• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסולידית מתזמנת?

וול

משתמש רגיל
דירוג
645
לא הייתי בטוח שזה המקום הנכון כי זה לא מהבלוג, אבל כעוקב אדוק של הסולידית בכל הרשתות החברתיות, לא יכלתי להתעלם מהציטוט הבא בטוויטר:

"ההכנסה שלי מנותבת לשני "דליים" של מזומן. דלי אחד מיועד להשקעות סדירות. מהדלי הזה אני מזרימה כספים לתיק (באינקרמנטים של $500-$1000) על בסיס קבוע, בין אם השוק גבוה ובין אם הוא נמוך. דלי אחר מיועד להזדמנויות חריגות - ע"ע דצמבר 2018, מרץ 2020. מטרתו לאפשר לי לקנות יותר כשיש סייל"

@הסולידית , האמנם? מה הסיכוי להתייחסות לנושא בבלוג?

אם היא משקיעה בשוטף לפי התוכנית ובמקביל גם שומרת רזרבה לניצול הזדמנויות אין בזה שום דבר רע.

זה לא השינוי היחיד בתיק שלה -
"במרץ האחרון ביצעתי שינוי בתכנית ההשקעה שלי והחלטתי להסיט חלק מפלח המנייתי בתיק למניות דיבידנד של חברות ספציפיות ע"מ להגדיל את התזרים השוטף מהתיק מבלי שאצטרך למכור."
https://twitter.com/hasolidit/status/1325787037941764100

ויש גם תכנון לפוסט בבלוג (אם כי, זה לא לגמרי עונה על השאלה שלך)
https://twitter.com/hasolidit/status/1325787359699476482

אם היא משקיעה בשוטף לפי התוכנית ובמקביל גם שומרת רזרבה לניצול הזדמנויות אין בזה שום דבר רע.

בשום דבר שהיא תעשה אין דבר "רע", זה התיק שלה והיא עושה מה שמתאים לה. אני פשוט סקרן.

איך נפלו גיבורות :)
האמת היא שגם אני אוגרת מזומן להשקעות מסוג אחר ואני חושבת שזה מצויין בשביל אנשים שאינם שכירים המקבלים תזרים שוטף מהמעסיק.

ויש אנשים שמשחקים במניות בחלק קטן מהתיק שלהם, ויש אנשים שמשחקים בביטקוין, ויש אנשים שטסים לחו"ל במחלקת עסקים ושוהים במלונות 5 כוכבים.
היא לא צריכה להיות יותר קדושה מהאפיפיור.

ויש אנשים שמשחקים במניות בחלק קטן מהתיק שלהם, ויש אנשים שמשחקים בביטקוין, ויש אנשים שטסים לחו"ל במחלקת עסקים ושוהים במלונות 5 כוכבים.
היא לא צריכה להיות יותר קדושה מהאפיפיור.

בחיי איזה כבדים אתם, מי אמר שזה לא בסדר?

בדיוק היה לי כאן פוסט רלוונטי. מסתבר שהרבה אנשים פה בפורום מאמינים ב-"התכנסות לממוצע" למרות שזה תזמון שוק.

אציין רק שהשינויים האסטרטגיים והטקטיים שאני עושה מעוגנים היטב בתכנית ההשקעה שלי. אני לא רואה את תכנית ההשקעה כמיטת סדום, אלא כיצור חי ומתפתח שצריך להגיב לנסיבות המשתנות. אתייחס לזה בפוסט עתידי.

במקרה שלי, החלטתי לנתב כספים חדשים בפלח המנייתי באופן שיגדיל את התזרים השוטף מתיק ההשקעות מבלי שאצטרך למכור ניירות ערך. אשר לשאלה הכללית האם מדובר בתזמון שוק:

אני רואה תזמון שוק כמהלך שכולל שני שלבים:
1. ההחלטה אימתי להיכנס לשוק
2. ההחלטה אימתי לצאת מהשוק

במקרה שלי, כמשקיעה לטווח ארוך, ששמה דגש על ההכנסה השוטפת מהתיק, הדגש הוא על מועד הכניסה בלבד (שהרי, מחיר נמוך יותר פירושו תשואה גבוהה יותר). מועד היציאה לא רלוונטי, לפחות לא בעשורים הקרובים, כי אין לי עניין למכור מניות ע"מ להפיק רווח הון מהיר.

