• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הילד שאוהב נדל״ן

Ghsiku

משתמש רשום
דירוג
44
היי כולם!

טיימינג זה הכל בחיים, וממש בעוד מספר ימים אני עובר מהבית של ההורים וזה מרגיש לי זמן מעולה להתחיל יומן מסע כלכלי.
נעים להכיר, אני נדב בן 23 מתל אביב עובד בתחום הגיימינג בהייטק, משוחרר כבר קרוב לשנתיים מ8200.

רצה הגורל והשתחררתי בפיתחה של מגפת הקורונה, ממש בפברואר 2020 והתחלתי לעבוד כשבוע אחרי השחרור, יצא שבזכות הסגרים שאת רוב משכורתי יכולתי לחסוך, בממוצע 17k בכל חודש למשך שנה וחצי (350k בערך עם קצת חסכונות מתקופת הצבא, עבודה במקדונלדס לפני השירות ומענק כניסה לעבודה), עם עזרה מההורים (150k), חסכונות בר מצווה, הפקדון, ומענק השחרור הגעתי לסכום של כ 600k.
ניצלתי את התקופה לקרוא קצת ספרים על כסף ועם הכסף שהחל להצטבר בעו״ש התחלתי לפזול לכיוון קניית דירה, התאהבתי בנדלן, משהו בשילוב של עבודה עם אנשים בתחום, לצאת לשטח, ולקרוא תוכניות ומפות הרגיש לי מאוד מספק. ניסיתי לקרוא תוכניות על פיתוח עירוני ובעיקר על תוואי המטרו 2030 שלטעמי עוד לא הקפיץ את המחירים באזורים שעליו הוא עובר (טוב נו במדינה שלנו זה יותר כמו 2040 אבל הנחתי שכמו הרכבת הקלה כבר נתחיל להרגיש את עליית המחירים כשידברו על זה שידברו על זה).
כיוונתי לאזור כצנלסון גבעתיים המתפתח ועל שכונות בגבול רמת גן גבעתיים בעיקר באזורים המיודעים לפיתוח עירוני רחב היקף - כל זאת בסכום של עד 2.3m אחרי משכנתא של 75%.

אז ראיתי 50-60 דירות, כל בוקר כל ערב כל צהריים הייתי מסתכל במדלן ויד 2 לראות מה נכנס לשוק ומה יצא, סיבובים בשכונות הרלוונטיות, אובססיבי משהו ידעתי כמה דירה אמורה לעלות עם ניתוח של עסקאות ומודעות על פי רשות המיסים, התחלתי להרגיש ש״יש לי את זה״ אחרי דירה שראיתי במודעה וידעתי שהמחיר נמוך משמעותית מהשוק, הגעתי לצערי שני לדירה וכבר נסגרה העסקה (חזר על עצמו עוד מספר פעמים בנסיבות שונות).
עד שמצאתי דירה בת שלושה חדרים ענקית (90 מטרים בקומה ראשונה) ברחוב צדדי קטן על יד כצנלסון בגבעתיים, הגעתי ראשון, כחצי שעה לפני הזמן שנקבע, וקניתי את הדירה ב2.1 שלטעמי הייתה שווה 2.4 אולי אפילו 2.45. כל התהליך לקח קצת יותר מחצי שנה, ולמרות שהדירה הייתה מיועדת להשקעה היא מתאימה לצרכי הנוכחיים וזוהי הדירה אליה אני עובר (כאשר אני מחכה כבר למעלה מ4 חודשים לקבלה)

קצת נתונים
הכנסות:

משכורת: 22k (עד החודש הייתה 19k)
הכנסה נוספת מנכס משפחתי: 2k
קרן השתלמות חודשית: 1.57k
פניסה וביטוח מנהלים: 6.6k

כספים:
קרן השתלמות: 36k
פנסיה ומנהלים: 140k
מניות בניהול עצמי: 55k
עו״ש: 20k

הוצאות:
משכנתא: 6.5k
הוצאות כלליות: נגלה בהמשך

שאיפות:
לצאת לחופש כלכלי לפני גיל 33 (מעריך שאצטרך באזור ה9m על פי חוק ה300)

יעדים:
קניית דירה נוספת להשקעה בשנה וחצי הקרובות, להצליח להעביר 13k להשקעה בכל חודש מהמשכורת (גם כאשר לא אהיה רווק בן 23).

