• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת דולרים מIBI קפיטל לIB

Lunar

משתמש רגיל
דירוג
121
בשבועות הקרובים אני עתיד למכור מניות בשווי $400,000 שמוחזקות בנאמנות ע״י IBI קפיטל, ואני מעוניין להעביר את כל הסכום לחשבון הIB שלי.
קבלת התמורה בשח תגרור עמלה מטורפת של 0.86%, על פי שער המחאות של בנק מזרחי שעובד עם איי בי איי קפיטל.
יש פה מישהו שהצליח להעביר דולרים ישירות מIBI קפיטל לIB?

בשבועות הקרובים אני עתיד למכור מניות בשווי $400,000 שמוחזקות בנאמנות ע״י IBI קפיטל, ואני מעוניין להעביר את כל הסכום לחשבון הIB שלי.
קבלת התמורה בשח תגרור עמלה מטורפת של 0.86%, על פי שער המחאות של בנק מזרחי שעובד עם איי בי איי קפיטל.
יש פה מישהו שהצליח להעביר דולרים ישירות מIBI קפיטל לIB?
יכול להיות לך יותר זול לקנות ני״ע כלשהו (למשל BIL, אגח ארהב קצר מאד), ואז לבקש להעביר את הני״ע מ-IBI ל-IB ואז למכור אותו ב-IB.
אבל זה מתוסבך וקצת מתכון לבעיות.

אלה מניות של חברה שעבדתי בה והונפקה, אני לא יכול לבצע אף פעולה בממשק של איי בי איי חוץ ממכירה וקבלת התמורה או העברת המניות כמו שהן. העברת המניות לא מעשית, כי צריך לגייס עבור זה $100,000 לתשלום המס, כך שנשארנו רק עם מכירה וקבלת התמורה ב$ או שח. ראיתי שיש פה שרשורים על ESOP (אקסלנס), לא מצאתי משהו קונקרטי לגבי IBI.

יש ל ibi גם שירות ברוקר. תנסה לבדוק אם אתה יכול לפתוח חשבון אצל הברוקר ולהעביר את התמורה מהמניות בקפיטל בדולרים לחשבון ההשקעות ב ibi. אם כן, תקנה עם הדולרים מניות ואז תוכל להעביר אותן ל IB.

נערך לאחרונה ב:
אלה מניות של חברה שעבדתי בה והונפקה, אני לא יכול לבצע אף פעולה בממשק של איי בי איי חוץ ממכירה וקבלת התמורה או העברת המניות כמו שהן. העברת המניות לא מעשית, כי צריך לגייס עבור זה $100,000 לתשלום המס, כך שנשארנו רק עם מכירה וקבלת התמורה ב$ או שח. ראיתי שיש פה שרשורים על ESOP (אקסלנס), לא מצאתי משהו קונקרטי לגבי IBI.
העברת המניות ל-IB זה לא אירוע מס, למה שתידרש לשלם מס?

וואלה לא הכרתי. די מטופש.
זו התפקיד המרכזי שלו - לוודא שאין חבות מס בעת המכירה, כך שהחברה תהיה מוגנת מכל טענה של מס הכנסה כלפיה.

זה פתיר, אבל פתח לבעיות .. עדיין נשמע קצת לא הוגן.
הלכו על הפתרון הישים - כל עוד המניות (או האופציות) אצל הנאמן, אין אירוע מס. ברגע שהן יצאו מרשותו לברוקר, אין למעסיק או למדינה יכולת קלה לדעת מתי תבוצע מכירה.

זה פתיר, אבל פתח לבעיות .. עדיין נשמע קצת לא הוגן.
זאת ועוד- במעמד מכירה או העברת המניות הנאמן מנכה 28% מס ולא 25%. את מס היסף של 3% אתה יכול לבקש חזרה בסוף השנה, אם ההכנסה שלך נמוכה מאיזור ה700,000 שח.

זאת ועוד- במעמד מכירה או העברת המניות הנאמן מנכה 28% מס ולא 25%. את מס היסף של 3% אתה יכול לבקש חזרה בסוף השנה, אם ההכנסה שלך נמוכה מאיזור ה700,000 שח.
המעסיק אמור להעביר לך את ה 3% בתלוש השכר העוקב למכירה (בתנאי שמבחינתו לא עברת את ההכנסה של 650,000).

ב RSU המצב גרוע יותר כי הנאמן מנכה על החלק הפירותי לפי מדרגת מס מקסימלית מעבודה.

ל-IBI יש שירות לא רע, אתה יכול לשאול אותם ישירות.
אופציה נוספת, שאני פעלתי בה (גם כן מול IBI ו-IB, אולי בעקבות הנפקה של אותה החברה? :) ) זה לקבל את התמורה ישירות לחשבון הבנק בדולרים (נתון לבחירתך במעמד המכירה) ולהעבירה לחשבון שלי ב-IB. זה הגיע לשם תוך כמה שעות, בלי בעיות, בעלות של $150 (ואחרי זה גם קיבלתי החזר על זה).

כדאי ליידע את הבנק מראש בנוגע לזה, להבין מה העלויות הכרוכות בכך ולנהל מו"מ.

קיבלתי תלוש אבל אני לא עובד שם כבר כמה שנים טובות, כך שהפרוצדורה לבקש החזר באחריותי.

