• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המיליון הראשון שלי

בלי קשר לשאלה המוסרית, אין בארץ הרבה חברות שמאפשרות עבודה 100% מהבית.
אמת, אני מניח שזה מתאפשר יותר בארצות הברית בקורפורייטים גדולים שבהם אפשר לעבור מתחת לרדאר הרבה זמן. בחברה שלי עובדים 100% מהבית או מגיעים למשרד כמה שרוצים אבל אני מסכים שזה לא ככה ברוב המקומות.

כיום יש לי שאיפה כמוסה לנסות לראות אם אני מצליח להיות רווחי באופן עקבי במסחר קצר-טווח
התלבטתי איך לענות על זה כי זה מורכב.
התעסקתי במסחר יומי וגם בקצר, עשיתי רווחים אבל לא תמיד כמובן..
השורה התחתונה האישית שלי זה שזה יותר מידי התעסקות ליותר מידי סיכון.

יש אנשים שזו העבודה שלהם, קמים בבוקר מתחילים לסרוק את השוק וכבר בונים רשימת מניות ב 11 בבוקר (שעון ישראל). הם כבר עושים ניתוח מניות, ונכנסים למניות שיכולות לעלות 100%.
אתה צריך לעבוד על המניות, לעקוב, לראות מגמה וכו', זו התעסקות.
בסופו של דבר זה גם לא אומר שתצא ברווח כי מדובר כאמור בהרבה מניות תנודתיות ומסוכנות, לא במניות גדולות.
כל זה אתה צריך לעשות במקביל לעבודה האמיתית שלך, וזה לא קל בכלל..

אני חושב וגם הוכח, שהשקעה במדדים מראה תשואה יפה מאוד וגם לא דורשת התעסקות יום-יומית.
גם אם תרוויח במסחר יומי טוב, זכור שזו התעסקות לא קטנה.

התלבטתי איך לענות על זה כי זה מורכב.
התעסקתי במסחר יומי וגם בקצר, עשיתי רווחים אבל לא תמיד כמובן..
השורה התחתונה האישית שלי זה שזה יותר מידי התעסקות ליותר מידי סיכון.

יש אנשים שזו העבודה שלהם, קמים בבוקר מתחילים לסרוק את השוק וכבר בונים רשימת מניות ב 11 בבוקר (שעון ישראל). הם כבר עושים ניתוח מניות, ונכנסים למניות שיכולות לעלות 100%.
אתה צריך לעבוד על המניות, לעקוב, לראות מגמה וכו', זו התעסקות.
בסופו של דבר זה גם לא אומר שתצא ברווח כי מדובר כאמור בהרבה מניות תנודתיות ומסוכנות, לא במניות גדולות.
כל זה אתה צריך לעשות במקביל לעבודה האמיתית שלך, וזה לא קל בכלל..

אני חושב וגם הוכח, שהשקעה במדדים מראה תשואה יפה מאוד וגם לא דורשת התעסקות יום-יומית.
גם אם תרוויח במסחר יומי טוב, זכור שזו התעסקות לא קטנה.
אני לא מחפש לעשות 100% או להביא את המכה או לסכן את כל מה שיש לי, למשל מתחילת פברואר עשיתי 6% במניות טכנולוגיה גדולות שאני מכיר מקרוב וזה יותר ממספיק בשבילי (אני רואה עכשיו שסנופי עשה 2.14 בערך ונאסדק 4.57 אחוז בזמן הזה). בשביל להרוויח יותר אני מעדיף להגדיל את גודל הפוזיציה מאשר את הרווח באחוזים.
אני מסכים שלהשקעה במדדים יש יתרונות רבים ולכן היא עדיין מהווה 90% מהתיק שלי (אולי באמת חבל שכל השרשור הזה מתרכז במה אני עושה עם 50 אלף שקל ופחות ב950 אלף האחרים)
כרגע אני מאוד נהנה מהלמידה ומהמסחר אז הזמן וההתעסקות לא מהווים מבחינתי חיסרון בשלב זה.

