• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היפותזת השוק היעיל והקורונה: תוחלת נגד שונות

youngtech

משתמש סולידי
דירוג
23
היי,

בהמשך לשיחות עם אנשים, קריאה בבלוג, ודיון בפוסט קודם שלי, עלתה לי נקודה שהייתי רוצה לפתוח לגביה דיון.
אם אנשים מאמינים שהשוק יעיל, דהיינו, שמחיר מנייה משקף את האינפורמציה הפומבית לגביה בכללותה, אז אכן אין טעם ב"תזמון השוק".
מנגד, מה שמחיר של מנייה לא משקף גם בשוק יעיל הוא שונות.

זאת אומרת, נסתכל לשם פשטות על מקרה ה"צעצוע" הבא:
מנייה מסוימת נסחרת היום במחיר מסוים.
תרחיש א': חצי מהמשקיעים מאמינים שבקרוב מחיר המנייה יעלה ב0.05%, וחצי מהמשקיעים מאמינים שבקרוב יירד ב0.05%.
תרחיש ב': חצי מהמשקיעים מאמינים שבקרוב מחיר המנייה יעלה ב40%, וחצי מהמשקיעים מאמינים שבקרוב ירד ב40%.

בשני התרחישים, "השוק יעיל", כי מחיר המנייה מהווה את תוחלת ("ממוצע משוקלל") שוויה בעתיד בעיני משקיעיה.
מנגד, השונות בכל תרחיש היא שונה בצורה דרסטית: באחד הסיכון והרווח האפשרי הם נמוכים, ובשני שניהם גבוהים.

הדבר מעלה את השאלה הבאה:
גם אם אי אפשר "לתזמן את השוק" למטרת מקסום הרווח התוחלתי, האם כן אפשר לתזמן את השוק למטרת הקטנת השונות?
בפרט, האם בתקופה כמו זו בה אנחנו נמצאים כן אפשר להגיד שכניסה לשוק ההון היא יותר "מסוכנת" כי התנודתיות הצפויה (לכיוון כזה או אחר) היא יותר גבוהה מבהרבה נקודות זמן אחרות?

נערך לאחרונה ב:
תקרא על "מדד הפחד" VIX .

הוא אמור לחזות את התנודתיות הצפוייה. אם כי אני מתרשם שהוא חוזה בעיקר בדיעבד.

הוא לא חוזה, הוא מציג
כמו לצפות במהדורת החדשות בערב
אני מאמין שיש אסטרטגיות מסחר שמשתמשות ב- VIX כדי לקבל החלטות עתידיות.
למרבה הצער, אין לי ממש הבנה בדברים האלה. אני יותר טיפוס של קנה והחזק :)

תקרא על "מדד הפחד" VIX .

הוא אמור לחזות את התנודתיות הצפוייה. אם כי אני מתרשם שהוא חוזה בעיקר בדיעבד.

לפי הבנתי הוא כמו כל מדד מציג נתונים שנכונים להיום מציג הפרשים של אופציות cell מול put

איך בדיוק אני לא יודע אבל הוא חוזה מה יהיה כמו שהאופציות חוזות וכמו שהמדד חוזה vix עולה כשהפערים גדלים
הנקודה שהוא מציג נתונים מסויימים נכון להיום ולא יותר משום מדד אחר לגבי העתיד

אני מאמין שיש אסטרטגיות מסחר שמשתמשות ב- VIX כדי לקבל החלטות עתידיות.
למרבה הצער, אין לי ממש הבנה בדברים האלה. אני יותר טיפוס של קנה והחזק :)
יש גם אסטרטגיות מסחר שמשתמשות בניתוח טכני של הגרף של s&p 500 כדי לקבל החלטות גם לגבי העתיד
לא חושב שזה באמת אומר משהו

בפרט, האם בתקופה כמו זו בה אנחנו נמצאים כן אפשר להגיד שכניסה לשוק ההון היא יותר "מסוכנת" כי התנודתיות הצפויה (לכיוון כזה או אחר) היא יותר גבוהה מבהרבה נקודות זמן אחרות?
אני לא מבין את האימרה הזו - כמשקיע לטווח ארוך.
למה שכניסה לשוק ההון תהיה מסוכנת בתור משקיע לטווח ארוך?
התנודתיות לא משנה לך מלבד העובדה שבדיעבד אתה תסתכל על הגרף ותגיד "טוב שהשקעתי בזמן הזה ולא בזמן אחר".
אבל בטווח הארוך, לפי שיטת ההשקעה לטווח הארוך - אמורים לראות צמיחה ממילא.

אני לא מבין את האימרה הזו - כמשקיע לטווח ארוך.
למה שכניסה לשוק ההון תהיה מסוכנת בתור משקיע לטווח ארוך?
התנודתיות לא משנה לך מלבד העובדה שבדיעבד אתה תסתכל על הגרף ותגיד "טוב שהשקעתי בזמן הזה ולא בזמן אחר".
אבל בטווח הארוך, לפי שיטת ההשקעה לטווח הארוך - אמורים לראות צמיחה ממילא.

