• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המרת מט"ח בזול - לא כחלק מתהליכי מסחר והשקעות

אברום

משתמש רגיל
דירוג
46
נושא טחון בפורום,מן הסתם. אז למה אני פותח שרשור חדש?
אני מבקש לעזור (לעצמי... ו) לאנשים רבים שיש להם מטח בחשבונות בחול והם מבקשים להעביר לארץ. לא להשקעות אלא להוצאות, מימוש ומחייה. חד פעמי או קבוע.
בדגש על העברה והמרה ממהמטח לשקל (ולא להיפך)
בואו נתייחס לזה כהעברה מעו"ש לעו"ש, לא למטרות מסחר. כך שהסוגייה היא נטו העמלות שערי המרה וכד'
אם אפשר להתייחס לאפשרויות השונות (בנקים, בתי השקעות, חברות המרה, יש עוד?)
למשמעות גודל הסכום והשפעתו על איפה זה משתלם יותר. וכל אספקט אחר רלוונטי

נושא טחון בפורום,מן הסתם. אז למה אני פותח שרשור חדש?
אני מבקש לעזור (לעצמי... ו) לאנשים רבים שיש להם מטח בחשבונות בחול והם מבקשים להעביר לארץ. לא להשקעות אלא להוצאות, מימוש ומחייה. חד פעמי או קבוע.
בדגש על העברה והמרה ממהמטח לשקל (ולא להיפך)
בואו נתייחס לזה כהעברה מעו"ש לעו"ש, לא למטרות מסחר. כך שהסוגייה היא נטו העמלות שערי המרה וכד'
אם אפשר להתייחס לאפשרויות השונות (בנקים, בתי השקעות, חברות המרה, יש עוד?)
למשמעות גודל הסכום והשפעתו על איפה זה משתלם יותר. וכל אספקט אחר רלוונטי
אם אפשר מול אדם 9רטי, תקבל מחיר יותר טוב מאשר מול הבנק. בטוח כך במזומן, לא יודע אם ישים בין חשבונות.

תבדוק אפשרות לכרטיס דביט מול הבנק ללא עמלות המרה (FTF).

נטחן עד דק. העברה דרך IB הכי משתלמת. אח"כ העברה בדביט עם FTF 0% שמחזיר עמלות כמו שוואב. אח"כ TW וחבריו. לצרכנות כללית אפשר לחייב ישירות בקרדיט חו"ל עם FTF 0% וקאשבק.

אפשר לנעול.

נטחן עד דק. העברה דרך IB הכי משתלמת. אח"כ העברה בדביט עם FTF 0% שמחזיר עמלות כמו שוואב. אח"כ TW וחבריו. לצרכנות כללית אפשר לחייב ישירות בקרדיט חו"ל עם FTF 0% וקאשבק.
דף בויקי?

אפשר לנעול.
אל תכעסו. אני טוחן את כל הפורום, יש הרבה חומר אבל הכל כחלק מתהליכי מסחר. כמובן, זה מהות הפורום.
תודה יסמד. האם אפשר להרחיב קצת. מה זה IB? איך אני פותח שם? אני מבין זה אינראקטיב ברוטקרס רק לא דרך הסניף הישראלי? על מה עלי לשים לב, בעיקר כיוון שאני לא מתכנן לסחור שם אלא רק כאמור שיהי צינור להעברה והמרה של מטח מחול לארץ. משם אני אצטרך להעביר לעוש הרגיל בבנק או אפשר להוציא משם?
מה זה TW?
קרדיט חו"ל עם FTF 0% וקאשבק - הכוונה מסלול דרך הכרטיס אשראי הנוכחי שלי? פשוט לבדוק אפשרויות בישראכרט/ויזה וכו?

אל תכעסו. אני טוחן את כל הפורום, יש הרבה חומר אבל הכל כחלק מתהליכי מסחר. כמובן, זה מהות הפורום.
תודה יסמד. האם אפשר להרחיב קצת. מה זה IB? איך אני פותח שם? אני מבין זה אינראקטיב ברוטקרס רק לא דרך הסניף הישראלי? על מה עלי לשים לב, בעיקר כיוון שאני לא מתכנן לסחור שם אלא רק כאמור שיהי צינור להעברה והמרה של מטח מחול לארץ. משם אני אצטרך להעביר לעוש הרגיל בבנק או אפשר להוציא משם?
מה זה TW?
קרדיט חו"ל עם FTF 0% וקאשבק - הכוונה מסלול דרך הכרטיס אשראי הנוכחי שלי? פשוט לבדוק אפשרויות בישראכרט/ויזה וכו?
זה לא מתאים לכולם, אבל זה בהחלט הכי זול גם לצריכה שוטפת.
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/הפקדה-בשקלים-והמרת-שקל-מט-ח-ב-interactive-brokers.3734/

חלופה - נסה להתמקח עם הבנק שלך לתת לך פטור מלא מעלמת קבלת מטח לחשבון, והטבה בשער המרת מט״ח, ואתה יכול להגיע לסד״ג של 0.5% עלות כוללת. זה די זול ביחס לחלופות.

