• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המשך השכרה - גידור עלויות שכירות מול יציבות

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,174
שלום לכולם,
אשמח להתייעץ עם ציבור המשכירים פה שודאי כבר התחבט בסוגייה הזו בעבר:
בדירה שאני משכיר יש שוכרת טובה. טובה הכוונה הצ'קים יורדים בלי בעיה, בערך אחת לשנה מתקשרת אלי עם משהו שמצריך תיקון, וחוץ מזה אנחנו מדברים רק בהארכת חוזה. היא שם הרבה שנים, הבחור שקניתי ממנו את הנכס קנה אותו כשהיא כבר גרה שם. הוא לא העלה לה שכירות הרבה שנים, ואני בזמנו לא רציתי להקפיץ לה בבת אחת אז סיכמנו על שנה אחת במחיר הקיים ושנה אחר כך עלייה עם שנה אופציה באותו מחיר (החדש).
עכשיו היא מעוניינת לממש את האופציה, וביקשה שנחתום חוזה על חידוש לשנה הקרובה ושאתן לה אופציה לעוד שנה.

העניין הוא שמחירי השכירות עלו מאז. כרגע יש פער של 300 ש"ח בחודש, בהערכה זהירה מאוד, בין מה שהיא משלמת לבין מה שאצליח לקבל מדייר חדש. הרעיון במקור (אחד מהם, לפחות) של לרכוש דירה להשכרה הייתה גידור של מחירי השכירות מבחינתי. אני עברתי שלוש דירות מאז, כל פעם במחיר גבוה יותר, אבל ממשיך לקבל פחות או יותר את אותו סכום.

האפשרויות שלי כרגע - להגיד לה שאני לא מעוניין באופציה לשנה נוספת (או להעלות בהרבה את השכירות, ואז היא בעצמה תגיד שהיא לא מעוניינת ותצא), או להמשיך איתה ו"לספוג" את ההפרשים בין מה שהיא משלמת לבין מחיר השוק.

שיקול נוסף: אין לי כח להתעסק עם דייר חדש. שמעתי סיפורי זוועות מבעלי דירות על דיירים שגרמו נזק, לא שילמו, או אפילו סתם כאלה שעישנו בדירה כל כך הרבה שלא משנה כמה מנקים הריח לא יוצא ולא ניתן יותר להשכיר את הדירה ללא מעשנים.
אני לא יודע לכמת את ה"פחד" שלי מההתעסקות הזו, אבל בכל מקרה זה בוודאי לא שווה 3,600 שקל בשנה אלא הרבה פחות.

מה עשיתם במצבים כאלה? מה הייתם עושים במצבי?

מנסיון שלי דייר טוב שווה הרבה יותר מ300 ש"ח בחודש.
זה שהיא משלמת קצת פחות ממחיר השוק עוד יותר מגביר אצלה את המוטיוציה להיות דיירת טובה.

מה לגבי להעלות בסכום קטן יותר? במקום 300 תסגרו על תוספת של 150 למשל ושניכם תצאו מרוצים.

מנסיון שלי דייר טוב שווה הרבה יותר מ300 ש"ח בחודש.
זה שהיא משלמת קצת פחות ממחיר השוק עוד יותר מגביר אצלה את המוטיוציה להיות דיירת טובה.
+1
עזוב אותך מה300 שקל. שקט ובריאות שווים יותר.

מה לגבי להעלות בסכום קטן יותר? במקום 300 תסגרו על תוספת של 150 למשל ושניכם תצאו מרוצים.
זו תוספת על מחיר נמוך, שלא מדביקה את קצב הגידול. יש לה אופציה לשנה הקרובה ולכן מדובר על שנה הבאה. מחירי השכירות כנראה יגדלו ביותר מכך באזור הזה.

אבל בכל מקרה נראה לי שזה מה שאעשה.

תודה לכולם

היי
אני ללא ספק ממליץ לך להשאיר את השוכרת.

1. ההפרש של 300 ש"ח בשכירות החודשית,
מתבטל כאשר תוציא את הדירה להשכרה, ויחלוף זמן עד שיכנס שוכר חדש.
בתקופת המעבר לא תקבל שכירות.

2. שוכר חדש עלול להגיע עם בקשות לתיקונים מסוימים.

3. שוכר חדש זה חוסר וודאות לפחות בחודשים הראשונים.

4. לאורך הזמן, עלויות התיקונים עם השוכרת הוותיקה יהיו נמוכים יותר, היא
מתייחסת אל הדירה כאל הבית שלה.