אשמח לשמוע פידבקים :)
וכמובן אמשיך לעדכן

כל הכבוד על עבודת חקר השוק שעשית.
אם אתה מעוניין, אשמח לשמוע על תנאי המשכנתא שקיבלת.
בהצלחה

אני נדב בן 23
שלום לנדב של ההווה!

לפני גיל 33
שלום לנדב של העתיד!

נעים מאוד, תכירו אחד את השני. נדב של העתיד, אתה רוצה לספר לנדב של הווה עד כמה אין לו מושג כמה בלגן אתה עומד לעשות לו בעשור הקרוב?

נדב של העתיד: אז תשמע - נדב של הווה, בגדול, אני
רציתי להכיר בת זוג, להקים משפחה, וחופש כלכלי ממש ירד בסדר העדיפויות בשנתיים שלוש האחרונות.

בנוסף, הגעתי למסקנה שבגלל סדרי עדיפויות שלי, אני מעדיף ללמוד תואר, זה שתה לי חלק נכבד מהחסכונות. עכשיו אני לומד לתואר שני, ותשמע, זה מרתק. האמת שזה הרחיק את החופש הכלכלי באיזה עשור, אבל זה שווה את זה.

האמת שכשאני מסתכל אחורה עליך, אני די מעריץ את הבטחון שהפגנת בגיל 23. עשית כמה דברים טובים, בעיקר זה שהצבת מטרות. אבל קצת התפספס לך עם השינויים ברצונות שלנו.
היה נעים להכיר, ואני מקווה שנפגש שנינו עם נדב של גיל 43 עוד כמה שנים!

נדב של ההווה: ללא מילים
====================================
בהצלחה לכל הנדבים, של ההווה ושל העתיד. היה מעניין לקרוא. ומרשים למדי לגיל 23.

קודם כל וואו!

אם לחפש נקודות לשיפור או לפחות להאיר נקודות מבט חדשות:
עד שמצאתי דירה בת שלושה חדרים ענקית
האם היית משכיר דירה זהה? (מניח שלבד/זוג, מוזר לדמיין דירת שותפים עם בעל הבית)
יש לזה עלות- הפער בין השכירות שהיית משלם (אילו לא הייתה לך הדירה, כנראה על דירה קטנה יותר) לשכירות שאתה יכול לקבל.

בנוסף, שים לב להוצאות מיותרות במעבר- שיפוץ, ריהוט מיותר וכ', גם אם במסווה של העלאת ערך הנכס אלו הוצאות גדולות שיכולות בקלות לנגוס לך בתשואה, חסכונות וכ'.

מזל טוב על הדירה, נשמעת השקעה מעולה.

מאוד מרשים
אבל

יש לך תוכנית איך להגיע למצב הזה? קשה לי לראות איך תגיע לסכום הזה תוך עשור מחסכון של המשכורת וקניית דירות (מבחינת משכנתא אתה קרוב לגבול המינוף). וזה עוד לפני גידול משמעותי בהוצאות אם תיכנס לזוגיות ותקים משפחה. בתחום העיסוק שלך בשביל להגיע לסכום הזה תצטרך אקזיט מטורף (כלומר הרבה מזל) או ליזום משהו בעצמך (כלומר לקחת סיכונים ואז עוד מזל). שאיפות זה יפה, אני מקווה בשבילך שזה יקרה, אבל גם חשוב לא להתאכזב אם זה לא קורה.

מאוד מרשים
אבל

יש לך תוכנית איך להגיע למצב הזה? קשה לי לראות איך תגיע לסכום הזה תוך עשור מחסכון של המשכורת וקניית דירות (מבחינת משכנתא אתה קרוב לגבול המינוף). וזה עוד לפני גידול משמעותי בהוצאות אם תיכנס לזוגיות ותקים משפחה. בתחום העיסוק שלך בשביל להגיע לסכום הזה תצטרך אקזיט מטורף (כלומר הרבה מזל) או ליזום משהו בעצמך (כלומר לקחת סיכונים ואז עוד מזל). שאיפות זה יפה, אני מקווה בשבילך שזה יקרה, אבל גם חשוב לא להתאכזב אם זה לא קורה.
הוא בן 23 אחרי 8200 ועובד בהייטק, אני מניח שבמקביל להגדלת הוצאות הוא צפוי גם להגדיל הכנסות

היי כולם!