ובכן, עשיתי קצת עבודה, משתף:
1. טלפון לאינטראקטיב ברוקרס בישראל הנציג אומר: צריך מינ' 2600$ בחשבון השקעות (בכל אפיק שהוא), ואז אפשר להעביר מטח לחשבון שלי (שם שזה בעצם חשבון בבנק בניו יורק) בעלות 75 שח לכל העברה, המרה ללא עלות לש"ח והעברה לחשבון העו"ש בבנק בישראל (העברה פעם בחודש בחינם, העברה שנייה באותו חודש עולה 10$). (יתכן ותהיה עמלת קבלת השקלים מצד הבנק, אני עוד צריך לבדוק)
2. פגישה עם מנהלת הסניף (בנק הפועלים): כרגע לפני מיקוח סך כל העמלות (שלושה סוגי עמלות) הם 1.08% לקבלת מטח מחול והמרתו לש"ח לעו"ש (חייב לציין שמחישוב שעשיתי אחרי הפגישה בהעברה קודמת שעשינו כאמור ללא כל מיקוח, זה יוצא קצת פחות, סביבות אחוז אחד בדיוק, אולי זה בגלל הפרשי רציף/יציג?). אחרי כל מה שהיא יכולה להציע בהנחות זה יוצא: 0.4375%. פירוט למעוניינים בהמשך

מה שאומר שבכל סכום מעל 5000$ משתלם יותר דרך אינטראקטיב, בהינתן שלא מפריע לכם לשים שם 2600$ בהשקעה כלשהי.

פירוט עמלות בנק הפועלים
  1. עמלת העברה נכנסת של מטח מחול רגילה - 0.19% מינ' 30$ (ל16K$) מקס' 170$ (ל90K$). היא מציעה חצי מחיר קרי 0.095%
  2. שער המרה רגיל הוא 0.7 פחות מהיציג/רציף. היא מציעה 0.2
  3. עמלת המרה/חליפין רגילה 0.19. מציע 25% הנחה קרי 0.1425%

מטח והמרת

טלפון לאינטראקטיב ברוקרס בישראל הנציג אומר: צריך מינ' 2600$ בחשבון השקעות (בכל אפיק שהוא), ואז אפשר להעביר מטח לחשבון שלי (שם שזה בעצם חשבון בבנק בניו יורק) בעלות 75 שח לכל העברה, המרה ללא עלות לש"ח והעברה לחשבון העו"ש בבנק בישראל (העברה פעם בחודש בחינם, העברה שנייה באותו חודש עולה 10$). (יתכן ותהיה עמלת קבלת השקלים מצד הבנק, אני עוד צריך לבדוק)
תגגל "דיבידעת ברוקר מועדף" אם תירשם דרך הלינק שם, עמלת ההמרה תהיה 10 ש"ח במקום 75.

תגגל "דיבידעת ברוקר מועדף" אם תירשם דרך הלינק שם, עמלת ההמרה תהיה 10 ש"ח במקום 75.
שזה אומר שהרישום שלי יהיה ישירות לIB ולא דרך אינטראקטיב ישראל נכון?

אופציה נוספת, היא המרה דרך ברוקר ישראלי (לדוגמא מיטב דש)
הם לוקחים באיזור 0.01 מרווח על המרה לדולרים + 30 דולר סה"כ עמלה להעביר לחשבון בחו"ל

1 סנט על כל דולר, כלומר 1% ?
לא נשמע משתלם במיוחד לעומת האלטרנטיבות
אני מכיר שמיטב לוקחים מרווח של 0.1% אז כנראה 0.1 סנט. בכל מקרה לא הבנתי מאיפה הערך שהביא @lala123 אז ניסיתי לנחש.

אני מכיר שמיטב לוקחים מרווח של 0.1% אז כנראה 0.1 סנט. בכל מקרה לא הבנתי מאיפה הערך שהביא @lala123 אז ניסיתי לנחש.

הם גובים בין 1-2 אגורות על כל דולר שנקנה (ברירת המחדל 2 אגורות. ניתן להתמקח) בשער של 3.7 זה יוצא באיזור החצי אחוז כאשר העמלה היא 2 אגורות. ה2 אגורות זה מרווח בהמרה ככה שזה סה"כ העמלה שנגבית.

