• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואה ללא ריבית למינוף סולידי והשקעות ראשוניות בשוק?

הלוואה ללא ריבית למינוף השקעה סולידית ללא ניסיון בשוק ההון?

• סך הכל מצביעים
    14
  • Poll closed .

בלאגני

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לכולם,

אני רווקה ללא בת 32 ומתחילה לגשגש את צעדיי הראשונים בעצמאות פיננסית.
מרוויחה 12K נטו וחוסכת בערך 5K אבל מתכוונת לעשות שינויים ולהתחיל לחסוך 7K בחודש (שינויים קלים ומיידים).
יש לי כרגע כמעט 98K בבנק בכל מיני פקדונות בבנק שמקבלת עליהם 17 אג' וישתחררו כולם בערך בפברואר 2021.
התכנון שלי בחודשים הקרובים להתחרע על האינטרנט ולצבור ידע ולהתחיל להכנס לשוק ההון בערך במרץ 2021 עם צפי של 120K פנויים.
אין לי בכלל גב כלכלי משפחתי, לא מתכוונת להכנס להריון ב4-5 שנים הקרובות ולא בענייני נדל"ן, בלטות.

בגדול החסכון שלי הוא לעצמי, להקמת משפחה וזה. לא צפויות הוצאות משמעותיות בשנים הקרובות מהצד שלי ואם אכיר בנזוג והכל - אלוהים גדול. מנהלת אורח חיים יחסית סולידי מלבד המגורים במרכז ת"א שאיני רוצה לוותר עליהם.

1. אני מרגישה שאני לא צריכה קרן ביטחון למקרי חירום, כי מקרה החירום שעלול לקרות הוא פיטורים ואז יש דמי אבטלה, אני זכאית בערך ל32K דמי אבטלה שנתיים וגם במקרה חירום - אני יכולה לצמצם את ההוצאות שלי דרסטית ללא פגיעה באיכות חיי.
נגיד שיהיה לי 5K בעו"ש קבוע וזהו.
ובמקום כסף נזיל לחירום עדיף להשקיע בקרן מחקה אג"חית או משהו בטוח ככל האפשר עם נזילות - מה דעתכם על זה?

2. חשבתי לפתוח חשבון בנק ולקבל הלוואה ל50K ללא ריבית ל36 חודשים (החזר חודשי 1400, אפשרי) ואז למנף את הכסף הזה להשקעה סולידית בשוק ההון?
אשמח לחוו"ד, אמנם מינוף לפני שהשקעתי לראשונה נשמע קצת מסוכן אבל זה סכום שיקח לי לחסוך 10 חודשים ואחכ ממילא אשקיע אותם בודאות, אז אולי לקפוץ על השלב הזה? אין לי בעיה עם החזר חודשי של 1400 ש"ח ואולי עדיף להחזיר לבנק ע"פ להוציא את זה בשטויות ולהתחייב להלוואות?

3. התכנון שלי עד אתמול היה להכניס את הכסף לקופת גמל להשקעה אבל בעקבות הקריאה בפורום ירדתי מהרעיון.

4. סליחה אם חפרתי. תודה לכולם, אשמח לתגובות :)

נערך לאחרונה ב:
למה זה מסוכן במקרה שלי? לא מדובר בסכומי החזר גבוהים או קפיצה מעל הפופיק
מדובר בהלוואה ללא ריבית, אז יש לי אופציה של להשקיע בקרנות מחקות 50K בדצמבר 2021 ולחסוך כל חודש 1400 שח שילכו להשקעה או להשקיע בקרנות מחקות 50K במרץ 2021 ולהחזיר לבנק 1400 שח כל חודש.
אני עושה בדיוק אותה פעולה רק שדרך מינוף - אני מרוויחה עוד 10 חודשים של ריביות.

במידה ואני ממשיכה לעבוד, אין לי שום בעיה להחזיר את ההלואה.
במקרה של פיטורים - אני חוזרת להורים, משלמת 1000 בחודש הוצאות מחייה להורים ועוד 1400 לבנק מתוך דמי אבטלה של 4000 בחודש. חוצמזה יש לי גם "חסכונות" שאני תמיד יכולה לייעד אותם להחזר ההלוואה...

ובמקום כסף נזיל לחירום עדיף להשקיע בקרן מחקה אג"חית או משהו בטוח ככל האפשר עם נזילות - מה דעתכם על זה?
מסכים. אבל חשוב שתביני את החשיבות של קרן הביטחון. במקרי חירום נורא קשה לחשוב בהגיון וגם אנשים מנוסים ממך נבהלו ומכרו. כרגע עם החסכונות שלך זה לא נראה הרבה, אבל דמייני עשור או 2 של עבודה שנמחק בשבוע, איך תרגישי אז? איך תרגישי אם השוק פשוט יסרב לחזור לרמתו הקודמת במשך 10 שנים? אני בטוח שיש לך תשובה, אבל תאמיני לי שעד שלא הרגשת את זה, קשה מאד לדעת.