גם אם עוד 20 שנה תראה צמיחה בכל מקרה, יש הבדל משמעותי מאד אם פתאום ההשקעה הראשונית שלך תיפול או תעלה ב40% בחודש הראשון...

גם אם עוד 20 שנה תראה צמיחה בכל מקרה, יש הבדל משמעותי מאד אם פתאום ההשקעה הראשונית שלך תיפול או תעלה ב40% בחודש הראשון...
אין הבדל משמעותי. נכנסתי חודש לפני הקורונה, מה ההבדל?

תעשה חישוב ותראה שלא...

יש הבדל משמעותי מאד אם פתאום ההשקעה הראשונית שלך תיפול או תעלה ב40% בחודש הראשון...
זה תלוי ביחס בין "הכניסה הראשונית" ובין ההפקדה התקופתית (אם אתה "נכנס בהתחלה" עם מיליון ש"ח ומפקיד פעם בשנה 1000 ש"ח אז, כן, זה יכול ליצור הפרש משמעותי. אם אתה נכנס בהתחלה עם 50,000 ומפקיד עוד 10000 כל רבעון ב20 השנים הבאות זה לא הבדל כזה משמעותי)

זה תלוי ביחס בין "הכניסה הראשונית" ובין ההפקדה התקופתית (אם אתה "נכנס בהתחלה" עם מיליון ש"ח ומפקיד פעם בשנה 1000 ש"ח אז, כן, זה יכול ליצור הפרש משמעותי. אם אתה נכנס בהתחלה עם 50,000 ומפקיד עוד 10000 כל רבעון ב20 השנים הבאות זה לא הבדל כזה משמעותי)
כן צודק, סליחה שלא חידדתי. כשכתבתי "להכנס" התכוונתי להתחיל להשקיע סכום משמעותי כרגע.

כן צודק, סליחה שלא חידדתי. כשכתבתי "להכנס" התכוונתי להתחיל להשקיע סכום משמעותי כרגע.
מה שכן גם במצב שבו אתה נכנס עם הרבה כסף עכשיו וחווה נפילה של 40% מיד אחר כך, בטווח הארוך אתה צפוי לקבל החזר טוב על הכסף.
וזה לפני ששואלים מה יקרה לך אם תחכה והשוק יקפוץ 40% (הרי אמרת ששתי האפשרויות סבירות במידה שווה), האם אז תרגיש בנוח להיכנס? כשהשוק "יקר" וצפוי, לדעתך, ליפול?

הפסיכולוגיה של תזמון שוק היא מורכבת והיא אולי הסיבה מספר 1 שאנשים מפסידים כסף בשוק ההון (אולי מספר 2, אם ניקח בחשבון הונאות, אבל לא בטוח).
זו הסיבה שלי לפחות להימנע עד כמה שאני יכול מתזמון שוק.

מה שכן גם במצב שבו אתה נכנס עם הרבה כסף עכשיו וחווה נפילה של 40% מיד אחר כך, בטווח הארוך אתה צפוי לקבל החזר טוב על הכסף.
וזה לפני ששואלים מה יקרה לך אם תחכה והשוק יקפוץ 40% (הרי אמרת ששתי האפשרויות סבירות במידה שווה), האם אז תרגיש בנוח להיכנס? כשהשוק "יקר" וצפוי, לדעתך, ליפול?
בלי קשר לתזמון וניבוי העתיד ומחוץ ל"משחק" בשוק ההון, כהערת צד, אני חושב שהבעיה היא שכרגע יש תחושה בעיני של בועה גדולה, לאנשים אין יכולת לצרוך ושווי מניות ממשיך לעלות למרות שמחזורי ההכנסה של החברות (שגם מראש היו שבריר משווי החברות בבורסה) רק יורדים. זאת אומרת, אני לא מדבר על העתיד, אלא בהווה אני באופן אישי לא חושב שהמנייה שווה את מה שהיא נסחרת בו...

אבל ברמה הפרקטית וכן מתוך כוונה לשחק בשוק ההון על פי הכללים שלו:
אם כרגע צפויה תנודתיות, אז אולי האסטרטגיה הנכונה צריכה להיות דווקא כן להכנס לאט בגלים קטנים כדי "למצע" את התנודתיות.

אבל ברמה הפרקטית וכן מתוך כוונה לשחק בשוק ההון על פי הכללים שלו:
אם כרגע צפויה תנודתיות, אז אולי האסטרטגיה הנכונה צריכה להיות דווקא כן להכנס לאט בגלים קטנים כדי "למצע" את התנודתיות.
תמיד צפויה תנודתיות לא רק עכשיו.
רשמת שאתה לא מאמין בתזמון אז למה שלא תשקיע סכום שתרגיש בנוח להפסיד חצי ממנו וזהו?

תמיד צפויה תנודתיות לא רק עכשיו.
רשמת שאתה לא מאמין בתזמון אז למה שלא תשקיע סכום שתרגיש בנוח להפסיד חצי ממנו וזהו?
כי עכשיו צפויה יותר תנודתיות. אם אני מאמין שכרגע יש סיכוי של חצי-חצי להפסיד או להרוויח המון, ושאם אשקיע בגלים קטנים הסיכוי שאפסיד המון נמוך משמעותית (גם אם הסיכוי להרוויח המון בהתאם) אני אעדיף את זה.

שכרגע יש תחושה בעיני של בועה גדולה
יש אנשים שהיו אומרים לך את המשפט הזה בכל יום בעשור האחרון (וככל הנראה יש אנשים שהיו אומרים את זה בכל יום במאה השנים האחרונות)

יש אנשים שהיו אומרים לך את המשפט הזה בכל יום בעשור האחרון (וככל הנראה יש אנשים שהיו אומרים את זה בכל יום במאה השנים האחרונות)
וייתכן שכולם צודקים, אבל כמו שאמרתי, זה לא רלוונטי "למשחק" הזה כי אלו הם חלק מהכללים שלו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
מנימליסט תזמון השוק ? קווים לדמותה שוק ההון 14
א האקסיומה של לא ניתן להכות את השוק - תופסת גם לאגח? פוסטים מאיכות נמוכה 7
M מה יכול להביא את השוק ל0? שוק ההון 29
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
ל קרן אירית המחקה את השוק היפני פוסטים מאיכות נמוכה 2
רבי עקיבא לטווח הארוך השוק תמיד יעלה - האמנם? שוק ההון 6
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
C סנופי מעל המחיר השוק שוק ההון 1
משה קניית etf על השוק הרוסי שוק ההון 88
S תזמון השוק שוק ההון 17
Tsachi01 היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור: אוף טופיק 50
T בכמה שמאי בנק מעריך מתחת למחיר השוק? נדל"ן 3
L השפעות עליות השילוח ובעיות האספקה והשפעתם על השוק שוק ההון 1
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
Harvey מיסוי משקיעי נדל״ן בתל אביב כדי לצנן את השוק נדל"ן 55
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש לתזמן את השוק? נדל"ן 23
שנקל לתזמן את השוק...ללא תלות בזמן? שוק ההון 29
ת Assets Allocation בהתאם לתמחור השוק שוק ההון 0
yossik השוק ב-16 במרץ 2020 ושנה בדיוק לאחר מכן. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 40
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
unsullied השוק בשיא כל הזמנים! נתונים שוק ההון 8
נ אג"ח ממשלתיות- מה יהיו הביצועים בסביבות משתנות של השוק? שוק ההון 32
D תיאוריית "השוק היעיל" שוק ההון 4
Liron2035 האם הסולידית משנה כיוון? (או נתינת משקלים שונים מהחלוקה הטבעית של השוק) שוק ההון 7
R קושי במציאת עבודה? השוק משתנה? התפתחות אישית 22
A השקעה במוצרים בעל ערך ממשי כהגנה מנפילות של השוק שוק ההון 8
נ קרן סל למעקב מיטבי אחרי השוק הסיני שוק ההון 14
NightStyle הקצאת נכסים, ניסיון הכאת השוק? חלק 2 שוק ההון 2
Liron2035 טוב זה כבר מסקרן: שגיאת חישוב, השוק עלה. הבורסה נסגרה ונמצאה השגיאה..מה יקרה ביום שני? שוק ההון 22
Wonko האם השוק אי-רציונאלי? שוק ההון 15
G האם יש תעודה ממונפת שמחקה את כל השוק העולמי ? שוק ההון 6
amit דוגמא מהחיים ,כמה קשה לתזמן את השוק שוק ההון 14
liranviper מדוע כשתחזית השוק מתממשת, מקבלים תשואה ממוצעת? שוק ההון 20
G השפעת הגישה של טראמפ על השוק אוף טופיק 29
Y פרישה מוקדמת - האם אפשרי לסמוך על השוק לטווח של עשור או בכלל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
S חוץ משורט על השוק, מה נותן בנתיים במשבר הזה קורולציה יחסית הפוכה לשוק המניות? שוק ההון 45
unrealx הפד מוריד את הריבית ל- 0% - כיצד השוק יגיב? שוק ההון 1
ש איך זה שב2007 השוק ירד רק 50%? שוק ההון 8
ה מתי השוק יתחיל לעלות? שוק ההון 62
unrealx למה הבנקים יורדים הרבה יותר משאר השוק? שוק ההון 56
ה לתזמן את השוק שוק ההון 54

נושאים דומים

Back
למעלה