טיימינג זה הכל בחיים, וממש בעוד מספר ימים אני עובר מהבית של ההורים וזה מרגיש לי זמן מעולה להתחיל יומן מסע כלכלי.
נעים להכיר, אני נדב בן 23 מתל אביב עובד בתחום הגיימינג בהייטק, משוחרר כבר קרוב לשנתיים מ8200.

רצה הגורל והשתחררתי בפיתחה של מגפת הקורונה, ממש בפברואר 2020 והתחלתי לעבוד כשבוע אחרי השחרור, יצא שבזכות הסגרים שאת רוב משכורתי יכולתי לחסוך, בממוצע 17k בכל חודש למשך שנה וחצי (350k בערך עם קצת חסכונות מתקופת הצבא, עבודה במקדונלדס לפני השירות ומענק כניסה לעבודה), עם עזרה מההורים (150k), חסכונות בר מצווה, הפקדון, ומענק השחרור הגעתי לסכום של כ 600k.
ניצלתי את התקופה לקרוא קצת ספרים על כסף ועם הכסף שהחל להצטבר בעו״ש התחלתי לפזול לכיוון קניית דירה, התאהבתי בנדלן, משהו בשילוב של עבודה עם אנשים בתחום, לצאת לשטח, ולקרוא תוכניות ומפות הרגיש לי מאוד מספק. ניסיתי לקרוא תוכניות על פיתוח עירוני ובעיקר על תוואי המטרו 2030 שלטעמי עוד לא הקפיץ את המחירים באזורים שעליו הוא עובר (טוב נו במדינה שלנו זה יותר כמו 2040 אבל הנחתי שכמו הרכבת הקלה כבר נתחיל להרגיש את עליית המחירים כשידברו על זה שידברו על זה).
כיוונתי לאזור כצנלסון גבעתיים המתפתח ועל שכונות בגבול רמת גן גבעתיים בעיקר באזורים המיודעים לפיתוח עירוני רחב היקף - כל זאת בסכום של עד 2.3m אחרי משכנתא של 75%.

אז ראיתי 50-60 דירות, כל בוקר כל ערב כל צהריים הייתי מסתכל במדלן ויד 2 לראות מה נכנס לשוק ומה יצא, סיבובים בשכונות הרלוונטיות, אובססיבי משהו ידעתי כמה דירה אמורה לעלות עם ניתוח של עסקאות ומודעות על פי רשות המיסים, התחלתי להרגיש ש״יש לי את זה״ אחרי דירה שראיתי במודעה וידעתי שהמחיר נמוך משמעותית מהשוק, הגעתי לצערי שני לדירה וכבר נסגרה העסקה (חזר על עצמו עוד מספר פעמים בנסיבות שונות).
עד שמצאתי דירה בת שלושה חדרים ענקית (90 מטרים בקומה ראשונה) ברחוב צדדי קטן על יד כצנלסון בגבעתיים, הגעתי ראשון, כחצי שעה לפני הזמן שנקבע, וקניתי את הדירה ב2.1 שלטעמי הייתה שווה 2.4 אולי אפילו 2.45. כל התהליך לקח קצת יותר מחצי שנה, ולמרות שהדירה הייתה מיועדת להשקעה היא מתאימה לצרכי הנוכחיים וזוהי הדירה אליה אני עובר (כאשר אני מחכה כבר למעלה מ4 חודשים לקבלה)

קצת נתונים
הכנסות:

משכורת: 22k (עד החודש הייתה 19k)
הכנסה נוספת מנכס משפחתי: 2k
קרן השתלמות חודשית: 1.57k
פניסה וביטוח מנהלים: 6.6k

כספים:
קרן השתלמות: 36k
פנסיה ומנהלים: 140k
מניות בניהול עצמי: 55k
עו״ש: 20k

הוצאות:
משכנתא: 6.5k
הוצאות כלליות: נגלה בהמשך

שאיפות:

יעדים:
קניית דירה נוספת להשקעה בשנה וחצי הקרובות, להצליח להעביר 13k להשקעה בכל חודש מהמשכורת (גם כאשר לא אהיה רווק בן 23).

