• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות עמית לעמית בארץ

האם אתם מרוצים מהלוואות p2p

• השקעתי ב eloan וכן

הצבעות: 1 0.3%
  • השקעתי ב eloan ולא

הצבעות: 27 8.3%
  • השקעתי בטריאה וכן

הצבעות: 33 10.2%
  • השקעתי בטריאה ולא

הצבעות: 15 4.6%
  • השקעתי בבלנדר וכן

הצבעות: 10 3.1%
  • השקעתי בבלנדר ולא

הצבעות: 13 4.0%
  • השקעתי ב btb וכן

הצבעות: 22 6.8%
  • השקעתי ב btb ולא

הצבעות: 12 3.7%
  • השקעתי באחר וכן

הצבעות: 4 1.2%
  • השקעתי באחר ולא

הצבעות: 0 0.0%
  • לא השקעתי ושוקל בחיוב

הצבעות: 70 21.5%
  • לא השקעתי ולא מתכנן

הצבעות: 153 47.1%

• סך הכל מצביעים
    325
אתה מתאר את המצב כאילו ההלוואות בואקום של דובי איכפת לי ומחזירים רק אם מתחשק
ממש לא. הבנק מומחה בלאסוף את מה שהוא חייב מהלקוחות שלו, חברת טריא כנראה פחות. על אחת כמה וכמה אם בבת אחת לווים רבים (שממילא יכולת ההחזר שלהם מוטלת בספק) בוחרים שלא להחזיר את ההלוואות שלהם.

ממש לא. הבנק מומחה בלאסוף את מה שהוא חייב מהלקוחות שלו, חברת טריא כנראה פחות. על אחת כמה וכמה אם בבת אחת לווים רבים (שממילא יכולת ההחזר שלהם מוטלת בספק) בוחרים שלא להחזיר את ההלוואות שלהם.
אם בנק לא גובה כספים שחייבים לו זה כואב לבנק, אם חברת P2P לא גובה כספים שחייבים זה כואב למלווים, לא לחברה.

אשמח אם תסביר... אני לא התעמקתי.
בפשטות- אחד הלוואות שלך היא לישראל ישראלי. הלוואה של 600 ש"ח לשנתיים החזר של 50 בחודש (לצורך הפשטות ללא ריבית),
ישראל שילם במשך חודשיים ואז נקלע לקשיים ולא יכול להחזיר.
אתה לא תראה כאילו כל ה500 שנשארו לא יוחזרו אלא רק ה50. שלא שילם באותם חודשים. (והמערכת לא תראה שאתה לא הולך לקבל ...)
וגם אם תנסה למשוך כספים תוכל למשוך עד שתגיע להלוואות שלא עומדות להתקבל.(הם מופיעות במערכת כהלוואות בגביה)
כדי לדעת מה מצבך באמת תצטרך לנבור בדוח החודשי.

עיצרו סוסים, עדכון מהשטח: חבר (ששכחתי ממנו) עשה את אותו הדבר כשהשתחררנו והפקיד סכום בטריא, ועוד הוסיף הפקדות חודשיות מאז מהמשכורת שלו. סה"כ הגיע ל40 אשח. בתחילת הקורונה (כלומר לפני ארבעה חודשים) משך את הסכום המלא, ומאז טרם קיבל את הסכום המלא. הוא קיבל כבר את הרוב אבל הסכום עובר אליו טיפין טיפין.

מה המסר? לא יודע.
האם טריא היא אג"ח זבל? האם אני אידיוט? האם אני רשלן? הכול פתוח.
לכל המגיבים מעלי - קראתי ואני מהרהר בדבריכם, שמא עלי למשוך ולזרוק לסנופי וזהו?

רציתי לכתוב לכותב היקר כאן שישים בטריא (היחס הכי נמוך של כאב ראש פר תשואה) אבל נמנעתי עקב כל התגובות לעיל.

אז לכל הכותבים - טירחתכם לא הייתה לשווא!

