• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן?

The Stoic

משתמש רגיל
דירוג
387
קצת עליי - בן 25, מתנהל באחריות עם כסף, משקיע בבורסה כ-500 אלף במדדים, מכניס נטו 15 בהייטק מתוכם חוסך 10 בקלות (ההוצאות זה שכ"ד, חשבונות ואוכל בעיקר). עושה תואר תוך כדי.

שמתי לב שדי קל להשיג הלוואה ללא ריבית. למשל, 30 אלף עד 60 תשלומים, החזר של 500 בחודש, אני לא ארגיש את זה בכלל וזה כסף מתנה. אני יכול לעמוד בקלות בהחזר גדול יותר, וגם אם זה פשוט יישב לי בעו"ש כל התקופה אני יודע שפסיכולוגית אני לא אגע בכסף רק כי יש לי אותו.
אמנם לא מדובר פה בסכומים משני חיים אבל הלוואת סטודנט פה והלוואת שימור/לקוחות חדשים של איזה בנק שם ואני מאמין שאני אוכל לקבל 100 אלף די בקלות שאותם אוכל לשים במדדים שונים, בהנחה שאקבל את ההלוואות לתקופות של 3-5 שנים יכול להיות שאצליח לעשות קצת כסף על הכסף, ובמקרה הכי גרוע אני אפסיד קצת אקסטרה בגלל המינוף אבל בכל מקרה את ההלוואות אני מחזיר מהמשכורת ולא מההשקעה עצמה.

בקיצור, למה לא כולכם עושים את זה?

נערך לאחרונה ב:
בטח שעושים

אם יש לך הצעות קונקרטיות, תכתוב. כולם ישמחו לנצל הלוואות בריבית אפס
עמותת עוגן - קיבלתי 30 אלף ממש בקלות ולא ביקשו ערבים (יכולים לבקש), וגם בהרבה בנקים מציעים 30-50 אלף ללא ריבית למצטרפים חדשים למעבירי משכורת (מסלולים מסוימים בבינלאומי, לאומי, מזרחי טפחות..), חוץ מזה יש הרבה הצעות
דומות לבעלי מועדונים מסוימים.

קיבלתי 30 אלף ממש בקלות ולא ביקשו ערבים (יכולים לבקש), וגם בהרבה בנקים מציעים 30-50 אלף ללא ריבית למצטרפים חדשים למעבירי משכורת (מסלולים מסוימים בבינלאומי, לאומי, מזרחי טפחות..), חוץ מזה יש הרבה הצעות
דומות לבעלי מועדונים מסוימים.
כמו שציינת, הלוואות בסכומים נמוכים ולא משני חיים יש ללא סוף (תשאל את "נוכל הטינדר")

בכל מקרה, הייתי מפריד את זה ל:
א. הלוואות שצריך להחזיר בתום התקופה קצרה, כמו הלווואה ל36 חודשים בעת פתיחת חשבון בבנק.

ב. הלוואות שאפשר לקחת לטווח יותר ארוך יותר (7 שנים נניח) או כאלו עם פוטנציאל לגלגל, כגון הלוואה מקרן השתלמות, גמל, פוליסת חיסכון, משכנתא וכו'.

אני לא רואה איך הסוג הראשון אטרקטיבי באיזושהי צורה לסוג השקעות שכתבת. בשוק ההון 3 שנים זו תקופה קצרה שהיסטורית הסתיימה פעמים רבות בהפסד.
לגבי הלוואות ארוכות- או שמינפת את הרווחים או שמינפת את ההפסדים, אף אחד לא מבטיח לך שלא תפסיד את כל ההון העצמי איתו נכנסת.

קצת עליי - בן 25, מתנהל באחריות עם כסף, משקיע בבורסה כ-500 אלף במדדים, מכניס נטו 15 בהייטק מתוכם חוסך 10 בקלות (ההוצאות זה שכ"ד, חשבונות ואוכל בעיקר). עושה תואר תוך כדי.