במובן זה אפשר לטעון שה"דלי" הראשון הולם אסטרטגיית מיצוע דולרי (Dollar Cost Averaging) והוא "אדיש" למחירי השוק, ואילו הדלי השני הוא מעין מיצוע מבוסס ערך (value averaging) שמתחשב במחירי השוק. אתה יכול לקרוא על שתי האסטרטגיות בפורום של הבוגלהדס. יש שם גם דיונים אינסופיים בשאלה האם מיצוע, כל מיצוע, הוא בעצם סוג של תזמון שוק (והטהרנים יטענו שכן).

אני מניחה שפשוט אי-אפשר לשייך אותי לקטגוריה של משקיעה פסיבית טהרנית.

אבל מה שאני עושה בתיק ההשקעות האישי שלי, בהתאם לנסיבות ולצרכים המיוחדים שלי, לא גורע כהוא זה מתוקפם של העקרונות של ג'ון בוגל שמקודמים בבלוג. personal finance, אחרי הכל, היא personal.

מחיר נמוך יותר פירושו תשואה גבוהה יותר
למה בעצם? התשואה הצפויה, כמה שלא תהיה, לא אמורה להיות מגולמת כבר במחיר בהנחת שוק יעיל?
זה נשמע שאת מצפה לקנות במחיר נמוך מתוך ציפייה לתשואה עודפת.

למה בעצם? התשואה הצפויה, כמה שלא תהיה, לא אמורה להיות מגולמת כבר במחיר בהנחת שוק יעיל?
זה נשמע שאת מצפה לקנות במחיר נמוך מתוך ציפייה לתשואה עודפת.

תשואת דיבידנד היא פועל יוצא של שני משתנים
1) סכום הדיבידנד שהחברה בוחרת לחלק
2) מחיר השוק של החברה

אם חברה ABC מחלקת דיבידנד של 1$ למניה, ומחיר המניה הוא 20$, אזי תשואת הדיבידנד תהיה 1/20 = 5%.

אם מחיר המניה יורד ל-10$, תשואת הדיבידנד גדלה ל-1/10=10%.

מכאן שיש יחס הפוך בין מחיר המניה לתשואת הדיבידנד, וככל שמחיר המניה נמוך יותר, תשואת הדיבידנד שהמשקיע "נועל" תהיה גבוהה יותר.

2) מחיר השוק של החברה

אם חברה ABC מחלקת דיבידנד של 1$ למניה, ומחיר המניה הוא 20$, אזי תשואת הדיבידנד תהיה 1/20 = 5%.

מכאן שיש יחס הפוך בין מחיר המניה לתשואת הדיבידנד, וככל שמחיר המניה נמוך יותר, תשואת הדיבידנד שהמשקיע "נועל" תהיה גבוהה יותר.

אוקיי, אבל כולם יודעים את זה, כל השאר לא רוצים לקבל תשואה עודפת בחינם?
למה את מניחה גודל דיבידנד קבוע לפני/אחרי הנפילה? בסופו של דבר יכול מאוד להיות שהנפילה היא בעקבות שינוי בציפיות הרווחיות של החברה. גם אם החברה משאירה את הדיווידנדים קבועים אבל היא מרוויחה פחות (ולכן משקיעה פחות בפיתוח של עצמה) את עדיין מפסידה תשואה.

אוקיי, אבל כולם יודעים את זה, כל השאר לא רוצים לקבל תשואה עודפת בחינם
בעיתות לחץ הציבור בורח - בין אם יש מי לפני פנסיה שלא רוצה לראות את הפנסיה נחתכת למתזמנים סתם וכו
ואז למי שיש כסף להכניס...