שאלה לכל המבטלים, האם מישהו טרח לנסות ולחקור לפחות טיפה לעומק את התחום בעצמו או שאתם מסתפקים בידיעת העובדה שרוב האנשים לא מצליחים ושם עוצרים? הניחוש שלי שאף אחד מכם לא ניסה להבין בעצמו איך זה עובד, ואם זה נכון אז דעתכם לא רלוונטית מי יודע מה
כן, בהחלט. הייתי בנעליך, חקרתי, ואפילו עשיתי חלק מהדברים בעצמי. דברים שלמדתי:
1. מסחר יומי הוא בזבוז כסף, יותר למלא ווינר מאשר השקעה.
2. השקעה אחרי מחקר חברה היא ריווחית, אבל צריך באמת להבין בתחום, להחליט על סמך p/e ratio אם לשים כסף על חברה זה לא באמת נקרא מחקר. יש עשרות אלפי אנשים שעושים אותו דבר. הכי טוב אם יש לך מידע שלאחרים אין, כך יש לך יתרון.
3. צריך הרבה כסף בשביל שזה יהיה ריווחי. לפזר השקעה על פני הרבה מניות קטנות "בשביל הכיף" או "בשביל האתגר שבמחקר" זה לא משתלם. שמת 5000 שקלים על מניה שפרצה 20%, הרווחת רק 1000 שקל (לפני מס) . כאלה מניות אין הרבה, ו800 שקל רווחים לא באמת קידמו אותך הרבה לפרישה... בשביל להרוויח צריך לשים עשרות אלפים על כל מניה אינדיבידואלית.

מקווה שעזרתי.

נערך לאחרונה ב:
למשל מתחילת פברואר עשיתי 6% במניות טכנולוגיה גדולות שאני מכיר מקרוב וזה יותר ממספיק בשבילי (אני רואה עכשיו שסנופי עשה 2.14 בערך ונאסדק 4.57 אחוז בזמן הזה)
יהיה נכון למדוד על תקופות ארוכות יותר משבוע.
לדוגמה, בחמש השנים האחרונות, בכמה הכית את הנאסדק?

@ThrowawayTemp לגבי היומן באופן כללי -
סחטיין. נשמע שעשית המון התקדמות, ואתה בדרך מצויינת.

ספציפית לגבי הנקודה הזו:
משהו בין מסחר יומי לסווינג.
שאלה לכל המבטלים, האם מישהו טרח לנסות ולחקור לפחות טיפה לעומק את התחום בעצמו או שאתם מסתפקים בידיעת העובדה שרוב האנשים לא מצליחים ושם עוצרים? הניחוש שלי שאף אחד מכם לא ניסה להבין בעצמו איך זה עובד, ואם זה נכון אז דעתכם לא רלוונטית מי יודע מה.
באותה מידה היית יכול לשאול -
האם כל מי שמבטל את האסטרולוגיה טרח לנסות ולחקור את התחום לעומק לפני כן?
האם כל מי שכופר בעיקרי הדת המורמונית טרח לנסות ולחקור את ספר מורמון?

כנראה שלא, כי מי שתומך בשיטה מסוימת הוא זה שצריך להוכיח שהיא עובדת. לא הפוך...

נערך לאחרונה ב:
אני אתן לך פרספקטיבה ארוכת טווח.
לצבור כסף זו מוטיבציה חזקה בגיל שלך, ובצדק. נשמע שאתה כבר עושה הכל נכון בכיוון הזה.

הדבר היחיד שאני יודע על מסחר יומי זה שזה עתיר סיכון. בעוד שלעבוד בהייטק לחסוך ולהשקיע סולידית, זה אסטרטגיה עם סיכון מאוד נמוך. בגיל צעיר, למרות שאתה סופר חכם, קשה לפעמים להעריך את המשמעות של סיכון. רק תיזהר שאתה לא מפסיד יותר מדי כסף ויותר מדי שנות עבודה עם המשחקים האלה. כי זה בהחלט תסריט שעלול לקרות.

בהתרשמות המאוד חיצונית שלי יש למסחר יומי גם השלכות פסיכולוגיות. מתח. ראש עסוק כל הזמן. Greed. מה שאין כמעט כשאתה משקיע פאסיבי, והזמן שלך הולך לדברים יפים יותר.

בהמשך החיים יש בדרך כלל רצון לעבור למשהו משמעותי יותר מאשר לצבור נכסים ולהרוויח. ואז זה זמן טוב באמת ללמוד פסיכולוגיה ולעזור לאנשים. מבחינת בשלות נפשית, אני סבור שגיל 30 הוא גיל מצויין ללמוד דברים כאלה. אחרי שיש כבר נסיון, יציבות, יחסים, ואולי התחלה של משפחה.