היה לי מזל אדיר עם המניות האלה. ב2020 לא מעט עובדים נפטרו ממניות בסבב סקנדרי. איכשהו מישהו פספס את המייל ששלחתי בבקשה להצטרף לסבב (מוזר, זכרתי שאהבו אותי שם), ושנה אחרי החברה הונפקה במחיר גבוה פי 3.
ב RSU המצב גרוע יותר כי הנאמן מנכה על החלק הפירותי לפי מדרגת מס מקסימלית מעבודה.
אכן. חברים מפאאנג בשוק ששנתיים עבודה הניבו לי תגמול במניות ששווה ערך למה שהם קיבלו ב7-8 שנות עבודה. מזל, נטו מזל.
ההסתברות להנפקה נמוכה בסדרי גודל ותלויה כמעט לחלוטין באופוריה של התקופה. בנוסף, לא מאחל לאף אחד לכסוס ציפורניים במהלך 180 ימי Lock Up עם תנודתיות של 30% מעלה ומטה.
אצלנו המצב טוב יחסית למחיר ההנפקה. אמנם לא כמו מאנדיי וסנטינל, אבל גם לא ריסקיפייד וטוקספייס.

נערך לאחרונה ב:
אני במצב דומה. מעביר מ IBI לחשבון הבנק הישראלי שלי בדולרים. מהבנק ל IB בדולרים. ממיר לשקלים ב IB ומחזיר חזרה לבנק בישראל.
יש פה קצת עמלות העברה אבל זה די זניח לעומת הסכום ולעומת החסיכון בשער ההמרה. העדפתי לעשות את זה ב"צינורות המקובלים" וככה להוריד מעצמי כאב ראש ופחד שמשהו לא יצליח בדרך.

אני במצב דומה. מעביר מ IBI לחשבון הבנק הישראלי שלי בדולרים. מהבנק ל IB בדולרים. ממיר לשקלים ב IB ומחזיר חזרה לבנק בישראל.
יש פה קצת עמלות העברה אבל זה די זניח לעומת הסכום ולעומת החסיכון בשער ההמרה. העדפתי לעשות את זה ב"צינורות המקובלים" וככה להוריד מעצמי כאב ראש ופחד שמשהו לא יצליח בדרך.
כמה תשלם על הפקדת הדולרים לחשבון הבנק?

כמה תשלם על הפקדת הדולרים לחשבון הבנק?
לא משלם כלום. זה אחרי מיקוח עם הבנק. אני כן משלם עמלה על העברת הדולרים מהבנק ל IB אבל יש עמלת מקסימום של 136$ להעברה

אני העברתי ישירות דולרים מIBICAPITAL לIB בשביל לחסוך את עמלת ההמרה.
זה עבד דיי חלק.
לקחו 22 דולר עמלה לעצמם ועוד 25 דולר עמלה לבנק המתווך אבל זה זניח לעומת כמה שהיה עולה לעשות את הסיבוב דרך שקלים.
מה שכן אחרי איזה חודשיים IB שלחו התראה שאני צריך לספק הוכחות שהכספים שעברו הם שלי, משום שהחשבון שממנו זה עבר הוא מן הסתם לא על שמי.
לכן כדאי לבקש מIBI את האסמכתא של העברה ולוודא שהשם שלך מצוין בה.

לא משלם כלום. זה אחרי מיקוח עם הבנק. אני כן משלם עמלה על העברת הדולרים מהבנק ל IB אבל יש עמלת מקסימום של 136$ להעברה
איזה בנק? ומה עמלת המינימום להעברת דולרים?
העמלות האלו פשוט מטורפות

אני העברתי ישירות דולרים מIBICAPITAL לIB בשביל לחסוך את עמלת ההמרה.
זה עבד דיי חלק.
לקחו 22 דולר עמלה לעצמם ועוד 25 דולר עמלה לבנק המתווך אבל זה זניח לעומת כמה שהיה עולה לעשות את הסיבוב דרך שקלים.
מה שכן אחרי איזה חודשיים IB שלחו התראה שאני צריך לספק הוכחות שהכספים שעברו הם שלי, משום שהחשבון שממנו זה עבר הוא מן הסתם לא על שמי.
לכן כדאי לבקש מIBI את האסמכתא של העברה ולוודא שהשם שלך מצוין בה.
esop טענו שהם לא יכולים להעביר לib, ביצעת את העברה דרך האתר שלהם או דרך נציג?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
B העברת דולרים ללא המרה מישראל לחשבון Mercury מבנק מזרחי מיסים 0
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
א העברת דולרים לחו"ל צרכנות פיננסית 3
B העברת דולרים לחול דרך בנק zero צרכנות פיננסית 27
B העברת דולרים בחו"ל צרכנות פיננסית 18
ד העברת דולרים בארץ צרכנות פיננסית 18
O העברת דולרים מארה״ב לישראל צרכנות פיננסית 0
K העברת דולרים מבנק הדואר לחשבון שלי IB שוק ההון 3
ר העברת דולרים למיטב דש טרייד צרכנות פיננסית 3
י העברת דולרים לfirstrade מib שוק ההון 2
M העברת דולרים מארצות הברית לארץ באופן קבוע צרכנות פיננסית 26
ה העברת דולרים מישראל לIB שוק ההון 16
T העברת דולרים לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 31
A העברת דולרים לחשבון השקעות אקסלנס שוק ההון 9
פשוט העברת דולרים מפייפאל ל IB צרכנות פיננסית 2
O העברת דולרים בארץ - מה גובה העמלה? צרכנות פיננסית 2
doc29 העברת דולרים מבית השקעות ישראלי ל-IB צרכנות פיננסית 10
ל העברת דולרים לחשבון בבנק בלאומי שוק ההון 33
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6