת כספים מ IBKR לבנק הבינלאומי צרכנות פיננסית 10
ס העברת צבירת פנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 31
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
4 העברת הפסד שבח לשנים הבאות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W העברת מניות לאחותי - השלכות מיסוי מיסים 0
U העברת ניעז מברוקר בחו"ל לחשבון בבנק בישראל מיסים 1
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8

נושאים דומים

Back
למעלה