בהצלחה.

מבלי להיכנס לשאלת הסיכוי/סיכון של עסקאות לטווח קצר, ריבוי עסקאות עלול גם לעלות ברדאר של רשות המסים וליצור לך חבות מס לפי הכנסה מעסק אם ישנם מספר קריטריונים בהם אתה עומד.

כן, בהחלט. הייתי בנעליך, חקרתי, ואפילו עשיתי חלק מהדברים בעצמי. דברים שלמדתי:
1. מסחר יומי הוא בזבוז כסף, יותר למלא ווינר מאשר השקעה.
2. השקעה אחרי מחקר חברה היא ריווחית, אבל צריך באמת להבין בתחום, להחליט על סמך p/e ratio אם לשים כסף על חברה זה לא באמת נקרא מחקר. יש עשרות אלפי אנשים שעושים אותו דבר. הכי טוב אם יש לך מידע שלאחרים אין, כך יש לך יתרון.
3. צריך הרבה כסף בשביל שזה יהיה ריווחי. לפזר השקעה על פני הרבה מניות קטנות "בשביל הכיף" או "בשביל האתגר שבמחקר" זה לא משתלם. שמת 5000 שקלים על מניה שפרצה 20%, הרווחת רק 1000 שקל (לפני מס) . כאלה מניות אין הרבה, ו800 שקל רווחים לא באמת קידמו אותך הרבה לפרישה... בשביל להרוויח צריך לשים עשרות אלפים על כל מניה אינדיבידואלית.

מקווה שעזרתי.
1. אם אתה נכנס "על עיוור" ופשוט מקווה שהמניה תתנהג בדיוק כמו שאתה רוצה, אני מסכים
2. דווקא במסחר קצר-טווח אני פחות מאמין בניתוח פונדמנטלי כי עדיין מסיבת עיתונאים אחת של פאוול או התפרצות נוספת של קורונה או אירוע מאקרו-כלכלי אחר יכולים להוריד את המניה שלך בעשרות אחוזים בלי שום קשר לביצועי החברה גם אם באמת זיהית את הגוגל הבא. לטווח ארוך וארוך מאוד, אולי זה יעבוד לך כמו לבאפט, אני אישית לא מאמין בהחזקת מניה ספציפית לטווח ארוך. אני עדיין לא מתעלם מהנתונים האלה ובטח שלא נכנס לחברות אנונימיות שאני לא יודע עליהן כלום, יותר לחברות טכנולוגיה גדולות שאני מכיר את התנודתיות וההתנהגות שלהן ושל המשקיעים שלהן.
3. אני משתמש בסכומים קטנים (6000 דולר בערך לעסקה) עד שאוכיח לעצמי עקביות מסוימת, אם זה יקרה כמו שרשמתי בתגובה אחרת אני אעדיף להגדיל את הסכום שאני נכנס איתו ולצאת אחרי 1-2.5 אחוז מאשר להיכנס בסכום קטן ולקוות לעשות מכה של 50%.

יותר לחברות טכנולוגיה גדולות שאני מכיר את התנודתיות וההתנהגות שלהן ושל המשקיעים שלהן.
מה זאת אומרת?
אין גבול ליהירות בגיל צעיר?
*לא להיעלב, אתה מזכיר לי את הבן שלי מלפני 5 שנים.

1. אם אתה נכנס "על עיוור" ופשוט מקווה שהמניה תתנהג בדיוק כמו שאתה רוצה, אני מסכים
2. דווקא במסחר קצר-טווח אני פחות מאמין בניתוח פונדמנטלי כי עדיין מסיבת עיתונאים אחת של פאוול או התפרצות נוספת של קורונה או אירוע מאקרו-כלכלי אחר יכולים להוריד את המניה שלך בעשרות אחוזים בלי שום קשר לביצועי החברה גם אם באמת זיהית את הגוגל הבא. לטווח ארוך וארוך מאוד, אולי זה יעבוד לך כמו לבאפט, אני אישית לא מאמין בהחזקת מניה ספציפית לטווח ארוך. אני עדיין לא מתעלם מהנתונים האלה ובטח שלא נכנס לחברות אנונימיות שאני לא יודע עליהן כלום, יותר לחברות טכנולוגיה גדולות שאני מכיר את התנודתיות וההתנהגות שלהן ושל המשקיעים שלהן.
3. אני משתמש בסכומים קטנים (6000 דולר בערך לעסקה) עד שאוכיח לעצמי עקביות מסוימת, אם זה יקרה כמו שרשמתי בתגובה אחרת אני אעדיף להגדיל את הסכום שאני נכנס איתו ולצאת אחרי 1-2.5 אחוז מאשר להיכנס בסכום קטן ולקוות לעשות מכה של 50%.
1-2.5% ביום אלה 300-900% בשנה . אלה באמת הציפיות שלך?

