• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60.

בובקינג

משתמש רשום
דירוג
2
מהן האלטרנטיבות (קרן פנסיה,קופ"ג,פוליסת חיסכון),שיכולות להיטיב איתי,מבחינת מיסוי,אפטימזציה של קיצבה,דמי ניהול,ובכלל אם זה כדאי?...מבין בשוק ההון,רק מעוניין לפזר סיכון.
נ.ב-אין ברשותי מוצרים פנסיוניים מהעבר,כך שזו פעם ראשונה.אשמח להערות בונות,בכדי לגבש דעה.

אתה יכול להתחיל מלקרוא את השרשורים האלו (כמובן שהמצב לא זהה, אז תעשה התאמות):
1, 2

כשאתה נכנס תבדוק גם ב"נושאים דומים" בתחתית הדף אם יש משהו רלוונטי

בהצלחה

ברוך הבא לפורום!

ממליץ ללכת לייעוץ מקצועי. זה מאוד תלוי במה אתה רוצה להשיג, אילו נכסים יש לך וכולי.
בעיני קרן פנסיה עדיפה, כי היא כוללת בתוכה ביטוח אריכות חיים, התשלומים מובטחים גם אם תחיה יותר מהצפוי. סכום של מיליון שח,ייתן לך קצבה של בערך 4000 שח לחודש לכל ימי חייך, אפשר גם להבטיח קצבה האלמנה אם יש צורך. החיסרון הוא שהכסף עובר לרשות קרן הפנסיה, תוכל רק לקבל קצבה.
בקופות גמל הכסף נשאר שלך, אבל יכול גם להיגמר....

מבין בשוק ההון,רק מעוניין לפזר סיכון.
אני לא יועצת, אבל בדקתי בעצמי לא מזמן אם כדאי לי להזרים עוד כסף לפנסיות לקראת הפרישה (אני בת 60) או שעדיף לי להוסיף לתיק ההשקעות העצמאי.
אני בחרתי להוסיף לתיק ולא לפנסיה, אחרי חישובים שונים. במיוחד מפני שהתיק הזה נועד לשמש גם כסוג של קיצבה כשאצטרך השלמות מעבר לפנסיה ולקצבת זיקנה.
נ.ב-אין ברשותי מוצרים פנסיוניים מהעבר
סליחה על השאלה, אבל איך זה יכול להיות? כשכיר, המעסיק היה חייב להפריש לך. כעצמאי, כבר כמה שנים שאתה מחוייב להפריש לעצמך.
אתה חי מתחת לראדאר? בשחור?

נראה לי שכניסה לקרן פנסיה בגיל מבוגר עלולה להיות בעייתית בגלל המרכיב של ביטוח החיים. מי שיש לו בעיות רפואיות - יתכן ויגבו ממנו הרבה על הפרמיה של הביטוח ושמעתי גם על כאלו שלא רצו לקבל אותם בכלל. זו כמובן בעיה כללית. אם יש לך כבר ביטוח חיים ממקורות אחרים שהתחיל בגיל צעיר יותר - אולי זה בכלל מוריד את האטרקטיביות של קרן פנסיה במקרה הזה.

סליחה על השאלה, אבל איך זה יכול להיות? כשכיר, המעסיק היה חייב להפריש לך. כעצמאי, כבר כמה שנים שאתה מחוייב להפריש לעצמך.
אתה חי מתחת לראדאר? בשחור?
שמעתי על לא מעט עצמאים שמעדיפים מסיבותיהם (הלא תמיד מוצדקות) לא להפריש לפנסיה, ולשלם איזה קנס מגוחך של כמה מאות שקלים על כך.

שמעתי על לא מעט עצמאים שמעדיפים מסיבותיהם (הלא תמיד מוצדקות) לא להפריש לפנסיה, ולשלם איזה קנס מגוחך של כמה מאות שקלים על כך.
עצמאי שמרוויח פחות מ5300 לחודש אין אפילו קנס (חוק בלי שיניים)
ואם הרווחת יותר אז 500 שח לשנה

אז ככה אסביר:אני חי כמו הסולידית כבר 35 שנה(המצאתי את זה לפניה..(:)...החלטתי להשקיע את כל הוני במשך החיים במדדים נבחרים ובנדל"ן.כיום כשאני מגיע לשנות ה-60 שלי,החלטתי לפזר סיכון,ולהפקיד סכום חד פעמי פטור ממס,במכשיר פנסיוני.ולכן פניתי לפורום כ SECOND OPINION...בשוק ההון אני מבין טוב,כמו כן בנדל"ן,אבל החלטתי להקציב סכום לקיצבה.המליצו לי על:פוליסה חוזית בביטוח,פוליסת חיסכון בביטוח,וקרן פנסיה.אני רווק ללא שאירים,ולכן אשמח לדעת כיוון כלשהוא,נטול עמלה גבוהה(דמי ניהול),וסולידי,בכדי שאבטיח לי חיים טובים לטווח ארוך....(:

יש לך מוצרים כמו קופת גמל להשקעה והפקדה לתיקון 190 שיודעים לייצר קצבה פלוס הטבות במיסוי -
שווה לבדוק :)

אז ככה אסביר:אני חי כמו הסולידית כבר 35 שנה(המצאתי את זה לפניה..(:)...החלטתי להשקיע את כל הוני במשך החיים במדדים נבחרים ובנדל"ן.כיום כשאני מגיע לשנות ה-60 שלי,החלטתי לפזר סיכון,ולהפקיד סכום חד פעמי פטור ממס,במכשיר פנסיוני.ולכן פניתי לפורום כ SECOND OPINION...בשוק ההון אני מבין טוב,כמו כן בנדל"ן,אבל החלטתי להקציב סכום לקיצבה.המליצו לי על:פוליסה חוזית בביטוח,פוליסת חיסכון בביטוח,וקרן פנסיה.אני רווק ללא שאירים,ולכן אשמח לדעת כיוון כלשהוא,נטול עמלה גבוהה(דמי ניהול),וסולידי,בכדי שאבטיח לי חיים טובים לטווח ארוך....(:
אם יש לך נכסים רבים - למה אתה צריך קצבה? איזה תשואה\סכום אתה מקבל על הנכסים האילו? האם מספיק למחייתך?

אם יש לך נכסים רבים - למה אתה צריך קצבה? איזה תשואה\סכום אתה מקבל על הנכסים האילו? האם מספיק למחייתך?
קצבה היא משהו מובטח ויציב שמשולם מדיי חודש. בגיל 90 אני בספק אם הוא ירצה לרוץ למצוא שוכרים או להתעסק במכירת מניות.

איך הוא פטור ממס? מאיזה מס הוא פטור?
אולי @נדב יכול לעזור כאן.
ברגע שמביאים כסף מהבית לקרן פנסיה הוא נחשב קצבה מוכרת ולכן יהיה פטור ממס הכנסה כקצבה חודשית. דרך הגב, במידה ואין הכנסות נוספות גם משיכה של כספים מתיק ניירות ערך עד לסכום של 60,000 ש"ח תהיה פטורה ממס או לחלופין אנונה.

נדב מה קורה?...אתה לא חוזר אלי,לא תקין.השארתי לך הודעות,ובינתיים הכסף שוכב בפק"מ,שזה הכי גרוע...חזור אליי..ירון (:...בטח תיזכר עכשיו.

נדב מה קורה?...אתה לא חוזר אלי,לא תקין.השארתי לך הודעות,ובינתיים הכסף שוכב בפק"מ,שזה הכי גרוע...חזור אליי..ירון (:...בטח תיזכר עכשיו.
בבקשה לא לפרט כאן בפורום פרטי שיחה בינך לבין @נדב שניהלת איתו בפורום אחר

מעניין - האם ניתן להפקיד סכום חד פעמי לקרן פנסיה…? אשמח לפירוט (או קישור לנושא)
"תיקון 190" מתייחס להפקדה חד פעמית לחיסכון הפנסיוני, בדרך כלל לא נפקיד ישירות לקרן הפנסיה בגלל המגבלות של תקרת הפקדה, דמי ניהול מהפקדה כיסוי ביטוחי וכד'

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
א היי , הכנתי אקסל שאומר מה עדיף, קרן כספית או פק"מ שוק ההון 0
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
י היי, מכירת מניות של חברות שאינם מונפקים בבורסה שוק ההון 8
ד היי אשמח לקצת כיוון בנושא אג"ח שוק ההון 0
C ציפיות שכר - היי טק אוף טופיק 136
N היי אשמח לייעוץ בנושא השקעות בIB. שוק ההון 53
ש היי מחפש את דו"ח הביצועים של "שוקולד מריר" מהשנים האחרונות ולא מוצא באתר שוק ההון 5
@ היי חברים, אני חדש פה :) יומני מסע אישיים 0
ה הקטנת מס - שכר היי טק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 268
S היי יומני מסע אישיים 6
ל היי חדשה פה-על לימודי נהיגה וריטלין אוף טופיק 4
אופיר.כ. היי חדש כאן, אשמח לעצות יומני מסע אישיים 2
ט היי שוק ההון 3
ט היי אשמח לעזרה שוק ההון 9
ע תגידו ביי לתל אביב 100, תגידו היי לתל אביב 125 שוק ההון 45
R היי, חדש כאן :) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3
הסולידית בואו לומר שלום! שער הקהילה 413
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17

נושאים דומים

Back
למעלה