• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכנסה קבועה של כ-10K יורו בחודש - האם כדאי ואיך לפתוח חשבון בנק באירופה?

zed12

משתמש סולידי
דירוג
22
היי,

אני יודע שיש כאן הרבה שרשורים של פתיחת חשבון בנק אמריקאי שמומלץ לבעלי הכנסות קבועות של דולרים, כדי ליהנות מכרטיס אשראי אמריקאי שאינו גובה עמלות המרה.

אבל לא מצאתי שרשור על אותו העניין אבל עם הכנסות של יורו ולכן אני פותח לשם כך שרשור חדש.

בקיצור, יש לי הכנסה קבועה של כ-10K יורו בחודש ויש לי אפשרות להעביר את ההכנסה לכל חשבון בנק שארצה. הייתי רוצה לדעת האם יש לי אפשרות לפתוח חשבון בנק באחת ממדינות אירופה ואז להשתמש בכרטיס האשראי של אותו בנק ללא עמלות המרה. האם יש חיה כזאת?

מודה מראש לכל מי שמשיב/ה או נותן כיוון כלשהו..

תודה רבה על התשובה. אין לי כתובת זמינה אבל אוכל לנסות אולי. האם זה באמת משתלם ושווה את המאמץ?

נאמר ויש לי 100K יורו בשנה ושאני רוצה להמיר את כולם. כמה אשלם על ההמרה בבנק ישראלי (אחרי מיקוח ותנאים טובים) וכמה בכרטיס אשראי אירופאי?

תודה רבה על התשובה. אין לי כתובת זמינה אבל אוכל לנסות אולי. האם זה באמת משתלם ושווה את המאמץ?

נאמר ויש לי 100K יורו בשנה ושאני רוצה להמיר את כולם. כמה אשלם על ההמרה בבנק ישראלי (אחרי מיקוח ותנאים טובים) וכמה בכרטיס אשראי אירופאי?
בנק ישראלי יגבה ממך סדג של 0.2% בשביל לקבל את הכספים, ועוד 0.5%-1% בשביל להמיר אותם לשקלים.
עדיף לך לקבל ולהמיר במשהו כמו Transferwise ולהעביר שקלים לארץ. שים לה גם שלקבל כמות כזאת של כסף לבנק בין אם שקלים או מטח סביר שידליק נורות בבנק ותצטרך להוכיח את מקור הכספים.
האפשרות הכי זולה (כמעט חינם) זה לקבל את הכספים ב-Transferwise לשלוח אותם לחשבון שלך ב-Interactive brokers להמיר שם לשקלים ולשלוח לבנק בארץ.
זה קצת התעסקות אבל יכול לחסוך לך כמה אלפי שקלים.

עוד אפשרות זה Covercy. זה גם יעלה לך סדג של 0.5%-1%.

תודה רבה על התשובה.. כמה שאלות ברשותך,

1. משום מה, הבנק (לאומי) לא לוקח לי עמלה על על ההעברה. לא יודע איך ולמה, גם אנשי הסניף בעצמם לא הצליחו להבין איך, כששאלתי אותם, אבל החברה ששולחת לי את ההעברה, עושה זאת בצורה כזאת שאין עמלה.

2. מהי העמלה שאשלם על העברה של transferwisw לחשבון שלי בבנק לאומי? והאם לאומי ייקחו גם עמלה על העברה משם?

3. מדוע כדאי לי להעביר דרך interactive brokers בעצם? ולא ישירות מ transferwise?

4. מה הכוונה להוכיח מקור הכספים? ממה יש לי לחשוש?

ממש תודה על התשובות!

תודה רבה על התשובה.. כמה שאלות ברשותך,

1. משום מה, הבנק (לאומי) לא לוקח לי עמלה על על ההעברה. לא יודע איך ולמה, גם אנשי הסניף בעצמם לא הצליחו להבין איך, כששאלתי אותם, אבל החברה ששולחת לי את ההעברה, עושה זאת בצורה כזאת שאין עמלה.

2. מהי העמלה שאשלם על העברה של transferwisw לחשבון שלי בבנק לאומי? והאם לאומי ייקחו גם עמלה על העברה משם?

3. מדוע כדאי לי להעביר דרך interactive brokers בעצם? ולא ישירות מ transferwise?

4. מה הכוונה להוכיח מקור הכספים? ממה יש לי לחשוש?

ממש תודה על התשובות!
1. מגניב אם זה נכון

2. תבדוק איתם, לא ניסיתי.

