• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו

padeg

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,

אני מחזיק בתיק במיטב דש 4 קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares. הבנתי שיש אפשרות להמיר אותן לתעודה המקבילה הנסחרת ביורו (במקרה הזה בבורסות בהולנד/גרמניה).
פניתי לחדר מסחר חו״ל של מיטב דש כדי לשאול לגבי זה והם ענו לי שיבדקו את העניין, שזה ייקח שבוע, ושזה יעלה לי כ-100 ש״ח לכל נייר.
מישהו התנסה בתהליך הזה או מכיר איך הוא עובד ויודע להגיד לי אם אכן ככה צריך לבצע אותו ואם אלו עלויות סבירות?

לא שאלתי כי זה נשמע לי מובן מאליו שלא, כי הרי אני יכול פשוט למכור ולקנות אז מה התועלת שלהם בתהליך? אבל אוודא, תודה
אשמח לשמוע דעות לגבי משך הזמן והעלות

למה שזה ייצר ארוע מס?
@roneng
למיטב הבנתי מדובר בהחלפה של נייר ערך סדרה x של הקרן בנייר ערך סדרה y של אותה קרן.
אם זה המצב מדובר בהחלפה בין שתי נכסים שונים שיוצרת אירוע מס

אם זה המצב מדובר בהחלפה בין שתי נכסים שונים שיוצרת אירוע מס
זה אותו הנכס וזה לא אירוע מס.
מישהו התנסה בתהליך הזה או מכיר איך הוא עובד ויודע להגיד לי אם אכן ככה צריך לבצע אותו ואם אלו עלויות סבירות?
כן וכן.
כלומר בIB זה עולה שליש אבל זה עדיין בגדר הסביר.

תודה לכולם!

למאי נפקא מינה אם אפשר לשאול?
מה ההשלכה המעשית תכלס של המהלך?

@אורי ג. @roneng
למיטב הבנתי לפי הגדרות בחוק/פקודה שתי ניירות ערך של אותה חברה המונפקים בסדרות שונות הם שתי נכסים שונים.

על איזה הגדרה אתם מסתמכים ? או שאתם יוצאים מנקודה של ניתוח כלכלי מהותי של העסקה ?

למיטב הבנתי לפי הגדרות בחוק/פקודה שתי ניירות ערך של אותה חברה המונפקים בסדרות שונות הם שתי נכסים שונים.
הם לא סדרות שונות, הם אותה הסדרה.
על איזה הגדרה אתם מסתמכים ? או שאתם יוצאים מנקודה של ניתוח כלכלי מהותי של העסקה ?
על ההגדרה של ני"ע, זה אותו הנייר שנסחר בבורסות שונות.
אם יש לך תפוח ביד וטסת איתו לארה"ב התפוח הוא אותו התפוח, הוא לא הפך לאגס בדרך, גם אם קנית אותו בש"ח ותחליט למכור אותו בדולרים בארה"ב.

הם לא סדרות שונות, הם אותה הסדרה.

על ההגדרה של ני"ע, זה אותו הנייר שנסחר בבורסות שונות.
אם יש לך תפוח ביד וטסת איתו לארה"ב התפוח הוא אותו התפוח, הוא לא הפך לאגס בדרך, גם אם קנית אותו בש"ח ותחליט למכור אותו בדולרים בארה"ב.
מסכים ככול שהם לא סדרות שונות

1. אם אני זוכר נכון בתשקיף הישראלי של התעודות של בלקרוק נרשם שאין אפשרות לבצע המרה.

2. גם אם תתבצע המרה, זה יהיה אירוע מס ולו בגלל הסיבה הבירוקרטית. אף פקיד בבית ההשקעות לא יתאמץ לחפש מה היה שווי הרכישה ביורו/ דולר של הנייר שמוחזק ולא מה היה שער היורו/ דולר ביום הרכישה (ונרכש בשקלים)

3. אגב, לא הצלחתי לקבל תשובה לשאלה ששלחתי לאלטשולר שחם, מה קורה במידה והתעודות נמחקות ממסחר בישראל. האם המחזיקים מקבלים תמורתם בש'ח וסופגים אירוע מס, או שמתבצעת המרה לתעודה הזהה הנסחרת בחו'ל.