שמתי לב שדי קל להשיג הלוואה ללא ריבית. למשל, 30 אלף עד 60 תשלומים, החזר של 500 בחודש, אני לא ארגיש את זה בכלל וזה כסף מתנה. אני יכול לעמוד בקלות בהחזר גדול יותר, וגם אם זה פשוט יישב לי בעו"ש כל התקופה אני יודע שפסיכולוגית אני לא אגע בכסף רק כי יש לי אותו.
אמנם לא מדובר פה בסכומים משני חיים אבל הלוואת סטודנט פה והלוואת שימור/לקוחות חדשים של איזה בנק שם ואני מאמין שאני אוכל לקבל 100 אלף די בקלות שאותם אוכל לשים במדדים שונים, בהנחה שאקבל את ההלוואות לתקופות של 3-5 שנים יכול להיות שאצליח לעשות קצת כסף על הכסף, ובמקרה הכי גרוע אני אפסיד קצת אקסטרה בגלל המינוף אבל בכל מקרה את ההלוואות אני מחזיר מהמשכורת ולא מההשקעה עצמה.

בקיצור, למה לא כולכם עושים את זה?
כלכלית - ברור שאתה צודק.
פסיכולוגית - יש אנשים שלא אוהבים להיות חייבים.

שים לב שבתקופה אינפלציונית (וזה הצפי לפחות לשנה הקרובה) הכסף מאבד מערכו. נניח שהאינפלציה תהיה 5% (בארה"ב היא כבר בקצב שנתי של 7.9% ) זאת אומרת שעל 100000 ש"ח שיושבים בבנק אתה מפסיד 5000 ש"ח אם אתה לא עושה כלום. כלומר אם אתה רוצה לקנות מכונית או בית שבחלקן ימומנו מהסכום הזה - ירדו לך 5000 ש"ח מערך המזומנים שברשותך.
אבל אתה אומר שתשקיע באופן חכם ותעשה תשואה על הכסף הזה. אם כך ואם האינפלציה תהיה 5% אזי אתה צריך לעבוד כדי לקבל תשואה של לפחות 5% כדי שהכסף ישמור על ערכו. כלומר מה ש"קיבלת" יחד עם ההלוואה נטולת הריבית זו בעצם עבודה נוספת שאתה צריך לבצע כדי לשמור על ערכו (לפחות מול האינפלציה החזויה).
גם הזמן ותשומת הלב שלך שווים כסף - תחשוב על זה כך.

כלומר מה ש"קיבלת" יחד עם ההלוואה נטולת הריבית זו בעצם עבודה נוספת שאתה צריך לבצע כדי לשמור על ערכו (לפחות מול האינפלציה החזויה).
בדיוק הפוך.

כשאני אחזיר את ההלוואה היא תהיה שווה פחות ריאלית. זו בעיה של המלווה, לא שלי.

דוגמה: מי שלקח משכנתא בריבית קבועה בזמן ההיפראינפלציה של שנות השמונים, אפקטיבית קיבל דירה בחינם.

כלכלית - ברור שאתה צודק.
פסיכולוגית - יש אנשים שלא אוהבים להיות חייבים.
אני ביניהם האמת... אבל לאחרונה אני גם מתחיל לחשוב שאולי עדיף גם לפרוס תשלומים ללא ריבית כשזה אפשרי וכשמדובר בהוצאה בינונית ומעלה כי מה אכפת לי, כסף חינם. ואני גם אחד שבחיים לא קונה בתשלומים. לפני כמה זמן הייתי צריך לשלם 16 אלף לרופא ולמרות שהיה לי פי 2 מזה בעו"ש החלטתי לפרוס ל-10 תשלומים. כמובן שאני לא אשתולל עם זה עכשיו כי לא נעים לי בעין לראות תשלומים יורדים כל חודש על אותו הדבר אבל זה קצת נחמד לא להשכיב את הכסף במכה.

כמו שציינת, הלוואות בסכומים נמוכים ולא משני חיים יש ללא סוף (תשאל את "נוכל הטינדר")

בכל מקרה, הייתי מפריד את זה ל:
א. הלוואות שצריך להחזיר בתום התקופה קצרה, כמו הלווואה ל36 חודשים בעת פתיחת חשבון בבנק.

ב. הלוואות שאפשר לקחת לטווח יותר ארוך יותר (7 שנים נניח) או כאלו עם פוטנציאל לגלגל, כגון הלוואה מקרן השתלמות, גמל, פוליסת חיסכון, משכנתא וכו'.

אני לא רואה איך הסוג הראשון אטרקטיבי באיזושהי צורה לסוג השקעות שכתבת. בשוק ההון 3 שנים זו תקופה קצרה שהיסטורית הסתיימה פעמים רבות בהפסד.
לגבי הלוואות ארוכות- או שמינפת את הרווחים או שמינפת את ההפסדים, אף אחד לא מבטיח לך שלא תפסיד את כל ההון העצמי איתו נכנסת.
מעמותת עוגן קיבלתי ל-60 חודשים, קרי 5 שנים. וגם אם זה יהיה לתקופה קצרה יותר החשיבה שלי היא שאם היה לי עוד כמה עשרות אלפים בעו"ש במילא הייתי שם אותם עכשיו בתיק אז זה בסך הכל מקדים את זה (כמובן שיכול להיות שהטיימינג יהיה גרוע אבל גם ככה אני לא מושך בתום תקופת ההלוואה, ובכל מקרה אני לא מתיימר לתזמן את השוק).

תיאורטית אני יכול לקחת מהקרן השתלמות אבל הלוואה ללא ריבית מול פריים / פריים מינוס מרגישה לי no brainer.

אגב עובדי מדינה יכולים לקחת הלוואה ביהב בריבית 0.7% למי שרלוונטי לו (עד 30 אם אני לא טועה)

שים לב שבתקופה אינפלציונית (וזה הצפי לפחות לשנה הקרובה) הכסף מאבד מערכו. נניח שהאינפלציה תהיה 5% (בארה"ב היא כבר בקצב שנתי של 7.9% ) זאת אומרת שעל 100000 ש"ח שיושבים בבנק אתה מפסיד 5000 ש"ח אם אתה לא עושה כלום. כלומר אם אתה רוצה לקנות מכונית או בית שבחלקן ימומנו מהסכום הזה - ירדו לך 5000 ש"ח מערך המזומנים שברשותך.
אבל אתה אומר שתשקיע באופן חכם ותעשה תשואה על הכסף הזה. אם כך ואם האינפלציה תהיה 5% אזי אתה צריך לעבוד כדי לקבל תשואה של לפחות 5% כדי שהכסף ישמור על ערכו. כלומר מה ש"קיבלת" יחד עם ההלוואה נטולת הריבית זו בעצם עבודה נוספת שאתה צריך לבצע כדי לשמור על ערכו (לפחות מול האינפלציה החזויה).
גם הזמן ותשומת הלב שלך שווים כסף - תחשוב על זה כך.
כפי שמישהו אחר הגיב לך, כשאני מחזיר את הכסף הוא שווה פחות (בהנחה שאין דיפלציה)

ברור שהכסף יהיה שווה פחות בסביבה אינפלציונית.
2 המגיבים הקודמים אלי התייחסו לתוספת הערך או להפסד של המלווה, ואילו אני התייחסתי ללווה. המלווה קיבל את הערך שלו - גוף גדול (כנראה בנק שמקבל את הכסף בזול) שבמאזן הכללי שווה לו לסכן ולספוג את ההפסד בתמורה למשהו אחר (לקוח נוסף בבנק)
אני התייחסתי לשאלה איך זה משרת את הלווה - מה תוספת הערך או ההפסד שלו. מהרגע שהכסף אצלו, כדי שישמור על הערך ואולי אף להוסיף עליו הוא צריך לעבוד. יכול להיות שהוא יקח את הכסף ישקיע זמן ומאמץ, ישקיע את הכסף (נראה שהוא בחור צעיר ויתכן ללא ניסיון משמעותי בהשקעות) ויפסיד עוד מעבר לאינפלציה.

נערך לאחרונה ב:
יכול להיות שהוא יקח את הכסף ישקיע זמן ומאמץ, ישקיע את הכסף ויפסיד עוד מעבר לאינפלציה.
אוקיי. במילים אחרות, ההלוואה עלולה לגרום לך להתמנף יותר ממה שנכון עבורך.

וגם בהרבה בנקים מציעים 30-50 אלף ללא ריבית למצטרפים חדשים למעבירי משכורת
כאמור זה לא סקיילבילי. הסכומים זעומים
גם אי אפשר יותר מפעם אחת (כי תולים בהעברת משכורת).
זוג יכול לכל היותר לנצל את זה בשני בנקים

כאמור זה לא סקיילבילי. הסכומים זעומים
גם אי אפשר יותר מפעם אחת (כי תולים בהעברת משכורת).
זוג יכול לכל היותר לנצל את זה בשני בנקים
שמע, אם בן אדם ממש מתאמץ ורותם למאמץ את בן/בת הזוג, 80 אלף משני בנקים (ראיתי שבלאומי למי שבמועדון הוט זה מגיע עד ל70 אלף לבן אדם אבל בוא נגיד 40 אלף כל אחד), עוד הלוואה רגילה מעוגן 30 ועוד הלוואת סטודנט 40 זה כבר 150 אלף, וכאמור אם אנחנו מתאמצים נוכל למצוא לפחות עוד הלוואה אחת של 30, לשכנע את ההורים/אחים לבקש בעצמם הלוואות כאלה... בן אדם שממש רוצה ישיג 300 תוך שבוע עבודה.

אני לא מאמין שמשקיע ממוצע בבורסה עם חצי מיליון מחפש להתמנף בשווי 100% מנכסיו, מינוף חינמי של 30% (150 אלף) זה המון למשקיע צנוע כמוני. מה גם שלא חייב לעשות הכל במכה, נניח כל חצי שנה להוסיף הלוואונת כזאת. אפשר אפילו לשים את זה על אג"ח כדי להפחית תנודתיות, או בפק"מים למיניהם שנותנים 1% (אם כי כאן באמת מדובר במאות שקלים במקרה הטוב ואולי כבר עדיף לא להתעסק).

אגב, זורק עוד רעיון, אפשר לא לקחת הלוואה כזאת אבל לזכור שהלוואה כזאת קיימת למקרה של ירידות בבורסה. אדם שרוצה לקנות בירידות סטייל קורונה/רוסיה-אוקראינה ואין לו כסף זמין ויש לו הכנסה קבועה שממנה יכול להחזיר הלוואה, יכול לנצל הלוואות חינמיות כאלה.

תציע רעיונות, לא באוויר.
ללאומי ומזרחי יש תנאים מתנאים שונים, ואתה אשכרה צריך לפעול בחשבון בזמן הזה, אז במקרה הטוב זה כאב ראש, במקרה הרע הפסד.
אאלט, אצל מזרחי 2000 בכרטיס שלהם כל חודש (בסדר אבל מסבך את החיים, זה לא לפתוח-לקבל-להעביר-לסגור. אם יש הפרש עמלות כרטיסים\יגרום לך לבזבז - הפסד),
ולאומי אני לא בטוח - גם משהו דומה, שהריבית "מנוכה מההלוואה" כל חודש, בקיצור איזשהו טריק\שטיק שנועד לוודא שאתה באמת עושה פעולות, אחרת כן יש ריבית.

קח הכל בערבון מוגבל, אני לא בטוח שאני צודק, אבל זה לא תמיד פשוט כמו שזה נשמע. לא יודע מה זה העוגן הזה, אני משתדל לא לקחת מ"ארגונים" כסף.

אני כן מתעניין רעיונית במה שאתה מעלה, רק כל מה שנתקלתי עד היום היה לא באמת רלוונטי (חוץ מהלוואות סטודנט של 2-5, שנו באמת), לא בסכומים שמצטברים למשהו.

נערך לאחרונה ב:
תציע רעיונות, לא באוויר.
ללאומי ומזרחי יש תנאים מתנאים שונים, ואתה אשכרה צריך לפעול בחשבון בזמן הזה, אז במקרה הטוב זה כאב ראש, במקרה הרע הפסד.
אאלט, אצל מזרחי 2000 בכרטיס שלהם כל חודש (בסדר אבל מסבך את החיים, זה לא לפתוח-לקבל-להעביר-לסגור. אם יש הפרש עמלות כרטיסים\יגרום לך לבזבז - הפסד),
ולאומי אני לא בטוח - גם משהו דומה, שהריבית "מנוכה מההלוואה" כל חודש, בקיצור איזשהו טריק\שטיק שנועד לוודא שאתה באמת עושה פעולות, אחרת כן יש ריבית.

קח הכל בערבון מוגבל, אני לא בטוח שאני צודק, אבל זה לא תמיד פשוט כמו שזה נשמע. לא יודע מה זה העוגן הזה, אני משתדל לא לקחת מ"ארגונים" כסף.

אני כן מתעניין רעיונית במה שאתה מעלה, רק כל מה שנתקלתי עד היום היה לא באמת רלוונטי (להוציא הלוואות סטודנט של 2-5, שנו באמת), לא בסכומים שמצטברים למשהו.
רשמתי כמה כיוונים בתגובות.
אני יודע שבבנק אגוד למשל יש הרבה אותיות קטנות וזה לא שווה את זה (לפחות בעיניי).

אני גם לא ידעתי על עוגן עד לפני כמה ימים אבל התרשמתי מקבוצות של ידע פיננסי בפייסבוק שאנשים אכן קיבלו משם הלוואות והתרשמתי בעצמי שהתהליך מאוד קל ומהיר ואין אותיות קטנות או תנאים (רק תשלום חד פעמי של 300 שקל על התהליך במידה ומקבלים הלוואה, כדאי לציין), ממליץ להעיף מבט באתר שלהם, בסך הכל קיבלתי מהם את מה שרציתי. לא מפרסם או משהו כזה, הופתעתי בעצמי שארגון כזה קיים ולדעתי שווה להכיר, יש גם את קרן שכ"ל שנותנת לסטודנטים הלוואות בריבית אפס בגובה החוב שלהם למוסד הלימודים אם קיים כזה.

אני לא מדבר על הלוואות של 2-5, לא מכיר שמדברים בסכומים האלה בכלל. במזרחי טפחות יש 30 אלף למצטרפים ואתה יכול בקלות להרים טלפון לבנק שלך ולבקש הלוואה ללא ריבית וללא הצמדה כהטבת שימור או שתעבור לבנק אחר.

רשמתי כמה כיוונים בתגובות.
אני יודע שבבנק אגוד למשל יש הרבה אותיות קטנות וזה לא שווה את זה (לפחות בעיניי).

אני גם לא ידעתי על עוגן עד לפני כמה ימים אבל התרשמתי מקבוצות של ידע פיננסי בפייסבוק שאנשים אכן קיבלו משם הלוואות והתרשמתי בעצמי שהתהליך מאוד קל ומהיר ואין אותיות קטנות או תנאים (רק תשלום חד פעמי של 300 שקל על התהליך במידה ומקבלים הלוואה, כדאי לציין), ממליץ להעיף מבט באתר שלהם, בסך הכל קיבלתי מהם את מה שרציתי. לא מפרסם או משהו כזה, הופתעתי בעצמי שארגון כזה קיים ולדעתי שווה להכיר, יש גם את קרן שכ"ל שנותנת לסטודנטים הלוואות בריבית אפס בגובה החוב שלהם למוסד הלימודים אם קיים כזה.

אני לא מדבר על הלוואות של 2-5, לא מכיר שמדברים בסכומים האלה בכלל. במזרחי טפחות יש 30 אלף למצטרפים ואתה יכול בקלות להרים טלפון לבנק שלך ולבקש הלוואה ללא ריבית וללא הצמדה כהטבת שימור או שתעבור לבנק אחר.
לגבי לאומי ומזרחי, רשמתי לך את הבעייתיות. תבדוק לעומק. אף אחד לא מבטיח לך שמשהו לא ישתנה באיזשהו סעיף קטן. אם נכנס בעוד 4 שנים לסביבת ריבית 4-5, אתה חושב שלא ימצאו דרך כלשהי לגלגל עליך? הם גם יודעים שאנחנו בדרך להעלאת ריבית ועדיין דוחפים את זה לאחרונה (סוג של הימים האחרונים של רומא?)
לא הייתי רוצה להתעסק עם זה, שפתאום מקפיצים לי לפריים+קפוץ לנו, כי לא עמדתי באיזה תנאי בניהול שוטף של החשבון.
לגבי לפחות אחד מהם, אני יודע בבירור שמדובר בהלוואה בריבית שבה הם מנכים לך את הריבית, ברוב טובם, אם תעמוד בתנאים. מסוכן מאוד לדעתי.