5. שוכר חדש יכול צאת בעוד שנה ואז הנכס יהיה ריק עד לאכלוס מחדש.

אני מקווה שהוכחתי לך מהבחינה הכלכלית, שיש עדיפות לשוכרת הוותיקה :)

הסכם זה הסכם.
ברור. זה בעבר. עכשיו מדובר על מימוש האופציה לשנה הקרובה, והיא רוצה שאכניס עוד אופציה לשנה אחרי זה.

היי
אני ללא ספק ממליץ לך להשאיר את השוכרת.

1. ההפרש של 300 ש"ח בשכירות החודשית,
מתבטל כאשר תוציא את הדירה להשכרה, ויחלוף זמן עד שיכנס שוכר חדש.
בתקופת המעבר לא תקבל שכירות.

2. שוכר חדש עלול להגיע עם בקשות לתיקונים מסוימים.

3. שוכר חדש זה חוסר וודאות לפחות בחודשים הראשונים.

4. לאורך הזמן, עלויות התיקונים עם השוכרת הוותיקה יהיו נמוכים יותר, היא
מתייחסת אל הדירה כאל הבית שלה.

5. שוכר חדש יכול צאת בעוד שנה ואז הנכס יהיה ריק עד לאכלוס מחדש.

אני מקווה שהוכחתי לך מהבחינה הכלכלית, שיש עדיפות לשוכרת הוותיקה :)
שכנעת, רק שלדעתי הדירה לא תעמוד ריקה יום אחד בתקופה הזו של השנה.

בכל אופן מעדכן ששוחתי איתה וסיכמנו על מימוש האופציה לשנה הזו, עם אופציה לשנה נוספת בתוספת של 100 ש"ח לחודש.

תשקול להכניס פעם הבאה הצמדה למדד שכר דירה.
ככה גם אם היום היא משלמת 90% ממחיר השוק למשל, גם בעתיד היא תמשיך לשלם ככה, וזה לא ימשיך להישחק.
גם מבחינתה - העלות האלטרנטיבית (של לצאת ולשכור במקום אחר) משתנה בהתאם.

והיא רוצה שאכניס עוד אופציה לשנה אחרי זה.
אין בעיה עם זה
עושים משא ומתן, מעדכנים עלויות ותאריכים

מצטרף לטיעונים בעד השארת הדיירת
ה overhead להחליף אותה רק עבור דייר\ת אחר שאתה לא מכיר היא פשוט יריה באפילה

לא מובטח השכ"ד שאתה מבקש
לא מובטח "שמירה על הנכס"
לא מובטח שיתחלף רק שוכר אחד, בזמן שהנוכחית תישאר 3 שנים יכולים להיות 3 אנשים (ויותר) שונים בזמן הזה, עוד תקורה

שקט נפשי > שקט כלכלי

אני מסכים באופן כללי שכנראה לא הייתי מעלה, אבל מה שלי נראה מוזר זה בכלל לנהל את המשא ומתן הזה עכשיו. אם הבנתי נכון הדיירת מתחילה עכשיו את ״שנת האופציה״, ונותרה לה עד שנה לגור בדירה במחיר הזה. אני לא רואה סיבה לנהל כבר עכשיו משא ומתן על מה שיקרה בעוד שנה - אם לא תסכים לתת עוד אופציה כבר עכשיו, האם היא תצא כבר עכשיו מהדירה? דירה שמתאימה לה ושהיא משלמת עליה פחות ממחיר השוק?
במקומך הייתי אומר לה שאתה לא רואה סיבה לנהל משו ומתן שנה שלמה מראש, שאתה שמח להמשיך להשכיר לה את הדירה במחיר שהסכמתם בתחילת החוזה כרגע ולקראת סוף החוזה תראו איך מחדשים אותו לשביעות רצון שני הצדדים.

@petit nicolas להשאיר את הדיירת במצב של חוסר וודאות לגבי מה יקרה בעוד שנה יכול להוביל אותה לחפש חלופות כבר עכשיו.
אני במקומה הייתי מתחיל להציף את יד-2 אם זה מה שבעל הבית היה אומר לי.