יהיה נכון למדוד על תקופות ארוכות יותר משבוע.
לדוגמה, בחמש השנים האחרונות, בכמה הכית את הנאסדק?
אני מסכים. אני בסך הכל לומד את התחום 4 חודשים ועושה עסקאות קצרות במשך פחות מחודש, זה לא מדגם מייצג ואני עוד לא מתיימר להגיד שאני מכה את השוק.

מבלי להיכנס לשאלת הסיכוי/סיכון של עסקאות לטווח קצר, ריבוי עסקאות עלול גם לעלות ברדאר של רשות המסים וליצור לך חבות מס לפי הכנסה מעסק אם ישנם מספר קריטריונים בהם אתה עומד.
כן זה מטריד אותי גם, אבל בסך הכל לפי המבחנים אני אמור להיות בסדר (לא עונה על רוב הנקודות פה https://shakoof.org.il/סוחר-או-משקיע/)

@ThrowawayTemp לגבי היומן באופן כללי -
סחטיין. נשמע שעשית המון התקדמות, ואתה בדרך מצויינת.

ספציפית לגבי הנקודה הזו:

באותה מידה היית יכול לשאול -
האם כל מי שמבטל את האסטרולוגיה טרח לנסות ולחקור את התחום לעומק לפני כן?
האם כל מי שכופר בעיקרי הדת המורמונית טרח לנסות ולחקור את ספר מורמון?

כנראה שלא, כי מי שתומך בשיטה מסוימת הוא זה שצריך להוכיח שהיא עובדת. לא הפוך...
אני מסכים עם העיקרון שלך, אני רק אומר שלא הייתי אומר לבן אדם, למשל, לא להיות נהג מירוצים בשום פנים ואופן אם כל מה שאני יודע על התחום זה שיש תאונות לפעמים. אילו הייתי מתנסה בנהיגת מירוצים או שהייתי מכיר מישהו מקרוב שעשה זאת כנראה שהייתה לי דעה מורכבת יותר שאינה שחור ולבן (אפשר לראות את ההבדל בניסוח ובדיכוטומיות כאן בין המגיבים שכן מכירים יותר מקרוב לבין אלו שלא). אני אומר את זה כי גם לי היו הנחות מוטעות לגבי התחום הזה לפני שנכנסתי אליו יותר לעומק (כמו התגובה של בת העמק שקופצת למסקנות בלי שהיא יודעת למה אני מתכוון).
מקווה שהנקודה יותר מובנת עכשיו.

מה זאת אומרת?
אין גבול ליהירות בגיל צעיר?
*לא להיעלב, אתה מזכיר לי את הבן שלי מלפני 5 שנים.
אענה לך למרות שאת חצופה.
לכל מניה יש התנהגות משלה, שנגזרת מהאופי של המשקיעים שלה. דוגמה פשוטה שגם את תסכימי איתה- משקיעים של בנק הם כנראה אנשים שמחפשים השקעה סולידית ולא תראי שם תנודתיות גדולה לרוב לעומת משקיעים של טסלה שהם משהו בין fanboys לגיקים מושבעים לעומת שורטיסטים שרק רוצים לראות אותה נופלת והתנודתיות שם גבוהה.
גם BBBY היא מניה של ספקולטיביים משוגעים מרדיט (עלתה 92% שלשום וחצי נמחקה אתמול).
אינני מנסה לנתח את תכונות האופי של המשקיעים כאינדיקטור להאם להיכנס להשקעה או לא, אבל אפשר לראות בבירור שלא כל המניות נוטות להתנהג אותו דבר.
כשצופים באותן מניות הרבה זמן (כבר משהו כמו 3-4 שנים) מכירים את אופי ההתנהגות הכללית שלהן ושל הסקטור שלהן.

