• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור

Sunny22

משתמש רשום
דירוג
2
היי :), אשמח לעזרה במילוי דוח שנתי 1301.
אם יש הפסד הון מניירות ערך זרים ,בברוקר זר,שלא מנכה מס במקור, איך מבצעים את ההמרה לשקלים?
1. אם הברוקר (שכבר לא קיים) שלח דוח עם עסקאות שבוצעו לפי חודש במהלך שנה קלנדרית (כלומר אין פירוט מתי נקתנה ונמכרה כל עסקה, אלא רווח הפסד של כל חודש, ואז שורת הפסד שנתית), אז לפי איזה שער יציג ממירים לשקלים ?
2. האם אפשר לגזור מההפסד/רווח את עמלות הקנייה, מכירה ומינוף כדי להכיר בעוד הפסד ? כלומר לא רק הפסד מירידת ערך, אלא גם הפסד כהוצאה מוכרת,אפילו שמדובר בשכיר) ? ואם כן ,לפי איזה שער יציג ממירים את זה לשקלים?
3. במידה יש הפסד הון משנה קודמת, ורוצים להעביר אותו לשנה זו, יחד עם ההפסד משנה זו ,כדי להעביר את הכל לשנה הבאה, באיזה שדה ונספח רושמים את זה ? כי בשדה 166 "רשום הפסדי הון שלא קוזזו (ללא חו"ל)". השאלה אם נייר ערך זר נחשב להפסד מחו"ל ?
למשל ,
הפסד הון מניירות ערך זרים משנת 2016 באיזה שדה/ נספח לרשום אותו בדוח של 2017 והפסד הון מניירות ערך זרים משנת 2017 באיזה שדה/ נספח לרשום אותו בדוח של 2017 ,כדי להעבירו לשנת 2018 ?
תודה מראש לעונים

אם הברוקר (שכבר לא קיים)
נשמע לי הזוי. אתה רוצה לקבל מגן מס עם נתונים מברוקר שלא קיים?

כמו לסמן על עצמך מטרה גדולה ולעמוד בכניסה של מס הכנסה.

אם זה סכומים גדולים אז הייתי נעזר ברואה חשבון ולא מנסה לאלתר.

אתה רוצה לקבל מגן מס עם נתונים מברוקר שלא קיים?
מה הבעייתיות? אם הוא מכר בהפסד הוא זכאי לניצול ההפסד.
ברוקרים נסגרים פה ושם. אתה לא מפסיד את ההפסד שלך בגלל זה.

מה הבעייתיות? אם הוא מכר בהפסד הוא זכאי לניצול ההפסד.
ברוקרים נסגרים פה ושם. אתה לא מפסיד את ההפסד שלך בגלל זה.
לא טענתי שהוא אינו זכאי.
טענתי שמס הכנסה ייבחן אותו ביתר קפידה, אולי גם בשנים הבאות. לא יודע עד כמה זה משתלם.

1. אם הברוקר (שכבר לא קיים) שלח דוח עם עסקאות שבוצעו לפי חודש במהלך שנה קלנדרית (כלומר אין פירוט מתי נקתנה ונמכרה כל עסקה, אלא רווח הפסד של כל חודש, ואז שורת הפסד שנתית), אז לפי איזה שער יציג ממירים לשקלים ?
בגדול זה לא הכי תקין, כי צריך ממש נתונים על כל עסקה ועסקה בטופס 1325, אבל אם מדובר ברווח ממומש, אז הייתי עושה עם השער המרה ממוצע לאותו חודש (ניתן למצוא באתר של בנק ישראל). אני מכיר רואי חשבון שלוקחים את הכל הרווח/הפסד השנתי ועושים פשוט כפול השער המרה ממוצע שנתי. יותר מדי פעמים ראיתי מקרים בהם העצלנות הייתה לרעת הלקוח.

2. האם אפשר לגזור מההפסד/רווח את עמלות הקנייה, מכירה ומינוף כדי להכיר בעוד הפסד ? כלומר לא רק הפסד מירידת ערך, אלא גם הפסד כהוצאה מוכרת,אפילו שמדובר בשכיר) ? ואם כן ,לפי איזה שער יציג ממירים את זה לשקלים?
לרוב עמלות הקנייה ומכירה כבר מחושבים בתוך הרווח וההפסד המדווחים על ידי הברוקר (בהנחה והוא ישראלי או אמריקאי).
לגבי מינוף אתה יכול לקזז רק אם אתה מוגדר כסוחר, אבל אז גם תשלם מס הכנסה לפי מדרגות, ביטוח לאומי וכנראה שגם מע"מ.