עבדתי באחת מהחברות האלו עד לתחילת המשבר, גם כתבתי על זה כאן.
מלכודת הנזילות שקיימת עכשיו היא מובנת - קשה הרבה יותר לגייס משקיעים כרגע ולכן לוקח זמן ארוך להנזיל את התיקים הקיימים.
הייתי מציין את זה בצורה מאד חד משמעית בפני מתעניינים, לא רק אני אלא כל מי שעבד לצידי. לא שאני נביא, אבל עברתי מפולות בחיי - ראיתי בהחלט תרחישים הרבה פחות קיצוניים, כגון פאניקה זמנית בבורסה שתרתיע משקיעים חדשים לתקופה.
הסברתי גם שמצד שני, היותו של המכשיר הזה לא סחיר מונעת מצב של מכירה בהפסד כתוצאה מפחד. רוב המשקיעים הישירים בבורסה איבדו אחוזים ניכרים מכספם תוך ימים כי מכרו בלחץ לתוך ירידות של עשרות אחוזים, רק כדי לראות את השוק מתאושש במהירות תוך שבועות מעטים.
בתוך שנה נוכל לשפוט את הפלטפורמות האלו ולבדוק אם הסבו הפסדים כלשהם למשקיעים, מה שיקבע יהיה טיב ההלוואות ואחוזי הגבייה, לא מספר השבועות שהיה דרוש כדי להנזיל. אסור לשכוח שבשורה התחתונה מדובר בהלוואות שניתנות למשך מספר שנים.
המשבר הזה פוגע בבטן הרכה של הפלטפורמות האלו כי הוא משבר ריאלי, ומי שעדיין תניב תשואה חיובית תצא מחוזקת.

עבדתי באחת מהחברות האלו עד לתחילת המשבר, גם כתבתי על זה כאן.
מלכודת הנזילות שקיימת עכשיו היא מובנת - קשה הרבה יותר לגייס משקיעים כרגע ולכן לוקח זמן ארוך להנזיל את התיקים הקיימים.
הייתי מציין את זה בצורה מאד חד משמעית בפני מתעניינים, לא רק אני אלא כל מי שעבד לצידי. לא שאני נביא, אבל עברתי מפולות בחיי - ראיתי בהחלט תרחישים הרבה פחות קיצוניים, כגון פאניקה זמנית בבורסה שתרתיע משקיעים חדשים לתקופה.
הסברתי גם שמצד שני, היותו של המכשיר הזה לא סחיר מונעת מצב של מכירה בהפסד כתוצאה מפחד. רוב המשקיעים הישירים בבורסה איבדו אחוזים ניכרים מכספם תוך ימים כי מכרו בלחץ לתוך ירידות של עשרות אחוזים, רק כדי לראות את השוק מתאושש במהירות תוך שבועות מעטים.
בתוך שנה נוכל לשפוט את הפלטפורמות האלו ולבדוק אם הסבו הפסדים כלשהם למשקיעים, מה שיקבע יהיה טיב ההלוואות ואחוזי הגבייה, לא מספר השבועות שהיה דרוש כדי להנזיל. אסור לשכוח שבשורה התחתונה מדובר בהלוואות שניתנות למשך מספר שנים.
המשבר הזה פוגע בבטן הרכה של הפלטפורמות האלו כי הוא משבר ריאלי, ומי שעדיין תניב תשואה חיובית תצא מחוזקת.

אני אישית מאמין שהחברות האלה יכולות לייצר תשואה חיובית השאלה אם התשואה מייצגת את הסיכון. אם לוקח הרבה זמן להנזיל יש לזה סיבה וזה עוד סיכון שאני לוקח בזמן שעובר בין הרגע שאני רוצה להנזיל לרגע שאני מקבל כסף. זה נכון שבשוק אנשים מכרו בהפסד בפאניקה אבל זו בעיה שלהם. נניח אני חכם ומזהה משבר לפני כולם חוסר הנזילות פוגע ביתרון שלי. מבלי להיכנס לכל האלמנטים של הביזנס עצמו שעשויים להיות בעייתים, אין מספיק היסטוריה להבין מה התשואה שתקבל בממוצע לאורך זמן (כן כן העבר לא מעיד על העתיד וכו) ולכן למרות שאני מאד אוהב את הרעיון שבבסיס המודל העסקי, בתור משקיע אין לי מושג אם החברות האלה בכלל יכולות לשרוד משבר ולכן מפחיד אותי להיכנס אליהן.