3. כי אתה יכול להמיר שם כל מטבע לשקלים כמעט חינם.

4. איך הבנק שלך יודע שזה לא כספי סמים? או טרור? או חלילה ביטקוין? בסכומים גדולים הוא יקח את הכספים שלך וינעל אותם בחשבון מעבר עד שתוכיח שמקור הכספים הוא לגיטימי.

או קיי.. תודה רבה! אגב, אתה מתכוון לאינטראקטיב ברוקרס ישראל?

לפני הכל, תחשוב טוב אם אתה באמת צריך את (כל) הכסף בישראל. לאיזה צורך אתה מייעד אותו?

מהי העמלה שאשלם על העברה של transferwisw לחשבון שלי בבנק לאומי?
המרה מיורו לשקל בבורדרלס של TW תעלה לך 0.6555%. העברה תעלה 13 שקלים. אין סיבה טובה להמיר בתוך TW, יש חלופות טובות יותר.

או קיי.. תודה רבה! אגב, אתה מתכוון לאינטראקטיב ברוקרס ישראל?
לא אני מתכוון לחשבון ישיר ב-IB. אם עדיף לך ישיר או לא תלוי בצפי הפעילות שלך ובהעדפות שלך, זה כבר נושא אחר.

לפני הכל, תחשוב טוב אם אתה באמת צריך את (כל) הכסף בישראל. לאיזה צורך אתה מייעד אותו?

המרה מיורו לשקל בבורדרלס של TW תעלה לך 0.6555%. העברה תעלה 13 שקלים. אין סיבה טובה להמיר בתוך TW, יש חלופות טובות יותר.

תודה yesmad (אהבתי את השם)!

לצורך העניין, אני לוקח בחשבון כאילו אני צריך להמיר את כל הכסף (ייתכן ובסוף זה לא יקרה, אבל אני רוצה לדעת מהן האופציות האופטימליות שלי)..

בקיצור, לפי מה שאני מבין עכשיו, הפערים בין TW לבין הבנק הישראלי, לא כאלו משמעותיים (0.5-1 אחוז כפי שנכתב כאן למעלה אל מול 0.65 אחוז ב-TW)...

אז אילו חלופות הן הטובות ביותר בהנחה שאין לי כתובת בחו"ל ואני לא מתכוון להגיע לשם בקרוב....

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
אז אילו חלופות הן הטובות ביותר
כאמור בהרבה פוסטים אחרים וכמו שאדם הזכיר:
העברה מהחברה המשלמת אל TW. העברה מ-TW ל-IB. המרה ב-IB. העברה מ-IB לחשבון שלך בישראל.

העלות הכוללת לחודש במקרה הזה: US$2.71 (פחות מעשרה שקלים).
לא כולל עמלות חודשיות ב-IB כי ניתן לאפס אותן במספר דרכים.

או קיי אני מבין.. וואו, זה כבר בהחלט משתלם! ממש תודה לשניכם!

שאלה קטנה אחרונה ואני מקווה שאני לא מציק. אם אני צריך להמיר ב-IB האמריקאי (ככה הבנתי מאדם), אז איך אני עושה זאת? האם אפשר לפתוח חשבון מישראל? איך הולכת בדיוק הפרוצדורה שם?

אם זאת שאלה מציקה, תרגישו חופשי להתעלם...

תודה רבה בכל אופן! עזרתם לי המון.

או קיי אני מבין.. וואו, זה כבר בהחלט משתלם! ממש תודה לשניכם!

שאלה קטנה אחרונה ואני מקווה שאני לא מציק. אם אני צריך להמיר ב-IB האמריקאי (ככה הבנתי מאדם), אז איך אני עושה זאת? האם אפשר לפתוח חשבון מישראל? איך הולכת בדיוק הפרוצדורה שם?

אם זאת שאלה מציקה, תרגישו חופשי להתעלם...

תודה רבה בכל אופן! עזרתם לי המון.
אין שום בעיה לפתוח מהארץ. ממלא פרטים ומצרף דרכון והוכחת כתובת. יש הרבה מידע בפורום בנושא, תכיר לפחות את ההבדלים בין לפתוח דרך המתווך הישראלי עם הפניה של דיבידעת (זה יתן לך עמלות נמוכות יותר מאשר לפתוח מול המתווך לבד) לעומת לפתוח מול הברוקר ישירות (עמלות הכי זולות עם מינימום חודשי).

או קיי. תודה רבה!