במידה יש הפסד הון משנה קודמת, ורוצים להעביר אותו לשנה זו, יחד עם ההפסד משנה זו ,כדי להעביר את הכל לשנה הבאה, באיזה שדה ונספח רושמים את זה ? כי בשדה 166 "רשום הפסדי הון שלא קוזזו (ללא חו"ל)". השאלה אם נייר ערך זר נחשב להפסד מחו"ל ?
למשל ,
הפסד הון מניירות ערך זרים משנת 2016 באיזה שדה/ נספח לרשום אותו בדוח של 2017 והפסד הון מניירות ערך זרים משנת 2017 באיזה שדה/ נספח לרשום אותו בדוח של 2017 ,כדי להעבירו לשנת 2018 ?
ההפסד שנותר לך מ-2016 נכנס לטופס 1322 של 2017 בשדה 63 ונכנס לחישוב הרווח/הפסד כולל של 2017.
אם נותר הפסד ב-2017 הוא עובר ל-2018 באותו אופן וכן הלאה.

טענתי שמס הכנסה ייבחן אותו ביתר קפידה, אולי גם בשנים הבאות. לא יודע עד כמה זה משתלם.
הוא בכל מקרה חייב בהגשת דוחות בגלל שעשה פעולות בברוקר זר ללא ניכוי במקור. אני באמת לא מבין למה זה מהווה סיכון העניין שהברוקר נסגר.
יש לו סטייטמנט מהברוקר, הכי סביר שמס הכנסה בכלל לא יודע שהוא נסגר וזה גם לא מעניין אותו (למה שיעניין?)

הוא בכל מקרה חייב בהגשת דוחות בגלל שעשה פעולות בברוקר זר ללא ניכוי במקור. אני באמת לא מבין למה זה מהווה סיכון העניין שהברוקר נסגר.
רק בשביל השעשוע:

אני בא למס הכנסה ואומר להם שיש לי הפסד של מליון דולר, אבל אין לי דרך להוכיח את זה כי הברוקר נסגר.
על כן אני לא אמור לשלם מס בכלל עד סוף חיי.

מה לדעתך הולך לקרות?

אבל אין לי דרך להוכיח את זה כי הברוקר נסגר.
הוא לא אמר שאין לו דרך להוכיח. רק שהברוקר נסגר.
העניין עם הסכום הגדול לא קשור לברוקר, מס הכנסה בודק כל אחד שדורש הפסד גדול.

רק בשביל השעשוע:

אני בא למס הכנסה ואומר להם שיש לי הפסד של מליון דולר, אבל אין לי דרך להוכיח את זה כי הברוקר נסגר.
על כן אני לא אמור לשלם מס בכלל עד סוף חיי.

מה לדעתך הולך לקרות?
הוא יכול להציג תיעוד של העברות לחשבון של הברוקר?
מסמכים ממנו?
מה מס הכנסה עושה אם מישהו מתחשבן על הפסד גדול מברוקר זר קיים?

רק להבהיר:
לא אמרתי שאין לי סטייטמנס . אמרתי שהסטיימנס שיש ברשותי הוא על מספר פעולות שבוצעו בכל חודש במהלך השנה, והרווח/ההפסד החודשי, שסכומם מגיע להפסד שנתי. אין לי את התאריך קנייה ומכירה של כל סימבול , אלא רק את השורה התחתונה, ולכן שאלתי על סמך איזה שער יציג ממירים לשקלים.
תודה לכם על התשובות

הסטיימנס שיש ברשותי הוא על מספר פעולות שבוצעו בכל חודש במהלך השנה, והרווח/ההפסד החודשי, שסכומם מגיע להפסד שנתי. אין לי את התאריך קנייה ומכירה של כל סימבול , אלא רק את השורה התחתונה, ולכן שאלתי על סמך איזה שער יציג ממירים לשקלים.
שאלה מעניינת
יש לך תיעוד אחר של עסקאות עם תאריכים? (ברוקר אחד שאני עובד איתו שולח לי מייל עם טיקר ומחיר כל פעם שמתבצעת עסקה)
אני מניח שבמקרה שאין תיעוד כזה פקיד השומה יסכים להתחשבן איתך לפי שווי דולרי וזהו (אם תסכים, בסך הכל החוק אמור להיות לפי שווי שקלי או דולרי - מה שיותר לטובתך)