אני גר בשכירות בדירה הנוכחית מעל ל 7 שנים. לפניי בעל הדירה סבל במשך שנים מדיירים בעייתיים, הדיירים האחרונים בכלל ברחו והשאירו אותו עם חובות לרשויות והסתבכות משפטית. אחרי שנכנסתי, במשך הרבה שנים, היחסים היו מאוד טובים ואפילו חבריים במידה מסוימת. כשמדי שנה מחדשים את החוזה באותם התנאים. לפני כשנה, בעל הדירה אמר שהוא רוצה לעלות את השכירות ב 200-300 שקל. כששאלתי למה, אמר שחברים שלו שמשכירים באזור סיפרו לו שכולם מעלים את השכירות. שאלתי איך זה רלוונטי אליי ואליו. הוא לא "חברים שלו" ואני לא דייר שלהם. מבחינתי זו לא סיבה להסכים להעלאת דמי שכירות. ואם כבר, טוב שדיברנו על זה כמה חודשים מראש, כך יש לי מספיק זמן להתחיל לבדוק את השוק וגם אזורים נוספים. כל השיחה התנהלה ברוח לא טובה. כשהבין שאני לא מוכן להעלאה שדרש, התעקש "להתפשר" על משהו. בסוף "התפשרנו" על תוספת של 70 שקל, כי הסיטואציה תפסה אותי בהפתעה, ולא באמת היה לי זמן להתחיל לחפש דירות. הוא נראה מרוצה מהדיל, וכל פעם חזר על זה כמה אני דייר טוב וכמה נמשיך באותם היחסים. חתמנו לשנה נוספת, שמסתיימת בעוד מספר חודשים. את הדירה אני עוזב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
mk1 דילמה בנוגע למחזור משכנתא או המשך השקעה שוק ההון 10
A תמהיל משכנתא מחודש מאי 2022, סילוקין ותוכנית המשך. דעות והמלצות? נדל"ן 7
D המשך השקעה בS&P500 שוק ההון 34
הפרופסור לימודי המשך בטכניון.. או? התפתחות אישית 12
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
H הגרלת המשך מחיר למשתכן נדל"ן 0
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
H התייעצות- המשך לימודים התפתחות אישית 1
G המשך עבודה כשכיר ומשיכת קצבה מביטוח מנהלים במקביל מיסים 0
J התייעצות לגבי המשך הדרך שוק ההון 8
Y מתלבטת לגבי המשך לימודים התפתחות אישית 2
ג קנייה מול המשך שכירות נדל"ן 3
P המשך חוזה שכירות אוף טופיק 6
P המשך חוזה שכירות אוף טופיק 3
Y איך ממשיכים להתקדם? רכישת דירה, המשך חסכון ועוד ? יומני מסע אישיים 4
ש המשך ביטוח אובדן כושר עבודה באופן עצמאי צרכנות פיננסית 3
E קופת גמל הונית - שאלה על הטבות והתלבטות לגבי המשך השקעה שוק ההון 20
ס המשך הפרשות לפנסיה לאחר קבלת קצבה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
אוהד הצלחות סגירת משכנתא לעומת המשך השקעה נדל"ן 25
י שוק חופשי מדומה - היתרון (המשך לאשכול הקודם) אוף טופיק 3
D המשך הפקדות לקרן השתלמות ישנה - האם אפשרי? צרכנות פיננסית 10
koni קופת גמל IRA-המשך השקעה מול תיק רגיל ופנסיה דרך ביטוח מנהלים? שוק ההון 5
G בת 22- התייעצות על המשך הדרך יומני מסע אישיים 74
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
U דירה להשקעה- השכרה נדל"ן 9
GeraltOfHaifa קניית נכס למטרת AIRBNB (השכרה לטווח קצר) נדל"ן 2
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
ס התלבטות לגבי קניה או השכרה נדל"ן 14
F השכרה בזמן עבודות תמ"א 38 נדל"ן 4
Fitch שיפוץ לטובת השכרה נדל"ן 26
J השכרה ב Airbnb של שטח שרשום בטאבו כמסחרי נדל"ן 2
I גידור שער הדולר בנסדא"ק שוק ההון 2
עידו ג גידור במט"ח שוק ההון 13
A גידור כנגד התחזקות דולר שוק ההון 9
J גידור פוזיציית לונג שמתקבלת כRSU שוק ההון 9
H גידור נגד פיחות השקל שוק ההון 2
לארוצה גידור אינפלציה בשקל באמצעות ניירות זרים שוק ההון 26
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
A אזרח אמריקאי - גידור כנגד שינויים בשער הדולר ושחיקה במונחים שקליים שוק ההון 4
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
Level גידור מטבע שוק ההון 7
T האם הגיוני לטעון שמניות ערך יהיו גידור טוב מפני אינפלציה? שוק ההון 20
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה