• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

הימנעות מחשיפה למט״ח ע״י אופציות

auto_trader

משתמש סולידי
הצטרף ב
1/9/20
הודעות
22
דירוג
11
היי,

מה דעתכם על אסטרטגיית האופציות של synthetic long stock להחלפת השקעה ישירה במניה בשביל צמצום סיכון מט״ח? הכוונה, לדוגמא, במקום לקנות 100 מניות SPY ב-45,000 דולר (ולהמיר את הסכום לדולרים עם סיכון מט״ח על סכום משמעותי), קונים אופציית קול 450 ומוכרים פוט 450, עלות האסטרטגיה היא סביב ה-0 עד כדי רווח זניח של עשרות דולרים. אפשר לקנות למשל לכמה חודשים קדימה.

בהנחה שמגלגלים את הפוזיציה בזמן ונכנסים מייד לפוזיציה זהה (כלומר בסטרייק הקרוב ביותר למחיר המניה הנוכחי) כל X זמן, האם יש משהו שאנו מפסידים כאן לעומת השקעה ישירה במנייה, פרט לדיבידנדים (אם כאלו מחולקים, כמובן) ועלות העמלות? בנוסף כל עוד המנייה עולה, ניתן לגלגל את הפוזיציה עם רווח באיזה מועד שנבחר עד הפקיעה וכך לעשות take profit בלי לוותר על ריבית דריבית.

מן הסתם, ה-45,000 דולר שמושקעים נשארים במזומן (ובשקלים) בשביל דרישות מרג׳ין.
 

פטל ואוכמניוצ

משתמש ותיק
הצטרף ב
4/4/21
הודעות
190
דירוג
212
היי, מציעה להסתכל בשרשור שמקבץ את כל דיוני המט״ח והגידורים למיניהם
@מתכנת
 

נושאים דומים

למעלה