אשמח לשמוע פידבקים :)
וכמובן אמשיך לעדכן
כמו שאמר רון (ואני אנסה לחדד):
בהתחלה נשמע שאתה משקיע את הזמן במציאת נכס להשקעה (השקעת הרבה זמן ומצאת נכס שלדעתך הוא טוב כנכס להשקעה).
אחרי זה פתאום החלטת להפוך אותו לנכס למגורים (על אף שהמאפיינים שלו לאו דווקא מתאימים למה שאתה צריך).
בשורה התחתונה ברגע שתתחיל לערבב בין היעוד של הנכס כנכס להשקעה ונכס למגורים יהיה לך קשה (עוד יותר) לנתח אם כנכס להשקעה מדובר בנכס מוצלח או לא.
וכמו שאמרו, אתה מפספס פה את האפשרות לשכור נכס יותר קטן שמתאים למצבך כיום במקביל להשכרת הנכס הגדול (בתקווה שתרוויח מכך)

בחצי צחוק אתה גם מפספס את ההזדמנות לעבוד עם אנשים (בעל בית בדירה שתשכור, שוכרים שתשכיר להם את הדירה שלך)

ההספק שלך מרשים מאוד לגילך.
אהבתי גם שהלכת וראית המון דירות לפני שבחרת את הנוכחית ולא "התאהבת" באחת שאולי לא מתאימה.
שיהיה המון הצלחה בהמשך, נדמה שהצלחה בהווה כבר יש.

קודם כל וואו!

אם לחפש נקודות לשיפור או לפחות להאיר נקודות מבט חדשות:

האם היית משכיר דירה זהה? (מניח שלבד/זוג, מוזר לדמיין דירת שותפים עם בעל הבית)
יש לזה עלות- הפער בין השכירות שהיית משלם (אילו לא הייתה לך הדירה, כנראה על דירה קטנה יותר) לשכירות שאתה יכול לקבל.

בנוסף, שים לב להוצאות מיותרות במעבר- שיפוץ, ריהוט מיותר וכ', גם אם במסווה של העלאת ערך הנכס אלו הוצאות גדולות שיכולות בקלות לנגוס לך בתשואה, חסכונות וכ'.

מזל טוב על הדירה, נשמעת השקעה מעולה.

מסכימה לגמרי מבחינה כלכלית.
יחד עם זאת היתרון שאני כן רואה זה שלא צריך להתעסק עם שוכרים.
מהנסיון האישי שלי השלב של קניית הדירה הוא נורא כיפי. לעומת זאת השלב של הטיפול השוטף… לא כיף בכלל (לדעתי האישית כמובן).

@Ghsiku
לדעתי שווה לך לשבת עם עצמך ולבחון מה ההפרש הכלכלי האמיתי בין להשכיר ולשכור לבין לגור בדירה. עדיף לעשות את ההחלטה הזו מתוך מודעות של המחיר הכלכלי של זה. במיוחד כאשר יש לך שאיפות כלכליות (מאתגרות) אחרות.

אגב, אם אתה מאוד אוהב את הדירה/המקום וכן רוצה להישאר לגור שם, פתרון אפשרי יהיה להכניס שותף/שותפה לדירה. וכן, זה קצת מוזר שהשותף הוא בעל הבית אבל זה אפשרי ואולי אפשר לעשות סידור/חוזה ״גמיש״ יותר. במיוחד אם זה חבר/חברה (למשל שהוא משלם את כל ההוצאות על הדירה).

כל הכבוד על היומן והדרך שעברת.

ממליץ לחשב את העלות האלטרנטיבית למגורים בדירה שקנית, כלומר כמה היית משלם על שכירות בדירה אחרת וכמה היית מקבל בשכירות על הדירה שרכשת.