2. חשבתי לפתוח חשבון בנק ולקבל הלוואה ל50K ללא ריבית ל36 חודשים (החזר חודשי 1400, אפשרי) ואז למנף את הכסף הזה להשקעה סולידית בשוק ההון?
אשמח לחוו"ד, אמנם מינוף לפני שהשקעתי לראשונה נשמע קצת מסוכן אבל זה סכום שיקח לי לחסוך 10 חודשים ואחכ ממילא אשקיע אותם בודאות, אז אולי לקפוץ על השלב הזה? אין לי בעיה עם החזר חודשי של 1400 ש"ח ואולי עדיף להחזיר לבנק ע"פ להוציא את זה בשטויות ולהתחייב להלוואות?
אם מדובר על השקעה סולידית שנותנת לך יותר מ- 0% תשואה בודאות, נשמע כמו דיל משתלם.
אבל, זה לא יתן לך edge גדול כי תרוויחי על זה במקרה הטוב כמה מאות שקלים. לדעתי כדאי לחכות עד שיהיה יותר נסיון בשוק. במיוחד נסיון פסיכולוגי בשוק.

3. התכנון שלי עד אתמול היה להכניס את הכסף לקופת גמל להשקעה אבל בעקבות הקריאה בפורום ירדתי מהרעיון.
וטוב שכך. זהו כלי השקעה די מיותר שלא משתלם.

למה זה מסוכן במקרה שלי? לא מדובר בסכומי החזר גבוהים או קפיצה מעל הפופיק
מדובר בהלוואה ללא ריבית, אז יש לי אופציה של להשקיע בקרנות מחקות 50K בדצמבר 2021 ולחסוך כל חודש 1400 שח שילכו להשקעה או להשקיע בקרנות מחקות 50K במרץ 2021 ולהחזיר לבנק 1400 שח כל חודש.
אני עושה בדיוק אותה פעולה רק שדרך מינוף - אני מרוויחה עוד 10 חודשים של ריביות.
את צודקת מתמטית, אבל קשה לי להמליץ על מינוף למי שרק מתחיל את דרכו בתחום. בשנים הראשונות שהשקעתי החלפתי כ"כ הרבה קרנות ודעות שאפשר לכתוב על זה ספר. לדעתי תתחילי להשקיע ללא מינוף, אחרי 1-2 שנים (ועדיף אחרי שחווית משבר ארוך בשוק ההון) תוסיפי גם מינוף אם תרגישי בנוח.

לפני שקופצים למינופים רצוי להתחיל להשקיע בקטן לפי המשאבים שיש לך.

מבלי לזלזל בתובנות שהגעת אליהן עוד לפני שהתחלת להשקיע, נראה לי שבמקומך הייתי מחכה עם הלוואות לצורך מינוף עד אחרי שטעמתי קצת מהשוק (ולא רק מהעליות שלו).
בהצלחה בכל מקרה :)

לפני שנכנסת לשוק וראית איך השקעה נמחקת כי מר שוק השתגע/ חברה פשטה רגל...
כל מה שתארת זה "אני חושבת".
הלוואי על כולנו להכניס עם מינוף אפסי ולמצוא את טסלה/ זום/ נטפליקס הבאה בדיוק לפני הקפיצה ולספר לכולם איך לווינו 30,000 ויצאנו לפנסיה אחרי שנה עם 3,000,000.

מותר לזלזל בתובנות מטופשות ובעיקר רצוי להעיר ולבקר! תודה רבה לכולם על התגובות, עזרתם לי מאוד, חזרתי בי מהמינוף סולידי.
- הרווח הפוטנציאלי לשנה הוא גג 1000~ ואולי גם יהיה הפסד אבל ימשיך לי להיות חוב לבנק של 40K במקרה חירום, מיותר.

אני אמנם מרגישה שאני לא צרכניסטית ויכולה במצבי חירום להסתפק במועט בלי בעיה (רשומה לפורום כבר 5 שנים!) אבל אין לי גב ומשאבים כלכליים בכלל והעבודה שלי היא לא בטון ועדיף לא להכנס לחובות עם שולי רווח קטנים לשם כלום.

מותר לזלזל בתובנות מטופשות

התובנה שלך ממש לא הייתה מטופשת לדעתי. מנקודת חשיבה קרה ורובוטית, מינוף ללא ריבית שהצעת יכול להיות משתלם. הבעיה היא שאת אנושית ולא רובוטית, ובנוסף לזה גם חסרת נסיון בשוק ההון וגם לא צעירה בגילאי ה-20 שעבורה לא יהיה כזה נורא אם תאבד חלק גדול מהתיק.

להתחיל להכנס לשוק ההון בערך במרץ 2021

גם אם את הכסף הגדול תכניסי מאוחר יותר, לדעתי עדיף לכוון להיכנס כמה שיותר מוקדם עם הפרשות חודשיות קטנות, רק כדי לקבל טעימה משוק ההון ולצבור קצת ניסיון. כמובן, לפני שאת נכנסת תדאגי לקרוא מספיק ולהבין מה את עושה.

