• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המתנה של דייר מוגן להיתר הבנייה של קונה הבניין

בסדר

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
קבלן קנה את הבניין הישן שבו אני מתגורר בדמי מפתח.
כעת הקבלן מחכה להיתר בנייה שייקח בערך עוד שנה ואז הוא יגיש לדיירים הצעה כספית (הבנתי שלא מספקת) כדי להתפנות כדי שהוא יוכל להרוס את הבניין ולבנות רב קומות יוקרתי.
1. האם עליי לחכות בפאסיביות עד להצעה הכספית של הקבלן או שיש איזו הכנה \ מהלך שאני יכול לעשות כבר עכשיו כדי לשפר עמדות במו"מ הכספי שאולי יגיע בסופו לבית המשפט.
2. בנוסף, האם ניתן או כדאי אולי לבקש כבר עכשיו עיכוב של היתר הבנייה כדי שהקבלן יסגור הסכם כספי עם הדיירים עוד לפני קבלת היתר הבנייה?
תודה רבה.

הוספת הבהרה:
הקבלן קנה את הבניין ואני שוכן באחת הדירות שבבניין כדייר מוגן בדמי מפתח.
הקבלן מתכנן להרוס את הבניין ולבנות חדש והוא לא רוצה שנחזור לגור בבניין כשייבנה החדש.
למעשה הוא מתכנן לזרוק אותנו לרחוב בנזיד עדשים.
כשרשויות התכנון נותנות לו היתר בנייה עוד לפני שהוא סגר הסכם עם הדיירים, הן למעשה מזיקות לדיירים, שכן אחרי שהוא יקבל את היתר הבנייה, הוא יתחיל לעשות בעיות לדיירי הבניין כדי שיעזבו במחיר זול.
לכן שאלתי אם יש איך להתכונן למשפט שאולי יגיע ואם כדאי\אפשר בשם זכויות האזרח הקטן לבקש עיכוב היתר בנייה עד שיסגור עם הדיירים הסכם כספי כשהלחץ עליו ולא על הדיירים העניים.
זו פשוט שאלת תם כיצד כאזרח הקטן אוכל לשפר עמדות מול הטייקון הגדול.

נערך לאחרונה ב:
הייתי מתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום.

בנוסף, האם ניתן או כדאי אולי לבקש כבר עכשיו עיכוב של היתר הבנייה כדי שהקבלן יסגור הסכם כספי עם הדיירים עוד לפני קבלת היתר הבנייה?
היתר הבנייה הוא על תכנית הבינוי ונעשה מול רשויות התכנון, למה הוא רלוונטי להסכם הכספי עם הדיירים בעלי הדירות?

1. לדעתי תמתין.
2. אין לך עילה, אתה לא בעלים של הנכס ולא ניתן לעכב היתר בנייה אא"כ הוא ניתן שלא כחוק.

לא הבנתי את הסיטואציה.
הוא קנה את הבניין? אתה שוכן באחת הדירות שבבניין (שהוא קנה?) כדייר מוגן בדמי מפתח?

אין לך עילה, אתה לא בעלים של הנכס ולא ניתן לעכב היתר בנייה אא"כ הוא ניתן שלא כחוק.
הגשת התנגדות בועדות הבנייה רשאי להגיש גם אדם שאינו בעלי הנכס.

הגשת התנגדות בועדות הבנייה רשאי להגיש גם אדם שאינו בעלי הנכס.
1. לא, הוא צריך להיות לכל הפחות בעל נכס גובל.
2. טענות קנייניות אינן עילה להתנגדות.
3. אתה לא יכול בכלל להתנגד להיתר בנייה, אין חיה כזו, אתה יכול לכל היותר להתנגד להקלות מסוימות תוך נימוק תכנוני להתנגדות להקלה. גם לתב"ע אפשר להתנגד.

להמתין למשפט? כי ההצעה כנראה תהיה נמוכה.
להמתין למו"מ או ליזום כזה לבד.
"הצעה" זה לא סוף פסוק, זה בסיס למו"מ רק כדאי שתהיה ריאלי בציפיות שלך.