2. גם אם תתבצע המרה, זה יהיה אירוע מס ולו בגלל הסיבה הבירוקרטית. אף פקיד בבית ההשקעות לא יתאמץ לחפש מה היה שווי הרכישה ביורו/ דולר של הנייר שמוחזק ולא מה היה שער היורו/ דולר ביום הרכישה (ונרכש בשקלים)
אתה טוען בבטחון שיהיה אירוע מס בגלל שפקידי בית השקעות הם עצלנים? לא נשמע לי הגיוני.
אני משלם להם 100 ש״ח פר המרה, כנראה שיש סיבה שזה המחיר ושזה לוקח שבוע.
אם זה היה אירוע מס הייתי מוכר את הקרן השקלית וקונה את האירית בלי צורך באינטראקציה אנושית, תשלומי עמלות והמתנה

אגב, וידאתי שבכל המקרים לשתי הקרנות, הישראלית והאירית, יש את אותו ISIN

אתה טוען בבטחון שיהיה אירוע מס בגלל שפקידי בית השקעות הם עצלנים? לא נשמע לי הגיוני.
לא. הם יגידו שהנהלים שלהם אוסרים עליהם לחשב בעצמם את מחיר עלות של ני"ע, כמי מבחינת הרגולטור זה פתח למניפולציות.

יש פה מישהו שטוען שעשה המרה כזו אצל בנק לאומי ולא היה שום אירוע מס.
בנקים (הגדולים שבהם) יותר פתוחים/ ערוכים לבקשות חריגות מבתי השקעות. בהרבה פעולות 'חריגות' לבתי ההשקעות אין אפשרות לבצע, אלא דרך הבנקים בישראל (אם בתי ההשקעות מאפשרים את זה.

לדוגמא מנסיון שלי עם 3 בתי השקעות (אקסלנס, פסגות, איביאי). רק באחד מהם (איביאי) היו מוכנים לקבל ניירות מאינטראקטיב, הפעולה אגב בוצעה על ידי בית ההשקעות באמצעות בנק הפועלים ולא ישירות מול אינטראקטיב.

המשך לדיון. ברשותי מספר יחידות של IVV באמצעות בנק לאומי. האם ניתן להמיר לאותו נייר באירופה:

iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Dist)

אגב הפרש המחיר הוא גדול מאוד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש המרת שקלים ליורו והעברת היורו לבנק בחו״ל צרכנות פיננסית 6
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
Shadows המרת מט"ח בסכום גבוה צרכנות פיננסית 1
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
א המרת ILS ל-BGN והעברתם לחו"ל צרכנות פיננסית 0
Y המרת מט"ח- כניסה למינוס שוק ההון 2
אוגורן המרת מט"ח - השוואה מעשית צרכנות פיננסית 54
K המרת מט"ח בבית השקעות שוק ההון 3
Z המרת מטח באקסלנס שוק ההון 5
א המרת מט"ח שוק ההון 13
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
freakazoid המרת תיק מנוהל שירשנו לתיק לא מנוהל פאסיבי לטווח הארוך שוק ההון 8
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
S המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור מיסים 21
N המרת מט"ח בסכום גדול צרכנות פיננסית 3
C המרת פאונד לטיול ללונדון צרכנות פיננסית 19
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
D המרת פיצויים הוניים לקצבתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
grimble grumble כיצד משווים עלויות המרת מט"ח בין גופים שונים? צרכנות פיננסית 4
N המרת מט"ח בברוקר ישראלי מיסים 2
tomchoook עמלה של Interactive Brokers על המרת מט״ח צרכנות פיננסית 38
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A שאלה בנושא המרת מטח שוק ההון 4
ס רכישת ני"ע אמריקאים בבית השקעות ישראלי - איך אתם מתמודדים עם המרת המטח? שוק ההון 12
M המרת BTC/LTC השקעות אלטרנטיביות 3
O המרת מט"ח בIB שוק ההון 7
T [מדריך][IB] המרת מטבע משקל לדולר בפקודת LIMIT שוק ההון 5
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
ס המרת דולרים לקרוב משפחה צרכנות פיננסית 8
S המרת מט״ח - מה האופציות שוק ההון 0
C המרת אופציות למניות והפקדתן בידי הנאמן מיסים 5
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
N RSU - המרת דולרים לשקלים בעת מכירה שוק ההון 18
ע שער המרת מט"ח שוק ההון 19
G המרת דולר לשקל - בבנק או בבית השקעות שוק ההון 1
K קימוץ עמלות המרת מט"ח ע"י שימוש במט"ח שנמצא בחשבון ההשקעות צרכנות פיננסית 2
S המרת סכום דולרי לפאונד + העברה שוק ההון 28
Y המרת משרדים בדירות למגורים נדל"ן 13
ש המרת דולר לשקל צרכנות פיננסית 4
M המרת מט"ח בחשבון הבנק צרכנות פיננסית 0