ובכן חברים
אכן שמעתי בעצתכם ובצעתי 2 העברות לאחרונה. של כמה אלפי דולרים (מזכיר שמדובר על העברת דולרים מבנק אירופאי לחשבון של IB בסיטי בנק, המרה שם לש"ח ומשם לחשבוני בארץ בפועלים). העלויות היו כפי שכתבתם, אבל...
רק בהעברה השנייה ראיתי שירדו כמה דולרים, מעט יותר מעשירית האחוז. אחרי בירור עם שני הצדדים שניהם טוענים שזה עמלה של בנק מתווך, (correspondent bank). אח"כ ראיתי שגם בהעברה הראשונה ירד אחוז דומה.
אמנם זה סכום זניח אך עדיין מרגיש לי לא נוח, יד נעלמת שנשלחה,
ובעיקר אני רוצה להבין איך אפשר להימנע את זה במידה ואעשה העברות גדולות יותר בעתיד

ובעיקר אני רוצה להבין איך אפשר להימנע את זה במידה ואעשה העברות גדולות יותר בעתיד
אי אפשר. העמלה היא קבועה בסך 10$ לכל בנק מתווך וזאת ללא קשר לסכום המועבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Shadows המרת מט"ח בסכום גבוה צרכנות פיננסית 1
Y המרת מט"ח- כניסה למינוס שוק ההון 2
אוגורן המרת מט"ח - השוואה מעשית צרכנות פיננסית 54
K המרת מט"ח בבית השקעות שוק ההון 3
א המרת מט"ח שוק ההון 13
N המרת מט"ח בסכום גדול צרכנות פיננסית 3
grimble grumble כיצד משווים עלויות המרת מט"ח בין גופים שונים? צרכנות פיננסית 4
N המרת מט"ח בברוקר ישראלי מיסים 2
tomchoook עמלה של Interactive Brokers על המרת מט״ח צרכנות פיננסית 38
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
O המרת מט"ח בIB שוק ההון 7
S המרת מט״ח - מה האופציות שוק ההון 0
ע שער המרת מט"ח שוק ההון 19
K קימוץ עמלות המרת מט"ח ע"י שימוש במט"ח שנמצא בחשבון ההשקעות צרכנות פיננסית 2
M המרת מט"ח בחשבון הבנק צרכנות פיננסית 0
L פתיחת חשבון IB רק לטובת המרת מט"ח והעברה כספית לברוקר אחר? שוק ההון 34
OiNK עזרה בחישוב עמלות המרת מט״ח צרכנות פיננסית 13
E המרת מט'ח בחשבון מרג'ין IB - מינימום 2000$? שוק ההון 5
G המרת מט"ח אונליין צרכנות פיננסית 37
D המרת מט״ח בira מול מיטב טרייד שוק ההון 3
unrealx המרת מט"ח סולידית צרכנות פיננסית 17
F המרת מט"ח - הבדל 100 פיפס בסכום גדול שוק ההון 7
unrealx שאלה בנושא המרת מט"ח - 2 פיפס שוק ההון 11
C עמלת העברת/המרת מט"ח בבנק צרכנות פיננסית 8
J המרת מט"ח ב-IB למטרת משיכה שוק ההון 5
S עמלות המרת מט"ח ב IRA שוק ההון 12
ש כרטיס אשראי עם מינימום עמלות המרת מט"ח צרכנות פיננסית 45
נ המרת מט"ח באינטרקטיב ברוקרס שוק ההון 4
Z איך מושכים כסף מIBKR לחשבון ישראלי בצורה זולה כולל המרת מט"ח? שוק ההון 3
jenglender המרת מט"ח של פסגות - סיוע למשקיע חדש צרכנות פיננסית 5
O קבוצת רכישה להוזלת המרת מט"ח שוק ההון 57
liranviper שירות המרת מט"ח עד 2,500 ש"ח צרכנות פיננסית 9
שמוליק קיפוד המרת מט"ח צרכנות פיננסית 4
ק עמלת המרת מט"ח מיטב דש טרייד שוק ההון 36
Jane Doe האם ניתן לקזז ריווחי הון על מניות בחו"ל עם עמלות המרת מט"ח? צרכנות פיננסית 18
ע עמלת המרת מט"ח בבתי השקעות שונים? שוק ההון 12
R עלויות המרת מט"ח בIRA צרכנות פיננסית 10
yanosh34 המרת מט"ח דרך הבנק שוק ההון 23
ה האם המתנה לשער המרת מט"ח הוא תזמון שוק? שוק ההון 9
V שאלה על עמלת המרת מט"ח בבית השקעות שוק ההון 7
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
א המרת ILS ל-BGN והעברתם לחו"ל צרכנות פיננסית 0
Z המרת מטח באקסלנס שוק ההון 5
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
freakazoid המרת תיק מנוהל שירשנו לתיק לא מנוהל פאסיבי לטווח הארוך שוק ההון 8
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6