1. לא, הוא צריך להיות לכל הפחות בעל נכס גובל.
חוק תכנון ובנייה, סעיף 100 מדבר על התנגדויות לתכנית בנייה שהופקדה. אין בסעיף סייג לגבי בעלות בנכס או נכס גובל, או בעלות ככלל.
3. אתה לא יכול בכלל להתנגד להיתר בנייה, אין חיה כזו, אתה יכול לכל היותר להתנגד להקלות מסוימות תוך נימוק תכנוני להתנגדות להקלה. גם לתב"ע אפשר להתנגד.
אפשר להתנגד לתכנית שהופקדה (בטרם קבלת ההיתר) מהרבה סיבות שונות ומשונות. כמובן שלא כל סיבה תתקבל וחלקן אף לא ייזכו להישמע, ולפי חוק תכנון ובנייה גם ניתן לחייב את מגיש ההתנגדות בהוצאות במקרה של התנגדות קנטרנית. אבל לא חסרים מקרים שהתנגדויות הביאו לשינויים, לעיכובים וגם לדחיית הבקשה לאישור.

חוק תכנון ובנייה, סעיף 100 מדבר על התנגדויות לתכנית בנייה שהופקדה. אין בסעיף סייג לגבי בעלות בנכס או נכס גובל, או בעלות ככלל.
היתר בנייה זה לא תוכנית בנייה, לא "מפקידים" היתר בנייה, אין כזה דבר.
אפשר להתנגד לתכנית שהופקדה (בטרם קבלת ההיתר) מהרבה סיבות שונות ומשונות. כמובן שלא כל סיבה תתקבל וחלקן אף לא ייזכו להישמע, ולפי חוק תכנון ובנייה גם ניתן לחייב את מגיש ההתנגדות בהוצאות במקרה של התנגדות קנטרנית. אבל לא חסרים מקרים שהתנגדויות הביאו לשינויים, לעיכובים וגם לדחיית הבקשה לאישור.
שמע אין לך מושג על מה אתה מדבר, מה הקשר בכלל? רוב רובם של היתרי בנייה לא צריכים תוכנית כי כבר יש תוכנית תקיפה.

אי אפשר להתנגד לבקשה להיתר בנייה.

דייר מוגן יכול אולי להגיש התנגדות (מתי שיש אפשרות כזו בכלל) אבל ידחו אותו על הסף, אין לו זכות קניינית, זה כמו ששוכר דירה יגיש התנגדות.

חאלס לקשקש.

היתר בנייה זה לא תוכנית בנייה, לא "מפקידים" היתר בנייה, אין כזה דבר.

שמע אין לך מושג על מה אתה מדבר, מה הקשר בכלל? רוב רובם של היתרי בנייה לא צריכים תוכנית כי כבר יש תוכנית תקיפה.

אי אפשר להתנגד לבקשה להיתר בנייה.

דייר מוגן יכול אולי להגיש התנגדות (מתי שיש אפשרות כזו בכלל) אבל ידחו אותו על הסף, אין לו זכות קניינית, זה כמו ששוכר דירה יגיש התנגדות.

חאלס לקשקש.
אז אסכם שלמעשה אין לי יכולת בתור דייר מוגן להביע התנגדות בשום שלב? ואין לי ברירה אלא לחכות בפאסיביות עד שתוגש לי הצעה לעזוב ורק אז אוכל להתנגד בבית משפט אם המו"מ לא יעלה יפה? תודה על המידע, אתכונן בהתאם.

אז אסכם שלמעשה אין לי יכולת בתור דייר מוגן להביע התנגדות בשום שלב?
נכון וגם אם כן ההתנגדות שלך צריכה להיות תכנונית ולא קניינית.
ואין לי ברירה אלא לחכות בפאסיביות עד שתוגש לי הצעה לעזוב ורק אז אוכל להתנגד בבית משפט אם המו"מ לא יעלה יפה? תודה על המידע, אתכונן בהתאם.
בגדול כן, אבל אתה לא חייב לחכות לו, אתה יכול ליזום מו"מ בעצמך.

מה אני הייתי מציע:
תתאגדו כל המוגנים, תמנו עו"ד נציג מטעמכם ותתחילו מו"מ אך זה יכול לשדר שאתם לחוצים וזה לא הכי טוב, או שתחכו שהיזם יזום תקשורת מולכם (והוא יזום).
קח בחשבון שהאינטרס של היזם הוא למשוך זמן כמה שיותר, כל עוד זה לא מעכב את הבנייה.
אם תרצה אוכל לבדוק אם יש לי מישהו שמתעסק בזה.

והערה קטנה: ברכותי, זכית בלוטו, אל תהיה מוטרד, אתה תקבל את מה שמגיע לך, לא תקבל שווי של דירה חדשה של איפה אתה גר אבל אתה אמור לקבל שווי לא מאד רחוק משווי דירתך הנוכחית וכל זה בפטור ממס כנראה.

נכון וגם אם כן ההתנגדות שלך צריכה להיות תכנונית ולא קניינית.