אענה לך למרות שאת חצופה.
לכל מניה יש התנהגות משלה, שנגזרת מהאופי של המשקיעים שלה. דוגמה פשוטה שגם את תסכימי איתה- משקיעים של בנק הם כנראה אנשים שמחפשים השקעה סולידית ולא תראי שם תנודתיות גדולה לרוב לעומת משקיעים של טסלה שהם משהו בין fanboys לגיקים מושבעים לעומת שורטיסטים שרק רוצים לראות אותה נופלת והתנודתיות שם גבוהה.
גם BBBY היא מניה של ספקולטיביים משוגעים מרדיט (עלתה 92% שלשום וחצי נמחקה אתמול).
אינני מנסה לנתח את תכונות האופי של המשקיעים כאינדיקטור להאם להיכנס להשקעה או לא, אבל אפשר לראות בבירור שלא כל המניות נוטות להתנהג אותו דבר.
כשצופים באותן מניות הרבה זמן (כבר משהו כמו 3-4 שנים) מכירים את אופי ההתנהגות הכללית שלהן ושל הסקטור שלהן.
70-80% מהתנועות בנאסדק מתבצעות ע"י מכונות מסחר . לא גיקים ולא אנשים מיושבים.

70-80% מהתנועות בנאסדק מתבצעות ע"י מכונות מסחר . לא גיקים ולא אנשים מיושבים.
כאמור זה סתם קו כללי והוא לא רלוונטי לאופן שבו אני מחליט החלטות ובכל מקרה למניות יש התנהגויות שונות. או שאתה רוצה להגיד לי שכל המניות באותה תנודתיות ומתנהגות אותו דבר בדיוק?

כאמור זה סתם קו כללי והוא לא רלוונטי לאופן שבו אני מחליט החלטות ובכל מקרה למניות יש התנהגויות שונות. או שאתה רוצה להגיד לי שכל המניות באותה תנודתיות ומתנהגות אותו דבר בדיוק?
לא . אני אומר שאין לך דרך לנצח במשחק הזה כי אתה משחק נגד מחשבים רבי עוצמה .אין לך דרך לנתח התנהגות של מניה ולהצליח בזה לאורך זמן .

לא . אני אומר שאין לך דרך לנצח במשחק הזה כי אתה משחק נגד מחשבים רבי עוצמה .אין לך דרך לנתח התנהגות של מניה ולהצליח בזה לאורך זמן .
סבבה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B המיליון הראשון הכי קשה? שוק ההון 22
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
edangz איך אפשר לקנות קריפטו הראשון שלי? השקעות אלטרנטיביות 0
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
I אגודת אשראי אופק והבנק הדיגיטלי הראשון צרכנות פיננסית 16
Y תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 10
מ [תיק השקעות בניהול עצמי] - התיק הראשון שלי - אשמח לביקורת שוק ההון 15
O התיק (הראשון) שלי - חוות דעת, הערות והתייחסויות יתקבלו באהבה שוק ההון 10
Trevor הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה צרכנות פיננסית 22
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נגב תיק השקעות הראשון שלי עם כמה דילמות עקרוניות שוק ההון 22
T תיק ההשקעות הראשון שלי- שינוי קטן לשנה החדשה :) שוק ההון 11
Yuval328 תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 60
ב הווש סייל הראשון שלי שוק ההון 21
ו התיק הראשון שלי שוק ההון 20
Z ניתוחים מהשקל הראשון VS ניתוחים משלים שב"ן צרכנות פיננסית 8
R תיק ההשקעות הראשון שלי צרכנות פיננסית 6
C מספר שאלות לקראת הצעד הראשון שוק ההון 4
M הגעתי להחלטה על התיק הראשון שלי שוק ההון 2
A קיבלתם כסף בפפר פיי או ביט? שלמו עמלה מהשקל הראשון אוף טופיק 32
Z האם הבנקים בישראל מנכים המקור גם את מס יסף מהשקל הראשון מרווח בני"ע? שוק ההון 21
ת השקעה ראשונה - קושי בלחצות את הגשר הראשון שוק ההון 13
נטע11 התייעצות - תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 9
OkanemochiJanai התייעצות בהרכבת תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 17
שודד הפינג פונג שוקולד מריר - ביצועי התיק בסיום הרבעון הראשון (2017) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 34
ד תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 36
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
מתכנת בשעה טובה קניתי היום את הנייר ערך הראשון! יומני מסע אישיים 53

נושאים דומים

Back
למעלה