2) מחיר השוק של החברה

הדיבידנד לא מחולק כבונוס מעבר למחיר אלא יורד ממחיר המניה, אז מה זה באמת משנה לך מאיפה את מקבלת את ההכנסה השוטפת (ממכירה או מדיבידנד)?
הדיבידנד יכול לעלות ויכול גם לרדת ואפילו להתבטל. ואם מחיר הנייר יורד בגלל קשיים כלשהם לחברה עדיף לחברה לשמור את המזומנים ולהשקיע בפיתוח ובצמיחה של עצמה מאשר לחלק אותם למשקיעים.

בעיתות לחץ הציבור בורח - בין אם יש מי לפני פנסיה שלא רוצה לראות את הפנסיה נחתכת למתזמנים סתם וכו
ואז למי שיש כסף להכניס...

מה זו ההנחה הזו על התנהגות לא אופטימלית של שאר המשתתפים בשוק ההון אם לא תזמון שוק ותו לא?
אתה בונה פה על אנומליה כלשהי בשוק שתתקן את עצמה (אם בכלל קיימת) ככל שיותר אנשים ינסו לנצל אותה. לא משהו תיאורטי שאפשר להסתמך עליו בשוק יעיל.
לגיטימי לגמרי כמובן שאתה או @הסולידית תנסו להרוויח ממשהו שאתם מאמינים בו, אבל זה עדיין מסחר אקטיבי או תזמון שוק או איך שלא תקרא לזה. לא שמסחר אקטיבי זה בהכרח רע, אולי אתם בעצם עוזרים לפתור בעיה כלשהי בשוק?

הדיבידנד לא מחולק כבונוס מעבר למחיר אלא יורד ממחיר המניה, אז מה זה באמת משנה לך מאיפה את מקבלת את ההכנסה השוטפת (ממכירה או מדיבידנד)?
זה כן בונוס. מחיר המניה אמנם יורד לפני חלוקת הדיבידנד אבל לא משמעותי לטווח ארוך. רוב מניות הדיבידנד חוזרות למחיר הקודם אחרי כמה שבועות.
קבלת דיבידנד יוצרת תזרים מזומנים חיובי [משכורת] בלי למכור חלק ממנה ובלי קשר למחיר המנייה, אבל, היה דיון גודזילה בנושא מניות דיבידדנד ולא ארחיב כאן.

זה כן בונוס. מחיר המניה אמנם יורד לפני חלוקת הדיבידנד אבל לא משמעותי לטווח ארוך. רוב מניות הדיבידנד חוזרות למחיר הקודם אחרי כמה שבועות.
קבלת דיבידנד יוצרת תזרים מזומנים חיובי [משכורת] בלי למכור חלק ממנה ובלי קשר למחיר המנייה, אבל, היה דיון גודזילה בנושא מניות דיבידדנד ולא ארחיב כאן.
עם כל הכבוד לסטטוס שלך, כל מה שרשמת פה אינו נכון.