בגדול כן, אבל אתה לא חייב לחכות לו, אתה יכול ליזום מו"מ בעצמך.

מה אני הייתי מציע:
תתאגדו כל המוגנים, תמנו עו"ד נציג מטעמכם ותתחילו מו"מ אך זה יכול לשדר שאתם לחוצים וזה לא הכי טוב, או שתחכו שהיזם יזום תקשורת מולכם (והוא יזום).
קח בחשבון שהאינטרס של היזם הוא למשוך זמן כמה שיותר, כל עוד זה לא מעכב את הבנייה.
אם תרצה אוכל לבדוק אם יש לי מישהו שמתעסק בזה.

והערה קטנה: ברכותי, זכית בלוטו, אל תהיה מוטרד, אתה תקבל את מה שמגיע לך, לא תקבל שווי של דירה חדשה של איפה אתה גר אבל אתה אמור לקבל שווי לא מאד רחוק משווי דירתך הנוכחית וכל זה בפטור ממס כנראה.
  • נחכה כעצתך עד שהיזם יצור תקשורת.
  • האם כדאי להתאגד כל המוגנים או שכל אחד ידאג לעצמו? כי אולי לא כדאי להתאגד כי יש דיירים שהבנתי שייתכן שיצאו בסכום נמוך יותר ואז זה משאיר לאחרים יותר כסף, או שזו חשיבה לא נכונה?
  • רשמת שאקבל "שווי לא מאד רחוק משווי דירתך הנוכחית", באיזה שווי בערך מדובר באחוזים והאם זה לדעתך יקרה במו"מ או שזה יקרה אחרי משפט והחלטת שופט?
תודה רבה.

האם כדאי להתאגד כל המוגנים או שכל אחד ידאג לעצמו?
לדעתי עדיף להתאגד, ככה ההוצאות יתחלקו בין יותר אנשים + יתרון לגודל.
כי אולי לא כדאי להתאגד כי יש דיירים שהבנתי שייתכן שיצאו בסכום נמוך יותר ואז זה משאיר לאחרים יותר כסף, או שזו חשיבה לא נכונה?
בטוח שיש אנשים שיצאו בסכום נמוך יותר כי הסכום תלוי בין השאר בכמה שילמו דמי מפתח, כמה שנים גרו בדירה, גודל הדירה ופקטורים נוספים.
ישנם הרבה ניואנסים פה, צריך פה איש מקצוע. יתכן מצב למשל שהקבלן יעדיף לא להגיע להסכם עם אחד הדיירים כי אולי בעתיד הלא רחוק הוא ימות ולא יגיע לו דבר.
באיזה שווי בערך מדובר באחוזים והאם זה לדעתך יקרה במו"מ או שזה יקרה אחרי משפט והחלטת שופט?
יש נוסחאות שמאיות מקובלות שאיני בקיא בהם, זה יקרה או במו"מ או במשפט. מקווה שברור לך שעדיף לך שזה לא יגמר במשפט כי זה יכול לקחת שנים + הוצאות לא מבוטלות.

נערך לאחרונה ב:
לדעתי עדיף להתאגד, ככה ההוצאות יתחלקו בין יותר אנשים + יתרון לגודל.

בטוח שיש אנשים שיצאו בסכום נמוך יותר כי הסכום תלוי בין השאר בכמה שילמו דמי מפתח, כמה שנים גרו בדירה, גודל הדירה ופקטורים נוספים.
ישנם הרבה ניואנסים פה, צריך פה איש מקצוע. יתכן מצב למשל שהקבלן יעדיף לו להגיע להסכם עם אחד הדיירים כי אולי בעתיד הלא רחוק הוא ימות ולא יגיע לו דבר.

יש נוסחאות שמאיות מקובלות שאיני בקיא בהם, זה יקרה או במו"מ או במשפט. מקווה שברור לך שעדיף לך שזה לא יגמר במשפט כי זה יכול לקחת שנים + הוצאות לא מבוטלות.
תודה רבה על הכל, עזרת לי מאוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
CoinCollector משיכה של קרן השתלמות נזילה VS המתנה ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
L הובלת מקרר (חדש מהחנות) האם יש איזה עניין של המתנה (שמן?) לפני חיבורו אל החשמל? צרכנות פיננסית 2
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
K המתנה לפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 1
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
A ברית מילה - דילמה לגבי המתנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ה האם המתנה לשער המרת מט"ח הוא תזמון שוק? שוק ההון 9
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 24
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב הניסוי של ארגנטינה: מס ליברטריאני מינימאלי מיסים 7
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88

נושאים דומים

Back
למעלה