ולכן שאלתי על סמך איזה שער יציג ממירים לשקלים.
כמו שענו לך - יש הרבה רואי חשבון שבכל מקרה משתמשים רק בשער ממוצע שנתי (או לפעמים חצי-שנתי) ולא באמת מחשבים לפי השער של יום העסקה

ההפסד שנותר לך מ-2016 נכנס לטופס 1322 של 2017 בשדה 63 ונכנס לחישוב הרווח/הפסד כולל של 2017.
אם נותר הפסד ב-2017 הוא עובר ל-2018 באותו אופן וכן הלאה.

לגבי טופס 1322 - באיזה שדה כותבים את ההפסד מ 2017 ?- 33 ?

האם צריך להוסיף לדוח של 2017 גם את טופס 1344 (הפסדים מועברים )?
מה משמעות סעיף 3 בטופס 1344 "הפסדים הניתנים לקיזוז" ?
האם משמעותו שצריך לסכום את ההפסד מ 2016+2017 ? ואז ת התוצאה לרשום גם בשורה 5 עמודה 2 ?

לגבי טופס 1322 - באיזה שדה כותבים את ההפסד מ 2017 ?- 33 ?
בהנחה והתכוונת לטופס 1322 של 2017, כן.

האם צריך להוסיף לדוח של 2017 גם את טופס 1344 (הפסדים מועברים )?
תיאורטית כן.

מה משמעות סעיף 3 בטופס 1344 "הפסדים הניתנים לקיזוז" ?
זה הסכום של שורות 1 + 2

האם משמעותו שצריך לסכום את ההפסד מ 2016+2017 ?
בגדול, כן. שים לב שאם לא הגשת דוח על 2016, אתה כבר לא יכול וההפסד ההוא נעלם.

ואז ת התוצאה לרשום גם בשורה 5 עמודה 2 ?
שוב, כן, עד כדי הסייג מהשורה הקודמת.

תודה רבה יעקב !
יש משהו קצת מבלבל.. בשורה 5 בטופס 1344, רשום שצריך להעביר את התא הזה לשדה 166 בדוח השנתי (1301). אבל בשדה 166 רשום "הפסדי הון שלא קזזו (ללא חו"ל)". מה הכוונה ב"ללא חו"ל"? האם ניירות ערך זרים נחשבים חו"ל? ואם כן , האם צריך למלא (במקום/בנוסף) אז את נספח ד', טופס 1324 ?
אם תוכל בבקשה להסביר מה ההבדל בין שדה 166 לבין שדה 299 בדוח השנתי, בהקשר של ניירות ערך זרים?
תודהההה

נערך לאחרונה ב:
מה הכוונה ב"ללא חו"ל"?
רק הפסדים שנוצרו מניירות ערך ישראליים.

האם ניירות ערך זרים נחשבים חו"ל?
כן, גם אם נקנו בבית השקעות ישראלי (רואים ב867 את ההפרדה).

ואם כן , האם צריך למלא (במקום/בנוסף) אז את נספח ד', טופס 1324 ?
כן, למרות שלדעתי רבים שיש להם רק חשבון ישראלי לא יעשו זאת.

אם תוכל בבקשה להסביר מה ההבדל בין שדה 166 לבין שדה 299 בדוח השנתי, בהקשר של ניירות ערך זרים?
סוג של סיכום הפרקים הקודמים :)
166 להפסדים שנוצרו מניירות ישראליים
299 להפסדים שנוצרו מניירות מחו"ל

כן, זה מה שחשבתי, אבל זה מבלבל, כי אם יש רק הפסדי חו"ל מניירות ערך, שרוצים להעביר קדימה, אז האם טופס 1344 רלוונטי? או שפשוט כן למלא אותו אבל את סך ההפסד שרוצים להעביר לרשום בשדה 299 , במקום שדה 166 , ומקסימום להוסיף הסבר בכתב ?