בתור משקיע אין לי מושג אם החברות האלה בכלל יכולות לשרוד משבר ולכן מפחיד אותי להיכנס אליהן.
המודל העסקי של החברות האלה הוא בעייתי, כדי להגיע לרווחיות הם חייבים להגיע להיקפי אשראי מאד גבוהים, נכון להיום אני מוכן להתערב שהם כלל לא רווחיות ככה שיש פה סיכון מנפיק, מה יקרה להלוואות האלה אם אחת החברות הללו תיסגר? אז כן הם ינוהלו ע"י נאמן שיהיה אמון על הגבייה ותפעול ההלוואות אבל כזה דבר עולה כסף והרבה ממנו.

אני אישית השקעתי בBTB כ103 אלף ש"ח, ב2018 אחרי שנה וחצי אחוז הכשל היה בערך 9-10 אחוז, שהתחתי בפניהם את העניין הם טענו שהביזור שלי לא היה טוב, משכתי את רוב הכסף והשארתי את ההלוואות בפיגורים שעדיין משלמות בגלל המודל של הקופה לערבות הדדית.

הם טוענים כיום שאחוז הכשל הוא בערך 2.5 אחוז, אני אישית לא מאמין להם.

נערך לאחרונה ב:
המודל העסקי של החברות האלה הוא בעייתי, כדי להגיע לרווחיות הם חייבים להגיע להיקפי אשראי מאד גבוהים, נכון להיום אני מוכן להתערב שהם כלל לא רווחיות ככה שיש פה סיכון מנפיק, מה יקרה להלוואות האלה אם אחת החברות הללו תיסגר? אז כן הם ינוהלו ע"י נאמן שיהיה אמון על הגבייה ותפעול ההלוואות אבל כזה דבר עולה כסף והרבה ממנו.
אולי השימוש במונח מודל עסקי היה פחות נכון, התכוונתי שאני מתחבר לרעיון של הלוואות חברתיות שמאפשרות לאנשים פרטיים להיות מלווים ומנגד לעסקים לקחת חוב שלא באמצעות הבנקים. מבחינה אידאולוגית.
לגבי הרווחיות של החברה עצמה, בשביל להיות רווחיים הם צריכים שהעמלות יהיו יותר גבוהות מהעלויות של ניהול עסק אני די בטוח שזה קורה והסיכון הוא אצל המשקיע לא אצל החברה. לא נראה לי שהם סופגים את העלויות של הנאמן אני מניח שהכל מגולגל אל הלווים והמלווים. מבחינת עסק זה דווקא נראה לי אחלה, כמו חתם בלי מחויבות. איפה אתה רואה את הסיכון לבעלי העסק?
מבחינת המשקיע ברור שהוא סופג את הסיכונים שאתה מתאר, גם כל המנגנונים של נאמנות והפרשה של סכום לקרן שתתמוך בהלוואות בפיגור לא ברור כמה זה יעבוד במשבר ומה זה עושה לתשואה. בגלל זה אני לא שם שם כסף אבל אולי הייתי שם כסף בחברות שמנהלות את זה.