עם כל הכבוד לסטטוס שלך, כל מה שרשמת פה אינו נכון.
אין קשר לסטטוס. דעתך חשובה ומוערכת אבל זה מאוד תלוי במבנה התיק ואצלי כל נייר נבחר בפינצטה ומחקר ארוך ועכשיו הוא די סטטי עם קניות מזדמנות של ניירות שהם אנדר-ואליו בגלל הקורונה. ונוצר מצב שגם קניתי בדיסקאונט עמוק וגם מקבל דיבידנדים.
עבורי הן מספקות משכורת 13 וריביות מאגחים משכורת 14.
אבל, כל אחד בוחר את מה שטוב לו בהתאם לפילוסופיה שלו, משאבים, זמינות מזומנים [כמו שני הדליים של @הסולידית ] , אורך רוח, תכנון פיננסי לטווח ארוך.
אז אולי כתבתי "משכורת" או "בונוס" בצורה מופשטת אבל זה מה שקורה במציאות שלי.
במקרה שלי, כמשקיעה לטווח ארוך, ששמה דגש על ההכנסה השוטפת מהתיק, הדגש הוא על מועד הכניסה בלבד (שהרי, מחיר נמוך יותר פירושו תשואה גבוהה יותר).
אותו כנ"ל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
הסולידית הסולידית - מהקהילות הפיננסיות המשפיעות בישראל שער הקהילה 0
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
ו הגישה של קיוסאקי מול הגישה של הסולידית. אוף טופיק 142
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
ו כשאושיות רשת וקטבים מתנגשים - פייגלין VS הסולידית? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1
P תודה לבלוג, לפורום הסולידית ולקהילה פוסטים מאיכות נמוכה 0
הסולידית לאתר הסולידית אין כל קשר לאתר Money-Out ואני מתנגדת ליוזמות מאורגנות להוצאת כספים מחו"ל שער הקהילה 89
הסולידית 10 שנים לבלוג הסולידית! שער הקהילה 21
הסולידית ★★★קורס השקעות ופנסיה מומלץ בהנחה לגולשי הסולידית - Simplifynance★★★ שוק ההון 0
ו תהיות בנוגע להתייחסותה של הסולידית ל-"מודל החרדי". פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 34
הסולידית היומן הנוסף של הסולידית יומני מסע אישיים 228
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
A איך ללמוד לעומק את הסולידית (או כל נושא אחר) אוף טופיק 8
הסולידית האם פורום הסולידית צריך לשמש אכסניה לדיונים פוליטיים? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 159
T ״ירון זליכה״ vs. “הסולידית״ אוף טופיק 19
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
ד סיכון מטח בדוגמא של הסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 7
צ איך להעלות דירוג משתמש הסולידית? פוסטים מאיכות נמוכה 16
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
deussex שאלת הסולידית בטוויטר כל שבוע "מה קניתם השבוע ?" אוף טופיק 2
A לפי הסולידית יש להשקיע גם במדדי המניות וגם בהשקעות סולידיות שוק ההון 0
Kipodi לאן נעלמה הסולידית? אוף טופיק 9
א אבקה Nutritionally complete -- הארוחה הסולידית המושלמת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
הסולידית פורום הסולידית - גרסא 2.0 שער הקהילה 219
stamEhad פירמידת הצרכים של הסולידית והשקעה בפוליסת חיסכון שוק ההון 0
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
O איך לייעל את המידע של הסולידית לטובתי? אוף טופיק 13
הסולידית 10 הדיונים הנצפים ביותר בפורום הסולידית ב-2020 שער הקהילה 10
Liron2035 האם הסולידית משנה כיוון? (או נתינת משקלים שונים מהחלוקה הטבעית של השוק) שוק ההון 7
twister תזמון כניסה לשוק על פי הגישה הסולידית שוק ההון 46
חתול לילה הסולידית ו- VXUS אוף טופיק 3
ת קראתי את כל הבלוג של הסולידית מההתחלה ועד הסוף במהלך סגר הקורונה אוף טופיק 2
מ תוסף כרום לפורום הסולידית אוף טופיק 0
א לא הבנתי איך הסולידית יוצרת קצבה מתיק ההשקעות שוק ההון 29
ב היום שאחרי הפרישה- הפוסט החשוף והכנה של הסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
adamshalev אימות דו-שלבי בפורום הסולידית אוף טופיק 53
האזרח החשדן גלריית התיקים של הסולידית להרכבה עצמית שוק ההון 2
E טוויט שפורסם ע"י הסולידית שוק ההון 10
לא חשוב שמות למה הסולידית מתכוונת באומרה "כסף מזומן"? שוק ההון 42
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
liranviper How Millennials Can Get Rich Slowly - הסולידית בגרסא האנגלית אוף טופיק 11
G איפה אתם קוראים הסולידית ? אוף טופיק 14
N בלוגים אמריקאים כמו הסולידית אוף טופיק 2
avik האם החסינות הסולידית מעקרת את היכולת להנות? אוף טופיק 58
J מינוף מהמשפחה הסולידית שוק ההון 42
ש לאן נעלמה הסולידית? אוף טופיק 18

נושאים דומים

Back
למעלה