ועוד שאלה ברשותך, אם שילמתי לרואה חשבון עבור שירות של הגשת דוח שנתי, האם אפשר לקזז את ההוצאה הזו במידה ואני מגיש (כשכיר) את הדוח לבד בשנה העוקבת? באיזה שדה רושמים את זה ? והאם כוללים בו את המע"מ ?

כן, זה מה שחשבתי, אבל זה מבלבל, כי אם יש רק הפסדי חו"ל מניירות ערך, שרוצים להעביר קדימה, אז האם טופס 1344 רלוונטי? או שפשוט כן למלא אותו אבל את סך ההפסד שרוצים להעביר לרשום בשדה 299 , במקום שדה 166 , ומקסימום להוסיף הסבר בכתב ?
אני לא משתמש בטופס 1344 בכלל. ממלא ב1322 ומעביר לשדה המתאים (299/166) לפי העניין, גם יש שדה בנספח ד של הפסדי חול אם אני לא טועה.

ועוד שאלה ברשותך, אם שילמתי לרואה חשבון עבור שירות של הגשת דוח שנתי, האם אפשר לקזז את ההוצאה הזו במידה ואני מגיש (כשכיר) את הדוח לבד בשנה העוקבת? באיזה שדה רושמים את זה ? והאם כוללים בו את המע"מ ?
ניתן. מפחיתים את העלות שלו משדה 158/172 (של השכר עבודה). מוסיפים את הקבלה וכן נספח שמפרט את החישוב בשפה חופשית.
אכן כוללים את המע"מ.

I would just say that you can use google spreadsheet formula to retrieve USD/ILS exchange rate daily.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש המרת שקלים ליורו והעברת היורו לבנק בחו״ל צרכנות פיננסית 6
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
Shadows המרת מט"ח בסכום גבוה צרכנות פיננסית 1
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
א המרת ILS ל-BGN והעברתם לחו"ל צרכנות פיננסית 0
Y המרת מט"ח- כניסה למינוס שוק ההון 2
אוגורן המרת מט"ח - השוואה מעשית צרכנות פיננסית 54
K המרת מט"ח בבית השקעות שוק ההון 3
Z המרת מטח באקסלנס שוק ההון 5
א המרת מט"ח שוק ההון 13
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
freakazoid המרת תיק מנוהל שירשנו לתיק לא מנוהל פאסיבי לטווח הארוך שוק ההון 8
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
N המרת מט"ח בסכום גדול צרכנות פיננסית 3
C המרת פאונד לטיול ללונדון צרכנות פיננסית 19
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
D המרת פיצויים הוניים לקצבתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
grimble grumble כיצד משווים עלויות המרת מט"ח בין גופים שונים? צרכנות פיננסית 4
N המרת מט"ח בברוקר ישראלי מיסים 2
tomchoook עמלה של Interactive Brokers על המרת מט״ח צרכנות פיננסית 38
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A שאלה בנושא המרת מטח שוק ההון 4
ס רכישת ני"ע אמריקאים בבית השקעות ישראלי - איך אתם מתמודדים עם המרת המטח? שוק ההון 12
M המרת BTC/LTC השקעות אלטרנטיביות 3
O המרת מט"ח בIB שוק ההון 7
T [מדריך][IB] המרת מטבע משקל לדולר בפקודת LIMIT שוק ההון 5
P המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו שוק ההון 47
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
ס המרת דולרים לקרוב משפחה צרכנות פיננסית 8
S המרת מט״ח - מה האופציות שוק ההון 0
C המרת אופציות למניות והפקדתן בידי הנאמן מיסים 5
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
N RSU - המרת דולרים לשקלים בעת מכירה שוק ההון 18
ע שער המרת מט"ח שוק ההון 19
G המרת דולר לשקל - בבנק או בבית השקעות שוק ההון 1
K קימוץ עמלות המרת מט"ח ע"י שימוש במט"ח שנמצא בחשבון ההשקעות צרכנות פיננסית 2
S המרת סכום דולרי לפאונד + העברה שוק ההון 28
Y המרת משרדים בדירות למגורים נדל"ן 13
ש המרת דולר לשקל צרכנות פיננסית 4
M המרת מט"ח בחשבון הבנק צרכנות פיננסית 0