@zed12. נקודה חשובה היא שאינטראקטיב ברוקר זה חשבון השקעות, זה לא בנק. לא ציינת האם יש לך תיק השקעות או האם אתה מעוניין להשקיע. בכל מקרה לא יודע אם יש לאינטראקטיב ברוקרס מדיניות בקשר למי שמחזיק אצלם חשבון להעברות כספים בלבד....

@zed12. נקודה חשובה היא שאינטראקטיב ברוקר זה חשבון השקעות, זה לא בנק. לא ציינת האם יש לך תיק השקעות או האם אתה מעוניין להשקיע. בכל מקרה לא יודע אם יש לאינטראקטיב ברוקרס מדיניות בקשר למי שמחזיק אצלם חשבון להעברות כספים בלבד....

אה, הבנתי מהתגובות כאן שאפשר. אבל כמובן שאברר זאת.. האמת שיש לי תיק השקעות עצמאי כרגע במיטב דש. אז בכל מקרה, אוכל להעביר אותו לשם אם צריך...

תודה על הנקודה הבהחלט חשובה...

לאחר שדיברתי עם אינטראקטיב ברוקרס ישראל, רציתי לעדכן למי שמעוניין שהם מבקשים 75 ש"ח עמלה על כל המרה (עד סכום של מיליון וחצי) אבל מצד שני, הם לוקחים לפי שער רציף שזה בהחלט שווה...

לאחר שדיברתי עם אינטראקטיב ברוקרס ישראל, רציתי לעדכן למי שמעוניין שהם מבקשים 75 ש"ח עמלה על כל המרה (עד סכום של מיליון וחצי) אבל מצד שני, הם לוקחים לפי שער רציף שזה בהחלט שווה...
או אינטראקטיב האמריקאי או אינטר-ישראל דרך דיבידעת.
לא הייתי מתנהל מול אינטר ישראל ללא דיבידעת.

תודה סטרבו,

איזה הטבה תהיה לי לגבי המרת מטח אם אגיע דרך דיבידעת?

איזה הטבה תהיה לי לגבי המרת מטח אם אגיע דרך דיבידעת?
10 שקלים עמלת המרה, ומרווח קטנטן מהשער הרציף.
תסתכל אצלו באתר יש שם את התנאים של הקבוצה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 7
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
Z האם נ״ז ילדים מזכים גם כנגד הכנסה שאינה מיגיעה אישית? מיסים 8
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
כ משכנתה ללא הכנסה יש חייה כזאת? נדל"ן 17
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
W האם מעסיק יכול לנכות מס הכנסה שנתי ולא חדשי? מיסים 4
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
A חישוב הצמדה וריבית על חוב לביטוח לאומי ולמס הכנסה מיסים 3
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 1
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 2
מ הכנסה מהטלפון? אוף טופיק 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
B מה הסיווג הנכון עבור דווח ותשלום מס הכנסה על הכנסות משכר דירה העוברות את תקרת הפטור? מיסים 0
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
ע הוצאת ני״ע לחו״ל מעל 500k ש״ח - מחוייב בדיווח למס הכנסה? מיסים 19
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
Z יש לי יתרת זכות במס הכנסה צוברת ריבית. האם מתישהו מסהכנסה תוכל לטעון שזה התיישן כי לא דרשתי? מיסים 3
Z האם בטוח שאין התיישנות על יתרת זכות במס הכנסה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
S אי הפרשת מס הכנסה על ידי המעסיק מיסים 4
מ הוכחת מרכז חיים ביישוב מזכה - מס הכנסה מיסים 17
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
Z יתרת זכות במס הכנסה. לדרוש או להנות מהריבית מיסים 1
אוטודידקט הכנסה בדולרים שוק ההון 2
F מילוי דו''ח שנתי על הכנסה מריבית מ-IB מיסים 8
מ חוב למס הכנסה מיסים 2
G דו״ח מס הכנסה ו-RSU מיסים 1
B תשלום מס הכנסה על הפרשות לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C דיווח מס על הכנסה מחו״ל שוק ההון 6
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
Y מס הכנסה - רפורמה עוסק זעיר מיסים 31
deussex החזר מס - החזר דמי ביטוח vs החזר מס הכנסה מיסים 2
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
מ קיזוז הכנסה דיבידנד מחו"ל בהפסד הון בישראל מיסים 11
yanosh34 דוח מלא במס הכנסה בפעם הראשונה מיסים 23
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
ל מיסוי על הכנסה משכירות בבולגריה מיסים 5
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14

נושאים דומים

Back
למעלה