אפשרות אחת מעניינת היא לסגור עוד חדר בדירה, להפוך אותו לדירת 4 חדרים, ולגור שם עם עוד שני שותפים שישלמו לך שכירות.

או בכלל להפוך אותה לדירת 4 שותפים, 90 מטר זה לגמרי מספיק לזה, וככה תקבל שכר דירה יותר גבוה, לדעתי לפחות 8k עם הביקושים לדירות בקרבת תא, בהנחה והשיפוץ יהיה טוב.

לא רשמת איפה מושקעים החסכונות הפנסיונים, וחשוב לטפל גם בזה, בסופו של דבר יהיה מדובר בסכומים משמעותיים. כמו כן בהרבה מקרים היום ביטוח מנהלים הוא לא אופציה אידאלית, והרבה הולכים על קופת גמל לתגמולים.

הוא בן 23 אחרי 8200 ועובד בהייטק, אני מניח שבמקביל להגדלת הוצאות הוא צפוי גם להגדיל הכנסות
התגובה שלי גם היתה בהנחה שהוא שומר על רמת הכנסה פנויה קבועה.
בשביל הנכס הבא הוא צריך להביא 50% הון עצמי ועם 75K הון נזיל ועם חיסכון של 13 אלף בחודש קשה לי לראות איך הוא ירכוש דירה נוספת תוך שנה וחצי, אלא אם יש משהו נוסף שהוא לא סיפר פה.
אז אפילו עם ההספק המטורף לגילו (אין עוררין על זה) 9 מיליון תוך עשור זה מאוד רחוק.

וואו אז לא ציפיתי לכל כך הרבה תגובות בזמן כל כך קצר, ואחת הסיבות לכתיבה של היומן כאן היא שיש כאן קהילה חזקה שעד עכשיו עקבתי אחריה רק מרחוק אבל התגובות פה גורמות לגלגלי השיניים בראש שלי לעבוד ולידיים לעלות על המקלדת.

אם אתה מעוניין, אשמח לשמוע על תנאי המשכנתא שקיבלת.
אז לגביי תמהיל המשכנתא כדי לא לחשוף את זהות הקונה וליצור אי נעימויות (הסכום המדויק של הקניה קרוב ל2.1) אני מצרף משכנתא דומה שכמעט נלקחה על נכס אחר - יותר מאשמח לשמוע פידבקים על התמהיל - אני גם חושב שכדי להמשיך את המסע בתחומי הנדלן אני אהיה מוכרח ללמוד טוב יותר על מינוף.
רכיב ההלואהסכוםתקופת הלוואה בחודשיםתקופת ריבית בחודשיםריבית שנתיתריבית שנתית ליום החישובים נומאלית|מותאמתאופן ההחזרחודשי דחיההחזר חודשי
לא צמוד בריבית משתנה (פריים)836k360p-0.4%1.2%|1.207%002,766
לא צמוד בריבית קבועה560k3003003.06%3.06%|3.103%002,673
צמוד למדד בריבית משתנה (אג״ח) - חמש פלוס276k36060ח׳h+3.62%2.5%|2.529%001,090

נעים מאוד, תכירו אחד את השני. נדב של העתיד, אתה רוצה לספר לנדב של הווה עד כמה אין לו מושג כמה בלגן אתה עומד לעשות לו בעשור הקרוב?
נהנתי לקרוא את התגובה גם בזכות התוכן וגם בשל הכתיבה :) קצת קשה להרגיש עוד את נדב בן ה33 אבל אם להיות כן - כרגע זאת המטרה שלי אבל אני כן מודע ליכולת של החיים להפתיע ושל רצונות להשתנות, אולי אפילו אצטט את התגובה הזאת פעם נוספת כשזה יקרה :)

@EyeKey אני מודע לכך שהסכום מאוד שאפתני - וגם המטרה של חיסכון 13k באופן חודשי וקבוע נשמע מאוד מאתגר, אני חושב שאכתוב כאן בהרחבה על המיני תוכנית שיש לי בראש גם לדירה נוספת בשנה וחצי הקרובה וגם לסכום הסופי.