עריכה:
להלן מה שהבחור שמעלי תיאר

אולי השימוש במונח מודל עסקי היה פחות נכון, התכוונתי שאני מתחבר לרעיון של הלוואות חברתיות שמאפשרות לאנשים פרטיים להיות מלווים ומנגד לעסקים לקחת חוב שלא באמצעות הבנקים. מבחינה אידאולוגית.
לגבי הרווחיות של החברה עצמה, בשביל להיות רווחיים הם צריכים שהעמלות יהיו יותר גבוהות מהעלויות של ניהול עסק אני די בטוח שזה קורה והסיכון הוא אצל המשקיע לא אצל החברה. לא נראה לי שהם סופגים את העלויות של הנאמן אני מניח שהכל מגולגל אל הלווים והמלווים. מבחינת עסק זה דווקא נראה לי אחלה, כמו חתם בלי מחויבות. איפה אתה רואה את הסיכון לבעלי העסק?
מבחינת המשקיע ברור שהוא סופג את הסיכונים שאתה מתאר, גם כל המנגנונים של נאמנות והפרשה של סכום לקרן שתתמוך בהלוואות בפיגור לא ברור כמה זה יעבוד במשבר ומה זה עושה לתשואה. בגלל זה אני לא שם שם כסף אבל אולי הייתי שם כסף בחברות שמנהלות את זה.

עריכה:
להלן מה שהבחור שמעלי תיאר
לBTB לדוגמה יש נאמן שייקח אחריות במקרה של כשל, בנוסף אני לא חושב שהחברות האלה הפסדיות לצורך העניין BTB מנהלת כ600M ש"ח ולוקחת כחצי אחוז עמלה לשנה מה שמשקף רווח של כ3 מיליון ש"ח לשנה, וזה חוץ מהעמלות של כמה אחוזים מכל הלוואה שהיא נותנת.

לBTB לדוגמה יש נאמן שייקח אחריות במקרה של כשל, בנוסף אני לא חושב שהחברות האלה הפסדיות לצורך העניין BTB מנהלת כ600M ש"ח ולוקחת כחצי אחוז עמלה לשנה מה שמשקף רווח של כ3 מיליון ש"ח לשנה, וזה חוץ מהעמלות של כמה אחוזים מכל הלוואה שהיא נותנת.
מזתומרת ייקח אחריות? אם כל ההלוואות לא יחזרו אז הוא ישלם 600 מיליון שקל? הנאמן מחזיק חלק קטן

לגבי הרווחיות של החברה עצמה, בשביל להיות רווחיים הם צריכים שהעמלות יהיו יותר גבוהות מהעלויות של ניהול עסק אני די בטוח שזה קורה
ואני די בטוח שזה לא קורה.
לא נראה לי שהם סופגים את העלויות של הנאמן אני מניח שהכל מגולגל אל הלווים והמלווים.
גם הוצאות הקפה והמזכירה מגולגל אל משלמי העמלות, זה בכלל לא משנה מי הוא נותן השירות ומה הוא, משנה סך ההכנסות מינוס סך ההוצאות.
זה גם לא שצריך פעם אחת למצוא לווים ופעם אחת לווים, נוצר פה מצב שחייבים TO FEED THE BEAST כלומר כל הזמן צריך דם חדש במערכת וזה עולה כסף והרבה ממנו בדמות פרסום ושיווק.
והפרשה של סכום לקרן שתתמוך בהלוואות בפיגור לא ברור כמה זה יעבוד במשבר ומה זה עושה לתשואה.
הפרשה לקרן זה כזו שטות, זה כיס שמאל שלך משלם לכיס ימין שלך, אין בזה שום הגיון או יתרון כלשהו.
הדבר היחיד שזה יכול לעשות זה לעזור לך במקרה של כשלי אשראי אם התיק שלך שם לא מפוזר מספיק, אם הוא כן אין לקרן הזו ערך כלשהו וההפך הוא הנכון, זה כסך שאתה מפריש שאינו נושא תשואה כלשהי, זה רק מזיק לך.
קודם כל אתה טועה, BTB גייסה ממשקיעים 614M ש"ח מהיום שהיא קמה והם החלו לפעול לפני 6 שנים.
חוץ מזה אתה מתבלבל בין "רווח" לבין "הכנסה". לחברות כאלה יש הרבה הוצאות.
ושלישית המודל העסקי של BTB טוב יותר מהשאר בגלל שהם נותנים הלוואות בסכומים גבוהים יחסית, כמה שיותר הלוואות=יותר עלויות לחברה.