האמת שיש לי קצת ניסיון בשוק ההון... לפני 5 שנים התחלתי להתעניין בשוק ונחשפתי לסולידית אבל לא היה לי כסף, אז פתחתי בכלכליסט תיק השקעות וירטואלי שאני בניתי לניסוי, עשיתי מאז 157% ;);););)
ו""""השקעתי"""" הרבה באיביאי מחקה NASDAQ 100 שעשתה ב5 שנים אחרונות 234%
האינטואציה שלי טובה, הבעיה היא העוני

(ההודעה בצחוק, ברור לי שתיק וירטואלי שבניתי לפני 5 שנים הוא לא מדד לכולם...)

מקרה החירום שעלול לקרות הוא פיטורים ואז יש דמי אבטלה, אני זכאית בערך ל32K דמי אבטלה שנתיים
נשמע לי גבוה מידי...
רק עכשיו בקורונה משלמים גם מעבר למכסת הימים.. אבל ימים כתיקונם דמי האבטלה מוגבלים בזמן.
לא היתי לוקח דמי אבטלה כערובה לשום דבר...

שלום לכולם,

אני רווקה ללא בת 32 ומתחילה לגשגש את צעדיי הראשונים בעצמאות פיננסית.
מרוויחה 12K נטו וחוסכת בערך 5K אבל מתכוונת לעשות שינויים ולהתחיל לחסוך 7K בחודש (שינויים קלים ומיידים).
יש לי כרגע כמעט 98K בבנק בכל מיני פקדונות בבנק שמקבלת עליהם 17 אג' וישתחררו כולם בערך בפברואר 2021.
התכנון שלי בחודשים הקרובים להתחרע על האינטרנט ולצבור ידע ולהתחיל להכנס לשוק ההון בערך במרץ 2021 עם צפי של 120K פנויים.
אין לי בכלל גב כלכלי משפחתי, לא מתכוונת להכנס להריון ב4-5 שנים הקרובות ולא בענייני נדל"ן, בלטות.

בגדול החסכון שלי הוא לעצמי, להקמת משפחה וזה. לא צפויות הוצאות משמעותיות בשנים הקרובות מהצד שלי ואם אכיר בנזוג והכל - אלוהים גדול. מנהלת אורח חיים יחסית סולידי מלבד המגורים במרכז ת"א שאיני רוצה לוותר עליהם.

1. אני מרגישה שאני לא צריכה קרן ביטחון למקרי חירום, כי מקרה החירום שעלול לקרות הוא פיטורים ואז יש דמי אבטלה, אני זכאית בערך ל32K דמי אבטלה שנתיים וגם במקרה חירום - אני יכולה לצמצם את ההוצאות שלי דרסטית ללא פגיעה באיכות חיי.
נגיד שיהיה לי 5K בעו"ש קבוע וזהו.

4. סליחה אם חפרתי. תודה לכולם, אשמח לתגובות :)
הייתי שמח לדעת איזה בנק נתן לך את ההצעה הזו.. מעוניין

הייתי שמח לדעת איזה בנק נתן לך את ההצעה הזו.. מעוניין
אני שמעתי שבנק לאומי נותן הלוואה ללא ריבית למצטרפים שמעבירים משכורת מעל גובה מסוים.
בטח עוזר זה שיש לה 98 אלף בפקדונות.

חשבתי לפתוח חשבון בנק ולקבל הלוואה ל50K ללא ריבית ל36 חודשים (החזר חודשי 1400, אפשרי) ואז למנף את הכסף הזה להשקעה סולידית בשוק ההון?
3 שנים זה פרק זמן קצר בשוק ההון. גם למי שבעד תיק מניות ממונף יהיה קשה לראות הגיון בפרק זמן כזה קצר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
ה הלוואה ללא ריבית צרכנות פיננסית 26
T הטבות של מועדון הוט בבנק לאומי (מענק 2100 ש"ח או הלוואה ללא ריבית) צרכנות פיננסית 57
ת מנכ"ל רשת ויקטורי מציע הלוואה 10,000 שח ללא ריבית? אוף טופיק 6
T הלוואה ללא ריבית לצרכי השקעה צרכנות פיננסית 15
W מה עדיף הלוואה ללא ריבית והצמדה או כסף שוק ההון 16
Fitch הלוואה של 30,000 ש"ח ללא ריבית וללא הצמדה - היכן? צרכנות פיננסית 19
N השקעת "הלוואה ללא ריבית" שוק ההון 3
tdc הלוואה ללא ריבית באמצעות אפליקציית תשלומים צרכנות פיננסית 10
Rio הלוואה ללא ריבית להשקעה שוק ההון 41
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח הלוואה מקרן השתלמות וקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
Y האם לסגור הלוואה על קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
מ הלוואה לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 2
ג מס על הלוואה בריבית השקעות אלטרנטיביות 1
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
S האם יש מבצע שווה על הלוואה בהצטרפות למועדון /בנק מסוים ? צרכנות פיננסית 0
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9

נושאים דומים

Back
למעלה