עלו המון תגובות בנוגע למגורים בדירה שאכן הייתה מיועדת להשקעה - אקח את עצתו של @קפיצת הדרך ואחשב את הערך הכלכלי האמיתי של השכרת הדירה על פני מגורים ואת הנסיון ש @KickR מציין בעבודה מול אנשים, אעדכן בנושא בצורה רחבה יותר בימים הקרובים :)

לא רשמת איפה מושקעים החסכונות הפנסיונים, וחשוב לטפל גם בזה, בסופו של דבר יהיה מדובר בסכומים משמעותיים. כמו כן בהרבה מקרים היום ביטוח מנהלים הוא לא אופציה אידאלית, והרבה הולכים על קופת גמל לתגמולים.
אקח לצומת ליבי וארחיב על איכן הכספים נמצאים בפעם הבאה שאכתוב.

תודה רבה לכל מי שהגיב, כיף לשמוע פידבקים מעניינים וגם פרגונים!

קיבלת ריביות פצצה גם על הפריים וגם בקל"צ בשביל אחוז מימון גבוה עם 50% פריים ופריסה לכל כך הרבה שנים.
שים לב רק למשתנה צמודה - אם אתה מניח 1.5% מדד בשנה (ובתקופה הנוכחית יש חשש לעלייה חדה יותר במדדים, כפי שכבר רואים בארה"ב ובאירופה) זה יוצא מסלול יקר של כ4% ריבית וצפונה. מציע לנסות ולפרוע חלק גדול ממנה בשנים הקרובות (למשל עם הלוואה מקרן השתלמות), אלא אם אתה יודע להפיק מהכסף תמורה גבוהה יותר.
דבר נוסף, ההחזר החודשי שלך נמוך יחסית לגובה ההלוואה, מה שאומר שאם תחזיק בה לכל התקופה תשלם עלות גבוהה יחסית לכל שקל. זו גישה שלפעמים נוקטים בה בדירות להשקעה כדי לשמור על תזרים חיובי בכדי לרכוש עוד נכסים בהמשך, ופחות מומלצת בדירות מגורים. רק אתה יודע מה נכון עבורך - החזר נמוך ועלות כוללת יקרה או קיצור תקופת והגדלת החזרים - אבל רק שזה יהיה לך במודעות כי זה יכול להשפיע לך על הכלכליות של העסקה.

נערך לאחרונה ב:
שים לב רק למשתנה צמודה - אם אתה מניח 1.5% מדד בשנה (ובתקופה הנוכחית יש חשש לעלייה חדה יותר במדדים, כפי שכבר רואים בארה"ב ובאירופה) זה יוצא מסלול יקר של כ4% ריבית וצפונה
אני מאמין שזה סוג של מסלול פיתוי והוא ינסה לסגור את זה בהקדם

התגובה שלי גם היתה בהנחה שהוא שומר על רמת הכנסה פנויה קבועה.
אני לא בטוח שזו הנחה סבירה.
זה כמובן תלוי גם בו (כמה הוא יצליח להעלות את ההכנסה, כמה הוא יצליח לשמור על ההוצאות שלו שפויות) אבל בהחלט יש לו הרבה איך לשפר את ההכנסה הפנויה (למשל עם עוד קצת ניסיון ההכנסה שלו יכולה גם להיות פי 2, בהנחה שנחשיב RSU / אקזיט בינוני) ובמידה ויעשה את זה נראה לי שיהיה לו קל יחסית לשפר את ההכנסה הפנויה שלו (אם לא באחוזים אז לפחות בסכום אבסולוטי)

אז אפילו עם ההספק המטורף לגילו (אין עוררין על זה) 9 מיליון תוך עשור זה מאוד רחוק.
9 מיליון תוך עשור זה אולי דורש להתמיד בהכנסה של הייטק (שכאמור תגדל בהנחה והוא טוב במה שהוא עושה, נראה לי שזה סביר בהינתן הרקורד שלו), להיות זהיר לגבי הוצאות, ולהשקיע בצורה סבירה, אבל זה לא "מאוד רחוק" (אלא אם כן אתה מתכוון שזה 10 שנים מעכשיו שבמובן הזה זה באמת רחוק D:)
יכול להיות שהוא רחוק ברמה של שנה/שנתיים מהיעד (נניח ייקח לו 13 שנים במקום 10), זה נשמע לי סביר לכוון לעשור בכל מקרה, מקסימום עושים התאמות בהמשך.

מיליון תוך עשור זה אולי דורש להתמיד בהכנסה של הייטק (שכאמור תגדל בהנחה והוא טוב במה שהוא עושה, נראה לי שזה סביר בהינתן הרקורד שלו), להיות זהיר לגבי הוצאות, ולהשקיע בצורה סבירה, אבל זה לא "מאוד רחוק" (אלא אם כן אתה מתכוון שזה 10 שנים מעכשיו שבמובן הזה זה באמת רחוק D:)
יכול להיות שהוא רחוק ברמה של שנה/שנתיים מהיעד (נניח ייקח לו 13 שנים במקום 10), זה נשמע לי סביר לכוון לעשור בכל מקרה, מקסימום עושים התאמות בהמשך.
בהנחה מאוד אופטימית של חסכון של 20 אלף ש"ח בחודש והשקעה אגרסיבית של 100% מניות ותשואה חודשית של 1% בשוק ההון (12.5% בשנה), הגעתי לסכום של 4.6 מיליון ש"ח אחרי 10 שנים לפני מס. ושוב אלו מספרים אופטימיים שצריך להתמיד איתם במשך 10 שנים (על החסכון עוד יש שליטה, על שוק ההון אין).
אז אני עדיין לא מצליח להבין איך זה מטרה סבירה לעשור. אולי עד גיל 40.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R בעלות הילד על חשבון בנק של הורה מזדקן צרכנות פיננסית 6
א גמל להשקעה על שם הילד - האם כדאי צרכנות פיננסית 64
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
ב איך לא נשכח את הילד ברכב? אוף טופיק 4
nimrodko נעל שגדלה עם הילד אוף טופיק 2
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 18
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
K תשואה על נדל''ן במרכז נדל"ן 12
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
H איך להכניס נדל״ן לתמהיל שלנו? נדל"ן 2
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
O מקפצת נדל"ן נדל"ן 5
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
C נדל''ן ותשואה נדל"ן 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
E קניית נדל״ן בגיל מבוגר - איך נזהרים? נדל"ן 72
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
A ממתי לא ניתן לחזור מעסקת נדל"ן? נדל"ן 23
epk קרנות מעין-נדל"ניות של גלובלנט השקעות אלטרנטיביות 15
E השקעת נדל"ן בארה"ב - דוגמא שוק ההון 15
ה השקעת נדל"ן בחו"ל-טיביליסי בגאורגיה נדל"ן 11
ב השקעה ראשונה של נדל''ן בחו''ל נדל"ן 20
Y השקעות נדל"ן בחו"ל - איך מתחילים? נדל"ן 5
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ח מיסי ירושה על נדל"ן בבריטניה נדל"ן 10
e4e5nf3nc6 קרנות חוב פרטיות מגובות נדל''ן השקעות אלטרנטיביות 0
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
S נדל"ן מניב VS קרנות מחקות מדד שוק ההון 10
I נדל"ן ביוון לצורך ויזת זהב והתאזרחות בהמשך פוסטים מאיכות נמוכה 81
T נדל״ן למגורים vs. נדל״ן מסחרי נדל"ן 3
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
I איפה לשים מזומן שמיעוד לרכישת נדל״ן בעוד כשנה? נדל"ן 7
ק האם אנו לפני התפוצצות בועת המשכנתאות- נדל"ן ?! נדל"ן 104
V קורלציה גבוהה בין אפיקי השקעה שונים - מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה שוק ההון 15
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
H מימון נדל"ן - 80% לדירה שניה,שלישית ומעלה נדל"ן 11
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
צ מחירי נדל"ן לתעשייה נדל"ן 4
מ נדל"ן בקפריסין או יוון נדל"ן 2
N בחירה בין 2 אופציות - נדל"ן נדל"ן 8
unrealx עסקת נדל"ן גדולה וראשונה: התלבטויות נדל"ן 19
C השקעת נדל"ן בבאר שבע - בעד או נגד נדל"ן 46
מ האם אפשר לתקן השקעות נדל"ן כושלות? נדל"ן 20