מקום שבו נותנים הלוואות לקבוצה גדולה של משקיעים ללא ריבית, נשמע לי מתכון למשהו או מפוקפק, או שלא יכול להחזיק לאורך זמן.
אם זה גם סכומים של 30 ולוקחים נגיד לשנה, הפריים עצמו הוא 480 שקל (כרגע. ואפשר לרדת נמוך מפריים), כך שזו לא כזו "בוננזה" כמו שהיית מתאר.
ואם אתה לוקח ל9000 חודשים - אז סבבה, אבל אתה בעצם אוסף לעצמך תשלומים שמפריעים בהתנהלות, לא שונה מתשלומים על טוסטר ללא ריבית לדוגמא (למרות שיש כאלה כאן שבעד זה).
לגבי הלוואת השימור, רעיון יפה. לא בטוח שרלוונטי לי אבל רעיון נחמד.

אני מניח שעוד חודש\חצי שנה כל הדבר הזה יראה אחרת.

נערך לאחרונה ב:
לגבי לאומי ומזרחי, רשמתי לך את הבעייתיות. תבדוק לעומק. אף אחד לא מבטיח לך שמשהו לא ישתנה באיזשהו סעיף קטן. אם נכנס בעוד 4 שנים לסביבת ריבית 4-5, אתה חושב שלא ימצאו דרך כלשהי לגלגל עליך? הם גם יודעים שאנחנו בדרך להעלאת ריבית ועדיין דוחפים את זה לאחרונה (סוג של הימים האחרונים של רומא?)
לא הייתי רוצה להתעסק עם זה, שפתאום מקפיצים לי לפריים+קפוץ לנו, כי לא עמדתי באיזה תנאי בניהול שוטף של החשבון.
לגבי לפחות אחד מהם, אני יודע בבירור שמדובר בהלוואה בריבית שבה הם מנכים לך את הריבית, ברוב טובם, אם תעמוד בתנאים. מסוכן מאוד לדעתי.

מקום שבו נותנים הלוואות לקבוצה גדולה של משקיעים ללא ריבית, נשמע לי מתכון למשהו או מפוקפק, או שלא יכול להחזיק לאורך זמן.
אם זה גם סכומים של 30 ולוקחים נגיד לשנה, הפריים עצמו הוא 480 שקל (כרגע. ואפשר לרדת נמוך מפריים), כך שזו לא כזו "בוננזה" כמו שהיית מתאר.
ואם אתה לוקח ל9000 חודשים - אז סבבה, אבל אתה בעצם אוסף לעצמך תשלומים שמפריעים בהתנהלות, לא שונה מתשלומים על טוסטר ללא ריבית לדוגמא (למרות שיש כאלה כאן שבעד זה).
לגבי הלוואת השימור, רעיון יפה. לא בטוח שרלוונטי לי אבל רעיון נחמד.
הארגון הזה מוודא שאתה יכול לעמוד בהחזרים, מסתכלים על 12 החודשים האחרונים בעו"ש שלך ובמידת הצורך מבקשים ערבים או שפשוט לא מאשרים. הם חיים מתרומות ויש להם איזושהי מטרה של צדק חברתי, ככה שלא אכפת להם להפסיד אני מניח.

כמובן שצריך להסתכל על האותיות הקטנות לפני כל הסכם שנכנסים אליו... אם בן אדם גם ככה מגהץ 4000 באשראי כל חודש ומבקשים ממנו בבנק לגהץ 2000 בכרטיס כתנאי להלוואה אז זה יכול להתאים, אם מדובר בצעיר שגר אצל ההורים ולא מבזבז יותר מאלף אז פחות מתאים. אם מדובר בבן אדם בלי הרבה הוצאות/מחויבויות ועם הכנסה פנויה גדולה יחסית זה יכול להתאים, אם מדובר בבן אדם שלא סוגר את החודש אז לא מתאים. אם אני חוסך 10 בחודש לא מפריע לי להחזיר 2000 בחודש בשביל 120 אלף ביד.

אני בסך הכל מסתכל על הנושא יומיים ומצאתי המון כיוונים שונים, אני בטוח שיש אי שם עוד מתנות חינם שעוד לא מצאתי, אולי אנשים כאן יוכלו לשתף אם הם מכירים.

הארגון הזה מוודא שאתה יכול לעמוד בהחזרים, מסתכלים על 12 החודשים האחרונים בעו"ש שלך ובמידת הצורך מבקשים ערבים או שפשוט לא מאשרים. הם חיים מתרומות ויש להם איזושהי מטרה של צדק חברתי, ככה שלא אכפת להם להפסיד אני מניח.

כמובן שצריך להסתכל על האותיות הקטנות לפני כל הסכם שנכנסים אליו... אם בן אדם גם ככה מגהץ 4000 באשראי כל חודש ומבקשים ממנו בבנק לגהץ 2000 בכרטיס כתנאי להלוואה אז זה יכול להתאים, אם מדובר בצעיר שגר אצל ההורים ולא מבזבז יותר מאלף אז פחות מתאים. אם מדובר בבן אדם בלי הרבה הוצאות/מחויבויות ועם הכנסה פנויה גדולה יחסית זה יכול להתאים, אם מדובר בבן אדם שלא סוגר את החודש אז לא מתאים. אם אני חוסך 10 בחודש לא מפריע לי להחזיר 2000 בחודש בשביל 120 אלף ביד.

אני בסך הכל מסתכל על הנושא יומיים ומצאתי המון כיוונים שונים, אני בטוח שיש אי שם עוד מתנות חינם שעוד לא מצאתי, אולי אנשים כאן יוכלו לשתף אם הם מכירים.
בגדול, כל הארץ ואשתה חיים על כסף חינם דרך רכיב הפריים במשכנתאות. כמובן, הוא לא באמת חינם. הוא יכול למנף אותך ויכול לדפוק אותך. אבל כרגע, אכול ושתו.
כך שזה כן משהו שעושים, ולא בהכרח מהפכני. זה תלוי באסטרטגיה של כל אדם.
אבל יש סיבה למה זה הלוואות של 30-50 ולא "500 ללא פריים!!!!", זה היה מסוכן בעבר וזה מסוכן גם היום, גם לאדם וגם לשוק.
במצב הנוכחי, יש יותר מדי אי וודאויות, אני לא יודע. אפשר כמובן להגיד את זה גם על שוק המניות ועל כל דבר בעצם.
במציאות, יש אנשים שעושים דברים כאלה. במציאות, יש גם כאלה שנכנסו עמוק למרג'ין בIB "זה זול רצח אח שלי", ולא תמיד הכל הלך כמו שחושבים.

תיאורטית, אם אתה אדם מחושב, מה יכול להשתבש? שיהיה שינוי שלא חזית בחיים שלך, בבנק\ארגון, משהו שלא קראת לעומק, סחרור כתוצאה מעם האוכל בא התאבון.
לא יודע עד כמה זה מתנות חינם. אם זה בבנקים, זה לא חינם, יש תנאים שהם מרווחים מהם. ואתה לא עומד בהם - אין לך 6 משכורות לשים בכל בנק. ואם לא עמדת בתנאים - אאוץ'.
אם זה ארגון, זה אכן נועד לצדקה. פצצה. אבל לא יודע מה יהיה עם הארגון מחרתיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
ל הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת? שוק ההון 6
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5
G הלוואות בין קרובי משפחה צרכנות פיננסית 13
מ הלוואות בשוק האפור - על נפלאותיה של ריבית דריבית צרכנות פיננסית 164

נושאים דומים

Back