מזתומרת ייקח אחריות? אם כל ההלוואות לא יחזרו אז הוא ישלם 600 מיליון שקל? הנאמן מחזיק חלק קטן
למיטב הבנתי במקרה של פשיטת רגל הנאמן לוקח אחריות ודואג להמשיך לפרוע את חובות החייבים ולשלם למשקיעים.

גם הוצאות הקפה והמזכירה מגולגל אל משלמי העמלות, זה בכלל לא משנה מי הוא נותן השירות ומה הוא, משנה סך ההכנסות מינוס סך ההוצאות.
זה גם לא שצריך פעם אחת למצוא לווים ופעם אחת לווים, נוצר פה מצב שחייבים TO FEED THE BEAST כלומר כל הזמן צריך דם חדש במערכת וזה עולה כסף והרבה ממנו בדמות פרסום ושיווק

סוטים מהשרשור, אבל כן כמו הרבה חברות שצריכות להתגלגל על ידי שיווק והגדלה של נפח (חלקן נסחרות בעשרות מיליארדים)
ברור שהם צריכים לשווק, זה שוק תחרותי. כמו שאמרת בעצמך לb2b יש איזה יתרון בתחום ולא קל לשווק אותו. סתם נכנס פה לדיון תיאורטי אבל לא מבין על סמך מה אתה מעריך שהם לא רווחיים? אני חושב שרוב ההוצאות שלהם משתנות, הם עכשיו מנהלים הלוואות בגובה x, אחוז כלשהו מזה זה ההכנסות שלהם, למה אתה חושב שההוצאות שלהם יותר גבוהות? אתה טוען שאין הצדקה למודל העסקי בכלל? שיש הצדקה מרמה מסויימת של הכנסה שהחברות האלה רחוקות ממנה? איזה הוצאות קבועות גורמות להן להפסדים?

לגבי נאמנות, אף פעם לא שכרתי שירותי נאמנות אבל אני מניח שמגיעים איתם להסדר תשלום משתנה שמתבסס על הכסף שנמצא בנאמנות. גם אם ישנה עלות קבועה לא נראה לי שהיא מאד משמעותית ביחס למחזורים של החברות האלה.

ואני די בטוח שזה לא קורה.

זה גם לא שצריך פעם אחת למצוא לווים ופעם אחת לווים, נוצר פה מצב שחייבים TO FEED THE BEAST כלומר כל הזמן צריך דם חדש במערכת וזה עולה כסף והרבה ממנו בדמות פרסום ושיווק.

הפרשה לקרן זה כזו שטות, זה כיס שמאל שלך משלם לכיס ימין שלך, אין בזה שום הגיון או יתרון כלשהו.
הדבר היחיד שזה יכול לעשות זה לעזור לך במקרה של כשלי אשראי אם התיק שלך שם לא מפוזר מספיק, אם הוא כן אין לקרן הזו ערך כלשהו וההפך הוא הנכון, זה כסך שאתה מפריש שאינו נושא תשואה כלשהי, זה רק מזיק לך.

קודם כל אתה טועה, BTB גייסה ממשקיעים 614M ש"ח מהיום שהיא קמה והם החלו לפעול לפני 6 שנים.
חוץ מזה אתה מתבלבל בין "רווח" לבין "הכנסה". לחברות כאלה יש הרבה הוצאות.
ושלישית המודל העסקי של BTB טוב יותר מהשאר בגלל שהם נותנים הלוואות בסכומים גבוהים יחסית, כמה שיותר הלוואות=יותר עלויות לחברה.
אני חושב שהקופה לערבות הדדית שלהם זה פונזי(כסף חדש ממן כסף ישן) אחוז ההלוואות בכשל שלהם הוא יותר גבוהה מהסכום שאותו משקיע נאלץ להפקיד בהפקדה.
בנוסף מודל של הלוואות גדולות הוא לא טוב למשקיע כי הביזור פשוט גרוע, ואת זה חוויתי על בשרי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
nicepo1 הלוואות עמית לעמית בחול - לנדינג קלאב שוק ההון 79
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
ל הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת? שוק ההון 6
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה